Dodaj do ulubionych

Bunt młodych pracowników w NsK-Iskra

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.06, 16:05
Nsk-Iskra w Kielcach, firma która ma duzy potencjał i zarabia. Wszystko
kosztem pracowników.
W największe upały pracownicy dostawali wode mineralna "nałęczowianka" 0,5l na
pracownika a wszystko dlatego,że w zakładzie była inspekcja pracy. Woda była
tylko tydzień. Kierownictwo zakładu wykorzystuje fakt że na kieleckim rynku
pracy zarabia się minimum państwowe najczęściej i dlatego płacą grosze za
wykonywana w cieżkich warunkach prace. Hałas przekroczony, Opary chłodziw i
nafty działają szkodliwie na organizm. filtry które maja za zadanie wyciagać
opary z maszyn w wielu przypadkach nie działają. Mimo to firma zyskała statusy
i zatrudnia teraz pracowników juz nie w warunkach szkodliwych tylko
specjalnych. I oczywiscie nie muszą płacić szkodliwego pracownikom. Ta firma
tylko na pozór wyglada na dobrego pracodawce. Z kapitałem Japońskim i z takim
prestiżem wydawało by sie że pracownicy godnie zyja pracujac w iskrze, to
niestety tylko bzdura. Inspekcja pracy powinna sie za to wziąść. to może byc
trudne gdyż jak wiadomo korupcja wnaszym kraju jest wszedzie.
W dniu 27.07 2006r w Nsk-iskra młodzi pracownicy zagrozili że jesli nie
poleprzą sie ich płace w firmie to bedą zmuszeni rozwiazac umowę o prace w
spółce. Kierownictwo pewnie się tym zainteresowało ale nie na tyle by dac
odpowiedź od razu. Sprawa rozwiąrze się w najblizszym czasie. Albo bedą płacic
godziwie albo duzo chłopaków którzy już troche pracuja i znaja się na złomach
na których trzeba sie meczyc podczas produkcji-
Obserwuj wątek
    • Gość: gr Re: Bunt młodych pracowników w NsK-Iskra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.06, 23:12
      Jak wszystkim niedobrze, to strajkować albo odejść - to już nie socjalistyczna
      Iskra, że ktoś wyjdzie z wilczym biletem.

      Jeśli za mało płacą a można znaleźć lepiej płatne zajęcie to nad czym się
      zastanawiać? Żale na forum nic tutaj nie zmienią.
      • Gość: berta Re: Bunt młodych pracowników w NsK-Iskra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.06, 00:41
        >>I firma będzie
        >>miała wiekrzy problem.

        ISKRA ani żadna firma nie ma problemu z robotnikami bo na rynku jest zajebiste
        bezrobocie i na każdego zwolnionego zgłosi sie 10 innych bezrobotnych za
        minimalną płacę.

        Sytuacje w gospodarce zawdzięczamy władzom kielc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka