Dodaj do ulubionych

Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW

IP: *.warszawa.mtl.pl 17.06.02, 17:46
Czy ktoś może posiada jakieś informacje na temat tej inwestycji?
Obserwuj wątek
    • Gość: Andrzej K Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 13.03.03, 11:32
      30 września 2002 minął termin oddania mojego mieszkania na Wildze 7.

Do dnia dzisiejszego inwestycja nie dokończona. Pracownicy Mostostalu
      mamią, kręcą aby tylko "złapać" następnych Klientów. Jesteście tylko
      potrzebni do momentu podpisania umowy i wpłacenia swoich pieniędzy.
      Potem, pies z kulawą nogą wam nie pomoże.
      W przypadku wycofania się z umowy z powodu niedotrzymania terminu umowy,
      Mostostal-Export nie zamierza zwracać pieniędzy.

Ostrzegam nie dajcie się omamić, trzymajcie się z daleka od Wilgi 7, a jeszcze
      dalej od Mostostalu-Export.

Chętnym udzielę więcej informacji o tej inwestycji i praktykach stosowanych
      przez Mostostal-Export i SM Gocław-Lotnisko.

• Gość: dzemik :-) Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.acn.waw.pl 13.03.03, 12:26
        Gość portalu: Andrzej K napisał(a):
        >
        > Ostrzegam nie dajcie się omamić, trzymajcie się z daleka od Wilgi 7, a
        jeszcze
        > dalej od Mostostalu-Export.
        >
        > Chętnym udzielę więcej informacji o tej inwestycji i praktykach stosowanych
        > przez Mostostal-Export i SM Gocław-Lotnisko.
        >
        Wnioslem 100% wkladu budowlanego na jedno z mieszkan .
        Jestem jak najbardziej zainteresowany wszelkimi informacjami w tym temacie .
        pozdr.
        • Gość: Andrzej K Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 14.03.03, 09:10
          Jeżeli wniósł Pan 100% wkład i nie otrzymał mieszkania, to dlaczego namawia Pan
          innych na tą inwestycję. Świadomie lub nieświadomie może Pan wpędzić inne osoby
          w poważne kłopoty.
          Proszę lepiej zacząć się martwić o te Pana 100%.

Jeżeli chce Pan uzyskać więcej informacji to proszę stawić się na zebrania
          Grupy Członkowskiej Członków Spółdzielni Niemieszkańców dnia 18 marca 2003 o
          godz 18.00 w Klubie "Ikar" przy ul. Orlego Lotu 6.

Spotkają się tam głównie nieszczęśnicy którzy powierzyli własne pieniądze
          SM Gocław-Lotnisko oraz f-mie Mostostal-Export.

Pozdrawiam
      • Gość: tomek Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.03.03, 01:00
        Kim pan jest panie Andrzeju K. ? Strasznie pan krytykuje, a nic pan nie pisze o
        tym czy sam pan tam zakupił mieszkanie.
        Ja zakupiłem, też czekam, też jestem zły i owszem będę we wtorek na zebraniu.
        Co znaczy , że jesteśmy w "tragicznej" sytuacji? Rozwiązał pan umowę, a nie
        dostał zwrotu pieniędzy ? Wiadomo jak w Polsce deweloperzy traktują terminy
        oddania mieszkań - takie to polskie niestety, jak we wszystkim - brak
        solidności. Ale jak Pan już uprawia czarnowidztwo, tzn. każe nam pan się żegnać
        z naszymi pieniędzmi i mieszkaniami - to na jakiej podstawie - konkrety - poza
        oczywistym, że mieszkania nie zostały jeszcze oddane.
        Pozdrawiam,
        Tomek
        • Gość: Andrzej K Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 17.03.03, 10:47
          Panie Tomku,

Oprócz pytania "Kim pan jest panie Andrzeju K. ?" powinien Pan zadać jeszcze
          pytanie "I kto za panem stoi panie Andrzeju K. ?"
          Wtedy poczułbym się dużo lepiej.
          Specjalnie za imieniem dopisuję pierwszą literę nazwiska (jak w kronikach
          policyjnych), żeby ułatwić panu odpowiedź.

Właściwie to odpowiedział Pan sobie na wszelkie pytania skierowane do mnie.

1. Czy kupiłem mieszkanie ?
          TAK. Jak inaczej mógłbym rozwiązać umowę i czekać na zwrot pieniędzy.

2. "Czarnowidztwo ?"
          W mojej umowie podany był termin ukończenia - 30 wrzesień 2002 (później
          Mostostal-Export podał 30 listopada 2002, jeszcze później koniec grudnia jako
          początek zasiedlania). Niech Pan się rozejrzy - za chwilę wiosna, minęła połowa
          marca !!!

3. Czy sytuacja jest "tragiczna"?
          Nie będę pytał "Kim pan jest panie Tomaszu ?", ale niech się Pan zastanowi:
          - umowa nie została dotrzymana (już o 6 miesięcy !!!)
          - Czy wierzy Pan w następny termin podawany przez Mostostal - kwiecień 2003 ?
          Wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
          Dla mnie te pół roku to czas bardzo dużych komplikacji rodzinnych i zawodowych
          bezpośrednio powiązanych z niedotrzymaniem terminu zakończenia budowy.
          Proszę sobie wyobrazić, że wśród tych 100 osób, które wpłaciły pieniadze na
          mieszkania na Wildze 7 są też takie, które posprzedawały własne mieszkania
          (żeby uzyskać niezbędny wkład), mieszkają u rodziny lub wynajmują mieszkania.
          Są osoby które wzięły kredyty, pożyczyły od rodziny, znajomych, etc.,etc..

4. Czy "każę żegnać się komukolwiek z pieniędzmi czy mieszkaniami ?
          NIE. Poznałem sporo osób, które ulokowały swoje oszczędności w Wildze 7 i
          proszę mi wierzyć, że życzę wszystkim moim niedoszłym sąsiadom, aby jak
          najszybciej otrzymali swoje upragnione klucze do mieszkań.

Równocześnie każda z tych 100 osób, z przyczyn od siebie całkowicie
          niezależnych (np. zdrowotnych, rodzinnych) może znaleźć się w następującej
          sytuacji: nie może odzyskać pieniędzy, jak również nie ma mieszkania (które ew.
          mogłaby sprzedać).

Proszę się zastanowić nad tym co wyżej napisałem z uwzględnieniem, że są bardzo
          różne sytuacje życiowe, które determinują odpowiednie działania.

Pozdrawiam
          Andrzej K.
          • Gość: dzemik :-) Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.acn.waw.pl 17.03.03, 14:03
            Nie widzialem na wlasne oczy ale od kilku miesiecy w jednym z segmentow ktos
            mieszka :-) .
            Czy konsultowal sie Pan z prawnikiem przed zerwaniem umowy ?
            Niestety pieniadze to najbardziej porzadany "towar" i nikomu sie nie spieszy je
            zwracac - takie sa realia kapitalizmu . W mojej sytuacji bylo tak ze wplacilem
            cala sume za mieszkanie 44m2 po 3800/m2 . W bodajze listopadzie obnizono ceny ,
            do 3300/m2 za moje mieszkanie . W tej sytuacji nalezal mi sie zwrot ok.
            500zl*44 ale jak sie okazalo rozliczenie nastepuje wraz z odbiorem mieszkania
            czyli pieniadze te odzyskalbym dopiero po wielu miesiacach !!! . Ja wakurat
            bylem bardziej zainteresowany zamiana mieszkania na wieksze i w efekcie
            doplacilem kolejne pieniazki .
            pozdr.
            • Gość: Andrzej K Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 18.03.03, 11:50
              Ad. Mieszkaniec segmentu
              Ja się śmiałem, że to współczesny "Jan Winnicki z serialu Alternatywy 4".

Ad. Z prawnikiem jestem w ciągłym kontakcie. Ostatnio, aż za często.

Ja widząc, że terminy nie są dotrzymywane przestałem płacić kolejne raty, a
              potem wycofałem się z tej inwestycji.
              Pan podjął odmienną decyzję - dopłacił im jeszcze.
              Każdy z nas poniesie konsekwencje swoich decyzji.
              Mam nadzieję, że końcowy wynik w obu wypadkach będzie generalnie na plus.

Pozdrawiam
          • Gość: Tomek Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.03.03, 01:32
            Panie Andrzeju,

Nie jestem członkiem komisji śledczej i nie mam manii prześladowczej. Po prostu
            forum jest często wykorzystywane przez przedstawicieli konkurencyjnych
            deweloperów, co często przybiera formę wymiany poglądów przez tylko 2 osoby, a
            postów jest kilkadziesiąt. Pan po prostu dosyć często zabiera głos, stąd -
            błędne przypuszczenie, że być może reprezentuje pan konkurencję - za co
            oczywiście przepraszam.
            Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że mamy marzec, a nie koniec września, a
            kluczy wciąż nie mamy. Ale szczerze powiedziawszy kibicuję tej inwestycji, gdyż
            już raz zostałem oszukany i od sierpnia czekam na zwrot pieniędzy z jednej z
            warszawskich spółdzielni. W związku z tym staram się poprawiać sobie humor,
            powtarzając sobie, że już niedługo będę czekać na klucze... I tak od września...

Tomek
    • koko8 Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW 13.03.03, 12:56
      szanowny panie andrzeju,
      jestem bardzo zainteresowana informacjami o osiedlu wilga, gdyz wplacilam tam
      pieniadze, a juz mam za soba (i przed soba) niemile dowiadczenia....
      wlasnie zlozylam do prokuratury doniesienie o popelnieniu przestestwa przez
      jedna spoldzielnie (nie chca mi oddac pieniedzy, heh - chyba tak finansuja
      swoje inswestycje)...
      prosze przeslac mi info na mail gazetowy lub zostawic do siebie jakis kontakt,
      bede bardzo wdzieczna,
      pozdr
      agnieszka
    • Gość: lokatorka Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.sejm.gov.pl / 10.2.2.* 13.03.03, 18:00
      ja również kupiłam mieszkanie na tym Osiedlu i cierpliwośc mi się kończy, również czekam na klucze od 30 września
      2002 r.. Przy każdej wizycie na budowie słyszę o innym terminie oddania kluczy, tym razem jest to 30 kwietnia br.
      Ostatnio usłyszałam, że mam pecha, że kupiłam mieszkanie w zadaniu nr 4.1, bo w pozostałych trwaąa prace
      wykończeniowe, a w moim nie. Mostostal przyjął politykę wykańczania mieszkań w tych budynkach, w których
      sprzedano najmniej lokali, a w tych które sprzedały się prawie w całości zostawili zakończenie prac na szarym
      końcu.
      Czy ktoś z Państwa - przyszłych lokatorów wie w jaki sposób i na mocy jakich przepisów można ubiegać się od
      Mostaostalu odsetek karnych za nieterminowe zakończenie inwestycji? Proszę o poradę.
      Ten problem chyba dotyczy wszystkich przyszłych mieszkańców, którzy w terminie dokonali 100% wpłaty na
      budowę.
      lokatorka
      • Gość: dzemik :-) Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.acn.waw.pl 13.03.03, 19:33
        Gość portalu: lokatorka napisał(a):

> ja również kupiłam mieszkanie na tym Osiedlu i cierpliwośc mi się kończy,
        równi
        > eż czekam na klucze od 30 września
        > 2002 r.. Przy każdej wizycie na budowie słyszę o innym terminie oddania k
        [ciach]

Troche po 30 wrzesnia obnizyli ceny 1m2 . Czy podpisywala Pani jakikolwiek
        aneks do umowy ? Jesli tak to czy w aneksie byl zapis o kolejnym terminie
        oddania ? .
      • Gość: Andrzej K Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 14.03.03, 09:22
        Oprócz odsetek może Pani dochodzić również odszkodowania jakie spowodowało
        niedotrzymanie przez SM Gocław-Lotnisko oraz Mostostal-Export terminu
        zakończenia budowy w podpisanej z Panią umowie.

Radzę poszukać dobrego prawnika specjalizującego w tego typu sprawach oraz
        zaopatrzyć się w dużą ilość środków uspokajających.
        Proszę zacząć się poważnie martwić o własne pieniądze.

Jeżeli chce Pan uzyskać więcej informacji to proszę stawić się na zebrania
        Grupy Członkowskiej Członków Spółdzielni Niemieszkańców dnia 18 marca 2003 o
        godz 18.00 w Klubie "Ikar" przy ul. Orlego Lotu 6.

Spotkają się tam głównie nieszczęśnicy którzy powierzyli własne pieniądze
        SM Gocław-Lotnisko oraz f-mie Mostostal-Export.

Pozdrawiam

• Gość: Mieczysław Re: Mostostal-Export - WILGA VII GOCŁAW IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 19.03.03, 12:11
      Witam.

Jestem nieco przerażony.
      Muszę przyznać, że ostatnimi czasy interesowałem się tą inwestycją. Dobrze, że
      zajrzałem na te forum (koleżanka mi podpowiedziała). To jak kubeł zimnej wody
      na głowę. Dla mnie pół roku opóźnienia to by była katastrofa.
      Wypowiedzi, które tu przeczytałem utwierdziły mnie jednak w przekonaniu, że
      lepiej będzie gdy poszukam innej oferty.
      Dziękuję wszystkim za informację-ostrzeżenie.

Mieczysław Kawęcki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka