IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 16.06.03, 14:53
Witam, czy może ktoś słyszał o firmie VITERRA, jej solidności? Szczególnie
interesuje mnie inwestycja w Wawrze. Wygląda ciekawie, cicha okolica. Liczę
na jakieś opinie, może na podstawie innych inwestycji tego dewelopera.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: mda Re: VITERRA IP: 129.159.180.* 17.06.03, 09:37
      Viterra - OK, Wichrowy Park - OK.
      Jest tyle watkow o Viterze, wystarczy poszukac.

      pozdr,

      mda
    • Gość: Seta Re: VITERRA IP: 195.187.108.* 17.06.03, 13:51
      Mieszkam w Ursusie-Tęczowy Park. Viterra to tylko niemiecki developer,dla
      którego to osiedle zbudował niemiecki Zublin podnajmując jakieś podejrzane
      firmy. Z obietnic, jakie dawano mi w chwili podpisywania umowy, niewiele się
      pokryło. Zwłaszcza jakość wykonania - tzw. "niemiecka jakość" była magnesem i
      powodem zgody na wyższą cene, niż na sąsiednim osiedlu firmy EBEJOT.Wiele
      usterek jest już nie do naprawienia np. windy, które nie sopełniają norm
      hałasu. Poza tym pierwszy etap, mimo, że zamieszkany, jest terenem ciągłej
      budowy i niekończących się napraw usterek. A psuje się wszystko: bramy
      garażowe, windy (w ciągu roku ok. 10 razy - w porównaniu ze starymi windami z
      blokowisk to prawdziwy rekord). Poza tym , co jest dość istotne: ściany
      wykonane są w sposób niewłaściwy (oszczędność materiału) co przenosi sie
      bezpośrednio na poziom hałasu wewnatrz mieszkań. Garaże przeciekają i mimo
      bardzo wielu poprawek, cieknąć będą nadal itd. itp - jeżeli masz zdrowe nerwy
      to spróbuj, ale pamietaj - za tę samą cenę możesz mieć o wiele lepiej gdzie
      indziej. Ponadto Viterra to mistrzyni tzw. picu. Dla przykładu: wiosną tego
      roku po raz kolejny rozgrzebano dziedziniec, aby poprawic uszczelnienia garaży
      podziemnych. Przez dwa miesiące działo się niewiele, aż nadszedł termin "dni
      otwartych" Viterry. I co? W dwa dni poskładano (nota bene nie zakończony
      dziedziniec) pojawiły się rozwijane trawniki i drzewka.

      Generalnie- trzeba uważać na tę firmę, zwłaszcza na tych, którzy dla niej
      budują. Okazuje się, że część pieniędzy jaką developer wydaje na budowę to
      jakieś 60 % ceny, którą zapłacicie. Reszta, to czysty zysk i ewentualny fundusz
      poprawek, które i tak będą traktowane jako wielka łaska i przychylność firmy w
      rozwiązywaniu problemów skołowanych lokatorów.

      życzę sukcesów.



      • Gość: Ola Re: VITERRA IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 17.06.03, 14:45
        Dzięki za wyczerpujące informacje, mam wiele wątpliwości i tak naprawdę to
        ciężko się zdecydować na konkretnego developera
      • Gość: Adam Re: VITERRA IP: *.acn.pl 17.06.03, 21:03
        Czesc

        Mozesz cos wiecej napisac o windzie? Jaki jest producent windy?

        pzdr
        Adam
        • Gość: Klient Re: VITERRA IP: waprx* / 192.168.229.* 24.06.03, 14:14
          Gość portalu: Adam napisał(a):

          > Czesc
          >
          > Mozesz cos wiecej napisac o windzie? Jaki jest producent windy?
          >
          > pzdr
          > Adam

          Producent windy nie ma znaczenia.
          Jezeli montuje to kretyn i tak nie bedzie dzialac.

          Pozdro,
      • Gość: Adam Do Seta IP: *.acn.pl 17.06.03, 21:03
        Czesc

        Mozesz cos wiecej napisac o windzie? Jaki jest producent windy?

        pzdr
        Adam
    • mr.bond Re: VITERRA 18.06.03, 09:46
      Mieszkanie kupione w Viterrze w Wawrze.
      Okolica rowniez mnie uwiodla.
      Wczoraj byl wstepny (czesciowy poki co) odbior jakosciowy i poprawek jest
      niewiele. Nie ma problemu z ich akceptacja, nie trzeba sie uzerac itd. Dostep
      do wszelkiej dokumentacji (certyfikaty, protokoly odbioru itd) jest rowniez
      zapewniony.

      Wind tu nie ma w ogole, wiec wiekszosc problemow sygnalizowanych w innym watku
      odpada :)

      Mnie sie podoba - ale ja juz kupilem, wiec nie wiem na ile wiarygodne moze byc
      moje zdanie.

      pozdrawiam,
      • Gość: Ola Re: VITERRA IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 23.06.03, 13:06
        Witam,

        W którym bloku kupiłeś mieszkanie, i jaki metrarz, bo jaj już chyba znam
        wszystkie opcje tych mieszkań?
        Chodzi mi o Wawer
        • mr.bond Re: VITERRA 23.06.03, 17:24
          14-1-1 (lub numer konkretnie 14/4).
          86.33mkw
          Kilka drobnych poprawek i jest calkiem do mieszkania.
          Choc z architektem jeszcze sie trudzimy nad wersja koncowa.
          hm?
          • Gość: Ola Re: VITERRA IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 24.06.03, 09:07
            mr.bond napisał:

            > 14-1-1 (lub numer konkretnie 14/4).
            > 86.33mkw
            > Kilka drobnych poprawek i jest calkiem do mieszkania.
            > Choc z architektem jeszcze sie trudzimy nad wersja koncowa.
            > hm?


            Czyli w mniejszym budynku? Ja mam tam zarezerwowane 56,85 mkw, ale chyba
            zmnienię na 62 mkw w budynku większym.
            Jak oceniasz wykonanie, bo chyba wkrótce odbierasz mieszkanko?
            Prawdopodobnie będziemy sąsiadami!!
            • mr.bond Re: VITERRA 24.06.03, 18:21
              Pierwsza faza odbioru juz miala miejsce.

              Poprawek jest nie wiele - czesc robili przy nas (np. doszczelnianie instalacji
              wychodzacej z podlogi w 2 miejscach), czesc wymaga troche czasu i obiecali w
              dwa tyg sie uwinac. Sprawdzalismy w niedziele i czesc juz istotnie jest
              poprawiona lub wlasnie poprawiana. Nie ma jeszcze balustrad, wiec np. nie
              odbieralismy balkonow.

              Ogolnie uwazam, ze jakosc jest bardzo dobra i jestem mile zaskoczony.

              Zgadza sie, to ten mniejszy budynek od ulicy Wichrowej. Jaki bedzie zatem Twoj
              adres i kiedy bywasz na osiedlu (my prawie w kazdy weekend wpadam choc na
              chwile - w koncu to frajda :) ).
              • Gość: Stefan Re: VITERRA IP: *.plusgsm.pl 25.06.03, 22:51
                Witam,
                Moj kolega popelnil ten fatalny blad i kupil domek od nich na Wichrowej.
                Jest zalamany ogolnym dziadostwem reprezentowanym przez Viterre i wykonawce.
                Omijac ich szerokim Lukiem !!!
                • Gość: Ola Re: VITERRA IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 26.06.03, 08:43
                  Gość portalu: Stefan napisał(a):

                  > Witam,
                  > Moj kolega popelnil ten fatalny blad i kupil domek od nich na Wichrowej.
                  > Jest zalamany ogolnym dziadostwem reprezentowanym przez Viterre i wykonawce.
                  > Omijac ich szerokim Lukiem !!!


                  Czy możesz zdradzić więcej szczegółów?
                  Wolałabym mieć czas żeby się wycofać.
                  Dzięki z góry za informacje
                • mr.bond Re: VITERRA 27.06.03, 14:24
                  Tak to sobie kazdy moze napisac.

                  Zwaz, ze bardziej krzycza ci co sa niezadowoleni, stad trzeba brac poprawke
                  czytujac te fora. (pomijajc fakt, ze polowa ludzi urodzila sie tylko po to,
                  zeby wkurzac te druga polowe ;) ).

                  Domki ogladalem jak jeszcze byly w budowie.
                  Sam uklad wnetrza mi sie nie podobal, wiec i sie nad nimi specjalnie nie
                  zastanawialem.

                  Postaraj sie moze o jakies konkrety?
              • Gość: Ola Re: VITERRA IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 26.06.03, 08:41
                mr.bond napisał:

                > Pierwsza faza odbioru juz miala miejsce.
                >
                > Poprawek jest nie wiele - czesc robili przy nas (np. doszczelnianie
                instalacji
                > wychodzacej z podlogi w 2 miejscach), czesc wymaga troche czasu i obiecali w
                > dwa tyg sie uwinac. Sprawdzalismy w niedziele i czesc juz istotnie jest
                > poprawiona lub wlasnie poprawiana. Nie ma jeszcze balustrad, wiec np. nie
                > odbieralismy balkonow.
                >
                > Ogolnie uwazam, ze jakosc jest bardzo dobra i jestem mile zaskoczony.
                >
                > Zgadza sie, to ten mniejszy budynek od ulicy Wichrowej. Jaki bedzie zatem
                Twoj
                > adres i kiedy bywasz na osiedlu (my prawie w kazdy weekend wpadam choc na
                > chwile - w koncu to frajda :) ).



                Nie znam jeszcze swojego adresu, ponieważ nie jestem jeszcze do końca
                zdecydowana na konkretne mieszkanie.
                Na osiedlu bywam dość często, choćby na chwilkę, pomimo że pod budynkiem w
                którym zamierzam mieszkać nie ma jeszcze fundamentów. Mam wrażenie że już
                dziwnie patrzą się na nas (ponieważ nie będę mieszkała sama) pracownicy budowy.
                Może kiedyś byliśmy nawet w tym samym czasie
                • mr.bond Re: VITERRA 27.06.03, 14:21
                  > Nie znam jeszcze swojego adresu, ponieważ nie jestem jeszcze do końca
                  > zdecydowana na konkretne mieszkanie.
                  > Na osiedlu bywam dość często, choćby na chwilkę, pomimo że pod budynkiem w
                  > którym zamierzam mieszkać nie ma jeszcze fundamentów. Mam wrażenie że już
                  > dziwnie patrzą się na nas (ponieważ nie będę mieszkała sama) pracownicy
                  budowy.
                  > Może kiedyś byliśmy nawet w tym samym czasie
                  Dlaczego mieliby dziwnie patrzyc?
                  Tam chodza (szczegolnie w weekendy) cale tlumy z poziomicami i innym
                  oprzyrzadowaniem. To dopiero zabawnie wyglada.
                  My tez bywamy (nim jeszcze istnialo rowniez) b.regularnie i fotografujemy i
                  mierzymy, wazymy itd. kazdy postep prac. To chyba normalne.
          • gugul Re: VITERRA 24.06.03, 10:52
            Czy to, ze jest calkiem do mieszkania, znaczy, ze wykonczenie tez zamowiles w
            Viterrze? Jesli tak, to co oni w tym zakresie oferuja? Jacy podwykonawcy, jaki
            wybor materialow? Czy robia z materialow powierzonych, czyli zakupionych przez
            klienta tam, gdzie jemu sie spodobalo? No i jakie sa koszty viterrowego
            posrednictwa/wykonawstwa?
            • mr.bond Re: VITERRA 24.06.03, 18:25
              Duzo pytan.
              Zublin dal nam namiar na firme, ktora maluje.
              My raczej sami szukamy wykonawcow - z polecenia po znajomych (szczesciem tylu
              ich sie teraz buduje ;) ). I to raczej takich, ktorzy zrobia calosc.
              Na razie rozmawialismy z jedna firma, teraz umawiamy sie jeszcze z nastepna.
              Chcemy sie rozejrzec.
              Jak powiedzialem, jeszcze koncepcja jest w drodze wiec nie czujemy wielkiego
              pospiechu przy wykanczaniu (wolimy raz a dobrze).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka