Dodaj do ulubionych

extra curricular domain

27.06.09, 17:00
For the key area of integrating human rights in the extra
curricular domain
and school environment, remember to consider
the various components including: before and after school
activities, and school environment.

co z tymi zajęciami pozalekcyjnymi: - obszar, dziedzina?
Obserwuj wątek
    • krooowka Re: extra curricular domain 28.06.09, 04:16

      sfera?
    • nobullshit Re: extra curricular domain 28.06.09, 11:42
      Ja bym opuściła to "domain", imho jest niepotrzebne.
      I nie jestem pewna, czy "extra curricular domain" to zajęcia
      pozalekcyjne. Imho mogą to być "zajęcia / przedmioty dodatkowe /
      fakultatywne", czyli nieobjęte ścisłym programem szkolnym, ale jednak odbywające
      się w ciągu dnia. Zwłaszcza że mamy potem osobno "before and after school
      activities"
      • krooowka Re: extra curricular domain 28.06.09, 19:26
        nie wiem jakiego systemu tyczy sie ten tekst, ale w szkolach
        brytyjskich wszelkie extra-curricular activities odbywaja sie po
        szkole, lub ewentualnie w porze lunchu. o, albo tez czasem maja
        breakfast clubs. tam nie ma tak, ze ma sie np. 4 lekcje w ciagu dnia
        i o 1szej do domu - wszyscy rowniutko siedza po tyle samo godzin w
        szkole codziennie (zwykle od ok. 8.30 do 15.30, ale to zalezy od
        szkoly). wiec z wyjatkiem pory lunchu to tak de facto wszelkie
        extracurricular odbywaja sie przed lub po szkole

        tlumaczenie nobullshit jako 'zajecie dodatkowe' itd jest jak
        najbardziej adekwatne - bez stwierdzania na wszelki wypadek kiedy
        one mialyby sie odbywac smile
        • krooowka Re: extra curricular domain 28.06.09, 19:31

          zajecia fakultatywne chyba brzmi bardziej profesjonalnie? wink
        • nobullshit Re: extra curricular domain 28.06.09, 20:17
          Się już nie wtrancam, bo o obecnych systemach kształcenia w krajach
          anglojęzycznych mam pojęcie marne. Pewnie faktycznie te e.c.activities to może
          też być trening koszykówki o godz. 17. Ja myślałam o zajęciach dodatkowych /
          fakultatywnych, które odbywają się bezpośrednio po zwykłych lekcjach i również
          są tam wystawiane stopnie albo jakieś punkty liczące się na koniec roku.

          Dzięki, Krooowko, za info.
          • krooowka Re: extra curricular domain 28.06.09, 21:22
            ale wlasnie dlatego twoje tlumaczenie 'fakultatywne' czy 'dodatkowe'
            jest najbardziej trafne - bo za bardzo nie definiuje znaczenia, a
            polskiemu czytelnikowi nakresli o co chodzi

            pamietam z takiej tabelki 'extracurricular activities' z mojej
            starej (angielskiej) szkoly, ze byly tam zarowno 'creative writing
            club' (j. ang.), 'discovery club' (zajecia wyrownawncze ze
            wszystkich przedmiotow believe it or not), 'drama club', ale rowniez
            kluby wf-owskie, taneczne i muzyczne.

            ogolnie rzecz biorac - cala masa tego (fajnie te dzieciaki
            brytyjskie maja, nie to co nasze polskie...)

            • john_doaw Re: extra curricular domain 29.06.09, 13:53
              Kluby czy kółka po naszemu?
    • sylweno Re: extra curricular domain 29.06.09, 22:39
      dziękuję. Wprawdzie ja zajęcia pozalekcyjne rozumiem jako zajęcia
      dodatkowe, ale może źle rozumiem wink Więc niech będą dodatkowe smile
      pzdr
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka