Forum Zdrowie Hashimoto
ZMIEŃ
      szyja

szyja

(10 wyników)
    • Chciałabym się przywitać na forum Mam na imię Agnieszka, oczywiście mam Hashi...zachorowałam 5 lat temu tzn. dowiedziałam się ze jestem chora. W międzyczasie urodziłam dziecko – ciąża była bezproblemowa- w ramach pocieszenia dla tych, którzy się starają napiszę że udało mi się zajść w ciążę już za drugim razem przy TSH ok. 3,6 (przy 6 niestety nie ). No i zrobiłam rzecz wręcz karygodną, w tym całym poporodowym amoku przestałam brać leki, chyba nie zdawałam sobie tak do ...
    • Witam! Dawno tutaj nie zaglądałam. U endo tez dawno nie byłam - równo rok temu. Termin mam na koniec grudnia...bo w sierpniu niestety wizyta odwołana (przeze mnie)..chyba zmienię jednak poradnię. Terminy - masakra. TSH kontroluję prywatnie. Przez ostatni rok wynik ok 1 nawet poniżej. Biorę 50. Ostatnio powtórzylam badanie wynik podskoczył do 2,8. - w krótkim czasie. Gorzej się czuję. Dziwne ściskanie w szyi - i czasem w przełyku. Znowu jestem słaba i jednoczesnie nerwowa...z ko...
    • Wczoraj miałam robioną biopsję guzka. Niby nic, ból w końcu żaden, histeryczką nie jestem. Ale od zabiegu boli mnie szyja w okolicach tarczycy, mam wrażenie podduszenia, osłabienia i suchości w ustach. O co chodzi? Czy to normalne? Kiedyś już miałam biopsję i nie pamiętam takich objawów.
    • No i to juz jutro.. Niby wiem, ze tarczyca nie jest unerwiona, ale strasznie sie boje zastrzykow, pobierania krwi, nie moge patrzec na igle, a maja mi ja wpakowac w szyje?! Nie wyobrazam sobie tego. Dlugo ta igla siedzi w szyi? Boli to bardzo? Prosze napiszcie!
    • boli mnie lewe ucho, lewa czesc zuchwy, lewa reka, lewy bark, mam rozpulchnione i bolace dziasla, lewe oke zapuchniete i powiekszone wezly chlonne na szyi po lewej stronie. moja dr powiedziala ze to moze byc przewianie. ale mnie nie mialo gdzie przewiac. czy takie objawy mozna laczyc z hashimoto? juz sama nie wiem co mam robic, pzdr, ania
    • Witam SErdecznie! Jutro idę rano na biopsję cienkoigłową tarczycy. MAM głupie PYTANIE :CZY JEST TO BOLESNE? Czy biopsja jest wykonywana dla potwierdzenia hashimoto? pozdrawiam
    • Mam wrażenie,że mam napchane coś wewnątrz całej szyi( to strasznie trudne do opisania takie uczucie rozpierania od srodka ) a na zewnątrz założoną ciągle zacisniętą obręcz. Duszę się !!!!!! Nie mogę przełykać normalnie:( Obrzydliwe uczucie :(( Czy ktoś jeszcze w ten sposób odczuwa swoje problemy z tarczycą?? W przyszłym tygodniu ide do endokrynologa poprosze o USG bo martwi mnie to :(
    • Czy słyszałyście o specialnym "kołnierzu" nakładanym na szyję w czasie rentgena zębów, głowy lub szyi - wśród 10 czynników zapobiegającym chorobom tarczycy takie zabezpieczenie jest wymieniane na pierwszym miejscu - są to strony amerykańskie (polecane chyba przez Ulę) więc nie wiem czy coś takiego się praktykuje w Polsce.Ja się z czymś takim nie spotkałam. Wg tej opinii tarczyca jest bardzo wrażliwa na promieniowanie i jego nadmiar znany jest jako istotny czynnik opowiedzialny za...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się