Forum Komputery SAP R/3
ZMIEŃ
      dane

dane

(84 wyniki)
    • cześć jestem początkujący w SAPie, w skrócie - chciałbym utworzyć łącze danych z ACCESSa które będzie pobierało dane z SAPa przy użyciu sterowników ODBC. czy macie może doświadczenie w tej materii, zainstalowałem sterowniki i przy próbie utworzenia nowego źródła danych pojawia się błąd? z góry dziękuję za pomoc.
    • Witam, Proszę o podanie źródła danych zakładki "handel zagr./cło" widocznych w tr.VF03 - podgląd faktury. Zablokowane rachunki muszę odblokowywać ręcznie, poprzez uzupełnienie brakujących pól w zakładce "Handel zagr./cło" w tr. VF02 Jest to dosyć męczące - chciałbym brakujące dane uzupełnić raz na zawsze, ale nie mogę zlokalizować miejsca w systemie, gdzie to można zrobić. z góry dzięki za pomoc saj78
    • Mam pytanie, możecie podzielić się informacją jakie znacie stosowane koncepcje odnośnie danych na systemie developerskim, tzn. czy są to co jakiś czas kopiowane dane z sytemu produkcyjnego, czy też dane, które na własne potrzeby musi wprowadzić sam użytkownik systemu developerskiego, w moim przypadku generalnie chodzi o odpowiedź co lepsze: czy ułatwienie życia programistom i im podobnym - przeniesienie danych z produkcji czy kwestia bezpieczeństwa i oszczędności miejsca na dysku ...
    • jw. zalezy mi na raporcie (?), w ktorym moglabym wylistować wszystkie dokumenty stworzone /tez zmienione/ w konkretnym dniu. kryterium selekcji-> uzytkownik i data utworzenia. pomoze mi ktos?? z gory dziekuje.
    • czesc, W weekend sie nieco wkurwi...lem poniewaz mialem do przewalenia b.duzo danych przez ALE (HRy). Dla pojedynczych rekordów (pojedyncze numery osobowe) wszystko bylo ok. Natomiat przy masowym przewalnaniu, okazywalo sie ze wiele danych nie jest wprowadzone do aplikacji, pomimo tego ze idoc jest poprawnie zaksiegowany dane sa w odpowiednim segmencie, nie ma zadnych bledow w trfc itp itd. System napewno był bardzo przeciązony ale .... Spotkał sie ktoś z taką sytuacja moze, i jak temu...
    • Witam Jestem początkującym administratorem Hurtowni Danych i mam kilka problemów z zaciąganiem danych do tejże hurtowni. Może ktoś mi podpowie,gdzie szukać informacji na ten temat. 1. Jak zbudować nowy ekstraktor po stronie R/3?Jak do już istniejących ekstraktorów dodać kolejne pola? 2. jak zaciągać bane z hurtowni z powrotem do hurtowni (system żródłowy BW i docelowy BW) 3. Jak dokonać cyklicznej aktualizacji z plików płaskich? Jako CRM-a mamy Siebla i chcę zaciągać te dane cyk...
    • Witajcie, Potrzebuje przenieść testowych ludzi z 4.6C do 4.7. Chcę to zrobić przy pomocy LSMW. Z robiłem nagranie zdarzenia kadrowego zatrudniania i teraz jestem na kroku nr 3 w LSMW Maintain Source Fields - potrzebuję wprowadzić pola pliku źródłowego. Dla mojego zdarzenia tych pól jest bardzo dużo - czy da się w jakiś sposób wyciągnąć listę nagranych pól? (dopasowanie poł źródłowych chce zrobić w xls). Pytanie drugie - jak w prosty sposób wydobyć dane o nazwach pól, które ...
    • Witam, W danych podstawowych surowców jest pole "Cena stadardowa" (MBEW- STPRS). Dla ok. 500 surowców chcę masowo pobrać wartości, przemnożyć przez np. 1,1 w Excelu i wrzucić spowrotem nowe wartości. Nie wiem jak. Nie chcę 500 danych podstawowych edytowac każdy po kolei. Mogę to zrobić jakoś "masowo"? Proszę o pomoc! MB
    • Jakie sa techniki sluzace importowi danych? Mamy taka zagwostke - w jaki sposob mozemy zaimportowac dane od naszych kontrahentow bezposrdnio do modulu zamowien? Jacek
    • Witam, piszę pracę magisterską na temat "Hurtownie danych i aplikacje analityczne na przykładzie SAP R/3", za wszelką pomoc i materiały bardzo dziękuję Joanna B.
    • Witajcie, Czy ktoś z Was może mógłby udostępnić bazę danych testowych? W danych powinny zawierać się wszystkie informacje potrzebne do zatrudnienai pracownika. pozdrawiam, Mariusz
    • I jeszcze pomęczę:) Czy wiecie może czy istnieje taka funkcjonalność SAP-a która umożliwiłaby skopiowanie numeru osobowego z całym bagażem (klaster, infotypy) z PRODa lub TSTa na DEV? Będę wdzięczna za wszystkie sugestie.
    • Witam, spotykam sie z dzialaniami polegajacymi na bezposredniej zmianie zawartosci pol tabel za pomoca ABAP, komenda modify. Czy mozna stosowac te metode zamiennie z Batch Input, Bapi, Idoc i innymi narzedziami systemowymi? IK
    • Witam wszystkich użytkowników Moje pytanie:Czy jest to duże przedsięwziecie aby w SAP stworzyc sekcje magazynowe dla danej grupy produktów?Jeśli nie to proszę o pomoc a ja spróbuję nakreslic krok po kroku o co mi chodzi. 1.Grupa przyjmijmy czterdziestu róznych produktów które regularnie schodzi z produkcji. 2.Dysponuję magazynem gdzie mieszczą się 24 regały na każdym z nich 60 miejsc paletowych. 3.Ile mogę maksymalnie stworzyc sekcji aby dany produkt zostal umieszczony w miejs...
    • Witam Jakie są najlepsze praktyki usuwania MPK i Zleceń z systemu? Czy można usunąć takie obiekty kiedy mają saldo różne od zera? Jeśli tak to jakim sposobem? Czy są jakieś sposoby zbiorczego usuwania MPK i zleceń np grupy? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
    • Witam!! Gdzie w konfiguracji możnaby ustawić, aby po przebiegu MRP generowały się zgłoszenia zapotrzebowań a nie zlecenia planowane na surowce?? Z góry dzięki za odpowiedz!! Pozdrawiam!!
    • Hej:) mam pytanie związane z przeładowaniem kostki 0IC_C03. Na jak długo trzeba wyłączyć R/3?? pozdrawiam Alenarty
    • Witam. W jakich tabeach mogę znaleźć dane dotyczące stanów magazynowych na dany dzień wstecz. Chciałbym wyciągnąć dane ze stanami magazynowymi np na 30 czerwca. W jakich to jest tabelach. PZDR
    • Witam Chciałbym wyciągnąć z SAPa raporcik określający zapasy magazynowe z podziałem na kontrolerów MRP. Najprościej jest to osiągnąć transakcją MC.D jednak ta generuje fałszywy raport. Róznice w stosunku do stanu faktycznego wynikają z faktu, iż w sporej części materiałów zmieniono kontrolera MRP. Jak i co odświeżyć przed wygenerowaniem raportu, aby MC.D skorzystał z aktualnych powiązań indeks, kontroler MRP w danym zakładzie?
    • W jakiej transakcji mogę zobaczyć historię logowania i wylogowywania danego użytkownika do systemu.PZDR

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się