Forum Dom Budowa i remont
ZMIEŃ
      elektryczny

elektryczny

(166 wyników)
    • >Tańszy prąd można pobierać nocą (w godzinach 22-7) i w ciągu dnia (najczęściej w godzinach 13-17)< Gdzie jest taka taryfa? U nas w Vattenfallu tania taryfa jest od 22-6 i od 13-15! W ktorej firmie daja 3 godziny wiecej taniego pradu?
    • witam, chciałabym zasięgnąć porady dotyczącej ogrzewaczy elektrycznych. konkretnie - chodzi o pojemność. po przejrzeniu różnych firm w sieci zdecydowałam się na ogrzewacz Delfin Plus. tylko nie wiem jaka wielkość mogłaby być najlepsza. w naszym domu mieszkam z dwójka dzieci, mężem oraz dziadkami. z góry dziękuję za pomoc.
    • Czy jak chcę ogrzać mieszkanie w bloku piecami elektrycznymi akumulacyjnymi statycznymi to muszę mieć tzw. siłę?
    • Witam Mam na oku ladne mieszkanie powierzchnia 32 m, w kamienicy z 50 lat (cegla, grube mury, docieplana, wysokosc mieszkania prawie 3 metry) problem w tym, ze nie ma w tym mieszkaniu gazu. Grzejniki dwa nieduze w pokojach plus lazenka, sa grzejnikami elektrycznymi. Mieszkanie zaopatrzone w ogrzewana podlowge w lazience i plyte indukcyjna zamiast zwyklych palnikow w kuchence w kuchni. Martwi mnie, ze o ile z podgrzewanej podlogi w lazience korzystac nie musze o tyle grzejniki elektryczne bed...
    • Witam,mam włączniki i kontakty elektryczne w domu -12 lat. Teraz pomalowałem dom na biało wewnatrz i mam problem,bo włączniki się postarzały i nie są już białe jak dawniej ,bardzo się odróżniają od ścian. Nie chcę ich wymieniać więc mam prośbę o poradę-jakim domowym sposobem mogę je docyścić i wybielić? będę bardzo wdzięczny za porady,pozdrawiam
    • ok
    • najlepiej nie taka strasznie droga... do 2000 znajdę coś?
    • czy tynkarze pobieraja dodatkową opłatę za osadzeni puszek?
    • Witam! Mamy dylemat. Kuchnia gazowa czy elektryczna? Ja uważam, że gazowa bo taniej wychodzi gaz, żona twierdzi, że elektryczna zdecydowanie lepsza. Co o tym sądzicie?
    • lepiej założyć piec elektryczny (c.o) czy w kazdym [pokoju oddzielnie zamontowac grzejnik elektryczny ? Co wyjdzie taniej w instalacji ? Co wyjdzie taniej w eksploatacji ?
    • Potrzebuję rady. Od października wynajmuje mieszkanie jednopokojowe w kamienicy, wysokość chyba 3 metry, ogrzewanie elektryczne. Przy czym są to takie małe elektryczne kaloryferki, jeden w kuchni, jeden w pokoju, ten w pokoju nawet nastawiony na maksa i w kółko nie ogrzewa zadowalająco, marzną mi palce u nóg :-/ Chciałabym kupić jakiś inny grzejnik, który zadziała efektywniej. Najlepiej żeby nie był zbyt drogi, bo nie wiem jak długo zatrzymam się w tym mieszkaniu - może ucieknę przed n...
    • Zastanawiam się nad wynajęciem mieszkania w którym założone jest ogrzewanie elektryczne. Nie znam żadnych szczegółów tego, w jakiej postaci ono występuje, ale chciałabym się pi razy oko dowiedzieć, ile miesięcznie może kosztować ogrzanie 4o metrów kwadratowych mieszkania, w ocieplonym budynku. Dzięki z góry za informacje.
    • Witam Mam pytanie do osób które ostatnio wykonywały przyłącze prowizoryczne - ile zapłaciliście za wykonanie takiego przyłącza - czy 2000 Pln to dużo? Orientowałem się w cenach w okolicach Warszawy
    • Witam, mam takie pytanie..... Jaka może być przyczyna śladów na ścianie w miejscu kabli elektrycznych? Zacznę od początku. Mieszkam w nowym domu od ponad pół roku. Po jakimś czasie od zamieszkania pojawiły się na ścianach paski (kreski) w miejscach, gdzie pod tynkiem są kable elektrycznie. Ale, nie wszędzie! Są pomieszczenie, gdzie to się pojawia i znika, a sa miejsca jak przedpokój czy wiatrołap, gdzie baaardzo dokładnie widać ile kabli jest położonych. Zasugerowano mi, że to zbyt płytko poł...
    • Oglądałem ostatnio projekt szeregów w których zaplanowane jest ogrzewanie elektryczne. Ma to być na zasadzie kotła dwufunkcyjego z dostawionym zbiornikiem wody o pojemności około 150 litrów. Proszę o opinie osób które miały do czynieniea z podobnym rozwiązaniem. Jak to wyglada kosztowo? Czy dodatkowy zbiornik wystarczy na zapewnienie ciepła przez okres kiedy opłata za prąd jest wyższa (pierwsza taryfa). Na dachu można zamontować baterie słoneczne, a w kominku płaszcz wodny. Czy j...
    • Zastanawiam sie nad kupnem mieszkania w starej kamienicy. przeraża mnie że nie ma tam ciepłej wody miejskiej.jest dociągnięty gaz i elektryczność.obecni właściciele mają ogrzewanie elektryczne. Czy takie ogrzewanie pozostawić czy zamieniać je na gazowe? I jak w takiej sytuacji wygląda podgrzewanie wody dla użytku łazienkowego, kuchennego?
    • proszę o radę: przestały działać urządzenia podłączone do gniazdka w pokoju; kable alu, wielka płyta z lat 60-tych; świetlówka pokazuje fazę w gniazdku, w puszce ponad, ale nic nie działa po podłączeniu; czy dobrze myślę że może nie być zera z powodu pęknięcia kabla, czy jakoś inaczej można to rozumieć? jak ewentualnie postępować aby odgadnąć przyczynę problemu?
    • zakładam oddzielny wątek bo w poprzednim nikt mi nie podpowiedział. Czy aby ogrzać mieszkanie w kamienicy (ok 50m2) wystarczy założyć grzejniki elektryczne czy potrzebny jest piec akumulacyjny? 2 pokoje po ok 15 m2, przedpokój ( tam pewnie nie trzeba bo malutki), kuchnia ok 12 m2 i łazienka ok 5 m2. Czytam inne watki i mam mętlik. Jakiej mocy mają być te grzejniki/ piece?
    • Przy okazji remontu mieszkania musze wymienic starty gazowy ogrzewacz. Mam dylemat jaki rodzaj wybrac - zostac przy gazowym czy wymienic na elektryczny. Mieszkanie jest przeznaczone dla 2 osob. Nie chcialabym robic wiekszych przerobek instalacji elektrycznych. Prosze ekspertow o opinie za i przeciw ze wzgledow ekonomicznych i praktycznych. Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się