paznokcie

(103 wyniki)
  • ponad tydzień temu w wyniku uderzenia częściwo odszedl mi paznokieć -kciuk, nie poszłam do lekarza, generalnie nic mi nie jest, przemywałam woda utlenioną, maścią, z jednej strony odchodzi z drugiej się trzyma....jutro mam zawody i pytanie czy mogę go podkleić do skóry-nie ma rany-skóra jest czysta ...jeśli tak to czym- klejem do tipsów,klejem do rzęs ? jesli nie to co zrobic ,zeby go nie podważyć w czasie sportu?
  • kurcze wkladajac czopek, mialam nadlamany paznokiec palca ktorym wpychałam czopek gleboko i prawdopodobnie jakas jego czesc,drobinka zachaczyla o scianki i wbila mi sie w srodku, od tego czasu mimo braku krwawienia wciaz mi cos tam dokucza piecze i czuje jakby drzazge, moj lekarz rodziny to zabagatelizowal, czy ten kawalek paznokcia jakos sam sie rospusci wrezcie czy wydac pieniadze i isc prywatnie do , no wlasnie do kogo, chirurga czy proktologa czy gastrologa, czy rektoskopia potwierdzi lu...
  • Witam. Wrasta mi paznokiec u nogi w duzym paluchu. powstalo dzikie mięso i ogolnie nie wyglada to wesolo, saczy sie ropa i krew. Bylam u dermatologa przepisala mi roztwor z antybiotykiem i jakis krem bakteriobojczy ale nic nie pomoglo.. Wiec wczoraj wybralam sie do dermatologa prywatnie.. Chce zrobic mi zabieg i zapisala mi antybiotyk tylko wlasnie tu sprawa wyglada tak ze ja karmie piersia.. zdziwilo mnie to ze lekarka stwierdzila ze nie ma takiego ktory moglabym brac i karmic piersia;/ po c...
  • Czy ktoś może mi coś poradzić. Od dłuższego czasu mam żółte i grube paznokcie na dużych palcach stóp. Robiłam kiedyś badania na grzybicę i poinformowano mnie że to nie grzyby, tylko taka uroda paznokci. Po prostu więc je maluję ale jest to strasznie meczące, wolalabym zdrowe naturalne paznokcie. Moze ktos ma podobny problem i coś doradzi, jak to zlikwidować?
  • Jakiś rok temu mialam straszny bol w miejscu gdzie zaczyna rosnac paznokiec na duzym palcu u stopy..nie wiedzialam czym to jest spowodowane bo: ktos mi stanal na niego, moze przymale buty badz przez lazenie po gorach..nie wiem..w pewnym momencie zaczal on mi jakos tak nierowno rosnac, zaczely sie robic takie przerwy na plytce paznokcia (na bokach po prawej i lewej stronie), wczesniej byl jeszcze siny ale nie caly tylko miejscowo..nic z nim nie robilam, pomyslalam ze odrosnie, wyrowna sie..az ...
  • Podczas usuwania skórek wjechałam sobie felerinie i "naderwałam" dość sporą część paznokcia. Część odeszła i został bardzo nieładny widok niestety. Tak jakby dziura:( Nie cała część paznokcia odeszła więc zostały poszarpane kawałki...Do tego boli to cały czas, ciągle o cos zahaczam.. etc. Czy ten paznokieć normalnie odrośnie? Można to czymś smarować?
  • Pisze tutaj, bo wiele rad juz otrzymalam od innych e-mam. Sprawa jest troszke krepujaca.Urodzilam syna 4 miesiace temu.Krotko po porodzie obcinalam paznokcie u stop, zdaza mi sie najezdzac wozkiem na nogi dosc czesto, wiec w 1 paznokciu podeszla mi ropa,myslalam ze to zejdzie wiem tylko zalozylam rivanol.Poprawy nie bylo,ale co najgorsze zaczelo mi sie tak samo robic na 2 nodze i na innych palcach.W tej chwili ten 1 paznokiec tak mnie boli,ze moge chodzic tylko w japonkach,Bylam...
  • Zastanawiam się, czy chodzenie na basen może mieć jakis wpływ na stan paznokci? w sensie chlorowana woda, czy moze szkodic płytke paznokcia i sprawiac że stają sie one słabsze, rozdwajajace i łamliwe? pozdr.
  • [img]https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/kf/di/a0qf/cmubsgjsGQAOoamf6B.jpg[/img] [img]https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/kf/di/a0qf/tNxvSaZIrBnkK5At8B.jpg[/img] Czy może to być grzybica? Mam to od około pół roku. Myślałam, że może się gdzieś uderzyłam, ale zaczynam się niepokoić, zwłaszcza, że pies dziwnie mi wącha ta zmianę. Do tego kruszy się paznokieć i łamie - stąd taki kształt. Na fotce widać też rozwarstwienie paznokcia. Inne pazokcie są ok. Co to może być?
  • u rąk , zawsze zimą. Jest to bardzo bolesne a dobre kremy niezabardzo pomagają.Nie wiem co robić bo ledwo wyleczę jedne pęknięcia a zaraz pojawiają się nowe.Wiadomo rąk nie oszczędzam ale dbam o nie. Może ktoś miał podobny problem i się skutecznie z nim uporał.Proszę o ewentualne rady, dziękuje.
  • witam, 2 lata temu leczyłam grzybicę paznokci. Paznokcie wyleczyłam. Od niedawna na 2 paznokcich mam brązowe czy tez czarne paski na kawałku płytki paznokcia. Czy to może być powrót grzybicy? Podkreslam, że co tydzień profilaktycznie wsmarowuję w pazurki maść na grzybicę terbiderm bo mam "bzika" na tym punkcie. Wyczytałam też, że to może być objaw włośnicy. Ktoś może mi pomóc? Do lekarza idę dopiero za 2 tygodnie:/
  • witam, czy ktoś mial cos podobnego?paznokiec u stopy stał się brunatno-fioletowy, a nie stało się to na skutek żadnego uderzenia (nie przypominam sobie)naczytalam sie o zcerniakach paznokci i jest mi conajmniej niewesoło...wybieram sie do lekarza ale najpierw chcialam wiedziec, czy któraś z was borykała sie z takim problemem....
  • Mam pytanie techniczne. Czy osobom używającym soczewki kontaktowe paznokcie żelowe utrudniają zakładanie i zdejmowanie soczewek? Bardziej martwi mnie zdejmowanie soczewek. Nie mam na myśli oczywiście mega długich paznokci. Proszę o odpowiedź.
  • dziewczyny przez prawie rok miałam żele na paznokciach, teraz mam je spiłowane i problem ze swoimi paznokciami, są bardzo słabe, szybko się łamią i potrzebują pomocy. poradzcie co stosować aby je wzmocnić, albo co jeść
  • no wczoraj spadła mi stolnica na stopę, paznokieć cały fioletowy i boli przeokropnie. Pytanie do was drogie Panie, a właściwie do tych które posiadają wiedzę: czy będzie boleć tak, aż zejdzie paznokieć???? to pewnie potrwa kilka tygodni, czy są jakieś metody leczenia?? Poradźcie Towarzyszki
  • Mam bardzo przesuszone skórki wokół paznokci . Wycinam po namoczeniu , używam olejku do paznokci , często kremuje i nic . Mam już dość zadziorów , które skubie az do krwi i mięsa " . Czy któras ma podonbie , jak mozna temu zaradzić , wstydze sie własnych obdłubanych rąk .
  • Obgryzam paznokcie i nawet gorzkie lakiery nie pomagają. Macie jakieś sposoby???
  • Barzdo prosze o rade co robic - obgryzam paznokcie pomocy
  • Boże, zachowałam się jak idiotka! Nie śmiejcie się, tylko pomóżcie!!! Zdenerwowałam się i ohydnie obgryzłam paznokcie. Miałam ważne spotkanie, więc wpadłam na "genialny" pomysł, żeby przykleić sobie sztuczne...Wszystko dobrze, ale teraz za cholerę nie mogę ich odkleić!!! Na opakowaniu było napisane, żeby odklejać zmywaczem z acetonem. Kupiłam już drugi (myślałam, że może jakiś kiepski ten poierwszy), moczę, moczę i nic!!! Popsuły się, wyglądają strasznie, ale nie chcą zejść!!!! ...
  • Dziewczyny, od porodu (3,5 mies) wrazstają mi się paznokcie, średnio po dwa na raz. Do tej pory sobie radziłam, ale teraz jest tragedia, chodzić nie mogę, a tu buty zimowe. Jak mam wyjść z dzieckiem na spacer to chora jestem. Teraz mam wrośnięte dwa duże palce, byłam u dermatologa, przepisał mupirox, jakąś wodę robioną do okładów i na chwilę pomogło. Ale znów wróciło, tchochę sama podłubałam, ale rośnie jakieś dzikie mięso... Brzmi paskudnie. W zasadzie prawie się zdecydowałam...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się