Dodaj do ulubionych

Test nowej talii

01.01.16, 21:55
Osho Zen Tarot. Kto niecierpliwy, niech się nie wpisuje. Zakładam, że może i tydzień zejść ( a może dłużej?), zanim rozłożę wszystkim karty. Moja prośba do Was- jak się wpiszecie i dostaniecie odpowiedź i już ja przemyślicie, to napiszcie jak się to ma do rzeczywistości, bo to test i zbieram informacje, jak w praktyce ta talia funkcjonuje. Jest FILOZOFICZNA czyli pytajcie, o co chcecie, ale liczcie się z odpowiedzią filozoficzną wink Na pewno czym bardziej przyziemne pytanie, tym trudniej będzie jednoznacznie odpowiedzieć, chyba ze odpowiedź faktycznie będzie jednoznaczna. Dodatkowo zamierzam podawać znaczenie kart klasycznego Tarota, chyba że zapomnę, albo zbyt będzie się znaczenie różnić od klasyki.
A o co pytać? jak chcecie, to może być jedna karta na zasadzie ogólnej energii tygodnia/miesiąca, ale możecie zadawać też konkretne pytania, zobaczymy, co na to osho. Ale jak już zadacie pytanie, to idźcie na telewizję czy zajmijcie się czymś innym, bo naprawdę nikomu nie obiecuję szybkiej odpowiedzi smile
Pozdrawiam noworocznie smile
Obserwuj wątek
    • pinia1214 Re: Test nowej talii 01.01.16, 22:37
      To ja poprosze w tym nowym roku.pytanie proste,czy z pewnym mezczyzna ktorego mam na mysle, bedzie tak jak bylo? Nie przyszedl na sylwestra,czy.on to zrobil na mi na zlosc? A moze juz ma mnie gdzies.
      Bylo fajnie,ale to chyba przeze mnie i moj jezyk niewyparzony,ochlodzilo sie. Pozdrawiam
      • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 02.01.16, 00:16
        Nie widzę u niego złych emocji w sensie przeżywania czegoś (cisza), po prostu zwrócił się do wewnątrz. Ale masz rację, że jego uczucia się poważnie zmieniły (przemiana). Ma wrażenie, że jesteś do niego wrogo nastawiona i postanowił sie nie ścierać, bo chce pozytywnych i twórczych kontaktów, a nie destruktywnych. Ma uczucie, że go oświeciło, że nagle zrozumiał, jakby ostatnia część tej układanki znalazła swoje miejsce i można skończyć tą znajomość, bo juz wiadomo, że nie ma sensu tego kontynuować. Coś Ty mu powiedziała? Ale spokojnie, Wasze drogi jeszcze się nie rozeszły. Zależy Ci na nim? Wykorzystaj szansę, jaka się pojawi. On chce, żeby jakaś większość osób była zadowolona, on wcale nie chce, żeby tak się smutno to skończyło. Zechce zrobić coś, żeby rozbić to poczucie izolacji czy też odosobnienia, w jakie wpadliście (nie wiem kto, karty mówią jakby o większej grupie, o kilku osobach?). Chce, żebyście wszyscy się dobrze bawili i nie potrzebowali do tego specjalnych okazji jak sylwester, może planuje karnawał, a może powtórkę sylwestrową, a może jakiś pomysł na miły weekend? A może chodzi o Ciebie, a nie o grupę? o tym musisz mi napisać smile Przyszłość. Pozwól się stać temu, co ma sie stać. Pozwól zakończyć się tej znajomości, jeśli on Ci da to do zrozumienia i nie przejmuj się tym, bo to i tak nie koniec, a może początek Waszej przygody. Tylko nie nastawiaj się na nic. Nikt nie wie, dokąd was ta przygoda doprowadzi. Może zechcesz zawrócić, może zejdziesz z drogi, może poznasz po drodze kogoś innego? Pamiętaj, że to przygoda, daj się ponieść, nie kalkuluj, nie bój się ryzyka. Jedno jest pewne, że emocji będzie dużo, a Ty przyjmij postawę osoby przyjmującej to, co przyniesie życie, nie mysl tyle, nie kieruj się rozsądkiem, otwórz się na wydarzenia. Co będzie z tej znajomości? Nie mam pojęcia- kochankowie, poczucie winy, umysł (kochankowie, 8 mieczy, paź mieczy) . Jest miłość, ale i poczucie winy z tego powodu i pułapka myślenia. Będziesz miała poczucie winy, jak się w nim zakochasz? smile Nie myśl tyle Pinia, daj sobie szansę smile Czuj Pinia, czuj... smile
        • pinia1214 Re: Test nowej talii 02.01.16, 10:09
          Dziekuje Ci bardzo za tak obszerna prognoze.co sie wydarzy jeszcze(choc ja widze po nim ze nic),oczywiscie doniose.zaczelo mi na nim zalezec i bardzi jest mi zle,z powodu oziebienia tej relacji.widac ze patrzy na mnie maslanymi oczami,rozmarzonymi, a ja za bardzo juz nic nie moge zrobic. Szkoda ze jest to typ osoby,ktory nie zawalczy o kobiete.
          Ja Rozmarynku nie chce wiedziec jaka bedzie przyszlosc i czy wogole bedzie. kurde ale zaczelam ten rok..pozdrawiam
          • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 02.01.16, 14:47
            Rozumiem więc, czemu takie karty wyszły. Kochankowie w osho to miłość między kobieta i mężczyzną, masz uczucie, że to schrzaniłaś, więc masz poczucie winy, ale nic z tym nie zrobisz, tylko bedziesz analizować (karta umysł). Niefajna ta prognoza, więc nie ma innego wyjścia, musisz cos z tym zrobic. Pinia, Ty cos zepsułaś, ale chcesz, żeby on to naprawił? Nie ma tak dobrze, przestań się obwiniac, bo tylko jeszcze bardziej się wciagasz w negatywne myslenie. Co się stało, to nie nie odstanie. Teraz to napraw. My kobiety mamy swoją logike, której nie rozumie facet, więc nie czekaj, aż to on zawalczy, bo jest mężczyzną, bo może on uznal, że nie ma o co walczyc. Ty tez możesz zawalczyc, ale nie po męsku, tylko jak kobieta. Przede wszystkim przeproś go, jak cos powiedziałaś. Weż go na bok i przeproś, powiedz, że nie mialaś racji. Nie wiem, o co poszlo, a jak sama nie wiesz o co poszlo, to spytaj go. I bądź w końcu mila, bo faceci bardzo rzadko poszukują typu złośnicy. Usmiechaj się do niego, tak czesto jak się widujecie, uśmiech wiele zalatwia smile I ta energia usmiechu idzie prosto do serca czlowieka, czy on chce czy nie, plynie do serca i topi lody smile Bądź cierpliwa i daj mu się z tym przegryźć. Jęzor trzymaj w ukryciu. Zajmij się tym i już się nie wiń. Trzymam kciuki za Waszą zgodę smile I nie czekaj, bo czlowiek staje się zatwardzialy z czasem, załatw to od razu.
            • pinia1214 Re: Test nowej talii 02.01.16, 14:54
              Kochana,ja go przeprosilam i wykonalam pojednawcze gesty ale widac po nim ze jakby oziebil sie do mnie.dlatego wlasnie mysle ze juz pozamiatane.fajny facet, obcokrajowiec o innej mentalnosci,mysle ze uparty, w koncu pojawil sie ktos fajny a ja chyba sie przestraszylam.
              • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 02.01.16, 15:57
                Więc zostaje Ci ostatnia broń- "uśmiech" smile Jak można nie lubic kogos, kto się do Ciebie miło usmiecha? Pomału stopisz jego lody, każdy uśmiech- jeden kroczek bliżej do ogrzania relacji między Wami. Bądź cierpliwa i się tym nie zadręczaj dłużej. Słowa nie przemówiły, to Twoja aura do niego przemówi, tylko się nie dąsaj i nie obrażaj, bądź miła i się usmiechaj, a bedzie dobrze smile
    • meda08 Re: Test nowej talii 01.01.16, 23:01
      Pozdrawiam Cię noworocznie Rozmarynku.
      Mam jedno bardzo nurtujące pytanie. Czy otworzyć pewną działalność gospodarczą, ryzykując spore oszczędności itd. Czy też może podjąć naukę, aby uzupełnić i zmienić zarazem swoje wykształcenie. Drugi wariant też wiąże się ze sporym ryzykiem, bo i finanse na tę naukę i duży wysiłek, zważywszy że trzeba dojechać w weekendy, więc zero czasu na odpoczynek. Co wybrać, żeby "para nie poszła w gwizdek? Może nic nie wybierać i zachować stan rzeczy taki jak obecnie? Jedna sprawa, zawierająca 3 pytania. Jeśli możesz to zrobić, to będę wdzięczna. Jeśli nie możesz to po prostu proszę o kartę na miesiąc styczeń. Pozdrawiam smile
      • rozmaryn_1 Meda 02.01.16, 00:21
        Sygnifikator działalności- głupiec
        to się wydarzy, jeśli ją otworzysz, zainwestujesz itd.- integracja (umiarkowanie)
        To się nie wydarzy, jeśli otworzysz działalność, tak się nie stanie, tego nie będzie- bawienie się ( paź buław)
        Wynik- polityka (7 mieczy)
        Moja rada- raczej nie otwieraj, cos tu jest niejasnego. Głupiec ma takie samo prawie znaczenie jak klasycznie, ryzyko, skok na głęboką wodę, jakby inne karty były ok, to co innego... Integracja niby nie pokazuje klęski, a próbę dopasowania się do sytuacji, poszukiwanie rozwiązań i wprowadzanie ich w życie, ale na własny biznes to karta, która bardzo spowalnia postęp, rozwój, tu wszystko może iść ślimaczym tempem i możesz być rozczarowana, że zysków długo jeszcze nie będzie, tak intuicyjnie to czuje. A frajdy, radości i beztroski nie będzie. Bawienie się na nie. Polityka to karta ukrytych intencji i podstępu. Człowiek jest w masce, widzimy jego twarz z przyklejonym uśmiechem, a niestety w główce kombinuje inaczej, ktoś okaże się nieszczery, ktoś Cie może oszukać, okłamać, ktoś może działać za Twoimi plecami. Mój osho jest na nie.
        Na naukę masz same fajne karty. Tak będzie- rozkwit i dzielenie się. Wynik- cierpliwość i możliwości.
        Jak musisz wybierać, to ucz się smile
        • meda08 Re: Meda 02.01.16, 15:53
          Bardzo ci dziękuję.
          Karty bardzo trafnie pokazały moje obawy i ewentualną przyszłość w przypadku decyzji na tak. Rzeczywiście sytuacja może byc niejasna, bo moge byc nieco zależna od osób trzecich i mogą swoje "3 grosze" wtrącać i narzucać. Nie należę do tych osób, które inwestują swoje oszczędności i muszą jeszcze iść na ustępstwa a tak mogłoby się stać. Stąd też moje obawy.
          Szkoda, bo byłoby łatwiej smile a tak to bedę musiała rozważyć decyzję, czy chcę ponosic trud w dojazdach weekendowych, w wydaniu również kasy.Jedyną przyjemnością i zaletą będzie nauka smile. Bardzo Ci dziękuję.
      • rozmaryn_1 Bladamery 02.01.16, 00:22
        Podróżowanie (8 buław). Sama droga i docieranie do celu jest ważniejsze niż dotarcie na miejsce, więc się nie spiesz, bo co będziesz robić jak dojdziesz? Nudzić się? Tak więc delektuj się tym, co się będzie działo w Twoim życiu w tym miesiącu, rozejrzyj się i chłoń wrażenia smile Nie warto się spieszyć.
        A tak ogólnie to karta ruchu- dosłownie lub w przenośni czyli może dosłownie podróże, ale może też duchowo pogonisz za czymś... emocjonalnie...
          • bladamery Re: Bladamery 25.01.16, 12:27
            Skracam Rozmarynie jak było smile

Podróże duchowe, to ja mam odkąd żyję - raz bardziej, raz mniej ale ciągle główka pracuje pod tym względem wink

Natomiast spotkała mnie bardzo miła niespodzianka. Ktoś zaprosił mnie na weekend, do eleganckiego miejsca i niesamowicie przyjemnie mnie ugościł smile

Biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatni rok nie ruszałam tyłka z miasta ze względu na pracę i obowiązki, to musze powiedzieć, że była to prawdziwa radość smile

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam smile
    • gosia44114 Re: Test nowej talii 02.01.16, 00:55
      dobry wieczórsmile męczy mnie pewna sprawa i dotyczy sfery zawodowej.Czy pewien Pan, który chce mnie zatrudnic u siebie (tak przynajmniej mówił) dotrzyma słowa? dodam tylko,że wiązałoby sie to z duzą zmianą w moim życiu...
      pozdrawiam serdecznie
      • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 02.01.16, 18:31
        Czy dotrzyma słowa- NIECH SIĘ DZIEJE (8 puch)
        Czy Gosia bedzie u niego pracować- PIORUN (wieża)
        Nie wyglada to na pracę u niego, jakby miało coś się niespodziewanie wydarzyć i zmienić sytuacje. Niech się dzieje mówi o tym, że cos się kończy i dopełnia, jego osobiste zdanie może nie mieć tu nic do rzeczy, bo na obrazku kropla przestaje byc "indywidualnością" i spadając z liścia do jeziora łączy się z innymi kroplami czyli może bedzie musiał się liczyc z kims jeszcze w tej kwestii, choć nie jest to karta mówiąca o złych intencjach, po prostu coś się dzieje bez naszej woli. A piorun to silne zaskoczenie, bardzo silne, coś nagłego.
        • gosia44114 Re: Test nowej talii 02.01.16, 18:43
          Dzięki wielkie..O kurcze...powinnam się bać? Mam nadzieje, że nic złego sie nie wydarzy. On właśnie na dniach odchodzi z naszej firmy, będzie pracował w innym mieście i na tyle wysoko jest postawiony,ze raczej nikt nie może mieć wpływu na jego decyzje..A generalnie chęci ma, czy to takie na pociechę było?

• rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 02.01.16, 19:46
            Ten piorun zapowiada jakby naglą zmianę planów, nie wyszedł mi jak dotychczas na jakieś dramaty z prawdziwego zdarzenia. To talia trochę filozoficzna i nie mam z nią doświadczenia, dlatego w tytule wątku napisałam "test". Jakby to był tarot klasyczny, to bym powiedziała, że jak odejdzie z pracy, to Cie nie zatrudni.
          • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 02.01.16, 20:08
            Gosiu, może też być tak, że ta pierwsza karta mówi o tym, że to Ty bedziesz musiała zdecydować czy chcesz współpracować z tym facetem. Ta kropla wody, która powoli zsuwa się po liściu, żeby wpaść do większej wody może mówić o tym, że to Ty możesz pójść za nim. 8 pucharów to karta odejścia, ale i podążania za marzeniami. To równiez karta kończenia się czegoś czyli jedna praca się kończy, mogłaby być inna, ale ten piorun jako wynik tak czy inaczej mówi jakby o jakimś nowym wydarzeniu, o czymś, czego nie bierzesz pod uwagę. Nie musi chodzic o tego mężczyznę, może chodzić o Ciebie, może to u Ciebie coś się zmieni, co sprawi, że będziesz musiała zmienić swoje plany. Licze na to, że to Ty mi napiszesz, jak się sprawdziły te karty. Życzę powodzenia smile
            • gosia44114 Re: Test nowej talii 18.03.16, 22:55
              witam smile zweryfikuje troche wróżbe na podstawie tego,co wiem...
              na tę zmiane pracy liczyłam bardzo tymczasem on zadzwonił po 2 tyg.i powiedział że niedługo bedzie miał nowego człowieka na tym stanowisku.Jakby mnie kto w twarz strzelił...nie skomentowałam tego poniewaz powiedział to przy okazji konsultacji pewnych służbowych spraw i wiem że był przy nim jego prezes.Mogę domyslac sie jedynie,że ta nowa osoba została mu narzucona, na co pewnie nie miał wpływu. Szkoda tylko,ze nie zadzwonił z tym sam od siebie,nie wytłumaczył jak sprawa wyglada.Nabrał wody w usta i cisza...zero juz odzewu uncertain Czy mogłabym poprosić o pare kart na to jak on ocenia, postrzega tą kobietę w kontekscie mojej osoby? czy rzeczywiscie zawodowo jest lepsza? wydaje mi się, że dogadywalismy sie super zawsze.
    • leda-is-one Re: Test nowej talii 02.01.16, 05:38
      Ja poproszę Rozmaryniesmile może najpierw ogólnie, na moje sprawy egzystencjonalne, tam we Włoszech. i zostanę nie zostanę oto me pytanie.
      Moze dopytasz o moje ew partnerstwo z partnerem zza roga bo ciągle mi wychodzi, a ciemność widzę, bumerang się wyprostował i zniknął we mgle, droga do mnie wolna.
      /jeżeli jedno pytanie to to pierwsze ważniejsze jest/

Mam tą talie, oczywiście że dla mnie za trudna, ale zdarzyło mi sie z niej wróżyć sobie, odczytywałam jak tarota każdego najpierw, potem kukałam do książeczki. Lubie te karty oglądać, raczej na nie patrzeć i patrzeć i patrzeć..Słonce, Cesarzowa i karta Mistrza mnie wciągają.. 8 monet.. i Q monet są wg mnie piękne, zresztą te karty są piękne wszystkie, według mnie . Mam tez inne pozycje Osho, nie tarotowe. Pozdrawiam Cie serdecznie. J
      • rozmaryn_1 Leda 02.01.16, 19:42
        Tak się ułoży Twoje życie we Włoszech- dopełnienie (świat)
        Tak nie będzie- zmiana (koło fortuny)
        wynik- możliwości (2 buławy)
        Wygląda na to, że odnalazłaś swoje miejsce na ziemi i żadna niespodziewane wydarzenie czy los Cię nie wygoni stamtąd na silę smile Natomiast przeprowadzka jest możliwa, bo świat szuka ostatniej części układanki, a w wyniku masz możliwości- ładna ta karta. Jest na niej orzeł na niebie- wolny i nic mu nie przeszkadza się przemieszczać i może polecieć dokąd chce, więc i Ty może jeszcze przeprowadzisz się np. do innej miejscowości. Wygląda to bardzo pozytywnie.
        Ledo, jeśli chodzi o faceta, to stawiałam do końca roku i na razie nikogo tu nie widzę niestety sad
        Twoje życie uczuciowe- samotność (pustelnik)
        Bliższa przyszłość- ciężar (6 mieczy)
        Dalsza- zwyczajność (8 denarów)
        Samotności nie komentuje, bo nie ma czego, ale warto wyjaśnić ciężar. Karta ta mówi o tym, ze nie podążasz za swoimi marzeniami, bo jesteś zbyt zajęta spełnianiem oczekiwań innych osób i nawet jeśli te osoby nie mówią Ci bezpośrednio co masz robić, jak , gdzie , z kim, to jednak w Twojej głowie (bo ta karta umysłu) tkwi wewnętrzny przymus realizowania się przez obowiązki, a nie podążanie za marzeniami czyli praca, praca, inni na pierwszym miejscu, a tego faceta jakoś nie ma jak poznać sad Zwyczajność to takie zwyczajne codzienne życie, to ładna karta, można się cieszyć drobiazgami, drobnymi przyjemnościami, tylko faceta to tu na razie nie widzę tongue_out
        Spytałam, co masz zrobić, żeby jakiegoś fajnego faceta poznać- walka, rozkwit, przyjmowanie (rycerz mieczy, królowa den., królowa puch). Walka jest tu karta negatywną czyli nie złościć się, nie dać się ponosić negatywnym emocjom, rozdawać siebie, swoją pozytywną energię, uśmiechy bez żadnych oczekiwań (rozkwit) i otworzyć się na to, co przyjdzie (przyjmowanie). Chyba że ta walka to jakiś facet, ale raczej byłby z tych nerwowych, chyba że jesteś z kimś skłócona i wtedy mogłabyś go po kobiecemu ugłaskać i ujarzmić smile
        • leda-is-one Re: Leda 04.01.16, 06:00
          Pieknie Ci dziękuje Rozmarynie, przepraszam że późno, jestem jak w kołowrocie, dzisiaj wyjeżdżam, jeszcze nie jestem spakowana.Intensywny był ten moj czas..eh..
          Swat mi pasuje, z uwagi na " ładnosć "swojego przesłania w tym pytaniu..no cóz, chce , mam zamiar tam troche jeszcze pobyc, nic na sile, aczkolwiek ciągle do przodu w planach mi jakos wychodzi w stronę pozytywną.Dziękujewink
          Jeżeli chodzi o 6 mieczy, nie ma adekwatniejszej karty chyba coby mnie okreśłila..pozwalam sobie włazić na głowę, na plecy, wskazywać kierunek, mimo ze umordowana,,to ciągnę w wskazaną stronę przez ciężar i koguta, inni ważniejszi..ja nie jestem lizus, ja tak mam, założenia założeniami a bliźni najważniejsi, moje marzenia w kąt..
          Zwyczajność lubię u Oscho, to piękne różowym kwieciem obsypane drzewo,.. i praca nie jawi się tam taka trudna, codzienność tez daje radości rożne, trzeba je znajdywać w drobiazgach.
          Cóz i te dwie królowe i walka , spróbuje się w pasować w Twoje rady.
          Wczoraj sie objawił jednak na nowo bumerang, z pretensjami ze on puka a ja nie reaguje,
          Mozę to już ta nerwówka w tym rycerzu?
          Trzeba mi nad sobą popracować.
          Jeszcze raz Ci dziękuje, dziękuje tez za odpowiedz ponad normę. Pozdrawiam Cie serdecznie. Prosze o dobre myśli na moją podroż dzisiejszą. J
          • rozmaryn_1 Re: Leda 04.01.16, 18:08
            Nawet pomyślałam o tym Twoim bumerangu na widok tego rycerza mieczy, może powinnas sie w końcu za niego porządnie zabrać? smile
            Życzę Ci miłego i przyjemnego pobytu w Polsce smile
    • ziajka.a Re: Test nowej talii 02.01.16, 10:08
      Rozmarynku spadlas Mi jak z nieba bo mam dylemat i wraz z Nowym Rokiem postanowiłam posprzątać w Moim zyciu. W sumie pytanie dotyczy tego Pana na którego Mi wrozylas, chce sie z nim pogodzić, chce zeby miedzy Nami wszystko bylo wyjasnione tylko u Nas cisza trwa tak długo ze zalegla jak beton i zwyczajnie paraliżuje Mnie strach. I tutaj dwie opcje wchodzą w grę chcialam albo sprobowac sprowokować kontakt na zasadzie "przypadkowego" sms i zobaczę czy On wtedy wznowi kontakt ale z drugiej strony chyba za starzy jestesmy na takie podchody i gdybym napisala mu z kopyta wszystko to co niewypowiedziane zostalo. Oczywiście to nie będą żadne żale wypominki z mojej strony, na spokojnie to napisze bez agresji bardziej smutna niż niemila ta wiadomość bedzie tylko jak On zareaguje? Czy On się ucieszy na ten kontakt? Czy jesli wyciągnę ta rękę na zgodę to uda się pogodzić? Ja boje się jego reakcji, zeby nie byla ta odpowiedz dla Mnie nieprzyjemna bo nie chce sie ani klocic ani ośmieszyć z tym kontaktem ale zalezy Mi na zgodzie z nim. Tylko stoję w rozkroku bo nie wiem co Mi to da czy On chce tego kontaktu? Czy odpisze czy tez zignoruje ta wiadomość? czy wyjaśnimy wszystko co niewypowiedziane ?
      Z góry serdecznie dziękuję i nie spueszy sie z odpowiedzią bo jesli Ja i tak postanowię sie odezwać to i tak zajmie Mi to pewnie trochę czasu.
      • rozmaryn_1 Ziajka 02.01.16, 20:52
        Ziajka, nie wiem, czy myślimy o tym samym facecie, bo stawiałam wiele wróżb, ale jak widzę, co mi tu wyszło, to mi się przypomina pewien facet ... bardzo tajemniczo wyszło, czyżby to on?
        Jego sygnifikator- NOWA WIZJA (wisielec)
        Jak zareaguje na smsa- OUTSIDER (5 den)
        Jakie uczucia w nim to wzbudzi- ZWOLNIENIE TEMPA (rycerz denarów)
        Czy Ci odpisze- ZWRÓCENIE SIĘ DO WNĘTRZA (4 puchary)
        Czy się pogodzicie- PRZEŻYWANIE, WEWNĘTRZNY GLOS (3 bulawy, kaplanka)
        Ziajko, wyczuwam u tego faceta jakąś tajemnicę, on Ci czegoś nie mówi i sms nie rozwiąże Waszej sytuacji. On się zawiesił, ale też żyje swoją własną wizją, w którą uwierzył jako słuszną. Z jakiegos powodu on ma wrażenie, że nie ma takiej opcji, żebyś go chciała w swoim życiu, żebyś go przyjęła takim jak on jest i będzie miał uczucie, że NIE POWINIEN, NIE WOLNO MU odpisać Ci. Ousider to na karcie małe dziecko, które czuje się odrzucone, stoi za bramą i wzdycha tęsknie, chciałoby ją przekroczyć, ale wydaje mu się, że brama jest zamknięta, choć to nieprawda. jego coś blokuje i to bardzo, bardzo mocno, on wolny jest? Nie będzie dążył do kontaktu z Tobą- jest tu przedstawiony jako żółw uczuciowo (zwolnienie tempa), chatę niesie na własnych plecach, nie szuka więc kobiety jako azylu. Myślę, ze zamknie się w sobie i może w ogóle nie odpisać. Jednak w swoim wnętrzu będzie to głęboko przeżywał.... W głębi siebie czuje, że jesteście sobie bliscy, bo ta karta przeżywanie to taka jedność z drugą osobą- kobieta tuli sie do drzewa, a ono do niej... duchowo bedzie przy Tobie, ale smsa pewno nie wyśle tongue_out
        Spytałam, jak Cię postrzega- moralność (królowa mieczy). Ta karta jest nazwana "starą, wysuszoną śliwką" winkto bardzo sztywne postrzeganie- cos jest dobre albo złe, nie ma nic pomiędzy... Może boi się Twojej krytyki, że czegoś w nim lub z jego życia nie zaakceptujesz. Nie wiem Ziajko co Ci poradzić.
        Jakbyście się spotkali twarzą w twarz i byś go poprosiła, żeby Ci powiedzial, czemu tak się zachowuje, żeby w końcu szczerze i otwarcie wyznał, w czym problem, wtedy by Ci ulżyło... Nie wiem, jemu się wydaje, że go odrzucisz, ale chyba cos się pod tym kryje.
        Na Twoim miejscu zrobiłabym jemu i sobie "wieżę"- jakąś terapię szokową, o ile możesz. Bo chyba inaczej nie wydobędziesz z niego prawdy, a i to nie ma pewności. Jest druga opcja- CIERPLIWOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ... Przypominać się co jakiś czas, coś ciepłego napisać i nie odpuszczać. Może w końcu nabierze zaufania ? Szkoda trochę tej znajomości, mam wrażenie, ze coś by moglo wyjść z tego wartościowego, a tu klapa... tongue_out
        • ziajka.a Re: Ziajka 02.01.16, 22:00
          Rozmarynku dziekuje za tak obszerna odpowiedz smile wiem pytalam o wielu bo wielu przewijalo sie w Moim zyciu ale na nic powaznego, ten zas był tym powaznym i tak Mnie meczy , ze tyle niejasnosci.. to ten z priv, nie jest wolny z tego co Mi wiadomo, ale tu juz nawet nie chodzi o powroty tylko o taka zwykła zgodę-porozumienie, jedyna opcja "wieża" no nie bede sie bawić w podchody z sms jednak bo to bez sensu, niestety prosic się o kontakt nie moge i przypominac co jakis czas bo to przynosi odwrotny skutek no i duma tez Mi nie pozwala jesli juz sprobuje to napisze od serca wszystko co chce zeby wiedzial ale raz a porzadnie, musze to wszystko przemyslec bo nie chce dzialac pod wplywem emocji, dziekuje Ci serdecznie smile
    • bronxi Re: Test nowej talii 02.01.16, 11:43
      Wszystkiego najlepszego w Nowym Rokusmile
      Ja bym prosiła na sfere uczuciowa jak to u mnie będzie.. Jak relacja z moim.. I co z tą nową miłoscia czy widać jąsmile
      Ogólnie na uczucia w sensie czy dalej będę z moim partnerem czy ktos nowy sie zbliza..
      • rozmaryn_1 Bronxi 03.01.16, 12:57
        Twoje życie uczuciowe- POCZUCIE WINY (8 mieczy)
        Takie będą relacje z byłym- MORALNOŚĆ (królowa mieczy)
        W takim kierunku będzie szła ta znajomość- UZDRAWIANIE (król puch)
        Wynik tej znajomości- ŚWIĘTOWANIE (3 puch)
        Czy weźmiecie ślub- GOTOWOŚĆ, ZWOLNIENIE TEMPA (9 den, rycerz den)
        Czy pojawią się nowi faceci/nowa miłość- SUKCES (6 buław)
        Z tego wyniknie- EGZYSTENCJA (mag)
        Czy zwiążesz się z kimś nowym- DOPEŁNIENIE (świat)
        Będziesz się trzymać raczej tego byłego, nie byłego, nie wiem, jak tam miedzy Wami. Karty te mają takie dosadne nazwy, że nie wiem, czy trzeba je omawiać. Poczucie winy mówi samo za siebie. Moralność na Wasze relacje mówi tu o tym, że ktoś tu twardo trzyma się swoich zasad i nie chce odpuścić, nie przyjmuje do wiadomości innych opcji. O co może walczyć MORALNOŚĆ? Jak nie ma ślubu, to pewno o ślub, dlatego dociągnęłam karty. Ale może chodzić tez o wszystkie zachowania, które dla jednej ze stron nie są akceptowalne/moralne. Wygląda na to, że macie szanse się pogodzić, bo UZDRAWIANIE to karta leczenia starych ran, jeśli ktoś sie obraził, to jest szansa, że złość zacznie przechodzić, a karta ŚWIETOWANIE może mówić o miłym spędzeniu czasu, radości i beztroski płynącej właśnie z Waszej zgody. Jednak na ślub nie ma co liczyć póki co, bo on nie czuje sie gotów i nie wiadomo, kiedy będzie na to gotów. Jeśli chodzi o nowe znajomości, to ktoś nowy może się pojawić, ale na zasadzie- mały chwilowy flirt, jakieś komplementy, małe sukcesy, ktoś interesujący może być, ale nie widzę, żeby to miało być kontynuowane.
        • rozmaryn_1 Re: Bronxi 03.01.16, 13:52
          I jeszcze coś Bronxi. Karta ŚWIĘTOWANIE to nie jest świętowanie we dwoje, ale jest tu więcej osób, dodatkowo MORALNOŚĆ między Wami nie pozostawia złudzeń. Jedna ze stron chce zaciesnienia więzi, ale druga strona chce więcej swobody i póki co w kartach nic się tu nie zmieniło.
        • bronxi Re: Bronxi 04.01.16, 07:26
          Rozmarynie bardzo Ci dziękuję za taką dokładną analizęsmile
          Tak masz rację ja chcę już ślubu, bo już kilka lat jesteśmy razem< raz jest dobrze, a raz źle>, a on dalej się do tego nie zabiera też to odbieram tak, że chce być wolny ( tzn. robić co chce, a nie obowiązki rodzinne, a mnie to już męczy). co do zasad, każde z nas uparte ma tam jakieś wyobrażenie, że tak ma być i nie chce odpuścić tak ja jak on.. tym bardziej, że to ja muszę ciągle bardziej odpuszczać, ale tak nie może być.. Też tak czuje, że ślubu z tego nie będzie..eh.. I dlatego tak wiele nie porozumień między nami. Chociaż miewamy fajne chwile jak np. teraz ten długi weekend, spokojny bez awantur smile Zobaczymy jak to dalej się potoczy.
          Ale myślę, że karty idealnie opisały naszą sytuację.
          Jeszcze raz bardzo dziękujęsmile
          • rozmaryn_1 Re: Bronxi 04.01.16, 18:11
            Na karcie gotowość jest dojrzewający owoc na drzewie i można tylko czekać, aż sam spadnie, gdy będzie gotów, a spowolnienie tempa- na karcie żółw, więc ten Twój miły jest po prostu bardzo późno dojrzewającym owocem, ale jak dojrzeje, to może będzie chociaż słodki ? smile
            • bronxi Re: Bronxi 04.01.16, 18:55
              No wiesz chociaż by to było pocieszające, gdyby był słodkismile
              Choć czasem umie być. Chyba Twój komentarz jest idealny- późno dojrzewajacy owoc z tego chłopa- nic dodać, nic ująćbig_grin
      • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 03.01.16, 20:20
        PROWADZENIE (3 denary). Karta ta mówi o tym, że będzie potrzebował wskazówki, która będzie dotyczyc jego spraw zawodowych i powinien posłuchać swojego wewnetrznego głosu, a nie wskazówek z zewnątrz. Na karcie jest postac Anioła, który wskazuje drogę człowiekowi. Sytuacja stanie się jasna i oczywista, gdy da sie poprowadzić,ale kierując się do swego wnętrza. Wtedy rozwiazanie stanie się oczywiste.
          • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 03.01.16, 23:14
            Nie jest to karta zmian. Może mówić jednak o sytuacji, z ktorej nie wiemy jak wybrnąc. W książeczce jest taki opis- wyobraź sobie, że siedziesz w ciemnym pokoju i chcesz wyjść, ale nie wiesz, gdzie są drzwi. Potrzeba więc choćby malego swiatełka (wskazówki), żeby dostrzec te drzwi. Wtedy wstajesz i wychodzisz. Nie wiem, jak to się ma do sytuacji Borsuka. Jesli jednak znajdzie się w sytuacji, z której nie wie, jak wybrnąć, to znaczy, ze potrzebuje wskazówki, która rozjaśni mu umysł. Wtedy od razu znajdzie rozwiazanie. Moim zdaniem to niekoniecznie musi byc wskazówka wewnetrzna, bo jednak na karcie jest Anioł, a przeciez może się on objawić w ludzkiej postaci. Jednak przed podjeciem decyzji, dobrze byloby sprawdzic, czy jego intuicja tez jest na TAK. Bo to ona wyprowadzi go z ewentualnego problemu.
    • nikix4 Re: Test nowej talii 02.01.16, 13:03
      Ja poproszę smile filozoficzną odpowiedź na to co się obecne dzieje w moim życiu uczuciowym.
      Bo coś się dzieje ale jest to "poza mną". A nie lubię nie wiedzieć co w trawie piszczy - a coś piszczy tongue_out
      • rozmaryn_1 Nikix 04.01.16, 16:36
        Zaskoczyły mnie karty, bo tak tajemniczo to ujęłaś...
        To sie dzieje w życiu uczuciowym Nikix- ŻAL (9 mieczy)
        W takim kierunku to idzie- DOPEŁNIENIE (świat)
        Wynik- ZWYCZAJNOŚĆ (8 denarów)
        Karta żal mówi o czymś bolesnym, o poczuciu, że było się blisko szczęścia, a w jakiś sposób nas ono ominęło, nie sięgnęło. Ma w sobie sporo z klasycznej 9 mieczy. Dopełnienie mówi, że jakieś sprawy odchodzą, zostaną zamknięte, żeby zrobić miejsce na coś nowego i nawet jeśli nie mamy ochoty, aby jakaś historia się skończyła, to jednak trzeba ją zamknąć, żeby mogło przyjść nowe uczucie, żeby zrobiło się miejsce dla nowego człowieka w Twoim sercu. Karta zwyczajność, choć brzmi tak ...zwyczajnie, to jednak jest jedną z ładniejszych w tej talii. Przedstawia kobietę w kapeluszu, która niesie kosz pełen kwiatów, idzie przez ukwiecony sad- pełnia wiosny... wszystko dopiero się zaczyna, dopiero kwitnie... Karta ta mówi o tym, że nie musisz starać sie olśnić w miłości, zaimponować komuś, pokazać się od wyjątkowej strony, wystarczy być sobą- tym kim jesteś. Trzeba docenić swoje piękno w najdrobniejszych aspektach nie próbując się jakoś wybijać ponad innych. Kiedy jesteś sobą, stajesz się ciepła, przyjemna dla innych, przyjmujesz wszystko takim, jakie jest i tak siebie dajesz. Zamiast czekać na wielką i niezwykłą miłość, karta ta namawia do cieszenia się tym, co jest dziś, do odprężenia sie, wyjścia ze schizofrenii, w której na co dzień żyjemy, rozdwojenia, sprzecznych uczuć.
        Poczujesz więc jakąś ulgę po zakończeniu jakiejś historii/relacji lub dostrzeżeniu w niej całej prawdy i masz szansę się w końcu odprężyć i zaakceptować lepiej samą siebie. Tak mi to pokazuje w każdym razie Osho.
        • nikix4 Re: Nikix 04.01.16, 17:34
          Nie o wszystkim mogę pisać ale Twoje karty też mnie zaskoczyły smile
          I tak się zastanawiam, bo pytamy co się dzieje a Żal to też przemiana. Po "doświadczeniach" zaczynasz być uważniejszy. Mniej ufny - bardziej czujny.
          Może to jakieś ostrzeżenie - uważaj, nie popełniaj starych błędów ?
          • rozmaryn_1 Re: Nikix 04.01.16, 18:14
            Ufność jest w osho zaletą ducha, więc nie sadze, aby taka była rada. Karta żal mówi raczej, że ten ból jest Ci do czegoś potrzeby, więc bądź uważna czyli przyjrzyj się temu uczuciu, ale nie w sensie- uważaj, bo ludzie Ci zagrażają, są niedobrzy, tylko -przeżyj to i idź dalej.
            • nikix4 Re: Nikix 04.01.16, 20:43
              Ufność jest w osho zaletą ducha, więc nie sadze, aby taka była rada - Niby tak ale zobacz jak osho tłumaczy uważność: zaczyna płonąć zasłona iluzji - maya - przeszkadzająca w postrzeganiu rzeczywistości takiej, jaką ona jest a w tym Żalu mam się tego nauczyć.
              • rozmaryn_1 Re: Nikix 04.01.16, 21:11
                Weź pod uwagę wszystkie karty, jakie Ci wylosowałam, nie tylko tą jedną. W sumie to przesłanie jest pozytywne, bo ostatecznie wskazuje Ci drogę do miłości. Pozbywasz się iluzji i znajdujesz spokój, samoakceptację, jedno drugiego nie wyklucza. Poza tym nie traktuj tego jak wróżby, która zobrazuje Ci Twoją przyszłość, mysle, że chodzi o konkretne doświadczenie. I przeczytaj, co napisała Pinia na samym dole, zaraz jej odpisze.
              • rozmaryn_1 Re: Nikix 04.01.16, 21:41
                I jeszcze jedno Nikix,postać na karcie ŻAL się natrudziła, żeby osiagnąć cel, a na końcu i tak go nie osiągnęła i stąd wziął się żal. Ta osoba płacze nad sobą, żeby nie powiedziec, że się użala nad sobą. A spójrz na kartę zwyczajność- tam się już nie trudzimy, tam jesteśmy sobą, pozwalamy sobie na luksus nie walczenia o to, żeby coś osiagnąć, tylko emanujemy pozytywną energią, która się bierze z odprężenia. Nie trzeba nikogo udawać, ścierać się, pokazywać, że się jest godnym uwagi, jest się autentycznym i to przynosi lepsze rezultaty i spokój ducha.
                • nikix4 Re: Nikix 04.01.16, 22:50
                  postać na karcie ŻAL się natrudziła, żeby osiagnąć cel, a na końcu i tak go nie osiągnęła i stąd wziął się żal - Roz, on go osiągnął ale dopiero po śmierci Buddy. W ciągu jednej nocy. Kiedy zaczął czuć ból i smutek. Pytanie czy stracił 42 lata wink
                  Ja już to przerobiłam i nie mam siły tego przerabiać po raz drugi. I się boję.
                  Wiesz, ja patrzę na całość tych kart. I pomiędzy zwyczajnością a żalem jest karta której też się boję. Ty to bardzo ładnie ujęłaś. Że te sprawy sobie odejdą i zostaną zamknięte. Ale żeby to osiągnąć to zen radzi: niemówienie wszystkiego daje słuchaczowi szansę dokończenia.
                  Co powiedzieć a czego nie mówić ? A może lepiej nic nie mówić tylko poczekać ? I to się wszystko samo skończy ?

Bardzo ciekawa jest ta talia ale i bardzo trudna wink
                  • rozmaryn_1 Re: Nikix 04.01.16, 23:08
                    Bo Ty Nikix bardzo niuanse lubiszsmile Karta żal przedstawia moment przed oświeceniem, to dopiero jego ból go oświecił. A dopełnienie i metoda niedopowiadania? Bo karta ta nie jest ostatecznym zakończeniem relacji z drugim człowiekiem, jakby mogłaby być ostatecznym końcem, skoro wszyscy jesteśmy jednością? Śmieszne by to było. Może więc byc tak, że za pól roku odnowisz znajomość, czy wczesniej nawet, bo tu nie trzeba nic dopowiadać, druga strona tez zawsze może cos dopowiedziec, może zacząć się nowy rozdział- kiedyś, kiedy nie wiemy. To tylko karty Nikix, nic nie jest ostateczne, dopóki żyje, trwa. Za dużo filozofii się tu zrobiło, jak dla mnie. A gdzie wolna wola, decyzje? Nie ma co traktowac kart jak wyroku, tylko wyciagnąc co najlepsze i to wykorzystać i działac wg siebie.
                    • nikix4 Re: Nikix 05.01.16, 11:48
                      Za dużo filozofii się tu zrobiło, jak dla mnie - bo to talia filozoficzna tongue_out

A poważnie, to mam pytanie techniczne. Opis kart to "opis typowy" i sposób Zen.
                      Skupiasz się tylko na opisie, czy przy interpretacji sugerujesz się tym sposobem Zen ?
                      • rozmaryn_1 Re: Nikix 05.01.16, 21:19
                        Nikix, podchodzę do tej talii "wróżbiarsko" i tak chcę, żeby funkcjonowała i tak chcę ją sobie rozkodować. Biorę z niej to, co czuje, co do mnie przemawia i to, co nadaje się do celów wróżbiarskich. Niektóre rady z tej talii brzmiałyby "kosmicznie" dla osoby zadającej pytanie i to staram się odsiewać. Nie zamierzam przejść na buddyzm , bo kupiłam taką talię. I nie zamierzam trzymać jej w szafie, bo "jest za trudna". Uważam, ze każda talia będzie fajnie pracować w zwykłych wróżbach, jak się ją po swojemu oswoi. Jest trochę inna od klasycznego Tarota i to mi sie podoba, pokazuje na swój sposób, czasem bardzo dobitnie i zrozumiale. Sprawdza mi się na moje pytania, proste pytania i dostaję proste odpowiedzi, bardzo dosłowne. I to jest w niej fajne.

A co do karty dopełnienie, to Ci powiem, że u Pini np. tez stała ta karta, dla tego faceta ( o którym mowa we wróżbie) znajomość doszła już do końca, jednak patrz, że jak dziewczyna ruszyła temat, to sie pogodzili.

Wyszła mi też ta karta ciekawie na to "dopowiedzenie", o którym pisałaś, dopowiadać czy nie... Podświadomość czuje ją na swój sposób i pokazała mi się na taką sytuację, że było nieporozumienie między ludźmi, ktoś rzucił plotkę i w ten sposób :dopowiedział. A że fałszywie? to nic, ale skutek był taki, że nastąpiło dopełnienie, ktoś uznał, ze wie wszystko, co miał wiedzieć . Wiesz, o co mi chodzi?

Chcę więc ją poczuć intuicyjnie, zobaczyć jak działa w praktyce, które karty pokazały jakie wydarzenia. Biorę z niej to, co do mnie przemawia, nic na siłę. Jak byłam nastolatką, to interesowałam się zen i medytowałam, a teraz interesuje mnie ta talia pod kątem wróżenia i tyle smile Może pomyślisz, że chcę ją spłycić, ale każdy może mieć inny cel kupując te karty. Może Ty ją zbadasz duchowo, ja praktycznie i za kilka lat połaczymy siły i bedziemy organizowac kursy osho? smile
        • niki.ix weryfikacja 06.03.16, 16:07
          Z perspektywy czasu tongue_out
          Miałaś świetne karty ale ... nad czym się teraz zastanawiam, dlaczego, w pytaniu o moje życie uczuciowe pokazały Ci to z perspektywy? innej, konkretnej osoby. Zwłaszcza w tej "Zwyczajności" smile
          Jakby zamienić " Niki" na konkretne "X" - to trafiłaś w 100%

A było tak:
          Ktoś liczył na związek ale nic z tego nie wyszło, bo wyjść z różnych powodów nie mogło. Potem "odpuścił" bo stracił nadzieję i myślał, że to już koniec. A teraz zrobił coś bardzo ważnego dla mnie, właśnie tak jak opisuje ta karta. Nie licząc na nic w zamian. Gdyby nie przypadek, pewnie nigdy bym się nie dowiedziała kto to zrobił.

Bardzo mnie to intryguje.
          Bo to nie pierwszy raz, gdy stawiasz mi karty na konkretne pytanie a one odpowiadają ... na to pytanie ? ale po swojemu ?
        • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 02.01.16, 21:26
          "Czy powinniśmy jeszcze w tym roku o potomka?" - sprecyzuj, bo nie rozumiem pytania. Czy o dziecko się powinniscie starać? a jesli tak, to co rozumiesz przez pytanie - "czy powinniśmy?"- czy się uda? czy damy rade finansowo? czy jeszcze cos innego? Jak nie odpowiesz, to nie wyciągne na to kart.
          • rozmaryn_1 Sabina 04.01.16, 17:14
            Czy przedłużą umowę dłużej niż na rok- WYCZERPANIE (9 buław).
            Jak się postarasz i dasz z siebie wszystko. Nazwa mówi sama za siebie. Trzeba całą swoją energię wpakować w ten temat, żeby pokazać wszystkim, jaka jesteś efektywna i im potrzebna. Smutne to, bo prowadzi człowieka do wyczerpania, do stanu, w którym nie umiemy się juz niczym cieszyć. Nie można pozwolić sobie na chwilę odpoczynku, tylko obowiązki i obowiązki... Ale jesteś w stanie to osiągnąć, dasz radę.
          • sabina_online Re: Test nowej talii 04.01.16, 20:26
            Czy jeśli w połowie pierwszym drugim kwartale tego roku zaszła bym w ciąże to przedłużą mi umowę na dłużej jak na rok.Chcielibyśmy przenieść się do nowego domu ale nie wiem czy taka decyzja będzie korzystna czy mnie nie zwolnią czy damy rady finansowo czy lepiej odłożyć plany za rok?
      • rozmaryn_1 Nagietek 04.01.16, 17:02
        Twój sygnifikator- BUNTOWNIK (cesarz)
        Czy ktoś z zewnątrz zaproponuje Ci dodatkowe zatrudnienie, postawa tej osoby- ODRODZENIE (10 mieczy)
        Wynik dla Ciebie- GŁUPIEC
        Moje pierwsze odczucie jest takie, że możliwe, że dostaniesz propozycję, ale nie wiem, czy będzie poważna i czy Cię zainteresuje. Nie wiem też, czym się zajmujesz, a karty mogą odnosić się bezpośrednio do tego tematu. Buntownik to osoba, która zrzuca z siebie wszelkie uzależnienia i staje się wolna od opinii innych ludzi i uwarunkowań, nie zgadza się na to, co mu inni narzucają. To silna, męska energia. Może wskazuje po prostu na mężczyznę, na którego liczysz w tej sprawie, a może pokazuje Ciebie, że się nie dasz nikomu wykorzystać i masz konkretne oczekiwania. Karta odrodzenie jest dość kontrowersyjna, bo zapowiada owszem odrodzenie, ale długa droga do niego, są tu aż 3 przemiany symboliczne- bezwolny wielbłąd przemienia się w ryczącego lwa, a z lwa odradza się niewinne dziecko. A Ty pytasz tylko o zatrudnienie, a nie ewolucję świadomości wink Jest w tej karcie duża siła ducha, choć to 10 mieczy, więc z klęski do odrodzenia, to karta zmian. Może więc potrwa to trochę czasu, ale to dziecko wyłaniające się z owej transformacji może zapowiadać jednak dla Ciebie coś nowego... i potem mamy głupca, to takie kolejne dziecko... Głupiec to nowy początek, ale i ryzyko, brak powagi, nie dostrzeganie niebezpieczeństw. W moim odczuciu propozycja nie jest wykluczona, ale buntownik (cesarz) szuka czegoś pewnego, stabilnego, stałego, a ten głupiec to raczej chyba zapowiada coś zupełnie innego. Może będziesz musiała się doszkolić (te transformacje w 10 mieczy) , żeby podnieść swoje kwalifikacje i wyjść z głupca? A może Twoja praca to branża rozrywkowa lub z dziećmi i stąd takie karty. Karta głupca wydaje mi się po prostu propozycją trudną do przyjęcia dla cesarza, bo szuka czegoś bardziej odpowiedzialnego. Może propozycja, która dostaniesz, będzie "transformować" i zmieniać się, a może warto będzie negocjować warunki, żeby nie wyjść na głupca. Nie być bezwolnym wielbłądem, ryknąć jak lew o więcej i ... mamy dziecko hahaha... Nie wiem, czy nie warto się na tym lwie zatrzymać w negocjacjach wink Nie wydaje mi sie, żeby osho to była idealna talia na te rodzaju pytania.
    • mo_nika Re: Test nowej talii 02.01.16, 19:30
      Witaj!
      A ja chcę ogarnąć swoje życie. Wyrwać z tej bylejakości w jakiej utknęłam, nienawidząc tego stanu i bojąc zmian jednocześnie. Czy odnajdę swoją drogę, czy też będę dalej kręcić "w kółko" ?
      Pozdrawiam ciepło z nowym rokiem.
      • rozmaryn_1 Monika 04.01.16, 18:06
        To jesteś Ty- ODRODZENIE, ŚWIETOWANIE (10 mieczy, 3 puchary)
        Takie są szanse na odnalezienie nowej drogi- GŁUPIEC
        Tak zrobisz- PRZYJMOWANIE (królowa puch. )
        wynik, tak będzie- KREATYWNOŚĆ (cesarzowa)
        Fajne karty, widać, że jesteś w punkcie, gdzie juz dokonała się w Tobie wewnętrzna przemiana i nie chcesz czekać dłużej, tylko chcesz korzystać z czasu, który masz, nie czekając na dogodne okoliczności. Na karcie świętowanie kobiety tańczą w deszczu, nie czekają na dobrą pogodę, tylko cieszą się tu i teraz.
        Głupiec jako szanse to przede wszystkim porzucenie przeszłości, trzeba przestać myśleć o dawnych niepowodzeniach i pozwolić sobie nawet na ryzykowne czy irracjonalne posunięcia, jeśli intuicyjnie czujesz, że tego chcesz, bo teraz właśnie Wszechświat Ci sprzyja. Nie wolno tracić ufności bez względu na sytuację i ludzi, jakich spotkasz. Nawet, gdy tego nie pojmą, albo okażą się nie fair, to ważna jest Twoja postawa- żeby nie stracić wiary, ufności i spontaniczności.
        Co zrobisz- przestaniesz tak bardzo dużo analizować, a otworzysz się na to, co świat ma Ci do zaoferowania. To postawa otwarcia się i przyjmowania...
        W wyniku kreatywność, tylko pozazdrościć smile Piękna karta, bardzo twórcza, cesarzowa tutaj robi wszystko z miłością i radością i dlatego to, co tworzy jest takie piękne i niepowtarzalne. Życzę więc powodzenia smile
        • mo_nika Re: Monika 04.01.16, 23:08
          Rzeczywiście fajne karty, smile Dziękuję. A i sentencja " zamykająca" robi na mnie ogromne wrażenie. Za każdym razem jak ją widzę. Jest w niej moc. Pozdrawiam słonecznie
      • rozmaryn_1 Sylwunka 05.01.16, 16:54
        Nie jest to talia dobra na pytania o sprzedaż działki.

Sytuacja obecna- PRZEMIANA (śmierć)

W takim kierunku to idzie- PRZYGODA (paź denarów)

Wynik- ŚWIADOMOŚĆ (as mieczy)

Przygoda wskazuje, że może pojawić się ktoś chętny, zainteresowany, ale ta karta nie obiecuje, jak sie cała sprawa zakończy, bo osoba ta może się na przykład wycofać. Przygoda polega na tym, że się jej oddajemy nie wiedząc jak się zakończy cała sprawa. As mieczy to uświadomienie sobie jasno całej sytuacji, więc z pewnością jak ma cos wyjść w praniu, to wyjdzie. Będziecie lepiej znać swoje szanse i możliwości i jak cos jeszcze może budzić wątpliwości, to zostaną one rozwiane i będziecie wiedzieć na czym stoicie. Czy dojdzie do sprzedaży, tego moim zdaniem jasno w kartach nie widać, ale sądzę jednak, że tak szybko się nie uda.

Twój awans.

1. Obecna sytuacja, szanse- KOMPROMIS

2. Tak sie ta pozycja będzie zmieniać- GŁUPIEC

3 Wynik- ODRODZENIE, PRZEŁOM

Już obecnie ktoś tu nie jest do końca zadowolony- albo Ty, albo osoba, która Cię zatrudniła mogła chcieć kogoś z innymi kwalifikacjami, albo chodzi o konkretna sytuacje. Nie będę zgadywać, jednak w karcie kompromis ktoś nie ma całkowitego przekonania. Kompromis jako szansa mówi, że owszem- jest szansa, jak zgodzisz się na coś, co Ci w sumie nie pasuje. W dodatku Twoja pozycja może osłabnąć, bo wyciągnęłam kartę głupca, może się okazać, że jednak w czymś brakuje ci doświadczenia, że trzeba Cię przeszkolić, douczyć, albo nie będziesz zbyt poważnie traktowana. Ostatnie karty pokazują, że chyba będziesz musiała się upomnieć o ten awans, bo sam z siebie nie będzie Ci zaproponowany. W odrodzeniu musimy sami zacząć mówić o tym, czego chcemy, ale żeby do tego doszło trzeba nabrać odwagi , a jednocześnie być niewinnym jak dziecko, więc nic krzykiem. Przełom zapowiada, że dojdziesz do wniosku, że masz dość tej sytuacji i możesz "wybuchnąć" i domagać się sprawiedliwości. Karta ta jednak nie obiecuje, jak to sie skończy, mówi, że może dojść do przełomu albo nie, zależy, jak pokierujesz sytuacją. A może zechcesz zmienić pracę na przykład. W każdym razie może dojść do jakiejś zmiany.
      • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 02.01.16, 21:04
        To sobie polecisz smile Fajna karta smile
        Ja sobie testuję, to mi nie przeszkadza wyciaganie kart, bo bez ćwiczeń nic nie będzie, więc jak masz jakieś pytanie, to wal śmiało smile Jakoś trzeba to osho wypróbować, nie?
    • perl-a80 Re: Test nowej talii 02.01.16, 21:17
      Czy można na królika się tez zgłosic? poproszę ogolną energię miesiąca lutego oraz czy poradzę so bie z nowymi obowiązkami i czy dobra zbuduje relację z nowym szefem. Dziękuję smile pozdrawiam
      • rozmaryn_1 Perl 05.01.16, 17:27
        Energia lutego- DOPEŁNIENIE (świat)
        To ogólnie dobra energia na kończenie pewnych spraw, relacji, zrozumienie tego, czego nie mogłaś zrozumieć wcześniej czyli mogą dojść nowe fakty, wydarzenia, które rozjaśnią Ci umysł. To czas na zamykanie pewnych rozdziałów w naszym życiu po to, żeby otworzyć nowe. Może to się tyczyć każdej sfery życia.
        Tak poradzisz sobie z obowiązkami- TWÓRCA (król buław)
        Powinnaś dać rade ze wszystkim, bo to energia konstruktywnego działania, twórczego i przynoszącego korzyści dla wszystkich. Rola szefa może być tu znacząca, więc bądź uważna.Podążaj za jego wskazówkami i oczekiwaniami, a będzie dobrze.
        Takie zbudujesz relacje z szefem- EGZYSTENCJA. Mogą nadejść chwile, kiedy możesz mieć wrażenie, że się czepia bez powodu, w takich sytuacjach ochłoń, zrób sobie chwile relaksu (niekoniecznie w pracy), kąpiel z solą albo coś, co pomoże Ci się odprężyć. Sytuacja nie będzie taka zła, jak może Ci się wydawać.
        Kiedy pytam o relacje między ludźmi i wychodzi ta karta, a jest na niej osoba siedząca samotnie wpatrująca się w gwiazdy, to pokazuje, że jedna strona czuje się niepewnie, może czuć się jakoś zagrożona, nie jest pewna, czy jest akceptowana, dlatego szuka spokoju ducha w samotności. Nie oznacza to jednak, że sytuacja jest taka zła, po prostu ktoś czuje się niekomfortowo przy drugiej osobie. Trzeba przestać się doszukiwać ukrytych intencji.
        • perl-a80 Re: Perl 05.01.16, 18:51
          Dziekuję za karty smile
          Widzę to tak, że ta karta energia to trafiona może być- wiadomo nowe miejsce i obowiązki i ludzie,
          druga karta TWÓRCA- no tu się okaże, czy sobie poradzę - czarno jeszcze to widze..
          trzecia karta- tu widze to tak, że pewnie mogę czuc się samotnie wśród nowych osob i odosobniona-tam raczej tez każdy robi swoje , nie wiem jednak co z szefem, bo raczej mi się wydawal dość miły, nawet mi się podobał-jednak często się myle co do ludzi- ale to może tylko na luty ta karta egzystencji? czy potem się poprawi i będę lepiej się już czuć i lepsze stosunki z nim mieć ?
          początki to zawsze jednak ciężkie wink
          • rozmaryn_1 Re: Perl 05.01.16, 21:22
            Perl, prosiłaś o energię na luty, to Ci wyjęłam na to kartę. Pozostałe pytania były bez ustalania czasu, mysle, że pokażą po prostu najbliższą przyszłość.
        • perl-a80 Re: Perl 02.02.16, 17:13

Jeżeli chodzi o relacje to masz racje z tymi kartami - już od początku czuje brak akceptacji, jestem jakos zlewana....i czuje się niekomfortowo bardzo, przykro.wątpię zeby to się zmieniło. inni pracownicy tez raczej tylko ze sobą trzymają przeważnie bo się znaja.. a ja tak na uboczu
          a reszta to nie wiem-jeszcze początek miesiąca.
          • rozmaryn_1 Re: Perl 03.02.16, 16:28
            Nie przejmuj się Perl, zrelaksuj się i zobaczysz, że z czasem ułoży się lepiej. Dzięki że zweryfikowałaś to, co już się daje zweryfikować. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki smile
        • perl-a80 Re: Perl 26.02.16, 21:09
          Rozmarynku, trafne karty postawilassmile punkt pierwszy jak najbardziej, odcięcie się od starych spraw, ruszenie w nowe otoczenie i zamkniecie tego starego rozdzialu.wyszlo mi na plus nawet, mniej nerwowa zestresowana jestem niż w starym otoczeniu. punkt 2. mysle ze sobie jakos radze, sadzilam ze będzie gorzej, ale wdrazam się i kropka, trochę za dużo mi na raz było, chwile zwątpienia również. ale już jest ok. punkt trzy- tu już pisałam, trafna interpretacja o poczuciu braku akceptacji, ale nie oznaczalo ze sytuacja jest zla-po prostu moimi oczami to tak wygladalo. Dziekuje i pisze się na kolejne wątki z kartami Osho smile
    • caro-caro Re: Test nowej talii 03.01.16, 11:23
      Myślisz, że jeszcze mogę ustawić się w ogonku?
      Rozmarynko mamy w rodzinie problem. Sprawdź, proszę czy w niedługim czasie pozytywnie się rozwiąże. Czy jest szansa, żeby wszystko wróciło do normy
      smile
      • rozmaryn_1 Caro-caro 05.01.16, 17:28
        1. Obecna sytuacja w rodzinie- ZMIANA (koło fortuny)
        2. W takim kierunku pójdzie rozwiązanie problemu- STRES (7 buław)
        Wynik- NIEWINNOŚĆ, BAWIENIE SIĘ ( słońce, paź buław)
        Będzie szarpanina i stres, walka o coś, ale zakończy się wszystko szczęśliwie. Nie znam sytuacji, to nie będę komentować. Obie karty końcowe przynoszą nieskrępowaną radość, ale nie pozbawioną mądrości, na co wskazuje NIEWINNOŚĆ, więc rezultat ostateczny powinien Was usatysfakcjonować, o cokolwiek chodzi.
        • caro-caro Re: Caro-caro 06.01.16, 08:54
          Rozmarynko! Taką miałam nadzieję! Wynik tak naprawdę jest najważniejszy. Stres w tej chwili jest ogromny, ale walczymy i liczymy na wygraną. Chodzi mianowicie o chorobę. Słońce pokazuje, że znajdzie się sposób na dziadostwo. Ciągle szukamy: wycieczki po lekarzach, badania, fizjoterapia na wciąż nowe diagnozy... szkoda słów.
          Dałaś mi nadzieję, a wiemy jaką ona ma moc.
          Chciałabym przychylić Ci nieba. Wyciągnę kartę anielską na rok, choć tyle mogę:
          Arcykapłanka, Archanioł Haniel - "Posłuchaj swojej intuicji. Zachowaj cierpliwość. Rozważ dokładnie swoje potrzeby, zanim przystąpisz do działania." Pamiętaj, że odpowiedzi są w Tobie. Ufaj intuicji, swojej mocy i wszelkim przeczuciom. Przyglądaj się snom. Zwolnij i wsłuchuj się w podpowiedzi Aniołów. Odpowiedzi przyjdą we właściwym momencie. Haniel będzie Cię wspierał
          Dziwnie się czuję, bo wiedziałam, że wylosuję tę kartę. Myślałam o niej tasując.
          Serdecznie Ci dziękuję za wróżbę smile
      • rozmaryn_1 Hoax 05.01.16, 17:47
        Obecne szanse na poprawę- ŹRÓDŁO (as buław)
        W takim kierunku to pójdzie- MOŻLIWOŚCI (2 buław)
        Wynik- MORALNOŚĆ (królowa mieczy), dociągnęłam dla jasności NOWĄ WIZJĘ (wisielec)
        Już obecnie jest tu fajna energia, pomysł, inicjatywa, chęci po prostu, a jak jest ogień, to jest i tworzenie i moc. Pojawią sie też nowe możliwości. Na karcie orzeł wzlatuje nad doliną i rozgląda się, zdobywa nowe przestrzenie, wszystko jest możliwe, nie tu ograniczeń. Niestety karta ostatnia moralność zamyka nas w jakiś schematach. To mogą być przepisy, które ograniczają, osoby, które staja w poprzek, jakieś uwarunkowanie czy okoliczności hamujące. Coś Ci nakaże dyscyplinę, albo Ty sobie sam, bo ta moralność to jak nagła blokada dla Twoich rozwiniętych skrzydeł, że tak w przenośni to ujmę. Postać na tej karcie ma jakby związane ręce, to jej sposób myślenia ją tak wiąże, ale dla Ciebie może oznaczać to jakąś konkretną sytuację. Ale to może być chwilowy tylko zastój, bo nowa wizja zapowiada, że przemyślisz i coś wymyślisz smile Pojawi się nowy pomysł, który pomoże w całej sytuacji. Trzymam kciuki za powodzenie smile
        • hoaxx Re: Hoax 11.01.16, 08:22
          Okoliczności hamujące niestety istnieją i to w liczbie mnogiej. Zobaczymy co da spojrzenie z innej pespektywy smile

Dziękuję i pozdrawiam,
          H.
    • pinia1214 Re: Test nowej talii 04.01.16, 18:59
      Rozmarynku, nowinkisa takie,ze postanowilam zastosowac Twojw rady i jeszcze raz jeszcze wyciagnelam reke bo pomyslalam sobie ze korona mi z glowy nie spadnie. Jest zgoda,nie wiem co planuje(jakby cos bankowo dam znac), i czy wogole.wydaje mi sie ze jest troche mna oniesmielony ale moze mu to minie albo nie. Lepiej sie czuje teraz.wiadomo konflikt budujacy nie jest.pozdrawiam
      • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 04.01.16, 21:17
        Pinia, bardzo się cieszę, że udało Ci się z nim pogodzić i trzymam kciuki,żebyście znaleźli znów wspólny język. To normalne, że jest teraz może nieufny, ale jak bedziesz się trzymac swojej kobiecej "broni", to czuję, że się wszystko fajnie ułoży smile
        Na Twoim pozytywnym przykładzie widac, że wrózba jest po to, żeby ogólnie coś zobaczyć, ale potem jeszcze my sami mamy cos do powiedzenia i możemy wiele zmienić. Tak samo u Ledy widać jakieś światełko nadziei w rycerzu mieczy, tylko trzeba by cos zrobić w tym kierunku. Nie da się wszystkiego przeskoczyć, ale warto próbowac, jak sprawy nie zaszły zbyt daleko smile
        Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Ciebie smile
        • pinia1214 Re: Test nowej talii 06.01.16, 22:56
          Rozmarynku duzo sie dzieje to fakt.sa tez i nowe wiesci tym razem juz niezawesole.on na nowo sie odsunal i tym razem trzymalam jezyk w ryzach.milczy.moze jak mowi jest naprawde taki niesmialy, moze to mentalnosc niepolska.w kazdym razie nie rosumiem tego kompletnie po tylu jego pieknych slowach.i tak jak powiedzialas,musze pozwolic odejsc,bo jest to uwlaczajace dla mnie jako kobiety.masakra z tymi chlopami.ech..
          • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 07.01.16, 16:28
            Pinia, sprawdziłam tego faceta Casanovą i wygląda na to, że po prostu nie masz szczęścia do związków w pracy. Jakbyście się znali prywatnie, to możliwe, że on by sie zupełnie inaczej zachowywał. Jego sygnifikator to 7 pucharów, więc myślę, że mu się podobasz jako kobieta, ale zapomnij o układach damsko-męskich w pracy. Powód jego odsunięcia się- 4 denary, a na tej karcie facet liczy kasę i nie zwraca uwagi na kobietę, która nago przysiadła na stoliku z pieniędzmi. To jest faktyczny powód- jesteście w pracy i on sobie nie pozwoli na żadne romanse, choć 7 pucharów wskazuje, że pomarzy o Tobie, ale jak juz wróci do domu albo przed spaniem wink Może on boi się stracić pracę, bo jego zaangażowanie wyszło w 5 denarów, a to często karta bezrobocia, utraty dochodów. Chyba więc nie powinnaś tego traktować osobiście. 5 denarów może tez mówić, że ktoś by chciał, ale nie widzi możliwości, w każdym razie w Waszym układzie. On woli, żebyście się odsunęli od siebie, bo pewna odległość daje mu poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nie widzę tez, aby miał zacząć się inaczej zachowywać wobec Ciebie, chce układów typowo zawodowych. Czuje, że Ty czekasz jakby na inny jego ruch, ale jeśli cos do niego poczułaś więcej, to on chyba tego tak do końca nie załapał. Raczej uważa, że to zwykłe zainteresowanie jak już, ale nie podejrzewa Cię o żadne głębsze uczucia do niego.
            Postawiłam Ci te karty, żebyś zobaczyła szerszy obraz sytuacji. Może Ci to pomoże zachować spokój i pozwolić tej znajomości toczyć się swobodnie, bo chyba to będzie jednak najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji. Rada dla Ciebie:

Teraz to Ty odsuń się od niego i zachowaj chłodne spojrzenie na sprawę. Traktuj go tak samo jak innych, nie wyróżniaj w ogóle, żadnych specjalnych względów. Obserwuj, wyciągaj wnioski, ale zachowaj je dla siebie, na dystans go trzymaj, dokładnie tak jak on sobie tego życzy, żadnego ścierania się.

Potraktuj ta znajomość jak przygodę (jak osho wskazało) , co będzie, to będzie, przygoda może Cię niespodziewanie popchnąć w ramiona innego, który pojawi się spod ziemi, podejdź do tego swobodnie i na luzie, chyba nie są Ci sadzone związki w pracy, może poznasz kogoś z zewnątrz smile
            • pinia1214 Re: Test nowej talii 07.01.16, 16:46
              Dziekuje Ci bardzo.tak bardzo mi przykro.zapraszal mnie do restauracji w przyszlym tyg. ,wysylal sms itp. Az tu nagle cisza.nagle,moze ja za szybka jestem. Ale to ja mu wczesniej mowilam ze jestem w pracy przeciez i takie relacje jak nasza moga byc zle odehrane.moze to go zmrozilo? Widac znowu impas.tak strasznie mi przykro.jemu to chyba obojetne,tak nagle,bez zadnego wytlumaczenia. Trudno jest mi uwierzyc ze moge spotkac kogos normalnego o normalnym zachowaniu.czy to polak czy facet zagraniczny jedno i to samo.dziekuje Ci bardzo za porade.
              • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 07.01.16, 17:16
                To może spytaj go po prostu, czy o to chodzi, bo może przyjął Twój tryb myslenia i doszedł do wniosku, że Tobie aż tak nie zalezy. Karty pokazały jego postawę, ale może sama mu zasugerowałaś, że Cie nie interesują takie uklady w pracy. Komunikacja jest podstawą. Nie umiecie się dogadać kto czego chce, ale tylko tak dojdziecie do porozumienia smile
                • pinia1214 Re: Test nowej talii 07.01.16, 17:52
                  Rozmarynku pytalam ale jak z nim rozmawiac jak on wybral milczenie.przeciez nie bede sie narzucac. Jego sytacja zawodowa jest ok.to ja jestem przybyszem.nie musze Ci mowic ze nie jest mi latwo,obcy kraj i jeszcze te relacje. Pomyslalam sobie,ze on sie obawia ze z tego i tak nic nie wyjdzie i przyjal postawe adekwatna.po takich slowach. Dlatego tak mi jest trudno.
                  • rozmaryn_1 Re: Test nowej talii 07.01.16, 18:06
                    Pinia, chyba bede musiała Cię zaadoptować i bedziemy w kółko rozkładac karty i analizowac smile To oczywiście żart, wiesz, że tego się nie robi. Obawiam się, że nie ma innej drogi jak komunikacja smile Nie znam Waszej sytuacji, to nie wiem, co Ci poradzić. Masz dwie możliwości- przyjąć jego milczenie, albo podrążyć temat i wyjasnić.
                    • pinia1214 Re: Test nowej talii 07.01.16, 18:36
                      Kochana jestes.smile bedzie co bedzie.odezwie sie laskawie,to wyczaje i podraze temat.jak nie to nie.w koncu mam godnosc jak na kobiete przystalo. Bede Ciebie informowac co i jak.reke do kart maszsmile
    • nikix4 Re: Nikix 06.01.16, 00:39
      Wiesz, zadałam Ci to pytanie, bo mam tą talię ale nigdy nie stosowałam jej do wróżenia. Używam jej raczej przy "problemach filozoficznych" (to tak żartem).
      A dokładnie jak szukam odpowiedzi na jakieś pytanie - jako podpowiedź.

Spodobało mi się Twoje podejście do niej, bo te obrazki i opisy są czasem trafniejsze niż w typowym tarocie. Podoba mi się np. opis izolacji (3 mieczy) ale nie tylko. Nie wiem dlaczego nie stosowałam jej jak normalnej talii.
      Pokazałaś mi że można smile

Czytałam wątek Pinii. Fajnie że u niej się tak skończyło smile
      Tylko, że chol..a, każdy z nas ma swój bagaż doświadczeń. I nie da się pewnych rzeczy "przeskoczyć" wink

ps. mogłabyś usunąć post powyżej, poszedł bez tekstu smile
      • rozmaryn_1 Re: Nikix 06.01.16, 10:48
        Ta talia jest momentami genialna, jesli chodzi o sposób odpowiadania smile Ale czasem jest odpowiedź- zagadka. Myślę jednak, że to kwestia czasu i wyczucia jej, niektórych kart jeszcze nie czuję tak do końca, ale trzeba przećwiczyć je, wypróbować. Pomyśl jednak, jak ona jest doslowna czasami, jak pytam np. czy Bronxi ze swoim facetem weźmie ślub, a one mi na to - GOTOWOŚĆ, SPOWOLNIONE TEMPO! Gdzie by Ci tak Tarot odpowiedział hahaha...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka