ardara
02.08.07, 06:44
POdjęcie decyzji o POWSTANIU jak powiedział dziś jeden z powstańców nie byłu
uzasadnione ani politycznie ani militarnie, uzasadnione było jedynie
moralnie.
Do czego doprowadziła decyzja (polityczna) o podjęciu powstania:
1. śmierć 18 000 powstańców
2. przy okazji śmierć 180 000 warszawiaków, zwykłych mieszkańców nie
biorących udziału w powstaniu
3. całkowite zniszczenie stolicy
4. kto walczył - wielokrotnie walczyły DZIECI, dziś obruszamy się że w afryce
walczą dzieci
5. Kto wysłał tych niewinnych powstańców na śmierć, kto ze względu na
interesy polityczne i chęć pokazania sowietom na śmieć skazał 200 000 osób
które mogły żyć i opierać się potem komunistom
6. zginął kwiat inteligencji warszawskiej i niektórzy historycy uważają że
przez to łatwiej przekształcono Warszawę w stolicę socjalizmu tej cześci
Europy
Więc
1. zapalmy znicze nad poległymi
2. przeprowadźmy rzeczową dyskusję czy powstanie w tym czasie było potrzebne
3. i nie dajmy zakłamać HISTORII Kaczyńskim
Kaczyńscy mają swoją retorykę:
- Za upadek powstania odpowiadają oczywiście Rosjanie
- W przyszłym roku pewnie powiedzą, że wszyscy powstańcy przez 63 lata byli
szykanowani i gnębieni przez UB, PZPR, UW, SLD, no i oczywiście PO
- tylko my Prawi i Sprawiedliwi umiemy godnei czcić rocznicę powstania
Nie dajmy się ogłupiać.