Dodaj do ulubionych

Rodzice- poznajmy się bliżej

30.12.12, 15:54
Nie, nie, żadnych danych, adresów zamieszkania, telefonów, to forum otwarte;)
Chodzi mi o to, byśmy prócz tematu naszych dzieci podzielili się też naszymi pasjami, zainteresowaniami, tym co nas cieszy, co lubimy, czego nie znosimy. Oczywiście nic na siłę. Pisanie o sobie jest podobno najtrudniejsze. Sprawdzimy?
Co byście o sobie samych ciekawego powiedzieli?
Obserwuj wątek
    • pinkdot Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 30.12.12, 16:33
      Ja mam sporo zainteresowan:)- przede wszystkim kocham swoja prace (konserwuje zabytki), poza tym gram na fortepianie i ostatnio wrocilam do szkoly muzycznej, biegam, praktykuje joge Ashtanga, kocham czytac o matematyce, sluchac The Infinite Monkey Cage na bbc4, robic na drutach, rysowac, grac w gry planszowe, no i z synem dziele fascynacje kosmosem, astronomia:).
      • madix1 Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 30.12.12, 16:48
        Ja jestem dobrym człowiekiem:)
        Pasjonuje mnie literatura i kultura żydowska, wszystko co wiąże się z Amiszami, bawię się w projektantkę wnętrz (dla rodziny i znajomych), uwielbiam słuchać Grażyny Łobaszewskiej i Steve Vaia, czytam Abe Kobo. Mam świetnego męża i wspaniałe dzieciaki. Mój Aspi nauczył mnie cierpliwości. Dzięki niemu muszę nieustannie się dokształcać - ciągle o coś pyta:)
        Trzy fakultety odpoczywają na urlopie:)
    • halogen75 Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 30.12.12, 16:52
      Halogen75- matka dwójki dzieci. Żyjąca na co dzień w chaosie wielu piętrzących się spraw z racji wiadomej. Pracująca i chcąca zachować pracę zawodową najdłużej jak się da. Zwyczajna, normalna, niczym wielkim nie wybijająca się z tłumu ale mam nadzieję, że nie nudna w związku z tym;) Chcąca jeszcze dużo w życiu zrobić, mimo, iż czasem powinna przystopować i odpocząć. Nie umie zbytnio odpoczywać. Nawet jeśli ma taką chwilę będzie wykonywała ruchy mimowolne by mieć świadomość, że cokolwiek robi;) Kochająca ponad życie swoje dzieci ale nie typ Matki Polki. Antykura domowa. Chętnie oddałaby wszystkie przyziemne, codzienne czynności i zamieniła na inne, szczytniejsze, niestety nie może;)
      Lubi dobry film i dobrą książkę ale dobrą w znaczeniu własnych poglądów. Film i książka musi w niej coś na długo pozostawić, by nadała mu miano dobrych. Mózg raczej humanistyczny ale z racji wrodzonej upartości i udowadniania czegoś samej sobie zmogła się po drodze ze ścieżką edukacji matematycznej i ekonomicznej;) Śpioch niestety, choć wątki zakładane późno w nocy o tym przeczą. Romantyk ale nie skrajny i z wbudowaną dużą dozą realizmu przez doświadczenia życiowe. Pasje- muzyka chóralna, operowa ale posłucha każdej z różnym skutkiem. Pisze ale tylko dla siebie. Kaktusy- kolekcjonuje, bo nie wymagają częstego podlewania;) Marzenia- skryte, niewielkie, takie, które ma świadomość, że mogą być zrealizowane. Praca zawodowa to ludzie i odpowiedzialność za nich na podłożu kształcenia w wąskiej, tematycznej dziedzinie. Kraj- Polska. Wcześniej również Niemcy. Słabe strony- polityka, geografia, fizyka. Okropny kierowca w związku z czym dla bezpieczeństwa siebie i innych dała sobie spokój w tym temacie;)
    • plethora Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 30.12.12, 19:32
      Plethora - nauczycielka z pasja wykorzystujaca te pasje z zamilowaniem w terapii synka i meza hehehe, bo temu czasami tez sie przydaje. Uwielbiam muzyke klasyczna, szczegolnie Wagnera, impresjonizm i podroze. Czytam duzo, bo telewizji nie znosze i z zapalem probuje ograc meza w szachy, ale obawiam sie, ze zanim mi sie to uda osiagnac to zacznie ogrywac mnie syn!
    • andevi Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 30.12.12, 22:06
      Matka. Pociech sztuk cztery, troje ze mną, jedno w niebie. Pisząc "matka" mam na myśli również pełnoetatową pracę pedagogiczną, terapeutyczną, logistyczno-ekonomiczno-gastronomiczną w domu. Trzy dyplomy już nie na urlopie,a na emeryturce, bo nie sądze, by w moim wieku udało mi się jeszcze kiedykolwiek wrócić czynnie do zawodu. Muzyk, pedagog, teolog. Z konieczności bardziej, niż z pasji.
      10 lat w Holandii, 7 w małżeństwie z tubylczym Autikiem (bez diagnozy i wołami nie zaciągniesz do psycha).Sama po diagnozie - kurcze, nie wiedzą! Tzn. wiedzą, że DDD, ale czy też i Autik?
      Co lubię? Czytać. Pisać. Druty, szydełko, wyszywanie krzyżykiem. Gotowanie, pieczenie, przetwory. Ogródek i dłubanie w roślinkach.
      Lubię Perettiego, C.S.Lewisa, swego czasu uwielbiałam humor Stanisława Lema.
      Jako że czas jest u mnie towarem defizytowym, na hobby i pasje mało go zostaje. Pasją staje się więc codzienna rutyna. Niegdyś sporo podróżowałam, byłam nawet ewangelizatorem, myslałam o wspólnocie misyjnej. Pan Bóg dał mi jednak małżeństwo i wyjątkowo trudne i pasjonujące pole misyjne we własnych czterech scianach:)
    • ojciec.karmiacy Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 31.12.12, 19:35
      a ja jestem bezrobotnym tatą autika, który poświęcił się terapii dziecka. Studiowałem filozofię, informatykę, ale to chyba nie ma większego znaczenia.... Cenię sobie swoją niezależność, swój czas i swoje miejsce. W terapii autyzmu jestem kompletnym samoukiem, moje zdanie respektują fachowcy. Mogę powiedzieć, że idzie nam dobrze... Czasem nam mówią, że to dlatego, że dziecko mało autystyczne. Dlatego też unikam porównań z innymi rodzicami i innymi dziećmi. Zawsze kieruję się na dobro. :)
    • saguaro70 Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 31.12.12, 20:10
      Wszedłem tu po raz drugi w ciągu 15 miesięcy pobytu na forum edziecko.pl. Z nudów, przyznam bez bicia.
      Mówisz, że pisanie o sobie jest trudną sztuką? Nie.. Jeśli chodzi o mnie- nie mam z tym kłopotów. Jestem otwarty na ludzi. Internet to fajne miejsce, można się wyżalić, mało o Tobie ktoś wie.
      No, trochę zboczyłem z tematu, sorki :)

      Płeć ze mnie męska, lat- uhuhuhu- Matuzalem. Na szczęście nie wyglądam i nie czuję się na swoje prawie 43 lata. Ojciec prawie 6 letniej córki, równie nadpobudliwej jak ja, niestety. Nie chciałem, by mała miała moje geny- stało się inaczej, taki lajf.
      Córka astmatyk-teraz już tak nie dycha. A ja?? Dorosłe dziecko alkoholika z zaburzeniami emocjonalnymi, nerwus, wręcz choleryk. Na dodatek z Zespołem Gillessa de Touretta- mam tiki motoryczne i wokalne. I przed sobą terapię w szpitalu, żeby pozbyć się wampirów energetycznych, bo tacy są moi starzy.
      Lubię stać w garach. Tak lubię, że w wieku 41 lat zdecydowałem się na naukę w kierunku kucharza. Zrezygnowałem...
      Książki.. Erich Segal( Doktorzy!!), cały Jeffery Archer, thrillery prawnicze, ale nade wszystko Dean Koontz. Ale ten stary.
      Telewizja- może dla mnie nie istnieć. Same bzdety, i durne seriale, które przymulają..
      Filmy- horrory np. Frediego mogę oglądać bez końca.
      Czego nie znoszę? Trudno powiedzieć, gdybym patrzył na ludzkie wady i charaktery miałbym w życiu samych wrogów.
      O, Internet.. Kurka wodna, wszelkie fora dla rodziców mnie kręcą. I gry na NK. Grałem w Wiejskie Życie, zrezygnowałem. Wpadłem z deszczu pod rynnę- gram w Oceanię, jeszcze bardziej durnowata niż farma.
      W ogóle jestem pokręcony..
      • madziulec Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 31.12.12, 20:36
        Po pierwsze - jestes mlodszy ode mnie ;))
        Po drugie - mamy tyle lat na ile się czujemy ;)))
        A po trzecie - dzieciaki nas odmładzaja. Przynajmniej ja to tak czuje ;)
    • gizmaaa Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 31.12.12, 21:09
      :)
      matka dwójki dzieci a czasami trójki (mąż :P)
      zdecydowanie nie jestem typową matką polką, nie znoszę siedzenia w domu.
      na codzień pracuję jako grafik, z wykształcenia informatyk, lubię też matematykę i stos książek.
      Nic do szczęścia mi nie potrzeba oprócz moich zbiorów do czytania i czasami podróżowania jak finanse pozwolą.
      Cieszy mnie każdy postęp moich synów, lubię ich śmiech i uwielbiam się z nimi wygłupiać.
      Myślę o założeniu firmy ale jeszcze chyba poczekam do wiosny :)
      Lubię dużo robić co tu pisać :D
      • alcia555 Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 31.12.12, 21:36
        mam dwoje dzieci ,nie pracuję ,uwielbiam książki teraz dokształcam się jak pomóc mojej córci,strasznie naiwna chciałabym wszystkim pomóc najbliższym ,nieraz żle na tym wychodzę . Kiedyś w młodości "pracowałam" jako wolontariuszka , w tym opiekowałam też się dziewczynką z autyzmem ,nie przypuszczałam wtedy ,że będę miała taką córcie .Moim marzeniem jest skończyć szkołe pedagogiczną i pracować w przedszkolu,ale w moim wieku?
        • kej5 Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 01.01.13, 11:47
          Matka + boysband (2 synów i niemąż)
          Nie pracuję bo czasu na pracę nie mam (terapia dziecka itd.) ;)
          Lubię spokojne życie, relaks w hamaku, książka, wino, czasem złowię jakąś rybkę.
          Wiek - zbliża się chrystusowy wielkimi krokami :>
          Warszawa Bemowo.
    • backwoodsman Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 01.01.13, 15:29
      Pisanie o sobie jest zawsze subiektywne, a na dodatek nie wiem, czy ja sam o sobie coś ciekawego potrafię powiedzieć... to bodaj pierwsza taka próba

      płeć męska, choć nie wykluczone, że mentalnie z jakimś żeńskim pierwiastkiem, 55 latek - czy to złudzenie, czy gdzieś rozległ się jęk zawodu, czy rozczarowania?
      Mąż i ojciec, w rodzinnym dorobku m. in. dorosły syn z ZA.
      Idealista, humanista, wciąż wierzący w człowieka, pasjonat fotografii, oczarowany grafiką komputerową i usiłujący się czegoś w tej dziedzinie samodzielnie nauczyć, mimo że idzie to opornie.
      Człowiek, któremu czasami coś w głowie gra i odczuwający wtedy konieczność utrwalenia tego w formie pisanej. Kochający dobrą książkę i lubiący dobry film.
      Wchodząc do "Innego Świata" nuci pod nosem "...I co ja robię tu,uuuu uuu, co ja tutaj robię?" jakby chciał zagłuszyć tym, jakąś trudną do zdefiniowania potrzebę podzielenia się z innymi pozytywną energią, obserwator świata idący czasem pod prąd, przywiązany do swoich wartości. Starający się stąpać trzeźwo po ziemi realista, którego zniesmacza hipokryzja.
      • 3-mamuska Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 01.01.13, 22:29
        Matka 3 dzieci najmłodsze autysta.
        Lubie czytać, słuchać muzyki, tańczyć.
        Czasem wole zarwac noc i posłuchać muzyki czy poczytać zeby nie zwariować.
        Lubie rozmawiać z ludźmi , ale tez muszę mieć czas tylko dla siebie.
        A i zaczynam żyć robić cos dla siebie.
    • blekitnalaguna123 Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 03.01.13, 19:35
      Lubię ludzi, spotkania towarzyskie. Lubię wychodzić na bilard, na kręgle, na piwko do pubu, do kina, potańczyć do klubu, na koncert. Lubię chodzić po sklepach w celach ubraniowo-obuwniczych. Lubię polską muzykę lat 80., polską literaturę współczesną i polskie kino obecne i dawniejsze. Lubię jeździć na rowerze. Nie lubię być sama.
      Mam 40 lat, a rocznikowo już 41, pracuję w zawodzie. Mam świetnego męża (do dwóch razy szuka:)) i dwoje problematycznych, ale ukochanych dzieci.
      • ania-pat1 Re: Rodzice- poznajmy się bliżej 06.01.13, 11:35
        Jestem miłośniczką podróży dalekich i bliższych (uczucie na szczęście zaszczepione u latorośli), kocham słońce (w poprzednim życiu musiałam być jaszczurką), kocham narty (bzik całej rodziny) i jazdę konną (oraz wszystko to co ze stworzeniem "koń-przyjaciel" jest związane), lubię (bardzo!) prowadzić auto. Jestem uzależniona od czytania (książki, które czytam są wszędzie od łazienki po samochód; czytam zawsze kilka na raz- różnego kalibru - w zależności od nastroju). Lubię kino francuskie. Pasjonuje mnie człowiek - a zwłaszcza fenomen świadomości, zawodowo i prywatnie zajmuję się mózgiem (wieloaspektowo; obecnie legalnymi psychotropami) - lubię swoją pracę bo pozwala na kreatywność i kontakt ze studentami (wolniej czuję upływ czasu). Jak spora cześć z nas mam dwa fakultety (! przydałyby się badania nad korelacją), tytuł dr i studia podyplomowe - wszystko szczęśliwie przydaje się w życiu i w pracy. Zdaniem tych, co lubią ze mną być, jestem konsekwentną indywidualistką, zdaniem tych z którymi nie "mam po drodze" - upartą egoistką.... Nie lubię tłumów i sztucznych rozmów o pogodzie, lubię długie rozmowy w niewielkim gronie. Dla dziecka poruszę góry. A dla męża powinnam schudnąć....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka