Forum Zdrowie Borelioza
ZMIEŃ
      grudka

grudka

(4 wyniki)
    • Witam! W grudniu 2006 po biwaku w lesie, a właściwie w dżungli znalazlam na sobie dwa kleszcze. Były jeszcze prawie nienapite, bo malutkie jak łebki od szpilek. Sęk w tym, że o ile jeden ślad jest już prawie niewidoczny, o tyle drugi na przedramieniu nadal czyli po ośmiu miesiacach ma postać czerwonego "pryszcza" - grudki, która raz staje się płaska i blada, a raz znów wypukła i bordowa. Ma jakieś 7mm średnicy. Czy może być to objaw boreliozy??? Nie miałam w gudniu rumienia ani ża...
    • tydzien temu pojawiły mi sie na dłoniach małe czerwone plamki, grudki pod skóra bardzo bolace przy dotknieciu, teraz z wiekszosci zrobiły sie białe pęcherzyki z jakas ciecza. Nie mam pojecia co to, bardzo boli jak cos trzymam w dłoni i nie wiem czy to jakies uczulenie czy to moze rowniez efekt bb?
    • Trzy tygodnie temu bylismy z naszym synkiem w lesie. Po powrocie okazało się, że pod pępkiem przyczepił się kleszcz. Nie wszedł cały, ale wkręcił już łepek. Usuneliśmy go. Przez dwa dni mijesce było lekko zaczerwienione, potem zniknęło. Wczoraj jednak zauważyłam grudkę czerwoną czy też czerwonego bąbla z taką czarną kropką w środku. Poszliśmy dzis do lekarza, bo bąbel się powiększył i lekarka przepisała MUPIROX. Mocno nalegałam, więc dała też skierowanie do poradni chorób zakaźnych, ale...
    • Witam was wszystkich. Mnie ukąsił kleszcz rok temu. Jestem sfiksowaną zbieraczką grzybów no i się doigrałam. Ukąsił i koniec. Nic się nie zmieniło. Nie miałam ani rumienia ani bulów reumatycznych ani nic. Nic co by zwróciło moją uwagę. Jedynie w miejscu ukąszenia została mi grudka, która od czasu do czasu swędziała. Jak ugryzienie komara. Ja jestem alergikiem w związku z tym nie bardzo mnie to wzruszyło. I tak przez rok sobie żyłam. Poczym udałam się do dermatologa bo gulka na p...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się