Dodaj do ulubionych

Jak nagina się historię

02.08.07, 06:44
POdjęcie decyzji o POWSTANIU jak powiedział dziś jeden z powstańców nie byłu
uzasadnione ani politycznie ani militarnie, uzasadnione było jedynie
moralnie.
Do czego doprowadziła decyzja (polityczna) o podjęciu powstania:
1. śmierć 18 000 powstańców
2. przy okazji śmierć 180 000 warszawiaków, zwykłych mieszkańców nie
biorących udziału w powstaniu
3. całkowite zniszczenie stolicy
4. kto walczył - wielokrotnie walczyły DZIECI, dziś obruszamy się że w afryce
walczą dzieci
5. Kto wysłał tych niewinnych powstańców na śmierć, kto ze względu na
interesy polityczne i chęć pokazania sowietom na śmieć skazał 200 000 osób
które mogły żyć i opierać się potem komunistom
6. zginął kwiat inteligencji warszawskiej i niektórzy historycy uważają że
przez to łatwiej przekształcono Warszawę w stolicę socjalizmu tej cześci
Europy

Więc
1. zapalmy znicze nad poległymi
2. przeprowadźmy rzeczową dyskusję czy powstanie w tym czasie było potrzebne
3. i nie dajmy zakłamać HISTORII Kaczyńskim

Kaczyńscy mają swoją retorykę:
- Za upadek powstania odpowiadają oczywiście Rosjanie
- W przyszłym roku pewnie powiedzą, że wszyscy powstańcy przez 63 lata byli
szykanowani i gnębieni przez UB, PZPR, UW, SLD, no i oczywiście PO
- tylko my Prawi i Sprawiedliwi umiemy godnei czcić rocznicę powstania

Nie dajmy się ogłupiać.
Obserwuj wątek
    • lexington1 Re: Jak nagina się historię 02.08.07, 09:45
      Tylko patrzeć jak napiszesz że KATYŃ to też wymysł Kaczyńskich.
    • 07cobra Re: Jak nagina się historię 02.08.07, 13:38
      - słowa sądzą po to, żeby ukryć rzeczywiste intencje - i kto to mówi o
      ogłupianiu?, O Boże! to znowu on, a jeszcze wczoraj nie miał nic do
      wyjaśnienia. Proszę, idź po radę do Lexingtona1, bez wątpienia jest
      lepszym specjalistą w temacie twojego szczególnego przypadku.
    • skarabeusssz Re: Jak nagina się historię 02.08.07, 18:18
      To paskudne kpić z dramatycznego losu setek tysięcy ludzi tylko dlatego, że
      komuś się nie podoba, iż to Kaczyńscy byli inicjatorami bardziej uroczystych
      obchodów Powstania.
      Powstanie to tragedia. Próbuję się wczuć w sytuację ludzi, którzy wtedy
      zdecydowali walczyć. Ze wschodu Sowieci, o których wiadomo, że wpierw strzelają
      a później pytają "ktoś ty". A za ich wojskami NKWD, gorsze od niejednego SS-mana.
      A w mieście i na zachodzie pełno hitlerowskich wojsk, brutalnych, bezwzględnych,
      traktujących się jako panów względem innych.
      Czy bez Powstania oszczędzonoby Warszawę? Hitler jej nienawidził, więc wątpię.
      Nienawidził, bo to było bardzo ładne miasto przed wojną. Gdy wkroczył w 1939 to
      się okropnie wkurzył, że ci mali Polacy mogli zbudować tak ładne miasto. To był
      psychopata. Żadna racjonalna miara do niego nie pasuje.
      Czy ocalałaby inteligencja? Katyń dowodzi, że nie. Brak Powstania mógłby być za
      to dobrym argumentem, iż cały "polski żywioł" jest we współpracy z Sowietami,
      zatem sprawy polskiej na arenie międzynarodowej już nie ma. Zresztą - i tak
      usilnie dążono do tego, by jej nie było. Wujek Soso zadbał o to (coraz większe
      antypolskie nastroje w prasie brytyjskiej, odpowiednie artykuły pisali opłacani
      przez Moskwę ludzie).
      I tak źle i tak niedobrze. W takiej chwili można się tylko ze współczuciem
      pochylić nad symbolicznymi grobami Powstańców. I wolałbym unikać kategorycznych
      tonów, bo to nie Polacy wpakowali się pomiędzy dwa szalone reżimy.
    • frezja07 jak ardara interpretuje historię? 02.08.07, 20:40
      to co robi ardara jest niewytłumaczalną głupotą czy czymś innym? Trudno to zrozumieć
    • 23hans Re: Jak nagina się historię 03.08.07, 12:04
      ty Psie, ty Kacie, ty Członku ... - Psubracie!
      Czy Ciebie kształcono by kalać Pamięć Oną?
      Te Twoje wywody to tylko metody,
      By nie powiedzieć Ścierwa odchody.
      Gebels i Stalin z treści mi przebija,
      A niech Cię Tumanie, kijem za to się tobie dostanie.
      Na przyszłość Zważ ty niedorobiony "uczony"
      Jak zamierzasz ogłupiać mieszkańców tutejszych strony.

      nie ze mną te numery ...... tfu!
      hans

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka