Dodaj do ulubionych

Zacisze Elsnerow cz 16

IP: *.elsnerow.waw.pl 22.06.06, 19:24
Oglosznie

Dzisaj pies "swiatowej klasy menagera" bezczelnie nasral do piaskownicy w
ktorej bawia sie dzieci. Panienka wyprowadzajaca to zwierze wyrazila tylko
lekcewarzenie wobec tego faktu i obrazila moja żone.
Z tego miejsca uroczyscie obiecuje ze jesli jeszcze raz taki fakt sie powtorzy
i zobacze jak jakis pies lata po osiedlu i sra do piaskownicy albo na chodnik,
to zbiore wszystkie pisie odchody z osiedla i z wielka przyjemnoscia zostawie
je wlasciecielowi takiego pupila na balkonie lub dostarcze mu do domu.

Becik

Obserwuj wątek
    • Gość: anamika Re: Zacisze Elsnerow cz 16 IP: *.elsnerow.waw.pl 22.06.06, 21:01
      jesteś normalny? a pies z bloku przy Topazowej to nie srał do "piaskownicy"?
      od kiedy zresztą to jest piaskownica? to piach służący w tej chwili nie wiadomo
      do czego. w życiu bym nie pozwoliła dziecku się bawić w tym obrzydliwym i
      podejrzanym miejscu nie tylko ze względu na higienę. jesteś nieodpowiedzialny
      jeśli postepujesz inaczej.
      powodzenia w szukaniu winnego zarówno braku piaskownicy jak i nie zbierania
      psich g...bo o ile pamiętam jest ustawa nakazująca sprzątanie bo tych bestiach,
      może by się lepiej na tym skupić a nie latać z prawnikiem i próbować wepchnąć
      zarząd do ciupy...
      • borys72 Re: Co takiego jest w tej spoldzielni 26.06.06, 19:33
        Pewnie nic takiego , oni tak sobie poprostu nie chcą niczego udokumentować.
        Zapewne to jakaś błachostka. A ta zaciętość, to taka cecha ludzi inteligentnych
        inaczej. Proponuję sworzyć jakąś fundację, może tym ludziom trzeba pomóc.
          • Gość: RAMCIN TRESC FORUM IP: *.elsnerow.waw.pl 26.06.06, 21:12
            Szczerze powiedziawszy miałem nadzieje ze pyskówką pozostanie w poprzednim
            wątku, a ten pozostanie nudnym wątkiem o naszym osiedlu a nie o spółdzielni.
            Trzeba w końcu rozdzielić te tematy, bo naprawdę się pozagryzamy i do niczego
            nie dojdziemy.
            Więc gorąca prośba do Arka, przyjaciela i innych do powrotu na poprzedni wątek z
            tematami dotyczącymi spółdzielni.

To ja rzucę kolejny temat ostatnio byłem świadkiem jak dzieciaki z pobliskich
            domów umawiały się, a potem ścigały po naszym osiedlu na rowerach.
            Rozumiem małe dzieci na rowerkach, ale szybka jazda na rowerze to może gdzie
            indziej, a po pochylni przy przedszkolu to już w ogóle tylko czekać tam na jakiś
            wypadek. Proponuję zamontować tam jakieś lustro na zakręcie żeby było widać czy
            nikt z przeciwka nie nadjeżdża.

Pozdrawiam
            RAMCIN
            • Gość: scooby doo Re: TRESC FORUM IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 26.06.06, 22:56
              I każda kobieta która będzie tamtędy przechodzić będzie się w nim oglądać i
              będzie kolejka do wyjścia z osiedla :) To może ustawimy znaki że kobiety po
              schodach, a mężczyzni i dzieci po pochylni :) A propos pochylni. Tam też leżały
              psie "niespodzianki" :( Może wszyscy będziemy się załatwiać na podwórku :)
              będzie wesoło i wszyscy się lepiej poznamy :)
              • Gość: Doran Yates Zarobki zarządu IP: 195.205.147.* 27.06.06, 00:19
                Ja uważam, że na walnym powinniśmy podnieśc zarobki zarządu. To skandal, że
                prezes rady nadzorczej z tytułem prawnika jeździ 5 letnim fordem fiestą i
                zarabia 400 zł miesięcznie. Do tego ma kredyt na mieszkanie, którego nigdy nie
                spłaci. Uważam, że powinien zarabiać przynajmniej 45tys miesięcznie a prezes 3
                razy tyle. Oni są po studiach, starali się jak mogli aby nasze mieszkania
                wyglądały jak wybudowane przez hiszpańskiego developera.

Będę pierwszy głosował za radykalnymi podwyżkami.

I jeszcze uważam, że powinien na osiedlu stanać pomnik pinokio. Zamiast budki
                ochroniarza. Wróble miałyby gdzie siadać. A ochroniarza uważam, że powinniśmy
                wysłać na zasłużone wczasy na madagaskar.

A na piaskownicy powinniśmy zamontować tabliczkę ,,costa brava'' bo i tak już
                tu nikogo nie stać nawet na last minute.

Pozdrawiam

M.K
            • Gość: przyjaciel Re: TRESC FORUM IP: *.elsnerow.waw.pl 27.06.06, 10:24
              Fakt trochę pomyliłem wątki. W sumie chciałem przekazać pozytywną informację,
              że wszystkie budynki na osiedlu są dopuszczone do użytkowania przez nadzór
              budowlany. Swoją drogą porażające jest to, że wydawanie tak prostych decyzji
              trwało 5 miesięcy.

Teraz powinniśmy się zająć sprawą zamknięcia osiedla. W jakiej formie to
              zrobić. Może ktoś z Państwa ma jakąś koncepcję.
      • Gość: ....... Re: Poczytaj prezesie IP: *.elsnerow.waw.pl 28.06.06, 18:47
        Spółdzielnia kupowała usługi (np. ścianę), nie materiały (np. cegłę). Nie może
        więc występować o zwrot VAT za materiały budowlane. Może to zrobić usługodawca.
        Podniesienie VAT na materiały spowodowało podniesienie cen usług, ponieważ
        wykonawcy musieli wziąć na siebie ryzyko zwrotu VAT. W warunkach polskich
        odzyskanie VAT nie jest sprawą łatwą.
        Jak byłem młody i piękny, to też myślałem, że jestem najmądrzeszy, a wszystko
        jest takie proste.
        • faraon77 Re: Poczytaj prezesie 28.06.06, 20:09
          Za to ryzyko wzrostu cen materialow spoldzielnia musiala wziac na siebie,
          demagogia.
          A nie mozna bylo wykazac dobrej woli i wyodrebniac uslugi oraz materialy
          budowlane na fakturach?
          Panskie wywody nie trzymaja sie wyeksploataowanej we wczesniejszym watku KUPY.

> Podniesienie VAT na materiały spowodowało podniesienie cen usług, ponieważ
          > wykonawcy musieli wziąć na siebie ryzyko zwrotu VAT. W warunkach polskich
          > odzyskanie VAT nie jest sprawą łatwą.
          > Jak byłem młody i piękny, to też myślałem, że jestem najmądrzeszy, a wszystko
          > jest takie proste.
          • Gość: Doran Yates Re: Poczytaj prezesie IP: 195.205.147.* 28.06.06, 20:50
            Zbychu przestań pisac głupoty ...daj już spokój. Naprawdę nie ma już takiej
            osoby na osiedlu, która wierzy w wasze brednie. Napisze to 1000 raz...

Koszt wybudowania tego osiedla to max. 1700zł/m2 reszta poleciała do nieba i na
            wasze ,,koszty ogólne'' a wy pojdziecie do ....wybierz sobie sam

a/ piekła
            b/ Białołeki
            c/ wybierz sobie sam

......
    • rupertc Apel do I Etapu 29.06.06, 01:06
      Szanowni sąsiedzi,
      Pomimo mojej oświadczenia sprzed kilku tygodni o nie zabieraniu już więcej
      głosu na tymże forum, z uwagi jednak na zbliżające się Walne, a przede
      wszystkim z powodu otrzymanego do skrzynki "Apelu do I Etapu", pozwalam sobie
      skreślić tych kilka zdań.
      Przeraża mnie, że moimi sąsiadami będą ludzie, którzy zrobią wszystko by
      udowodnić swoje tezy, zdolni do działań według schematu „po nas choćby potop”,
      niezważający na nic i nikogo, by tylko osiągnąć swój cel. Próby zablokowania
      podpisywania aktów notarialnych, próby zakwestionowania wydanych zaświadczeń o
      użytkowaniu lokali, próby zablokowania odbiorów technicznych budynków
      najdobitniej o tym świadczą.
      Strach pomyśleć o sąsiedztwie ludzi, dla których nie ma różnicy między
      prokuratorem a sędzią, przypuszczeniem a wyrokiem, doniesieniem a winą,
      działaniem zgodnie z prawem i pewnymi regułami a pawlakowym „sprawiedliwość
      musi być po naszej stronie”, którzy kreują opinie na podstawie półprawd,
      strzępków informacji i ich „widzi mi się”, dla których racja jest tylko po ich
      stronie. Kwestionowanie prawomocności aktów, kwestionowanie rozlicznia I etapu
      to tylo dwa z wielu dowodów powyższej tezy.
      Mocno zastanawia mnie przyszłe współdziałanie w ramach wspólnoty mieszkaniowej
      z sąsiadami, którzy stosują konstrukcję myślową: „kto nie z nami, ten przeciwko
      nam”, używając metod tak haniebnych jak doniesienia, donosy, denuncjacje,
      presje, a nawet groźby, którzy uważają, że odmienne zdanie, odrębna opinia,
      inne racje, są wystarczającym potwierdzeniem złych intencji, krętactwa,
      złodziejstwa. I to nie tylko w stosunku do oponentów, ale wszystkich, z którymi
      ich oponenci współpracują, ba, utrzymują choćby kontakt. Niech dowodem tego
      będą donosy i próby presji wywieranych na „Bogu ducha winnemu” notariuszu czy
      też groźby w stosunku do „zwolenników” Zarządu.
      Powyższe tezy, to tylko podsumowanie ostatniego miesiąca „działalności” naszych
      sąsiadów; nie chciałem przytaczać popisów z kwietniowego walnego czy też
      wcześniejszych „niespodzianek”.
      Nie wiem i nie chcę wiedzieć, kto jest autorem wspomnianego apelu, natomiast
      stek zawartych tam fałszywych twierdzeń i osądów, półprawd, demagogicznych
      lematów świadczy dobitnie o jego obłudzie, hipokryzji.
      Jednocześnie nie wiem i nie chcę wiedzieć, czym kierował się autor nawołując I
      etapu do współpracy, po tych wszystkich „niespodziankach” i DWA DNI przed
      walnym.

Pozdrawiam,
      Robert Całka
        • Gość: ojejej Re: rupiecia do Apel do I Etapu IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.06.06, 08:36
          Alez wzruszający text walnął nam tu Pan Rupert..., poruszył mnie do głebi.
          doprawdy mnie zatkało. Panie Rupercie, Pan nie przewidział tylko jednego, że My
          nie bedziemy już tak biernymi obserwatorami jak przed I podpsianym aneksem,
          Prezesi się pomylili że łatwo przeforsuja sobie kolejna podwyżkę i kres ich
          działalności właśnie nadchodzi.Koniec oszukaństwa i krętactwa.

A co do Boga ducha winnego notariusza to sam sobie powrozek ukręcił.
          Byl świadom (a byc może nie) tego czego sie podejmuje.
          w tym kraju wreszcie musi kiedys nastac jakis ład i porządek.....

• Gość: etap I Re: rupiecia do Apel do I Etapu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.06, 08:58
            Rupercie
            Daj spokój. Z tymi ludzmi nie ma dyskusji. Wczoraj nieźle się uśmiałem czytając
            adezwę do I etapu. Przecież każdy z Nas wie, że to juz ostatni zryw. A ten apel
            o utworzenie zarządu z członków I i II etapu- żałosne. To było wałkowane przed
            ostatnim walnym i nic z tego nie wyszło.
            Kto przy zdrowych zmysłach (chyba tylko światowej klasy danusia i arek mańko)
            maja nadzeje że jeszcze będziemy z nimi współpracować, szczególnie po tym jak
            zarząd wywiązal się z obietnicy i podpisał akty notarialne.
            Niech sobie apelują do samego prezydenta. Niech przyjdą na walne z tabunem
            dziennikarzy- będzie co czytać w rubryce "humor".
      • Gość: eliza Re: Apel do I Etapu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.06, 08:42
        cyt. z postu p. Roberta "...używając metod tak haniebnych jak doniesienia,
        donosy, denuncjacje, presje, a nawet groźby..."
        Szanowny Panie,
        jestem z II etapu, wczoraj byłam umówiona na podpisanie aktu, po dość długim
        czasie udało się wreszczie odnależć Pani, która reprezentuje Spółdzielnię
        wszelkie niezbędne dokumenty, łącznie z kartą do garażu....ale ja nie o tym-
        proszę Ciebie bardzo nie używaj słów groźba itp., wczoraj okazało się że
        warunkiem podpisania aktu jest podpisanie oświadczenia że w ciągu 14 dni
        uiszczę opłatę za prąd od dnia dostania "faktury" za tenże prąd, przy moim
        kategorycznym sprzeciwie oraz oświadczeniu, że jest to groźba, Pani zaczęła
        zabierać mi dokumenty tak skrzętnie gromadzone przez 1,5 godz, mojego pobytu u
        notariusza, stwierdzająć że jeśli nie podpiszę tego rzekomo oświadczenia, to
        nie podpiszę aktu
        także Szanowny Panie, nie szarżuj takimi oświadczeniami-póki co, to dwie strony
        działąją według Pana wywodów
        pozdrawiam
        • Gość: Rany Re: Apel do I Etapu IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 29.06.06, 10:06
          "wczoraj okazało się że
          warunkiem podpisania aktu jest podpisanie oświadczenia że w ciągu 14 dni
          uiszczę opłatę za prąd od dnia dostania "faktury" za tenże prąd, przy moim
          kategorycznym sprzeciwie oraz oświadczeniu, że jest to groźba, Pani zaczęła
          zabierać mi dokumenty tak skrzętnie gromadzone przez 1,5 godz, mojego pobytu u
          notariusza, stwierdzająć że jeśli nie podpiszę tego rzekomo oświadczenia, to
          nie podpiszę aktu
          "

Tak więc szantazom ze storny tego bunkra - Bagna nie ma konca
          nawet dla ludzi którzy zdecydowali sie zaplacic...
          Kolejny dowód na obłude Bunkra..

• Gość: n Re: Apel do I Etapu IP: *.elsnerow.waw.pl 29.06.06, 10:15
            a ja mam pytanie odnośnie tego prądu: kto ma go płacić???? przecież użytkujecie
            go i do tej pory nie płaciliście więc???? nie popieram BUNKRA w wymuszeniu, ale
            może oni się boją że będzie tak jak z pozostałymi płatnościami??? np. Plus48 że
            ludzie pozakładali internet i telefony i nie płacą????
            • Gość: akcent Prąd.. IP: *.elsnerow.waw.pl 29.06.06, 10:39
              jakby nie płacili za telefon to by im odłączyli, proste? proste ale nie dla
              ciebie palancie. a prąd to ja mogę zapłacić, ale swój zużyty a nie I etapu,
              siedź lepiej cicho jak mysz pod miotłą, bo ktoś ci nos utnie.
              • Gość: n Re: Prąd.. IP: *.elsnerow.waw.pl 29.06.06, 10:44
                ciekawe za co ja w takim wypadku płacę jak ty płacisz za mój prąd??? bo mieszkam
                w I etapie i to my płaciliśmy za wasz prąd podczas waszej budowy, i za waszą
                ochronę i za wasze śmieci, i mogę tak jeszcze długo, co za bezczelność mam
                nadzieję że jutro to wszystko się zakończy i zostaną tylko ludzie którzy chcą tu
                mieszkać, a wszyscy pieniacze wylecą na zbity ....
                • Gość: MRA Re: Prąd.. IP: *.budimex.com.pl 29.06.06, 10:58
                  Gość portalu: n napisał(a):

> ciekawe za co ja w takim wypadku płacę jak ty płacisz za mój prąd??? bo
                  mieszka
                  > m
                  > w I etapie i to my płaciliśmy za wasz prąd podczas waszej budowy, i za waszą
                  > ochronę i za wasze śmieci, i mogę tak jeszcze długo, co za bezczelność mam
                  > nadzieję że jutro to wszystko się zakończy i zostaną tylko ludzie którzy chcą
                  t
                  > u
                  > mieszkać, a wszyscy pieniacze wylecą na zbity ....

Tu się z panią nie zgodzę!
                  II Etap jak tylko odebrał mieszkania dostał zaraz "czynsze": i tak, za ochronę
                  płaciłem 115 zł/mies, za wywóz śmieci 75 zł/mies, tak do końca grudnia 2005.
                  Liczników prądu nie było. Gwoli ścisłości dodam, że do tej pory spółdzielnia
                  nie rozliczyła się ze mną z tych opłat, bo pan Janas "nie ma czasu".
                  Proszę powiedzieć mi w takim razie, jak pani "płaciła za moje śmieci i ochronę"
                  to za co ja płaciłem??? Bardzo proszę o wyjaśnienie.
                  Z poważaniem
                  Marcin
          • Gość: RAMCIN Szantaż IP: *.pkobp.pl 29.06.06, 10:23
            Rachunki należy chyba płacić, więc tak jak trzeba było nie zalegać z czynszami
            tak i tu nie widzę problemu z podpisaniem zobowiązanie się do zapłaty opłat
            eksploatacyjnych.
            A ja nie nazwał bym tego SZANTAŻEM tylko jednym z warunków do przystąpienia do
            aktu notarialnego i wcale się nie dziwie notariuszowi, ani osobom pracującym
            tam po tym jak ich potraktowali niektórzy członkowie naszej spółdzielni.

Pozdrawiam
            RAMCIN
            • borys72 Re: Szantaż 29.06.06, 10:34
              Za prąd zapłace jak dostane rachunek od stoenu, a nie od tych dorobkowiczów z
              bunkra. A warunek podpisania aktu jest dlatego taki, bo tak najłatwiej kogoś
              skasować dwa razy. Raz za prąd w rozliczeniu "końcowym" ,a drugi raz na
              podstawie jakiejś tam "fakturki" z bunkra. O ile to wogóle bedzie jakakolwiek
              faktura. Ja stawiam na wezwanie do zapłaty. No i co najważniejsze to po cenach
              EXTRA BUDOWLANYCH.
      • Gość: Kazik Re: Apel do I Etapu IP: *.pzuzycie.pl 29.06.06, 08:53
        Nie przejmuj sie panie rupertcie, nikt nie bedzie z panem chcial nawet byc w
        jednej wspolnocie mieszkaniowej:) A jezeli tak sie tu panu nie podoba, poslucha
        pan kolegi JJ i sprzeda mieszkanie. Przeciez takie wlasnie rady uslyszec mozna
        od szanownego pana prezesa RN.

Dziwi sie pan iz nikt nie zdradzal "niespodzianek" przed poprzednim walnym.
        Przeciez mielismy swiadomosc iz sa tacy jak pan i wszystko doniesie prezesom.
        Wiec czego sie pan spodziewal, ze damy im czas na jakiekolwiek przygotowanie
        sie przed walnym?:) No ale oczywiscie, dzialalismy na szkode I etapowi:)

Na marginesie - niespodzianki, to beda jutro:)

Ale jak to juz bylo widac w garazu - z panem nie da sie polemizowac. W sumie
        sie panu nie dziwie - ja takze trzymalbym strone kumpla:)

Do jutra:)
      • Gość: uzi Re: Apel do I Etapu IP: *.rzeczpospolita.pl 29.06.06, 11:41
        Strach pomyśleć o sąsiedztwie ludzi, dla których nie ma różnicy między
        > prokuratorem a sędzią, przypuszczeniem a wyrokiem, doniesieniem a winą,
        > działaniem zgodnie z prawem i pewnymi regułami a pawlakowym „sprawiedliwo
        > ść
        > musi być po naszej stronie”

chciałam tylko zwrócić uwagę, że zgodnie z prawem jesli istnieje podejrzenia
        popełnienia przestepstwa należy zgłosić to do odpowiednich organów, które
        wyjaśnią sprawę.

zaniechanie tego jest przestępstwem

pozdr,uzi.

• Gość: Arek vel Ramzes Re: Apel do I Etapu IP: *.solidex.com.pl / 213.77.38.* 29.06.06, 12:19
            Do wszystkich,

Szanowni,

Proponuję powstrzymać się z komentarzami do dnia jutrzejszego i do zakończenia
            walnego, jutro będzie inna rzeczywistość i nie cofnie się tego co się napisało.
            Proszę w obec tego o rozwagę.
            Wczoraj objawiliśmy Zarządowi ciekawą nowinę, która niestety mówi, że mamy prawo
            uczestniczyć w walnym - prawdopodobnie spowodowało to panikę w bunkrze i dlatego
            te ostre komentarze.
            Tak więc II etap będzie decydował tak samo jak I etap odnośnie wszystkich pkt na
            walnym.

pozdrawiam i do zobaczenia na walnym,

Arkadiusz Mańko
            • wiolaro Re: Apel do I Etapu 29.06.06, 12:56
              Obawiam się, że ludzie z którymi spółdzielnia rozwiązała umowy myślą,że będą
              decydować o czymkolwiek na jutrzejszym walnym mogą się boleśnie (dosłownie)
              rozczarować. Spółdzielnia ma opinię prawną, w której jasno jest napisane, że
              każdy z wykluczonych członków spółdzielni ma prawo być obecny na walnym tylko w
              części dotyczącej jego odwołania. Prawo do wejścia na salę będzie sprawdzać
              ochrona (w liczbie niezbędnej by walne przebiegało sprawnie).
              • lewinowska44 Re: Apel do I Etapu 29.06.06, 13:02
                Do wiolaro,

Problem jest taki, iż powyższa opinia dotyczy postępowania
                wewnątrzspółdzielczego a członkowie II etapu skierowali sprawę do sądu w związku
                z tym postępowanie wewnątrzspółdzielcze już ich nie dotyczy i do chwili gdy sąd
                tak nie zdecyduje wykluczenie nie jest skuteczne - odsyłam do prawa spółdzielczego.
                A tak na margninesie większość ludzi ma już decyzję z sądu o zabezpieczeniu
                ekspektatywy więc spółdzielnia nie ma prawa rozporządzania mieszkaniami II etapu
                w tym prawa ich zbywania.

Lewinowska44

wiolaro napisała:

> Obawiam się, że ludzie z którymi spółdzielnia rozwiązała umowy myślą,że będą
                > decydować o czymkolwiek na jutrzejszym walnym mogą się boleśnie (dosłownie)
                > rozczarować. Spółdzielnia ma opinię prawną, w której jasno jest napisane, że
                > każdy z wykluczonych członków spółdzielni ma prawo być obecny na walnym tylko w
                > części dotyczącej jego odwołania. Prawo do wejścia na salę będzie sprawdzać
                > ochrona (w liczbie niezbędnej by walne przebiegało sprawnie).
                  • borys72 Re: Apel do I Etapu 29.06.06, 13:23
                    Zostało wyczerpane. Ja przynajmniej wyczerpałem, nie mam o czym z nimi
                    dyskutować. Szkoda czasu na słuchanie pierdołowatych gadek wypływających z
                    paszczy "wszystkomogących"
                  • lewinowska44 Re: Apel do I Etapu 29.06.06, 13:26
                    Gość portalu: konan napisał(a):
                    Do konan'a,

Jak widać ma Pan stare prawo spółdzielcze tak jak i Zarząd, Panu wolno się
                    pomylić ale juz takim profesorom jak Zarząd i RN to raczej nie wolno, poniże
                    tekst ustawy, która obowiązuje od około 1 roku, miłej lektury:

-----------ustawa-----------------------------

Art 24
                    § 6. Jeżeli organem właściwym w sprawie wykluczenia albo wykreślenia członka
                    ze spółdzielni jest, zgodnie z postanowieniami statutu, rada nadzorcza,
                    członek spółdzielni ma prawo:
                    1) odwołać się od uchwały o wykluczeniu albo wykreśleniu do walnego
                    zgromadzenia, w terminie określonym w statucie, albo
                    2) zaskarżyć uchwałę rady nadzorczej do sądu w terminie sześciu tygodni
                    od dnia doręczenia członkowi uchwały z uzasadnieniem; przepisy art. 42
                    stosuje się odpowiednio.

§ 10. Wykluczenie albo wykreślenie staje się skuteczne z chwilą:
                    1) bezskutecznego upływu terminu do zaskarżenia do sądu uchwały rady
                    nadzorczej, chyba że członek przed upływem tego terminu wniósł
                    odwołanie od uchwały rady do walnego zgromadzenia;
                    2) bezskutecznego upływu terminu do wniesienia do walnego zgromadzenia
                    odwołania od uchwały rady nadzorczej, jeżeli termin ten jest dłuższy od
                    terminu do zaskarżenia do sądu uchwały rady;
                    3) bezskutecznego upływu terminu do zaskarżenia do sądu uchwały
                    walnego zgromadzenia;
                    4) prawomocnego oddalenia przez sąd powództwa o uchylenie uchwały
                    rady nadzorczej albo walnego zgromadzenia.

> par 19 pkt. 8
                    >
                    > W sprawach o wykluczenie lub wykreslenie czlonka z rejestru czlonkow spoldzieln
                    > i
                    > czonek moze dochodzic na drodze sadowej swych praw po wyczerpaniu postepowania
                    > wewnatrzspoldzielczego...
                    >
                    > Chyba nie zostalo jak na razie wyczerpane
                    • Gość: Przyjaciel Re: Apel do I Etapu IP: *.elsnerow.waw.pl 29.06.06, 21:51
                      lewinowska44 napisał:

> Gość portalu: konan napisał(a):
                      > Do konan'a,
                      >
                      > Jak widać ma Pan stare prawo spółdzielcze tak jak i Zarząd, Panu wolno się
                      > pomylić ale juz takim profesorom jak Zarząd i RN to raczej nie wolno, poniże
                      > tekst ustawy, która obowiązuje od około 1 roku, miłej lektury:
                      >
                      > -----------ustawa-----------------------------

A Pan szanowny kolego wybiera zapisy, ktore Panu wygodnie, pomijajac wazny Art
                      24 § 8, ktory okresla dokladnie w jakiej czesci walnego wykluczony czlonek ma
                      prawo byc obecny, a doprecyzowuje to Statut. Nie ma tam nigdzie mowy o tym,
                      zeby odwolujacy sie czlonek mial prawo do uczestniczenia w innej czesci walnego
                      lub tym bardziej do glosowania w walnym. Odsylam do waszych prawnikow, niech
                      wam wyjasnia druga strone zapisu Art 24 § 8.
                      • Gość: czytający Re: Apel do I Etapu IP: *.elsnerow.waw.pl 29.06.06, 22:26
                        Drogi "przyjacielu",
                        Cytowany przez Ciebie paragraf mówi o prawach członka przy odwołaniu się TYLKO
                        do walnego zgromadzenia w postępowaniu wewnątrzspółdzielczym!
                        Natomiast "lewinowska44" powiedział że 99% osób z którymi zarząd rozwiązał
                        umowy wnosło sprawy do sądu i wówczas postępowanie wewnątrzspółdzielcze ulega
                        umorzeniu (art.32 par.3) do czasu prawomocnego wyroku i dalej jesteśmy
                        członkami z pełnią praw, bo art.24 par.10 jasno określa kiedy jest wykluczenie
                        członka prawomocne!
                        Ba, ponadto sąd zabezpieczył nasze ekspektatywy do czasu prawomocnego wyroku w
                        sprawie zaskarżonych przez nas uchwał (o rozwiązanu umowy i wykluczeniu) więc
                        nie wiem pod co SBM chce wziąść kredyt!
                        Czytajcie i rozumcie co piszemy, proszę, bo nie jesteśmy waszymi wrogami (ani
                        wy naszymi - za wyjątkiem paru osób).

Gość portalu: Przyjaciel napisał(a):

> lewinowska44 napisał:
                        >
                        > > Gość portalu: konan napisał(a):
                        > > Do konan'a,
                        > >
                        > > Jak widać ma Pan stare prawo spółdzielcze tak jak i Zarząd, Panu wolno si
                        > ę
                        > > pomylić ale juz takim profesorom jak Zarząd i RN to raczej nie wolno, pon
                        > iże
                        > > tekst ustawy, która obowiązuje od około 1 roku, miłej lektury:
                        > >
                        > > -----------ustawa-----------------------------
                        >
                        > A Pan szanowny kolego wybiera zapisy, ktore Panu wygodnie, pomijajac wazny
                        Art
                        > 24 § 8, ktory okresla dokladnie w jakiej czesci walnego wykluczony czlonek ma
                        > prawo byc obecny, a doprecyzowuje to Statut. Nie ma tam nigdzie mowy o tym,
                        > zeby odwolujacy sie czlonek mial prawo do uczestniczenia w innej czesci
                        walnego
                        >
                        > lub tym bardziej do glosowania w walnym. Odsylam do waszych prawnikow, niech
                        > wam wyjasnia druga strone zapisu Art 24 § 8.
                        • Gość: przyjaciel Re: Apel do I Etapu IP: *.elsnerow.waw.pl 29.06.06, 22:48
                          Gość portalu: czytający napisał(a):

> Drogi "przyjacielu",
                          > Cytowany przez Ciebie paragraf mówi o prawach członka przy odwołaniu się
                          TYLKO
                          > do walnego zgromadzenia w postępowaniu wewnątrzspółdzielczym!
                          > Natomiast "lewinowska44" powiedział że 99% osób z którymi zarząd rozwiązał
                          > umowy wnosło sprawy do sądu i wówczas postępowanie wewnątrzspółdzielcze ulega
                          > umorzeniu (art.32 par.3) do czasu prawomocnego wyroku i dalej jesteśmy
                          > członkami z pełnią praw, bo art.24 par.10 jasno określa kiedy jest
                          wykluczenie
                          > członka prawomocne!
                          > Ba, ponadto sąd zabezpieczył nasze ekspektatywy do czasu prawomocnego wyroku
                          w
                          > sprawie zaskarżonych przez nas uchwał (o rozwiązanu umowy i wykluczeniu) więc
                          > nie wiem pod co SBM chce wziąść kredyt!
                          > Czytajcie i rozumcie co piszemy, proszę, bo nie jesteśmy waszymi wrogami (ani
                          > wy naszymi - za wyjątkiem paru osób).

No niestety ale dla wykreslen i wykluczen (jako szczegolnych i dosc
                          fundamentalnych) ustawodawca napisal oddzielny Art. 24, a Art. 32 traktuje juz
                          o wszystkich pozostalych kwestiach. Zapis w Art 32 par. 3 moze dotyczyc np.
                          przypadku zaskarzenia uchwaly wladz spoldzielni dotyczacej bezwarunkowego
                          zakazu wprowadzania psow na teren osiedla.
        • Gość: Lex Re: Apel do I Etapu IP: *.devs.futuro.pl 29.06.06, 13:49
          Gość portalu: uzi napisał(a):
          >
          > chciałam tylko zwrócić uwagę, że zgodnie z prawem jesli istnieje podejrzenia
          > popełnienia przestepstwa należy zgłosić to do odpowiednich organów, które
          > wyjaśnią sprawę.
          >
          > zaniechanie tego jest przestępstwem
          >
          > pozdr,uzi.

Wybacz uzi ale dotyczy to tylko okreslonych przez kk zbrodni (zmiana ustroju,
          terroryzm, zabójstwo), a nie występków ... co do nich jest tylko społeczny
          obowiązek zawiadomienia o przestępstwie, którego nie dokonanie nie jest
          penalizowane ...

PZDR
    • rupertc Do przemyślenia przed Walnym 29.06.06, 21:38
      Bajka z trzema morałami:
      Był listopadowy dzień. Pogoda paskudna: padał deszcz ze śniegiem, wiał wiatr,
      temperatura w okolicach zera. Na dachu usiadł wróbelek, zziębnięty, głodny i w
      dodatku w kiepskim nastroju. Rozejrzał po okolicach i spostrzegł na drodze
      jakieś okruchy. Ucieszył się bardzo i w te pędy zleciał na drogę, by podziobać
      okruszki, poskubać pozostałości trawy. Tak się zajął tym dziobanie, że nie
      zauważył przejeżdżającego wozu konnego. A koń, jak to koń, nie zważając nie nic
      i nikogo...wypróżnił się prosto na wróbelka. Na początku wróbelek był
      wstrząśnięty i oburzony: jak można tak sr.. na kogoś? Ale z drugiej strony
      poczuł błogie ciepło i w zasadzie zrobiło mu się przyjemnie i miło. Jednak
      doszedł do głosu rozsądek i ambicja: Jak tu w gó..e siedzieć po uszy? Nie, to
      nie wypada – pomyślał wróbelek i zaczął energicznie wyzwalać się z tej
      substancji. Jednak uwolnienie się z gówna, nie jest takie proste, szczególnie
      kiedy siedzi się w nim po uszy, więc wróbelek zaczął się ciskać, motać, kwilić,
      piskać. I tu nagle spostrzegł czyjąś pomocną dłoń, chwycił się niej kurczowo i
      już, już wydostawał się z tej wstydliwej substancji… i trafił prosto do paszczy
      kota. Z tej bajeczki wyłaniają się trzy morały:
      1. nie każdy, kto na ciebie sra, jest twoim wrogiem.
      2. jak już siedzisz w gó..e po uszy, to siedź cicho i nie pyskuj (piskuj)
      3. nie każdy, kto ci podaje pomocną dłoń jest twoim przyjacielem.

Do jutra na walny, pozdrawiam,
      RC
    • borys72 NEWS 29.06.06, 22:08
      Dziś w faktach usłyszałem, ze Janas podał się do dymisji. Tak przed walnym?
      Niestety nie potwierdził tego PZPN. Wielka szkoda, myślałem że ma facet jaja.
      • Gość: absolut Re: CISZA IP: *.elsnerow.waw.pl 30.06.06, 12:24
        Coz prawo prawem a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie. Zablokowalismy
        drzwi od sali i nie wpuscilismy zarzadu i wyzyskiwaczy z pierwszego etapu.
        Potem we wlasnym gronie zorganizwalismy wlasne walne i wybralismy danuske na
        prezesa. W nastepym punkcie przeglosowalismy anulowanie wszystkich dlugow
        spoldzielni. Nic juz nie doplacamy, a jak kto sie bedzie domagal to zlozymy na
        niego doniesienie do prokuratury.
        Teraz bedzie po naszemu - przeprowadzimy lustracje I etapu moze uda sie tez
        anulowac akty dla ich dobra.