Dodaj do ulubionych

Idealne niemowlaki

23.07.12, 14:18
Witam,

Stwierdziłam że muszę poprosić Was o opinię. Chodzi o to że ciąglę słyszę od znajomych, od znajomych znajomych, od świeżo upieczonych babć i tych już z małym stażem i w ogóle od wszystkich na około jak to ich dzieci, wnuki, wnuczki WCALE nie płaczą, cały dzień się cieszą uśmiechają, nie mają problemów ze spaniem w dzień ani w nocy, aby je uspać wystarczy powiedzieć " Idziemy spać, i nasza Ewa zamyka oczy i śpi 12h", nie mają momentów marudzenia, znudzenia i tego wszystkiego co u nas matek budzi niepokoje mniejsze badz większe. Jak tak się nasłuchałam to poczułam sie jak najgorsza matka która nie potrafi zajać się dzieckiem bo mój maluch nie usmiecha się 12h a przez kolejne 12 nie śpi bez ruchu.

Mój synek- 8,5 miesiąca, ma humory ale też się potrafi bawić i cieszyć, raz ma apetyt raz nie, raz się wścieka przy przewijaniu a czasem nie itd itd itd itd itd- wydaje mi się że to jest u dzieci normale ze raz są takie a raz takie- zupełnie jak my dorośli. Ale gdy się ciągle słyszy jakie to innych dzieci są idealne to aż się w siebie wątpi...

Wiem ze zdarzają się dzieci naprawdę "łatwe" w obsłudze- ale czy wszystkie w moim miasteczku takie są, tylko mój nie?

Błagam niech ktoś mi napisze ze jego dziecko nie jest chodzącym aniołkiem i ideałem, i ze mimo najlepszych chęci rodzica dziecko czasem płacze i marudzi, nie chce spać, jeść, pić, ubierać się, przewijać itd.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • gacek-junior Re: Idealne niemowlaki 23.07.12, 14:28
      syn - 9 m-cy:
      ucieka przy każdym przewijaniu, jest krzyk jak próbuję go unieruchomić.
      ubieranie czegokolwiek przez głowę - krzyk.
      bardzo mało je innych posiłków oprócz mojego mleka.
      zasypia przy piersi, nie daje się odłożyć do łóżeczka.
      przestał spać po 7-8 godz w nocy jak skończył 3 m-ce, teraz budzi się co 1-2 godz.
      poza tym ząbkuje i co chwilę płacz.

A poza tym jest cudownym, śmiejącym się chłopakiem, uwielbiającym zabawy w "zaraz cię złapię!", zdobywającym ciągle nowe umiejętności, kochającym zabawy w wodzie, ostatnio przypełzającym samodzielnie do przytulania:)

Mam nadzieję, że poczułaś się lepiej:)
        • jedynybasek5 Re: Idealne niemowlaki 23.07.12, 16:17
          jakżesz mnie to denerwowało, takie gadanie, że "my to do pół roku nie wiedzieliśmy jak brzmi płacz naszego dziecka", kooolkiii? a co toooo? "ona powinna spać! małe dzieci tylko jedzą i śpią! (buhahahaha)", "ona nie powinna tak płakać", wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr . Ci co opowiadaja takie rzeczy chyba bardzo dbaja, żebysmy my, młode mamy nie miały zbyt niskiego ciśnienia...
    • kajkaz1 Re: Idealne niemowlaki 23.07.12, 14:35
      Napewno Twoje dziecko jest cudowne. Kazde dziecko jest "idealne" zwłaszcza dla własnego rodzica i kazdy rodzic idealizuje swoje dziecko stąd pewnie takie zachowanie mam, babć, itd. Ja też na początku przejmowałam się tym,że inne dziecko robi to czy tamto a moje nie ale przestałam bo swierdziłam,że moja mała jest idealna na swój sposób tak jak kazde inne dziecko. Pozdrawiam.
    • ellenai1 Re: Idealne niemowlaki 23.07.12, 17:10
      Hej :)
      Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja też czułam, że coś źle robię z dzieckiem, bo moje 9-miesięczne :
      - nie przesypia od początku ani jednej nocy... w normie, że budzi się co około 1-2 godziny, od około 4tego miesiąca. ( liczne pytania : "to on jeszcze nie przesypia nocy? Jak to? Może odstaw od piersi?")
      - nie śpi w łóżeczku swoim, tylko z nami w łóżku ("do 18tki będzie z wami spał...")
      - często nie chce jeść innych posiłków prócz mleka z piersi (" może nie dawaj mu swojego mleka, to będzie chciał jeść")
      - wieczorny masaż to ostatnio ciężka sprawa odkąd zaczął raczkować i siadać... nie sposób utrzymać go na plecach :)
      -nieźle trzeba się wygimnastykować, aby go przewinąć...
      - nie usypia sam.. .co gorsza.. nie lubi być kołysany, od razu się buntuje. Usypia przy piersi, za którymś podejściem, w zależności od stopnia zmęczenia W ogóle uśpić go jest ciężko- często, przed snem marudzi chociaż chwilkę- cokolwiek zrobię, dam smoczka, zacznę kołysać, zaśpiewam, wiozę w wózku, niosę w nosidle Manduca... nie usypia sam, spokojnie, zamykając powoli oczka.. Na 90% przed snem ma krótką 'fazę wkurzenia'.
      -no i moja zmora.. nie lubi wózka :) Zazdroszczę mamom, których pociechy usypiają spokojnie w wózkach... i sobie jeżdżą godzinami z dzieckiem w wózku. Mój od samego początku nie był typem obserwatora, w wózku od razu się nudzi i zaczyna marudzić. Wraca do domu na rączkach. Trzeba było zainwestować w n porządne nosidło :) Ale też ma swoje dni, że i w nosidle mu nie pasuje.

A tak poza tym jest kochanym, wesołym niemowlaczkiem : ) Nie wierzę w idealne dzieci, ani grzeczne dzieci :) Wolę 'niegrzeczne', ale szczęśliwe i uśmiechnięte. Ja nie wiem, ale jak mówię, że NIE przesypia nocy, NIE lubi wózka, NIE lubi się ubierać, NIE zasypia sam, NIE śpi sam, NIE potrafi się sam bawić, JEST karmiony piersią , to zazwyczaj słyszę "naprawdę?" , "niemożliwe", a przy karmieniu piersią "po co?".

A jak już pediatra powiedziała , że "pora zakończyć nocne karmienie" i " proszę przestać nosić dziecko, bo się przyzwyczai", to naprawdę myślałam, że to ze mną coś nie tak :)
      Tak więc pozdrowienia dla wszystkich mam nieidealnych niemowlaczków :)

• mamamonika2 Re: Idealne niemowlaki 23.07.12, 20:33
        Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, dobrze wiedzieć że są jeszcze ludzie na tym świecie którzy nie koloryzują i potrafią powiedzieć prawdę, a nie udawać że ich niemowlę nawet nie stęknie z niezadowolenia.

Nie wiem skąd się wzięło właśnie takie podejście, które polega głównie na ubarwianiu rzeczywistości w taki sposób aby druga osoba poczuła się głupio, bo jak to że: "twój mały nie przesypia nocy?? mój od urodzenia przesypia"; :nocne karmienia- to twój jeszcze je- nasz nocne karmienia zaprzestał w 2 miesiacu życia"- "dziewczyno gdyby moje dziecko jadło w nocy chybabym się załamała, jak Ty funkcjonujesz??Zrób coś z tym" "Twoj mały nie siedzi spokojnie w foteliku do karmiania i ciapie się jedzeniem- zacznij go wychowywać- nasz je tak ze nigdy się nie brudzi" i można tak w nieskończoność dawać przykłady. Nie wiem skad się biorą tacy ludzie i co im to daje?- chyba jakąś chorą satysfakcję z dowalania komuś i wytykaniu "błędów wychowawczych"

Tak na marginesie nie wiem jak można zaczać "wychowywać" np 8-mc dziecko. Przecież taki maluch nie rozumie co znaczy - nie rzucaj gryzakiem po ulicy, nie wolno tego robić itd

Ehhhh
        • mamawczesniaka37t Re: Idealne niemowlaki 24.07.12, 13:47
          Najgorsze są takie mamuśki naokoło, które krytykują i narzucają swoje racje innym. Nie przejmuj się. Każde dziecko jest inne: jedno jest mniej drugie bardziej marudne i to jest normalne. Porównywanie i ocenianie nie ma sensu.
        • justatoja Re: Idealne niemowlaki 26.07.12, 13:50
          hihi ja znam mamusie niby takie matki polki, jakie to dzieci maja kochane itp a tak naprawdę w opiekę nad dzieckiem zaangażowane jest pół rodziny, a jedynie na spacer wychodzą same co by się pokazać:) U mnie jest tak, córka (3 lata obecnie) przez pierwsze 3 miesiace faktycznie dawala się wyspać bo nie jadla w nocy, za to zasypiała na rękach, później od 4 miesiąca zaczęła budzić się na jedzenie, za to nauczyła się usypiać sama, po dwoch miesiącach doszły kłopoty z jedzeniem i tak przez 2 lata, nie lubiała obcych, malo się śmiała do innych, bo nie lubiała zeby naruszac jej przestrzeń. Synek ( obecnie 3 miesiące) jest jak na razie naprawdę kochany, cieszę sie poki mogę bo z doświadczenia wiem że z dnia na dzien może sie to zmienić, ale płakać oczywiście nie będę gdy z aniolka zrobi się diabełek:)
          • mamamonika2 Re: Idealne niemowlaki 27.07.12, 12:21
            ja znam mamy które na wizycie u lekarza głośno pytały męża " no mama chyba go przewinęła , prawda..?". Ja nie jestem super czyścioch ale staram się aby dziecko wyglądało czysto i schludnie, a tu mamuśka odwalona na tip top a dziecko w jakichś brudnych rajstopach i rozwlekłym kaftaniku który świeżością nie grzeszył- chłopiec w rajtuzach-jak kto uważa.
            Dziwią mnie matki zadbane co nie przekłada sie na dziecko- nigdy tego nie zrozumiem, jak mozna dbać tylko o siebie a o tą małą istotkę nie. A najgorsze jest to że jak się dużo mówi do swojego dziecka- ja tak mam- pokazuje różne rzeczy, opowiadam- to taka matka jak z mojego przykładu nie dość ze nic nie mówi do swojego malucha tylko stoi obok jak słup soli ( ale wcale nie musi mówić) tyle że jeszcze spojrzeniem wyśmiewajacym i pogardliwym patrzy na taką matkę jak ja, jak na ostatnią idiotke, bo kto to widział mówić do 8-mc dziecka gdzie jest, po co, a co to za pani itd.
    • klarci Re: Idealne niemowlaki 26.07.12, 09:22
      współczuję znajomych :P
      uważaj, bo od tych samych usłyszysz, że roczne dziecko mówi zdaniami, dwuletnie zna tabliczkę mnożenia itp. ;)
      naucz się dystansu do takich gadek :)

owszem bywają różne dzieci. niektóre są jak to napisałaś "łatwe w obsłudze", inne przyprawiają o siwe włosy ;) zazwyczaj jest po środku, czyli bywa różnie. dziecko to nie robot, ma swój temperament, swoje nastroje, czasami ząb mu dokucza, innym razem super się wyspał i wszystkich czaruje pięknym uśmiechem :) a mama ma prawo być zmęczona, a nawet mieć momenty, kiedy ma ochotę wyjść przez okno ;)
      oczywiście to my jesteśmy mamami i naszym zadaniem jest wspierać dziecko, ale nie trzeba bać się przyznać, że bywa ciężko i że na tym polega macierzyństwo, na pewnej równowadze między szczęściem i dumą, a zmęczeniem i złością.

niestety spotkamy takich ludzi, dla których to temat wstydliwy, więc opowiadają farmazony, jakie to aniołki mają. spotkamy też takich, co potrzebują ulać z siebie i będziesz miała wrażenie, że to dziecko to wcielony diabeł ;)

następnym razem na taką opowieść uśmiechnij się i tyle :)
      a jak chcesz, to możesz powiedzieć co napisałam ;), że Twoje dziecko już zna alfabet i tabliczkę mnożenia ;) i to pewnie dlatego, że czasami gorzej sypia, więcej marudzi itp. ;)
    • aneke83 Re: Idealne niemowlaki 15.08.12, 09:47
      a to normalne :)
      kazde dziecko ma swoje humory,musi sie wykrzyczec,wyplakac itp. Czegos chce albo po prostu ma taki dzien.U nas sprawa wyglada tak,iz to kwestia przyzwyczajenia,dziecko rosnie, ma juz 3 latka i jest naprawde wulkanem energii, ostatnio zaczelismy stosowac kilka technik Akademii Avida , co niektóre kursy zaciekawiły nasza mała.
    • aniaurszula Re: Idealne niemowlaki 15.08.12, 12:57
      dla mnie moje dzieci sa chodzacymi aniolkami z wyjatkiem awantur o zabawki, przy usypianiu, budzeniu sie w nocy, placzu bez powodu (zapewne powod jest tylko ja go nie znam), ucieczki przed pielucha itp podobnych sytuacji, czasem po calym dniu bycia z moimi aniolkami mam dosc i tesknie za chwila spokoju. jak slyche przechwalki typu moj wnusio to, moja wnusia tamto po prostu nie wierze w takie bajeczki. dziecko jak kazdy czlowiek ma swoje humory i nic tego nie zmieni
    • ollasja Re: Idealne niemowlaki 17.08.12, 09:45
      Być może przypadek moich dzieci trochę tu pomoże ;P
      Niemowlaki bliskie ideałowi naprawdę się zdarzają, choć to na pewno rzadkość. Mój straszy synek był właśnie takim dzieckiem (teraz ma bunt dwulatka i już takim nie jest;) ) - spanie na zawołanie, zero kolek, nie wiedzieliśmy kiedy ząbkował itd. itp. W towarzystwie innych dzieci zawsze był tym grzeczniejszym, bezproblemowym maluchem, który nie marudził, zajmował się sobą i zasypiał w wózku, kiedy był zmęczony (bez bujania!). A my byliśmy strasznie dumni z niego i oczywiście z siebie.
      Nasz młodszy synek ma teraz już 5,5 m-ca. Dzięki niemu wiemy już, co to są kolki, że dziecko może urządzać wrzaski kiedy jest zmęczone (a nie po prostu iść spać), że może być bardzo towarzyskie, nie znosić leżaczka i zasypiać tylko na rękach (choć na szczęście teraz to już przeszłość). I wcale nie kochamy go mniej, a dumni jesteśmy z tego jakie to "towarzyskie i kontaktowe dziecko, które zawsze wie, czego chce" ;) I teraz wyraźnie widzimy, że grzeczność starszego synka nie była wcale naszą zasługą ;P
      Każdy maluch jest cudowny na swój sposób, a porównywanie czy (o zgrozo!) licytowanie nie ma najmniejszego sensu.
      • archeopteryx Re: Idealne niemowlaki 20.08.12, 18:42
        Moja córka nie była najłatwiejsza w obsłudze, ale w porównaniu do synka, aktualnie siedmiotygodniowego, była aniołem. Synek też jest w gruncie rzeczy uroczym chłopcem, pod warunkiem, że akurat nie boli go brzuszek, nie jest głodny, znudzony, zmęczony czy co tam jeszcze, bo jak jest to drze się jak opętany. Urządza afery przy piersi, nie chce spać w dzień (tylko w chuście lub w wózku, na spacerze), a w nocy budzi się co 2-3 godziny i też czasami robi awanturę, że trzeba go huśtać.
    • mamamonika2 Re: Idealne niemowlaki 21.08.12, 09:40
      Dokładnie jest jak piszecie każde dziecko jest inne i ma złe i dobre chwile, są oczywiście wyjątki ale przechwalanie się i licytowanie oraz koloryzowanie to juz teraz dla mnie śmieszna rzecz, już się tym nie przejmuję ani nie wnerwiam. Wziełam sobie do serca rady Klarci:), i na jakieś teksty np" nasze dziecko już chodzi samo, nie boi się i ani razu się nie przewróciło" odpowiadam "Chodzi?? Nasze już biega" albo " Nasz Filip przy karmieniu zupką siedzi grzecznie i otwiera buzię gdy tylko widzi że chcę mu włożyć łyżeczkę do buzi, no istny aniołek, wcale się nie brudzi, je jak dorosły, a jak u Was??-( wypowiedziane z lekką ironią)" moja odpowiedz zbiła z tropu znajomą" Musicie waszego karmić, przykre, nasz sam się karmi od 6 miesiaca. I mówisz ze Filip je jak dorosły, nie żartuj, przecież dorośli się nie karmią się nawzajem łyzką czy widelcem"

Wiem że może to brzmi wrednie,ale ludzie zmuszają do takich odpowiedzi.

Klarci- dzięki za pomysł- normalnie nie mam takiej natury żeby komuś "dowalic" ale jak widać czasem trzeba głupim tekstem ukrócić czyjąś przemądrzałość :)

• jehanette Re: Idealne niemowlaki 21.08.12, 15:38
      Oczywiście, że żadne z tych dzieci nie jest ideałem, tylko rodzice się nie przyznają ;)
      Moja córka jest generalnie pogodnym i wesołym dzieckiem, ale potrafi marudzić, mieć dni że nie chce zejść z rąk, nic jej nie pasuje, gorzej śpi etc ;)
    • mia_siochi Re: Idealne niemowlaki 21.08.12, 19:55
      Bo to zależy od punktu widzenia :) DLA MNIE moje dziecko jest promocyjne- uśmiechnięte, zadowolone, nie grymaśne, je sam widelcem ;P

Ale dla wielu jest nie do pomyślenia:
      -nie przesypia całej nocy (kiedyś przesypiał, potem nie, ja nie rozumiem o co to halo, budzi się- ląduje u nas i śpimy dalej)
      -śpi z nami (olaboga olaboga, a to takie miłe ta mała stopka lądująca na nosie ;) )
      -je jak małe prosie. Zajada widelcem dopóki głodny, jak się naje (na szczęście lubi jesć) jedzenie ląduje gdzie bądź ;) (a mnie to śmieszy i cieszę się że nie muszę go karmić)
      -karmiony piersią ponad rok (ojeju jeju- no i co? mój biust, moja sprawa, a jaka wygoda i ile moich kilogramów mniej)

A całymi zdaniami dawno mówi, to nie jego wina, że ktoś nie zna języków i nie rozumie :P
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka