szyja

(4 wyniki)
  • Witam. U synka(skonczyl wlasnie roczek) stwierdzono krecz szyi po stronie lewej. W pierwszej kolejnosci udalismy sie do dr pediatry- rehabilitantki i na prywatnej wizycie powiedziala ze koniecznie trzeba zmuszac dziecko zeby odkrecalo glowke w strone przykurczonego miesnia - np robic mu a-kuku po lewej stronie. Skierowala nas tez na rehabilitacje do osrdoka wczesnej interwencji i tam Pan rehabilitant kazal zmuszac dziecko do odkrecania glowki w strone przeciwstawna do przykurcz...
  • Dziewczyny 8 listopada idziemy z Kacperkiem na rehabilitacje poniewaz trzyma glowke na lewa strone. Zauwazylam juz to wczesniej, ale myslalam ze minie,ukladalam mu glowke na przemian. No trudno wiec ,ze to nic powaznego bo sama w dziecinstwie to mialam...czy ktos z was wie jak wygladaja takie cwiczenia?czy ktoras z was cwiczyla z dzieckiem? mozecie mi pomoc?
  • Mam pytanie!Czy jakieś Wasze maleństwo nosiło taki kołnierz?Mamy taki przepisany i czekamy na niego. Wczesniej ćwiczyłyśmy metodą Bobathów i wyszłyśmy z asymetrii, ale główka pochyla się dalej w bok jak przy kręczu karku, jest przechylona, jednak nie mamy kręczu. Jak wasze maluchy reagowały na ten kołnierz?Jak szybko się to wyprostowało?
  • Moja 3 miesieczna coreczka ma lewostronny krecz szyi zdiagnozowany od urodzenia, natomiast przez 2,5 miesiaca niewlasciwie leczony (podkladanie waleczkow, blokowanie itp). Od dwoch tyg cwiczymy ja metoda Vojty, zastanawiam sie tylko czy jest to skuteczne przy tego typu schorzeniu. Ma tez lekka asymetrie spowodowana przez krecz, wyglada to tak, jakby srodek ciezkosci przeniosla sobie troche na jedna strone. Poza tym ladnie wysoko podnosi glowe lezac na brzuszku, ale juz podnoszona ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się