Dodaj do ulubionych

Zakątek Cybisa

IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 09:08
Czy ktoś zarezerwował mieszkanie w tej inwestycji? Podobno mają zacząć budowę w marcu
Obserwuj wątek
    • Gość: abc Re: Zakątek Cybisa IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.12.12, 09:50
      Ja zarezerwowałem, więcej - wpłaciłem 110% kasy (dodatkowe 10% oczywiście na poczet przyszłych wzrostów cen mieszkań). Teraz tylko czekam aż wbiją pierwszą łopatę pod moje przyszłe mieszkanko.

A poważniej - ludzie, opamiętajcie się. O zakupie mieszkania można rozmawiać dopiero wtedy, gdy da się do niego wejść!
    • Gość: toldi Ja wykupiłem 50% mieszkań. IP: *.com 10.12.12, 10:31
      Od dawna wiadomo, że nieruchomości nigdy nie tanieją tak jak powiedział pan Turek. Zainwestowałem więc wszystko w te mieszkania w kredycie na 100% LTV. Prezes Grząbka policzył w 2008 roku, że średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie będzie po 15.000 PLN więc już tylko kilkanaście dni pozostało mi poczekać do zbicia majątku. Pan Marek Wielgo z GW też namawiał do kupna w programie "Deweloper na swoim" po 9 z metra, a wiadomo, że w mediach to sama prawda i najlepsze porady od sprzedawców kredytów.
      • Gość: Magda K. Re: Zakątek Cybisa IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.05.13, 17:14
        Wczoraj byłam w tamtej okolicy i wygląda na to, że szykują się do budowy (ogrodzenia już postawione). Szkoda, że zabierają taki ładny kawałek zieleni... Moja rodzina mieszka w tej okolicy i rzeczywiście mieszkańcy protestują w sprawie budowy "zakątku cybisa", z resztą nic dziwnego. Po prostu nie ma tam miejsca na tak dużą inwestycję, ale zakładam, że deweloper nie widzi w tym problemu ;)
      • Gość: Tomasz Re: Zakątek Cybisa IP: *.warszawa.mm.pl 16.05.13, 22:19
        Pewnie ,że są protesty. Znowu nad zdrowym rozsądkiem wygrywa kasa. Developer wymyślił sobie mega blok ,11 pięter 300 mieszkań w środku osiedla prawie na boisku szkolnym. Aktualnie nie ma tu jak spokojnie wjechac i zaparkować a po wybudowaniu tego "kloca" większego niż wszystkie przeciętne bloki na ursynowie będzie po prostu tragedia. Gadanie o parkingach podziemnych jest piękne ale z tego parkingu trzeba rano wyjechać i tu zacznie się problem.
        Na razie protesty idą każdą możliwą drogą , najważniejszy cel to zablokowanie inwestycji.
        Wszystkich, którzy chcą spłacać nie istniejące mieszkanie zachęcam do kupna.
          • Gość: Aga. Re: Zakątek Cybisa IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.13, 21:22
            Przepraszam, bardzo, Ile osób na dzisiaj kupiło mieszkania w tej inwestycji i spłaca kredyt ????
            Budowa nie ruszyła, ziemia nie ogrodzona ( zaczęli dopiera grodzić 8 maja ) a tu już kredyty zaciągnięte na nieistniejące mieszkania . Bzdura jakaś !!!!!!! Kto tak kupuje w dzisiejszych czasach, jak mieszkań deweloperskich stoi pełno, i co jakiś czas słyszy się o problemach deweloperów. Na brak rozsądku nie ma rady. Niech płaci jak baran.
            Czy jest rachunek powierniczy ????
            Włodarzewska dostała kredyt ? mając jeszcze inne niespłacone ( proszę sprawdzić sobie KW min na Drawskiej, Herbsta )
              • Gość: Aga. Re: Zakątek Cybisa IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.13, 00:32
                Nie chodzi o lampkę protestu automatycznie zapalająca się . Na pewne rzeczy niestety nie mamy wpływu. Jest fajny grunt w środku osiedla za który można przytulić trochę kasy , i sorki, żadne protesty naiwnych tubylców się nie zdadzą. Urzędasy ( miasta, dzielnicy ) blokowali oddanie tego terenu Spółdzielni mieszkaniowej, a powinni to zrobic , tak jak to zrobili z innymi gruntami ( enklawami ) - ale tu był wolny teren .... miejski w dodatku.... cel wywłaszczenia w latach 70 -tych ... niezrealizowany...więc szuka sie byłego właściciela, który kiedys tam juz dostał za to odszkodowanie ..Własciciel sprzedaje inwestorowi, oczywiście może .... wszystko zgodnie z prawem , Inwestor dostaje pozwolenie na budowę .... bo droga dojazdowa niby jest . MIejscowy Plan zagospodarowania Przestrzennego określający cały ten teren jako Tereny Zielone ( nie budowlane !!!!!! ) nie może zostać uchwalony . Zoztaje uchwalony dopiero po wydaniu decyzji o warunkach zabudowy i pozwoleniu na budowę zgodnie z war. zabudowy !!!!!!
                Tylko urzędasy nie wiedzą jak to faktycznie w realu wygląda Jaki ten dojazd piekny jest !!!!!
                Teraz wykonawca ma problem z wjazdem po tej super "drodze dojazdowej ", która wg urzedasów jest OK - nie mówiąc o tubylcach nie mogących dostac się do swoich domów, nie mówiąć o straży pożarnej , o karetce pogotowia itp....więc wykonawca chce zająć kolejny zielony kawałek ( jedyny pozostały ), na parę kolejnych lat .....a może i na zawsze....
                Zapraszam na wizję lokalną !!!! Prosze samemu przekonać się jak jest super ! i jaki wspaniały dojazd jest . Na razie jeszcze bez prac budowlanych i bez nowych 300 lokatorów !!!!
                  • Gość: Aga. Re: Zakątek Cybisa IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.13, 01:13
                    Zdaję sobie z tego sprawę :(
                    Ale niech korzysta z drogi dojazdowej, określonej w pozwoleniu na budowę >
                    Łapy precz od tego skrawka zieleni , który pozostał , i z którego korzystają dzieci z okolicznych domów ( Cybisa, Dunikowskiego, Arctowskiego, Janowskiego i innych ) , trochę tego jest ! + szkoła + przedszkole państwowe, + przedszkola prywatne . Górka saneczkowa w zimie ( i nie tylko ) pełna jest dzieci ! A oni chca przez środek pasa zieleni ciągnąc droge dojazdową i zniszczyć całą infrastrukturę.
                    Niech Włodarzewska przesunie troche płot i i ze swojego terenu poszerzy drogę, będą mieli lepszy dojazd !!!!!!
                    A zresztą nie wiadomo kiedy zaczenie się faktycznie budowa ..... cienko z kasą :(
                    Rząd ratuje deweloperów nowym kredytem, ale to jeszczer troche potrwa zanim zostanie uruchomiony ..... Deweloperzy krzycza , że taniej juz nie będzie, no ale musza jakoś sprzedać cos ok 20 tys nowych mieszkań....i jakąś presje muszą wywierać , bo inaczej padną ....każdy orze jak może ...:)
                    • Gość: Alka Re: Zakątek Cybisa IP: *.home.aster.pl 19.05.13, 14:56
                      U mnie taki jeden deweloper chciał wystawić chałupę, dużo ludzi protestowało (ale nie wszyscy). Udało się wywalczyć, żeby się przynajmniej trochę odsunął i zmniejszył liczbę pięter. Wybudował. I teraz Ci którzy nic nie robili w kierunku przeciwdziałania budowie chodzą i smęcą, że na parterze, to cały czas ciemno mają. Brak wyobraźni. Ja Was rozumiem, ale też żal mi tych ludzi co już jakąś kasę Włodarzewskiej wpłacili - chociaż przyznam, ze to trochę na własne życzenie zrobili.
    • Gość: Karol Re: Zakątek Cybisa IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.13, 20:01
      WŁODARZEWSKA SA WCISNĘŁA TĄ OGRONĄ INWESTYCJĘ NA 300 MIESZKAŃ I PONAD 300 SAMOCHODÓW W CIASNY ZAUŁEK POMIĘDZY DUŻYMI BLOKAMI. CIASNOTA ABSOLUTNA. BĘDZIE TRAGEDIA Z PARKOWANIEM. TU EWENTUALNIE MOGŁA POWSTAĆ POŁOWĘ MNIEJSZA ZABUDOWA (TAK JAK PRZEWIDUJE UCHWALONY PLAN ZAGOSPODAROWANIA). ALE WŁODARZEWSKA SA PRZECHYTRZYŁA KOSZTEM PRZYSZŁYCH SWOICH MIESZKAŃCÓW I OCZYWIŚCIE OBECNYCH. NIE KUPUJĘ W TAKIM MIEJSCU.
      • Gość: megi Re: Zakątek Cybisa IP: *.multimo.pl 01.06.13, 23:44
        nie zachęcam do tej inwestycji. Protest mieszkańców , spór o miejsca parkingowe. Teren ciasny dojazdowo. Wąskei uliczki i brak możliwości poszerzenia dróg. Już teraz ma problem z dojazdem straż pożarna i pogotowie , nie mówiac o ciągłych sporach mieszkanców - kto ma ustapić przejazd , gdy dwa samochody jadą naprzeciw siebie. Teren może ciekawy, ale nie wyobrażma sobie sytuacji ,która ma zaistnieć ,gdy lokalnych mieszkańców pozbawi się mozliwości parkowania przy blokach ( brak miejsc już teraz) , a dodatkowo przybędzie 300 mieszkań. To będzie koszmar , choć deweloper planuje garaże podziemne. Tylko czy kazdy wykupi , a z pewnością dzisiaj każdy w rodzinie ma więcej niz jeden samochód.
        Tak,że warto zastanowic się , bo koszmar dojazdu,który juz jest teraz , będzie jeszcze większy. Nie wiadomo też jak bedzie przebiegac budowa , przy ciągłych protestach mieszkańców. Jeszcze zanim sie zaiwestuje to warto dokonac wizji lokalnej - polecam !! a chęc nabycia mieszkanka - odejdzie. I CIASNOTA. Developer planuje jeden wjazd i jeden wyjazd z garaży- będzie korek 20-30 minut zanim rano wszyscy wyjadą ,a na dodatek rano do szkoły wiele osób tą drogą dowozi dzieci do szkoły. Będzie zabawa - już teraz jest , a co dopiero jak przybędzie 300 mieszkań + 300 samochodów + 300 dodatkowych ( bo przewaznie w rodzinie są dwa. Na te drugie nie ma parkingu. Teraz Włodarzewska zabrała prawie wszystkie mieszkańcom w a mieszka Tam prawie około 2000 ludzi.
        • Gość: gość Re: Zakątek Cybisa IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.13, 11:33
          na 2000 ludzi wszystkie miejsca zabrane w liczbie max 30?

Byłem tam - okolica urokliwa, deweloper poszerzy drogę, więc dojazd bedzie.

Protest mieszkańców to nieskoordynowane i rozpaczliwe podrygi garstki emerytów, którzy zamęczyli juz każdy urząd, i którym nikt nie przyznał racji.

Polecam inwestycję.
          • Gość: skoordynowana Re: Zakątek Cybisa IP: *.polskieradio.pl 05.06.13, 17:55
            Witam,
            Widział Pan jedyny ciąg pieszo-jezdny, który wije się w stronę ulicy Barwnej, a który wspaniałomyślnie "poszerzy" nam Inwestor.
            Między blokami Cybisa 6 i 8 oraz 3 i 5 to jest nawet, moim zdaniem, niemożliwe.
            Już teraz, tą jak Pan pisze "drogą" porusza się ok. 100 samochodów dziennie.
            Inwestor planuje 312 miejsc parkingowych. Łatwo obliczyć ile samochodów dziennie przejedzie pod moim balkonem.
            Przepisowo, a jakże, dziesięć kroków od krawędzi budynku.
            Dobrze, że nie jesteśmy w Turcji. Tam to dopiero mają oszołomów! Prawda?
            Anna Ciska
            Cybisa 8
          • Gość: głos z kabat Buehehehe IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 22:48
            > Byłem tam - okolica urokliwa, deweloper poszerzy drogę, więc dojazd bedzie.

Dawno nie czytalem takich głupot. Wożę tam córkę do przedszkola (w drodze do pracy) i tam co rano jest meksyk z wjechaniem i wyjechaniem - ktoś tu słusznie zauważył, że wyjazd z Barwnej to tragedia. Co z tego, że deweloper poszerzy osiedlową uliczkę, jak pół metra dalej utkniesz w korku? Ludzie już przestali myśleć?Chociaż może miasto „sypnie” i wstawi tam światła? (wtedy utkniesz dopiero na Puławskiej - dla przypomnienia, zagłębie biurowców w okolicach Galerii Mokotów jeszcze bardziej się rozbuduje)

Oglądałem nawet z ciekawości ten teren (ha, mało tego, w poszukiwaniu mieszkania) i owszem, ma swój urok, ale ciężko go sobie wyobrazić po wybudowaniu tego budynku. Polecam także wizytę w różnych porach dnia żeby zobaczyć jak rzeczywiście wygląda okoliczna komunikacja. W zimie wszystko zawalone sniegiem (a jeżdżę tylko do przedszkla, a nie całą tą serpentyną, która ma prowadzić do nowej inwestycji), a wieczorem kompletna tragedia z parkowaniem.

Cóż, pozostaje życzyć powodzenia tym co protestują i ew. tym, co będą tam mieszkać. Dla mnie to szczęście, że już ostatnia grupa i ominą mnie te wszystkie atrakcje związane z ciężarówkami na ciasnej drodze. ;)
            • Gość: głos z kabat Re: Buehehehe IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.13, 23:00
              Warto też sobie zdać sprawę, że przyszła wspólnota będzie miała na każdym kroku (remonty itp) problem, bo budynek jest niezgodny z uchwalonym już po wydaniu pozwolenia na budowę miejscowym planem. Tego deweloper na pewno Wam nie powie. A wspólnota 300 mieszkańców? W moim "molohu" jest niecałe 70 osób i podejmowanie konkretnych decyzji to jest tragedia i niepotrzebny stres, a co dopiero przy liczbie cztery razy większej? Ja na szczęście jestem już mądrzejszy o własne doświadczenia, ale na pewno znajdą się nowi głupcy. ;)
            • mfslub11 Re: Buehehehe 17.06.13, 14:38
              Jaki jest sens zwalać winę za korki na dewelopera? Korków się nie uniknie, a to, że deweloper poszerzy ulicę świadczy tylko o tym, że chce dobrze dla mieszkańców i dla sąsiadów! Jeśli chodzi o parkowanie to na pewno będzie wystarczająco miejsc parkingowych żeby tragedii z postawieniem auta nie było. Nie rozumiem po co tyle zgorzkniałych komentarzy. Ludzie, to dobra inwestycja bo widać, że dzielnica się rozwija.
              • Gość: asd Re: Buehehehe IP: *.warszawa.vectranet.pl 17.06.13, 20:23
                Rozwój kosztem dzieci ... jakież to smutne
                Poniżej wymienię kilka przykłądów "rozwoju" praktykowanego podczas budowy "Zakątku Cybisa" na Ursynowie:

- Budowa nielegalnej drogi dojazdowej podczas długiego weekendu, (gdy większość ludzi wyjechała z osiedla)
                - Nielegalne zamykanie placu zabaw
                - Ruch ciężkiego sprzętu budowlanego wewnątrz osiedla obok bawiących się dzieci ,

Czy takie "standardy" powinny być tolerowane i mieścić się w ramach procedur rozpoczynania budowy w stolicy Państwa należącego do UE?
              • Gość: głos z kabat Re: Buehehehe IP: *.dynamic.chello.pl 21.06.13, 22:26
                Nigdzie nie napisałem, że należy za korki winić dewelopera (poczekajmy na buspas na Puławskiej, wtedy zobaczymy co to korki), opisałem po prostu jak wygląda dojazd i wyjazd w tej okolicy. Szczerze mówiąc to samego poszerzenia drogi też nie widzę. Wjazd od Barwnej jest dość szeroki i po bokach są parkinigi, drzewa, chodniki. Nie bardzo widzę w którą stronę miałoby się to poszerzać (no, chyba, że kosztem parkingu ;). Jak ktoś myśli, że deweloper zrobi parking podziemny i ludzie będą tam parkować, to też może się niemiło przejechać. Wystarczy pojechać np. do Piaseczna żeby zobaczyć jak zastawione są tam uliczki na osiedlach z parkingami podziemnymi.

Zresztą z deweloperem to jest jak z rządem. Jak mówi, że zabierze, to zabierze. Jak mówi, że da, to mówi. ;)
        • Gość: abc Re: Zakątek Cybisa IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.06.13, 11:41
          Pani megi (zapewne mieszkanko okolicznych starszych bloków),
          zamiast płakać nad biednym swoim losem, może by tak wziąć się do roboty i zbudować sobie piętrowe parkingi tak jak to zrobiła spółdzielnia obok, po drugiej stronie ul. Romera.
          Miejsce na nie przewidziane jest (mam na myśli obecne parkingi w dołkach przy ulicach Romera oraz Herbsta).
          Jest też inna możliwość, proszę zobowiązać spółdzielnię do wykupu terenu, na których chce się budować deweloper i zostawić tam pusty sralnik.
          • Gość: a. Re: Zakątek Cybisa IP: *.dynamic.chello.pl 02.06.13, 14:07
            Drgi abc, miejsca przy głównych ciągach należa do miasta . I Urząd nie zgodził się na zabudowę dwupoziomowych parkingów w tych miejscach gdzie ich jeszcze nie ma - Herbsta, Romera.
            Mieszkańcy i spółdzielnia ( to ta sama co zrobiła takie parkingi przy Herbsta- Dembowskiego, i Romera - Pięciolini ) , bardzo chętnie takie parkingi by wybudowali. Niestety nie mają takiej możliwości - odmowa Urzędu
          • Gość: Adam Re: Zakątek Cybisa IP: *.warszawa.vectranet.pl 24.06.13, 21:12
            Co ja widzę te burzliwe głosy to chyba na zlecenie szefa pisali sami pracowników dewelopera w ramach pracy domowej :)

Do dewelopera: proponuję zastosować większą inicjatywę dla poprawy wizerunku -może jakiś płatny artykuł?, bo jak na razie to razi w oczy Państwa nieudolność na polu PR
    • iwonaizabela Re: Zakątek Cybisa 19.06.13, 23:22
      Proszę Państwa, to nie jest idealne miejsce na zakup mieszkania. Ponieważ od 15 lat mieszkam w tej okolicy, wiem co może być najmniej atrakcyjne. Regularnie lądujące samoloty na Okęciu zakłócają ciszę przez cały dzień do wieczora, zwłaszcza wtedy kiedy remontowany jest pas od strony Raszyna, co w tej chwili jest aktualne aż do września. Takie akcje z remontem pasa powtarzają się często. Fatalne zagęszczenie bloków z lat 70tych, wąskie ciągi jezdnio-piesze projektowane w latach 70-tych, bloków nikt nie porozsuwa, więc aby poszerzyć ulice, jeśli do tego dojdzie w przyszłości to kosztem ogródków i drzew więc o zieleni wokół będzie tylko wspomnienie.
      • Gość: gość Re: Zakątek Cybisa IP: *.dynamic.chello.pl 21.06.13, 16:51
        Co taki rzeszowski wsiok może wiedzieć na temat Warszawy? To przez was ćwoki ciężarówki na budowie jeżdżą nie jak dotąd, czyli drogą techniczną, tylko prosto pod oknami mieszkańców! Walczyliście o to, żeby uciążliwość była jak największa dla jak największej liczby mieszkańców! No i się wam udało! Wynocha do siebie i rządźcie swoimi burakami na kartoflisku a nie przyjechaliście do miasta i szkodzicie własnym sąsiadom!
        • an.99 Re: Zakątek Cybisa 18.10.14, 01:53
          budowa trwa,............ z przerwami , oczywiście ....kjolejny wykonawca sie zmienił ....
          było troche pisania na ten temat , ale wydaje mi sie że znikneła kilkumiesięczna wymiana poglądów .....
          w lipcu - sierpniu nastąpił zmasowany atak zachwyconych inwestycja " potencjalnych " nabywców i kontrargumenty obserwatorów budowy .... ....
          można tak wycinać dyskusję ??????????????????????
            • tatkoc Re: Zakątek Cybisa 05.11.14, 21:09
              No no zniknęły wpisy sponsora !
              Czy znowu można przeczytać opinie zwykłych ludzi a nie pracowników włodarzewskiej?
              Na budowie robotnicy udają że pracują a włodarzewska udaje , że sprzedaje mieszkania.
              Przez dwa mce postawili jedno piętro jednego pionu i ...tyle.
              Nawet za komuny budowali szybciej. W tym tempie oddanie budynku w lato 2020.
              Chętnym polecam , jak zawsze - wizyta na budowie co dwa tygodnie dla oceny postępów.
              Odejdzie wam chęć.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka