Dodaj do ulubionych

"Przyjaciele" i inne seriale komediowe

28.10.05, 10:26
Proponuję małą retrospekcję odnośnie sitcomów. Niektóre już dawno odeszły w
niepamięć, inne z kolei jeszcze żyją ;)
Jakie Wam się przypominają tytuły i ewentualnie śmieszne kwestie wypowiedziane
w serialach?
Poniżej małe odświeżenie umysłu:
"Przyjaciele"
"Skrzydła"
"Kate i Allie"
"Drew Carey Show"
"Zdrówko"
"Oni, ona i pizzeria"
"Trzecia planeta od Słońca"
"Dwóch i pół"
"Roseanne"
"Pełna chata"
"Allo Allo"
"Murphy Brown"
"Głowa rodziny"
"Tragikomiczne wypadki z życia Christophera Titusa"
"Świat według Bundych"
Obserwuj wątek
    • asiak44 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 28.10.05, 11:36
      "Roseanne" lubiłam, mimo czasami prostackich zachowań.
      • decitos Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 28.10.05, 12:21
        Wg mnie ten serial skutecznie wyleczył wiele rodzin z kompleksów, jak również
        nauczył swoistego luzu we wzajemnych kontaktach. Nie należał do wybitnie
        śmiesznych, ale dzięki temu był bardziej realistyczny.
    • Gość: Guerilla Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: 217.153.97.* 28.10.05, 16:54
      Z Przyjaciol:

      "Do they know that we know that they know ?" - z odcinka gdy wszyscy dowiaduja
      sie o zwiazku Moniki i Chandlera
      • decitos Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 30.10.05, 12:23
        Mam ubaw za każdym razem, gdy oglądam kombinacje Moniki i Chandlera w Londynie,
        aby uniknąć dekonspiracji ;) no i potem półgodzinna posiadówa Moniki w toalecie
        samolotu, bo Joey`emu zebrało się na pogaduchy z Chandlerem :)))
    • Gość: nan Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.chello.pl 28.10.05, 20:03
      ja kochalam 'skrzydla', a szczegolna sympatia darzylam Briana.
      pamietam, ze pewna scenka mnie rozbawila do lez. noc poslubna Helen i
      Joey'ego.Joe namietnie patrzy na Helen, ona znudzona pyta :"jestes
      nienasycony?". Joe tajemniczo potakuje glowa. W tym momencie helen z
      niezrozumieniem podaje Joemu 'big'kanapke- tradycje, ktora przygotowali na
      wesele ich przyjaciele.
      aha pamietam jeszcze 'sombrero'- jak to helen wychodzila za maz za Antonio w
      meksyku tylko po to by ten dostal zielona karte.;)
      • blue_eyes Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 28.10.05, 20:53
        ofkors, 'Skrzydła' są NAJ!

        Uwielbiam odcinek, w którym Brian podejrzewa Faith o mordercze skłonności :))

        Ale najwspanialszy jest tandem Lowell - Antonio...
        Ulubiona rozrywka Lowell'a - strzelanie do szczurów na wysypisku śmieci :)
        Odcinki (były chyba 4.) ze staruszkiem Carltonem, który ciągle zadawał głupie
        pytania-zagadki są super!
        I znękany głos Antonia: I don't know... I don't know...

        Acha, i gdy Brian z Joe'm zgubili trupa miliardera :))) Joe przebrał się za
        niego do wystawienia w trumnie. Antonio chciał zwinąć gostkowi z trumny
        zegarek, w zamian za niezapłacony za życia kurs taksówką i dostał po łapach
        od "trupa". Jego komentrarz po ocuceniu z omdlenia: Jak na trupa, ma facet
        krzepę..." :)))

        No i te ciągłe "pstryczki" między wszystkimi a Roy'em ;) Pamiętam, gdy w jednym
        z odcinków Helen nie mogła ściągnąć z palca pierścionka zaręczynowego - udało
        się jej to po pogłaskaniu Roy'a po głowie (żel? tłuste włosy? - miał coś
        takiego nałożonego na włosy)

        Ech, wspomnienia... Czasami wyciągam stare kasety video i oglądam to, co udało
        mi się w zamierzchłych czasach ponagrywać... :)

        Raju, oderwijcie mnie od klawiatury, bo opiszę wszystko (!) co pamiętam!!!!
        • bazyliszek4 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 30.10.05, 02:23
          byłoby super obejrzeć jeszcze raz "Skrzydła". ileż tam było kapitalnych
          historii...
          Lowell był rzeczywiście genialny. moja ulubiona scena to jak dowiedziawszy się
          (wreszcie!) o zdradach Bonnie wszedł na wieżę ratusza czy kościoła by w spokoju
          pomyśleć. wszysycy myśleli, że chce się zabić i Joe wdrapał się by mu to
          wyperswadować. po krótkiej rozmowie stwierdza z ulgą "myśleliśmy, że chciałes
          skoczyć", na co Lowell ze zdziwieniem "ależ Joe, przecież bym się zabił!"
          • decitos Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 30.10.05, 12:19
            A propos Lovella - kojarzycie może tytuł serialu komediowego, w którym Thomas
            Haden Church grał potem główną rolę? Taka ładna brunetka z nim grała, nie
            pamiętam czy byli małżeństwem czy tylko parą... :)
            • Gość: roberts Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.localdomain / *.mofnet.gov.pl 31.10.05, 08:32
              Pewnie chodzi o "Ned i Stacey".
              • decitos Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 31.10.05, 10:01
                Dokładnie :) Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że patrzę na Lovella :)))
        • decitos Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 30.10.05, 12:20
          Ależ pisz! :) Nie żałuj sobie i nam :) Sam z chęcią poprzypominam sobie te
          fragmenty, lecz niestety nie mam ich nigdzie nagranych, dlatego liczę na
          opowieści ;)
        • Gość: zenek Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.06, 19:58
          o jaaa... brak mi tych filmów...;-) tzn wiekszosci - one chyba juz nie chodza w
          tv, prawda? a moze jednak? jest ktos w stanie mi powiedziec mniejw eicej kiedy
          i na jakich programach? bede wdzieczna ;-)
    • Gość: jan12345 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.05, 21:01
      Oj, Skrzydla by sie obejrzalo jeszcze raz... Na liscie brakuje Alfa i Ja sie
      zastrzele - strasznie mnie bawi, dawno nie mialem tyle przyjemnosci przy
      ogladaniu serialu komediowego.
    • Gość: ewcia1980 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.05, 18:25
      a ja UWIELBIAM Przyjaciół. serial jest the best.
      mam na komputerze wszystkie 10 serii i codziennie przed spaniem ogladam jeden
      odcinek. i mimo, ze widziałam juz je po 4 razy to cały czas bawia mnie do łez :)
      • Gość: Anka Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.ser.netvision.net.il 30.10.05, 11:27
        ja podobnie!!
      • zuziczka Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 31.10.05, 14:58
        buuuuuu...przyjaciele to mój ulubiony serial, teżs chce mieć 10 serii na
        kompie! ewcia zlituj się i daj przegrac:)
        • decitos Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 31.10.05, 15:04
          Ja to bym nawet zapłacił i to godnie :) Taka kolekcja to brylant...
      • zuziczka Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 02.11.05, 21:08
        Gość portalu: ewcia1980 napisał(a):

        > a ja UWIELBIAM Przyjaciół. serial jest the best.
        > mam na komputerze wszystkie 10 serii i codziennie przed spaniem ogladam jeden
        > odcinek. i mimo, ze widziałam juz je po 4 razy to cały czas bawia mnie do
        łez :
        > )

        ja też tak chce:/ buuuuuuuuu
        • ewcia1980 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 18.11.05, 22:23
          kobietki dawno tu nie zagladałam, ale chetnie udostepnie Przyjaciół.
          jak jesteście zainteresowane to dajcie znac na meila gazetowego.
          pozdrawiam.

          Ps. kopia mojej kolekcji jest bardzo dobra, z napisam ale to i lepiej bo teksty
          orginalne sa boskie.
          • ewcia1980 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 18.11.05, 23:37
            ups :)
            nie wiem czemu pomyslałam, ze Przyjaciół lubia tylko kobiety.
            pana przepraszam :D
          • niemodna Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 18.11.05, 23:52
            Ewcia!masz mejla:)
    • froom Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 29.10.05, 22:46
      "Allo Allo" jest świetne. Na szczęście w TV znowu można obejrzeć serial i Bogu
      dzięki, bo mam już dość Bundy'ego i jego rodzinki. "Przyjaciele" i "Drew Carey
      Show" - też niezłe, ale rzecz gustu:P
      • Gość: lena Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.dip.t-dialin.net 30.10.05, 02:08
        Do tej listy dołożyłabym "Świat pana trenera" oraz "Dharma i Greg" i "Szaleję
        za tobą". Może nie do łez (choć niekiedy bywało i tak), ale bawiły mnie swego
        czasu.
    • bazyliszek4 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 30.10.05, 02:27
      "Drew Carey Show"

      do biura Drew przychodzi ten starszy muzyk, z którym razem grali w kapeli.
      patrzy na jego boks i mówi: "mój ojciec pracował w czymś takim"
      patrzy w górę i pokazując palcem mówi: "a powiesił się na czymś takim"
    • sarniak Rozowe lata 70te 30.10.05, 05:46
      Dla mnie wlasnie Rozowe lata 70te jest serialem nr 1, uwielbiam i codziennie
      ogladam dwa odcinki wieczorem na odstresowanie :)
      • kakui Re: Rozowe lata 70te 30.10.05, 10:05
        hehehe i ten cherubinek Kutcher :D
        • Gość: Kinia1987 Re: Rozowe lata 70te IP: *.lodz.mm.pl 30.10.05, 12:15
          zapomnieliscie o Hiacyncie Bukiet i "Co ludzie powiedza"????
          • decitos Re: Rozowe lata 70te 30.10.05, 12:21
            A ja zapomniałem jeszcze o sympatycznym sitcomie "Tata major" :) Zresztą pewnie
            jeszcze nie jeden serial tu przytoczymy :)
    • byla.sobie.kozia Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 30.10.05, 15:27
      A czy wszyscy już zapomnieli "Pomoc domową"??? Dla mnie swego czasu -
      bezkonkurencyjna! Polska kalka "Niani" do pięt nie dorasta oryginałowi! W
      końcu - czy można podrobić śmiech Fran Drescher...? ;)
      • Gość: szadoka Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: 212.160.172.* 02.11.05, 11:58
        o bardzo Cie przepraszam, uwazam, ze nasza Niania jest swietna, bardzo dobra
        adaptacja , jak Kasia i Tomek
    • wij.paszczak Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 30.10.05, 16:11
      decitos napisał:

      > Proponuję małą retrospekcję odnośnie sitcomów. Niektóre już dawno odeszły w
      > niepamięć, inne z kolei jeszcze żyją ;)
      > Jakie Wam się przypominają tytuły i ewentualnie śmieszne kwestie wypowiedziane
      > w serialach?
      > Poniżej małe odświeżenie umysłu:
      > "Przyjaciele"

      Nawet niezłe...

      > "Skrzydła"

      Super.Lovell i ten zakompleksiony taksiarz Antonio byli świetni

      > "Kate i Allie"

      Nie kojarzę

      > "Drew Carey Show"

      Durne

      > "Zdrówko"

      Podobał mi się

      > "Oni, ona i pizzeria"

      Do d.

      > "Trzecia planeta od Słońca"

      Takie sobie...

      > "Dwóch i pół"

      Do d.

      > "Roseanne"

      Fajne..bardzo sympatyczne

      > "Pełna chata"

      Już nie pamiętam...

      > "Allo Allo"

      Nie cierpię tego serialu...

      > "Murphy Brown"

      Takie sobie

      > "Głowa rodziny"

      Nie znam...

      > "Tragikomiczne wypadki z życia Christophera Titusa"

      ..tego też

      > "Świat według Bundych"

      Głupie,choć mają niezłe niektóre teksty.



    • grenzik Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 31.10.05, 00:38
      pośród wymienianych seriali - bez względu na producentów - trzeba jednak
      przyznać, że "Friends", to scenariusze o najwyższym - w zestawieniu - poziomie
      literackim; rewelacyjne dialogi i najlepsza gra, moim skromnym zdaniem :) a drew
      carry'ego ratuje tylko hosting w "Who's Line Is It Anyway ?"
    • pandora_ Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 31.10.05, 12:06
      "PIVOT!" z odcinka, w którym Ross wprowadzał sie do nowego mieszkania... Zawsze,
      jak wnosimy coś dużego, drzemy się "PIVOOOT!" :)

      Z pierwszego odcinak: "And I want a million dollars" Chandlera

      I piosenka "Smelly Cat"
      • decitos Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 31.10.05, 12:09
        Fazy Chandlera po zdradzie - chodzenie w piżamie, potem upicie się w barze ze
        striptizerkami... i te kuraki łażące za nim krok w krok :)
        A przede wszystkim
        Joey doesn`t share food!!! :)))
      • Gość: Grzesiek Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.05, 18:20
        Zna ktoś może miejsce z którego można ściągnąć "śmierdzącego kota"?
        • blue_eyes Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 01.11.05, 20:42
          www.friendsplace.com/phoebe/smelly.htm - ale jakość fatalna
          i nie w całości...

          a tutaj mamy nawet hasło w Wikipedii na temat piosenki:
          en.wikipedia.org/wiki/Smelly_Cat
          :)
      • Gość: Nikt Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.pkobp.pl 07.11.05, 20:48
        Uwielbiam odcinek w któryk Joey uczy sie francuskiego:

        - Je te flu fla :-)

        albo tekst mówiony przez Janice (ten głos):
        - O ...My .....God......

        Albo ........ uwielbiam cały serial :-)



    • miss.didi Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 06.11.05, 22:26
      "coupling"
      moge cytowac godzinami;P
      "- niektorzy mezczyzni rodza sie szcześliwcami. Niektorzy mezczyzni rodzą się wielkimi szczęśliwcami.
      - kim urodził się Patrick?
      - trójnogiem"

      " z miłością jest jak ze znalezieniem właściwej rakiety tenisowej. Jak już znajdziesz taką której naprawdę lubisz używać, to używasz jej ciągle; aż do momentu jak się rozpadnie i musisz kupić nową"

      " jeff zapomniał zdjąć swojej skorzanej maski sm jak w pośpiechu wybiegał z domu. Znajomi w knajpie właśnie mu to uświadomili.
      - A, to by tłumaczyło dlaczego ludzie w aptece byli tacy pomocni.
      i płakali.
      i nie kazali mi zapłacić"

      :D
    • Gość: nan Głowa rodziny IP: *.chello.pl 06.11.05, 23:31
      nie wiem, czy akurat ta "glowe rodziny' miales na mysli(serial komediowy), ale
      byl fantastyczny. ogladajac to fikałam ze smiechu. tak sarkastycznego i
      niepoprawnego politycznie humoru to tylko ze swieca szukac.
      1.pamietam jak Peter byl w stanie smierci klin. i cale swoje zycie mial przed
      oczyma. przypomnialo mu sie jak poznal kumpla-tego czarnego-nie pamietam
      niestety jak mial na imie. w nocy peter lapal stopa i zatrzymal sie ten czarny.
      wsiadl do furgonetki i z radoscia stwierdzil, ze gonia ich duchy.;oD oczywiscie
      to byl Ku klux klan.
      2.na gali rozdania nagrod-bodaj porno- do Lois podchodzi jakis
      rezyser/producent i proponuje jej rólkę w filmie. Lois oburzona mowi do Petera,
      aby jakoś zareagował. ten sie smieje i mowi, ze wielkrotnie ją namawial i nic.
      wogole serial byl odjechany na maxa.
      • decitos Re: Głowa rodziny 07.11.05, 12:24
        Tak, właśnie o ten serial chodzi - "Family Guy" :)
        Moim zdaniem przebija Simpsonów wielokrotnie.
        Jeśli chcesz się pośmiać to polecam link www.imdb.com/title/tt0182576/quotes
        Są tu wybrane tekściory z serialu, niestety po angielsku, ale i tak kupa śmiechu :)
        Zresztą na stronie www.imdb.com są teksty z wszystkich seriali. Wystarczy wpisać
        angielski tytuł serialu a gdy już go znajdzie, kliknąć po lewej stronie na
        "Memorable Quotes". Z serialu "Przyjaciele" jest tyle tekstów, że nie zdołałem
        ich przeczytać do tej pory :)
      • Gość: zywolak Re: Głowa rodziny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.05, 16:28
        Jak dla mnie najlepszy jest ten dzieciak geniusz a zarazem psychopata :D
    • nancy_callahan Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 07.11.05, 12:47
      "Allo,allo"
      Oglądam powtórki raz w tygodniu, jak zdążę z pracy, ale kocham ten serial.
      Scenka, która mnie powaliła ostatnio.
      Michelle informuje Rene, że przyjdzie do kawiarni dwóch posłańców. Jeden z nich
      przyniesie materiały wybuchowe a rozpoznać będzie go można po dziwnym chodzie,
      gdyż materiały te ukryte będzie miał w spodniach.
      Po chwili do Cafe Rene wkracza dziwnym krokiem porucznik Gruber i od progu
      krzyczy do Rene „Rene! Nie uważasz, że chodzę dzisiaj w dziwny sposób?”
      (ujeżdżał konia generała), na co Rene: „Poruczniku! Chyba nie chce pan
      powiedzeieć, że ma dynamit w spodniach?!?”
      • Gość: Memole Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe IP: *.chello.pl 07.11.05, 16:01
        A Bajer w Bel-Air pamiętacie?? Bezkonkurencyjny Will Smith no i jeszcze ten
        aktor co grał Cartera - bomba.
    • blumen1 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 07.11.05, 18:27
      Nic nie przebije angielskich seriali komediowych.amerykanskie nie umywaja sie do
      nich.jesli ktos twierdzi ze nie lubi Allo Allo to po prostu nie rozumie tego
      serialu i juz.nie dyskutuje o gustach ale niezrozumieniu tematu.
      Najlepsze po angielsku sa texty policjanta Crabtree.Kaleczy angielski w taki
      sposób,że żadne tłumaczenie nie pomoże.Np kiedy mówi:half pissed sox, to ma to
      oznaczać: half pass six.albo long distance dick miało oznaczać long distance
      duck.nie sposób zapamiętać wszystkich rodzynek Crabtree ale jest to świetne.jak
      można nie lubić tego serialu?
      • decitos Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 07.11.05, 18:45
        Niestety, polskie tłumaczenia, nawet najlepsze, nie oddają w pełni tego co mówi
        Crabtree :) ale i tak serial, oparty przede wszystkim na powtarzalności pewnych
        kwestii, takich jak "pssst, it is I, Leclerc", "You stupid woman!", "Oooooh!
        Reneee!", aluzje Grubera do Rene, śpiew Madame Edith, słabe serce właściciela
        zakładu pogrzebowego, "You may kiss me now, Helga", świecące gałki na łóżku
        teściowej i "HELLO" angielskich lotników..... jest niesamowity :)
    • harriet24 Re: "Przyjaciele" i inne seriale komediowe 19.11.05, 14:13
      jeden z najfajniejszych tekstów Chandlera (znanego ze złośliwego poczucia
      humoru):
      Chandler (do Rossa który kupił sobie czarne skórzane spodnie): And Ross, phone
      call for you today - Tom Jones, he wants his pants back!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka