Dodaj do ulubionych

Może wątek o segmentach?

IP: *.polityka.com.pl 10.09.04, 16:25
99,99 proc. wypowiedzi na forum tyczy mieszkań. W ogóle nie ma postów i
wątków o segmentach, szeregowcach i takich osiedlach. Dlatego proponuję,
wymieńmy sie uwagami na temat ciekawych lokalizacji segmentów w Warszawie i
pod Warszawą, cenach, deweloperach i standardzie. Kto właśnie kupił segment,
zamierza, gdzie i za ile. Proszę o wypowiedzi.
Obserwuj wątek
    • lemontea Re: Może wątek o segmentach? 17.11.04, 17:16
      to ja dodam od siebie, że bardzpo się przymierzałam do Osiedla Rybaki, bo
      budowa idzie w rewelacyjnym tempie. Nie zdecydowałam się w zasadzie tylko
      dlatego, że mają szambo a nie kanalizację. A Wawer w większości nie ma
      kanalizy.
      W końcu wybrałam osiedle szeregowców Nasza Willa w Mysiadle. Jednak jest to
      trochę inna koncepcja szeregówki. w każdej jednostce mieszkalnej są dwa
      mieszkania. Na dole 90 m2 z 100m2 ogródka, na górze 120 m2 z balkonem i
      tarasem. www.naszawilla.pl Listopad/grudzień odbieram klucze.
        • Gość: Barti Re: Może wątek o segmentach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.04, 13:01
          Kupiłem od Brandta segment przy ulicy Sęczkowej. Lokalizacja jest bardzo dobra
          (trzysta metrów od pętli autobusowej na Gocławiu), spokój, tylko niska
          zabudowa. Minusem jest fatalny stan infrastruktury (beznadziejne drogi, brak
          sklepów itp.). Co do walorów technicznych, domki są w miarę porządnie budowane,
          powierzchnię (dwie kondygnacje plus poddasze)można bardzo atrakcyjnie
          zagospodarować. Jak na oferowany standard cena przyzwoita (wychodzi w sumie
          trochę ponad 400 tys.). Minusem jest z kolei brak kanalizacji oraz brak gazu.
          Większość ludzi w osiedlach już zbudowanych przez Brandta robi ogrzewanie
          kominkowe, którym "wspomaga" ogrzewanie elektryczne. Według ich twierdzeń można
          w ten sposób ogrzewać dom nawet taniej niż gazem. Nie sposób jednak pominąć
          oczywistych wad takiego rozwiązania. Pozdrawiam
          • Gość: Marcin Re: Może wątek o segmentach? IP: *.arcor-ip.net 22.11.04, 22:11
            Dzieki za info. Czy wiesz juz moze jakiego rzedu koszty poniesiesz za
            ogrzewanie domu, zwłaszcza zimą? Ogrzewanie elektryczne to chyba drogie
            rozwiązanie. A sam kominek chyba nie wystarczy,nawet jeśli rurami ciepłe
            powietrze ogrzewa inne pomieszczenia.
            Nie wiesz, czy Brandt bedzie budowal cos jeszcze w okolicy?
            Pozdr.
            • Gość: Barti Re: Może wątek o segmentach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.04, 19:17
              Opinie na temat kosztów ogrzewania są różne. Jeden z mieszkańców twierdzi, że
              całą zimę grzał tylko kominkiem. Koszt ok. 1600 zł za cały sezon. Ale to dosyć
              ryzykowna teza. W lietraturze technicznej dominuje pogląd, że kominkiem można
              grzać do ok. minus 5 st. C. Poza tym wskazuje się na szereg negatywnych cech
              tego rozwiązania (temat jest obszerny i długo by dyskutować).
              Jeszcze jedno - trzeba się liczyć z tym, że drzewo w naszym kraju będzie coraz
              droższe; tak dzieje się w Unii. Na rynku oferuje się jednak coraz więcej
              alternatywnych surowców produkowanych głównie z odpadów przemysłowych, których
              ceny i walory kaloryczne są bardzo atrakcyjne. Więc może nie będzie tak źle.
              Co do opłat za prąd, nawet przy wspomaganiu ogrzewania kominkiem trzeba sie
              liczyć z wydatkiem ok. 6 tys. rocznie. Nie jest to mało, ale tę niedogodność
              rekompensują inne zalety osiedla.
              Pozdrawiam
        • morgul Re: Może wątek o segmentach? 10.06.05, 12:52
          Gość portalu: Marcin napisał(a):
          > A czy slysyeliscie cos o firmie Brandt, budujacej tuz za Goclawiem 150- metrowe
          > segmenty?

Ja się mocno nad tym zastanawiałem, (chodziło właśnie o sęczkową) ale po
          rozmowie z notariuszem mi przeszło.
          Ciekawostką był też fakt, że Brandt budował na ziemi której nie był właścicielem.
          Pozdrawiam
          MG
    • Gość: IWONKA Re: Może wątek o segmentach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.11.04, 14:15
      Kupiłam 1/2 bliźniaka w DOMPOLU w Łomiankach . Obecnie z tego co się orientuję
      też budują a Łomiankach . NIe znam nowych warunków sprzedaży. Znalazłam ich
      przez stronę w internecie : www.dompol.waw.pl
      Budynki są dobrze zrobione , i posiadają ładną architekturę , ja mam media
      wszystkie miejskie. Dają 10 lat gwaracji. Jeżeli występuje jakaś usterka to w
      trybie ekpresowym naprawiają - to mi się u nich podoba.

Pozdrawiam

Iwona
    • qmaan Re: Może wątek o segmentach? 23.02.05, 13:47
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=106&w=17284433
      nie mamy juz niestety wolnych bliźniaków
      ale został nam jeszcze jeden wolnostojący dom
      w cenie połówki bliźniaka
      (minimalnie więcej z racji większej działki)
      qmaan@gazeta.pl
    • Gość: specjalista uważajcie na osobę o nicku qmann!!!! IP: 80.51.198.* 04.03.05, 12:53
      HEHEH

Witam widzę ,że qmann - znany architekt , który buduje "nie dla zysku" , ale z
      pobudek "społecznych" znowu o sobie dał znać heheh
      Znalazł Pan , panie qmann naiwnych? hehheh gratuluję!
      Niech się Pan ogłasza jak każdy developer , który zarabia pieniądze na swojej
      budowie ( przypominam zarobek na segmencie lub bliźniaku - 1/2 to około
      100.000zł dla developera) a niech Pan nie mydli ludziom oczu na forum.

heheh
    • izabela_74 Re: Może wątek o segmentach? 22.03.05, 10:33
      Czesc,
      rozgladalismy sie z Mezem ponad rok za segmentami.
      Bardzo podobaly nam sie segmenty PRK7 przy Gorczewskiej i tamte okolice - dobry
      dojazd, rowniez tramwajami, przystepna cena za segment niemal w srodku miasta
      przy dobrej infrastrukturze- ale odstraszyla nas wizja drogi ekspresowej i male
      ogrodki.
      Ogladalismy Brandt i innych (min. AArdom)na Wawrze i w ogole bylismy strasznie
      napaleni na Wawer bo poprawila sie tam komunikacja z reszta miasta
      (infrastruktura poza drogami tez nie jest najgorsza) ale przestraszyla nas
      wizja przyjezdzajacego co sobota szambelana (smrod + koszty bo Brandt robi male
      6m wspolne dla 2 domow szamba) i ogrzewanie kominkowo-elektryczne.
      Ogladalismy tez segmenty w Jozefoslawiu, Mysiadle, przy Pulawskiej. Te odpadly
      nie z powodu jakichs wad technicznych, ale nie interesuje nas poznanie doglebne
      rozkladu lotow. Rozumiem jednak plusy mieszkania w tej okolicy (w miare dobry
      dojazd, niezla infrastruktura).
      W koncu zrozpaczeni, ze teraz nie dysponujemy pieniedzmi, ktore pozwola na
      kupienie segmentu w stanie surowym za 600 lub wiecej (a w przyszlosci tez nie
      wiadomo co bedzie) i jeszcze wykonczenie go zaczelismy przegladac rynek wtorny.
      I tutaj byly juz albo straszne gnioty albo w miare ciekawe propozycje np. duzy
      segment Goclaw w stanie surowym, ladnie zamkniety z piecami i kaloryferami za
      niecALE 500.
      I tak szukajac "dojechalismy" do Bialoleki, ktora poczatkowo nie wchodzila
      wcale w gre. I na Bialolece "wschodniej" znalezlismy kilkuletni segment tylko
      do wymalowania i juz sie wprowadzilismy.
      Plusy - segment juz wykonczony "z grubsza" tzn. ma podlogi panelowe, szafy
      wnekowe gdzie trzeba, kuchnie z agd, ladny calkiem przyzwoity ogrodek i
      kilkuletnie juz drzewka. Minusy - szkola podstawowa, do ktorej pojdzie za kilka
      lat nasze dziecko jest jakies 400-500 metrow od domu wiec na poczatku bedzie
      problem z odwozeniem malca. I pewnie kiedys podobnie z liceum. Ale to melodia
      przyszlosci. Moze do tego czasu wybuduja cos blizej (infrastruktura sie tutaj
      ciagle poprawia)albo sie "dorobimy" i przeprowadzimy? Trzeba miec taka nadzieje
      i marzyc.
      W kazdym razie dojazd mamy do centrum i do Wloch, gdzie pracujemy dobry (30/40
      min przy zalozeniu, ze dysponujemy 2 samochodami czyli bez roznicy w porownaniu
      z super skomunikowanym Wilanowem, gdzie mieszkalimy wczesniej). Bez samochodu
      byloby mniej rozowo ale i to sie zmienia.
      Trzeba sie rozgladac, szukac uparcie - rowniez przez agencje i umiarkowanie
      napalac na okazje, chociaz gdy juz podjelismy decyzje znalazla sie ciekawa
      propozycja innego domu.
      powodzenia
      Iza
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka