Dodaj do ulubionych

"Kącik wiejski"

14.03.06, 12:44
Witam
W sali, w której będę mieć wesele, przy wejściu, stoi stół kryty
jakby...hmmmm...strzechą. No i mam z narzeczonym mały problem, bo nie wiemy
za bardzo jak taki stół zagospodarować. Myslelismy o jakimś "wiejskim
kąciku", ze swojskimi wędlinami, nalewkami itp. Ale nie jestem do końca
pewna, czy to dobry pomysł, bo przecież na weselu jest dużo jedzenia..Czy
któraś z Was robiła może coś podobnego? Albo moze macie jakieś pomysły?? Z
góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiamsmile
Obserwuj wątek
    • agnrek Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 12:45
      Fajna sprawa, ale ja mam wątpliwości co do takiego zapaszku kiełbaski i smalcu
      latem smile
      Moja siostra miała osobny stolik na: różnego rodzaju sery, orzechy, owoce i
      ciasta.
      • bacha1979 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 12:47
        Widziałam na paru weselach, całkiem ciekawie to wyglada.
      • inez_22 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 12:49
        Chyba masz racje co do zapaszków smile A powiedz, u Twojej siostry na tym stole
        stały jeszcze jakies dodatkowe alkohole? Mam na mysli takie, których nie było
        na stołach przy gościach.
        • emib3 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 12:58
          My zamierzamy taki stół przygotować tzn. znaleźć firmę która to zrobi, bo nasza
          restauracja tego nie oferuje. To naprawdę fajna rzecz, pod warunkiem, że
          pomysłowo wykonana. A z alkoholi do tego siwucha. Na stole smalec, szynka,
          ogórki, kiełbasa, kaszanka i ciato drożdżowe. A ciasta i owoce też będziemy mieć
          na oddzielnym stole.
          • bacha1979 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:00
            Siwucha???
            • emib3 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:02
              Tak siwucha.A co?
              • bacha1979 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:02
                Popsrostu nie wiem co to jest. smile
                jaks wódka??
                • emib3 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:03
                  Tak, nie wiem dokładnie z czego ona jest, ale na wiejskich stołach najczęściej
                  właśnie siwuchę się stawia.Tak przynajmniej było na weselach, na których byłam.
        • agnrek Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:05
          Nie, miała osobny barek z alkoholami. Jej teść - lekarz- wyciągnął prezenty od
          pacjentów i wstawił do baru smile
    • ally.b1 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 12:57
      Taki stół mieliśmy na swoim weselu. Były na nim: szynka z koscią, kaszanka,
      pasztet, kiełbasa wiejska, smalec, masło w kamionkowej miseczce, wiejski chleb,
      ogórki kiszone, małosolne, różnej maści pikle,chrzan, talerzyki, widelce itp.
      Stół był oblegany . Jedyna rada jest taka,żeby na stołach było mniej wędlin. U
      nas tak było i było ok. A poza tym to jeżeli podacie wędliny typu kiełbasa czy
      szynka w całości to latem będą się po prostu lepiej trzymały. U nas kelner co
      jakiś czas odkrajał po parę kawałków wszystkiego, niektórzy goście sami sobie
      kroili. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły sie ogórki małosolne i smalczyk smile)
      Powodzenia w przygotowaniach weselnych.
      • inez_22 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:05
        Dziekuje za podpowiedźsmile Tylko jeszcze jedno pytanie - czy ten stół
        przygotowywaliscie sami czy zajęła sie tym obsługa? Czy wędliny, ogórki itp.
        robiliscie bądź kupowaliscie sami?
        • ally.b1 Re: "Kącik wiejski" 16.03.06, 11:10
          Dużą szynkę kupiliśmy sami, a ogórki małosolne robiła tesciowa.Resztę załatwiała
          szefowa lokalu.Pozdrawiam smile)
    • ewcia1980 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:07
      ja byłam na weselu gdzie własnie taki stoł był.
      i musze przyznac, ze cieszył sie obromna popularnoscia.
      sama zastanawiałam sie nad czyms takim ale bedzie u nas tyle jedzenia i takie
      dodatki (mój tesc jest mysliwym) ze taki stół staropolski nie bedzie juz
      konieczny.

      na tym weselu gdzie po raz pierwszy widziałam cos takiego stół ten nie był na
      sali tylko w takim ogromnym holu. wiec zadne zapaszki nie przeszkadzały gosciom.

      jezeli chciałabys zobaczyc jak wygladal ten stół i co na nim było daj znac, to
      na meila przesle ci zdjecie.

      pozdrawiam.
      • emib3 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:18
        To ja bardzo poproszęsmile)Może nas zainspiruje.
        • ewcia1980 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 13:29
          emib3 napisała:

          > To ja bardzo poproszęsmile)Może nas zainspiruje.

          zdjecie poszło smile

          a oprócz tych propozycji, które sie juz tu pojawialy, ja na takim stole
          widziałam, rózne rodzaje spirytusu w bardzo gustownej beczulce i wiejskie
          sery - zółte i biale.
          ponieważ ja nie przepadam za kiełbasami to własnie próbowalam takie sery.
          pycha.
      • inez_22 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 14:45
        Bardzo chętnie obejrze zdjecia, moze coś podpatrzęsmile na maila gazetowego.
        Dziękuje slicznie z górysmile
    • lady_of_avalon Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 14:31
      Ja robię wesele w karczmie wiec do klimatu taki stół pasowałby mi jak
      najbardziej ale mimo to jestem PRZECIW. Byłam już na dwóch wesleach, gdzie
      takie cos zorganizowano, więc wiem o czym mówię.
      Po pierwsze: żarcia na weselu jest zazwyczaj od groma i na ten wiejski stół
      nikt nawet siły nie miał patrzeć nie mówiąc o konsumowaniu czegokolowiek,
      Po drugie: na drugim z wesel stół został ustawiony na sali do tańczenia i wonie
      jakie się z niego rozchodziły były obrzydliwe (szczególnie że upał był
      niezły...)
      Tak więc, jak dla mnie, to taki stół pasuje jedynie do wesela organiowanego w
      formie szwedzkiego bufetu, inaczej jest to kwiatek do korzucha.... a poza tym
      absolutnie trzeba go ustwiac w jakimś miejscu z dala od gości, z uwagi na
      zapachy... ;PPP
      Jak koniecznie chcesz wiejską atrakcję to juz lepszy jest dzik czy świniak
      pieczony zamiast jednego z dań...tez efektowne, a chociaz każdy spróbuje i
      rozkładac się powoli nie będzie wink)
      • emib3 Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 14:35
        No widzisz lady, a ja byłam na weselach, gdzie był ten stól i cieszył się dużym
        powodzeniem.A jak w sali jest klima to nie ma problemu z zapachami, nawet przy
        upale.
        • cafet Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 14:48
          A nie czuć potem w tańcu tej kiełbachy??wink
          No i damy odszykowane w jedwabnych kreacjach zajadające sie smalczykiem?wink
          Pomysł może i dobry,ale chyba na luźniejsze imprezy
    • a1ma Re: "Kącik wiejski" 14.03.06, 14:51
      Tzw. "stoły wiejskie" lub "przaśne" cieszą się ostatnio sporą popularnością,
      ale moim zdaniem nie wszędzie pasują. U mnie nie będzie, bo chciałabym
      zaoferować gościom nieco wykwintniejsze menu. Poza tym jak wspomniały moje
      przedmówiczynie - jedzenia na weselach za zwyczaj jest nadmiar.

      Ale jeśli komuś pasuje do klimatu (karczma, tradycyjne menu) i podoba sie ten
      pomysł, to czemu nie?
      • ilekobietamalat Re: "Kącik wiejski" 16.03.06, 11:14
        a1ma napisała:
        > U mnie nie będzie, bo chciałabym
        > zaoferować gościom nieco wykwintniejsze menu

        z tego co slyszlam to smalec jest teraz bardzo wykwintnywink bardzo to modne, i
        podawane na wszelkich uroczystosciachsmile
    • regndronning Re: "Kącik wiejski" 15.03.06, 08:01
      Moja kuzynka miala cos takiego. Wesele bylo na wsi no i wedliny byly
      prawdziwie wiejskie, robione przez lokalnego rzeznika. Wszyscy olali serwowane
      do stolow ryby, kawior etc i stali w kolejce do kielbas, kaszanek i metek.
      Akurat byl koniec maja w zeszlym roku i te okropne upaly, ale nie bylo czuc
      zadnego zapaszku. Mysle, ze pomysl moze sie spodobac, szczegolnie jesli impreza
      jest dluga (calonocna).. moze lepiej zrezygnowac z czesci przystawek na rzecz
      takiego stolu
      • misiaczyca1 Re: "Kącik wiejski" 15.03.06, 08:27
        hej kobiety.moj Adam myslał o jakimś osobnym stole na którym beda alkohole typu
        piwi i wino(a wódka normalnie na stole).obok kelner króty pomoze nalać płyn wink
        mi sie srednio podoba.
        2 lata temu byłam na weselu na ktorym stała taka 'szopka' z kiełbasa
        smalcem.przez pól imprezy kazdy krempował sie podekjsc bo sytała na srodku.Ale
        jak wójowie sie uopili to poszli razem i wzieli po kazwałku kiełbasy i
        zostawili.
        na tym weselu ten pomysł nie wypalił.
        pozdrawiam.
    • zara.m Re: "Kącik wiejski" 15.03.06, 09:27
      Moja ciocia była na weselu z "wiejskim stołem". Mówiła, że wygląda to dość
      efektownie, zapachy są może nie super - eleganckie, ale całkiem przyjemne. Jak
      się okazało największym problemem było to, że cieszył się on ogromnym
      powodzeniem! ciągle kłębiły się tam tłumy, a wędliny podane na stołach
      zwyczajnie obsychały, bo wszyscy w dużych ilościach pochłaniali węslinki,
      smalec i ogórki kiszone z "wiejskiego stołu". My z tego zrezygnowaliśmy (a w
      naszej sali też coś takiego jest).
      • baranek78 Re: "Kącik wiejski" 20.03.06, 21:22
        na naszym weselu tez cos takiego bedzie, nazywa sie: stol staropolski i jest w
        naszych stronach modny, bylismy na kilku weselach i sie sprawdzilo.
    • ksmusik Re: "Kącik wiejski" 21.03.06, 15:35
      hej, to jest świetny pomysł, mam ślub w sierpniu i robię taki kącik, bedą tam
      przede wszystkim ogóri małosolne- to najlepiej schodzi, swojska kiełbasa,
      smalec szynka no i piwko i chlebek wiejski,oraz pani przebrana w stój
      staropolski która bedzie gościom rozlewać piwko i nakładać jedzonko
      • malgoszac Re: "Kącik wiejski" 21.03.06, 15:42
        tez mysle ze to fajny pomysl. u mnie bedzie stol wiejski i stol z owocami. z
        wlasnych doswiadczen imprezowo-weselnych wiem, ze wlasnie tam jets najlepsze
        jedzeniesmile
        • chenoa1 Re: "Kącik wiejski" 21.03.06, 16:33
          nam organizator wesela zaproponowal cos takiego i chyba sie zdecydujemy
          szczegolnie ze pozostale jedzenie nie bedzie typowo wiejskie
          a moze ktos miec na takie ochote. zawsze to cos ciekawego na weselu.
    • inez_22 Re: "Kącik wiejski" 22.03.06, 13:56
      Hej Dziewczyny, dziekuje za wszelkie podpowiedzi i opiniesmile
      Razem z Narzeczonym juz jestesmy pewni, że taki stół chcemy miećsmile
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka