Dodaj do ulubionych

BJM Development - cenne wszelkie informacje!!!

27.05.08, 11:39
Witam,
jestem nowa na tym forum, ale proszę o wszelkie informację nt BJM Development.
Czy ktoś może już kupił od nich jakiś dom? Jakie macie w tej materii
doświadczenia: raczej pozytywne czy negatywne. Za info z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kkkk Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.aster.pl 04.06.08, 15:18
      Podpisaliśmy na razie z BJM umowę rezerwacyjną na segment przy Trakcie
      Lubelskim. Więc nie wiem czy nasze doświadczenia są miarodajne, ale na pewno są
      - jak na razie - bardzo pozytywne. Fachowa i miła obsługa, szybki i wyczerpujący
      przepływ informacji - to na razie wszystko co mogę powiedzieć o współpracy z
      nimi. A jeśli chodzi o budowę to jesteśmy tam co 2 tygodnie i zauważyliśmy, że
      ekipa pracowała nawet w święta majowe! :) Postęp jest imponujący - budować
      zaczeli miesiąc temu a już mają fundamenty i ściany pierwszego i drugiego piętra
      aż ośmiu segmentów.
    • Gość: Agneta Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.chello.pl 14.07.08, 20:18
      My również podpisaliśmy umowę rezrwacyjną i wszystko było jak
      najbardziej w porządku dopóki bank, w którym ubiegaliśmy się o
      kredyt nie sparwdził szczegółowo dokumentów! Okazało się że jest
      problem z księgami wieczystymi, w związku z czym nie bedzie można
      podpisać aktu notarialnego. Jest to w trakcie wyjaśniania ale póki
      przewidywnia są bardzo pesymistyczne!!!!
    • Gość: gość 2000 Re: back to the market board IP: *.gprs.plus.pl 15.07.08, 11:52
      To dlaczego developerzy nie chwalą sie cenami w ogłoszeniach a słowo
      promocja na stałe zagościła w ich ogłoszeniach? Dlaczego balkon jest
      w cenie mieszkania? Umeblowana kuchnia i darmowe miejsce na
      ogrodzonym terenie? Może Pan łaskawie odpowiedzieć na te pytania?Na
      tym forum prosze. Bedzie pan tak odważny? A średnia cena to nie cena
      kupna tak przy okazji
    • Gość: p Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.acn.waw.pl 17.11.08, 11:06
      Witam,
      Byłem zainteresowany kupnem segmentu przy Trakcie Lubelskim - niestety ceny jak
      na obecną sytuację są bardzo niekorzystne - cena ok 830 tys złotych za segment
      (ale trzeba jeszcze doliczyć piec c.o., kaloryfery, ocieplić dach, zamontować
      parapety - wiec realnie jest to ponad 860 tys!!!!). Za tyle mozna kupic
      apartament w Warszawie - np na Mokotowie o pow 108 m (to wcale niedużo mniej od
      matrazu tych domów - bo od 185 m odejmijmy garaz (w bloku tez daja - teraz
      gratis), kotłownie (w bloku nie jest potrzebna), miejsce "zmarnowane" na schody,
      dodatkowo ostatni poziom, czyli tzw "poddasze" jest w zasadzie mało funkcjonalne
      - to bardziej strych (a w bloku daja gratis piwnice) - wtedy rzeczywista
      powierzchnia mieszkalna domu to mniej niz 135 m^2). A lokalizacja "nieco" gorsza
      no i SZAMBO!!!! W poprzedniej inwestycji, zakończonej ok rok temu, spredzawali
      segmenty (takie same domy też na Wawrze, bardzo blisko tej inwestycji) za
      600-700 tys - ceny obecnej pochodza z okresu "gorączki". Wtedy za kasę 600-700
      tys (a był to sam szczyt cen nieruchomości) można było kupić mieskzanie w
      Warszawie ok 65-75 m^2 - za obecną cenę już sporo ponad 100 m w luksusowym
      apartomentowcu lub ok 120 m^2 w normalnym ale też podwyższonym standardem (np
      osiedle Przy Promenadzie). Jak widać względem mieskzań cena 1 m^2 u BJM jest
      teraz wyższa prawie 2x. Jeżeli BJM-Development zejdzie min. 10-15% z ceny to
      segmenty będą atrakcyjne - obecenie to oferta jest z innego świata, wg mnie
      kupić może tylko ktoś bardzo napalony...
      Pozdrawiam
      • Gość: GOSC Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.08, 11:19
        Byłem ale nie jestem zainteresowany.Czemu ? Kaski za mało trzeba
        drogi panie do pracy się zabrac,o takich już pisali na forum
        nazywając ich grzecznie mówiąc GOŁODUPCAMI.Kiedy czytam takie banały
        to mnie krew zalewa,forum internetowe to nie spowiedz,żale swoje
        można wylewać za koszulę bądż do żony a nie na forum.Tu sie porusza
        tematy praktyczne a nie wylewa żale na swoją nieudocznośc , a jeśli
        już coś dają prawie za darmo to trzeba zajmować kolejkę bo sie darmo
        skończy.
            • Gość: p Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.acn.waw.pl 15.01.09, 12:46
              Szambo "kiedyś" będzie - tylko kiedy. Podobno za 3-6 lat, ale wiadomo jak jest
              u nas z inwestycjami w infrastrukturę. Przy okazji trzeba stwierdzić, że szambo
              7m3 to nieco mało...10 m3 to takie min dla 4-osobowej rodziny! Mnie jeszcze
              martwią takie drobiazgi jak: brak dobrego miejsca na ustawienie koszy na śmieci
              (zostaje tylko bezpośrednio obok chodnika wejściowego, co nie jest zbyt
              estetyczne), brak miejsc postojowych na osiedlu - co będzie jak w weekend kilku
              sąsiadów urządzi spotkanie rodzinne! Będą parkować pod oknami!? No i slalom
              samochodem między zaparkowanymi samochodami na ulicy - tu nie ma chodnika, żeby
              zostawić wystarczający przejazd! Proszę zobaczyć co się dzieje na poprzedniej
              inwestycji - a tam osiedle sporo mniejsze było - raptem kilka domów na 1
              uliczce. Chyba nieco za ciasno są te segmenty postawione!
              • Gość: gosc Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: 217.17.37.* 02.09.09, 21:58
                kanalizacja bedzie ale nie za szybko, pewnie jest to kwestia 5 lat.
                szambo, ktore montuja jest wystarczajace na miesiac przy dwoch
                osobach, koszt wywozu to 170 zl. co do developera to uwazajcie na
                okna bo przy wczesniejszych inwestycjach byly BEZNADZIEJNE!!!
                beznadziejnie zamontowane i sama jakosc okien pozostawia wiele do
                zyczenia,Reklamacje nic nie daja, przyjezdza dwoch nieznosnych gosci
                i niby poprawiaja, ale bez rezultatu. Olewaja wszelkie reklamacje.
                Pozostaja rzeczoznawcy, sady itp, ale trzeba miec do tego
                wszystkiego czas, pieniadze, cierpliwosc i nerwy...
      • Gość: Kkk Kasia Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.aster.pl 09.01.09, 16:11
        Hejka, bez złośliwych i ironicznych uwag przyznaje, że masz imponujące
        rozeznanie sytuacji na rynku nieruchomości i chyba dobrze kalkulujesz. Tylko
        wydaje mi się, że nie wziąłeś pod uwagę jednej rzeczy, a mianowicie, w
        apartamentowcu można mieć co najwyżej taras, natomiast w ofercie BJM w powyższej
        cenie otrzymasz ogródek o powierzchni około 300 m2 . Np. dla młodego małżeństwa
        jest to ogromny plus, bo małe dziecko ma gdzie się bawić przez cały rok, a mama
        ma je na oku przez cały czas :)
        pozdrawiam noworocznie :)
        • Gość: p Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.acn.waw.pl 15.01.09, 13:29
          Witam! Zgadzam się - są ludzie, którzy preferują wygodne mieskzanie w np
          apartamentowcu a są i tacy, którzy wolą domek (lub nawet segment) - np ja :) !
          Chciałem tylko stwierdizć, że na poprzedniej inwestycji firmy BJM wybór dla
          ludzi "domolubnych" ;) był oczywisty - czy mieszkanie 65-70 m2 czy segment BJM
          (ceny były porównywalne). Dla pozostałych mógł być ciekawą alternatywą
          mieskzania w bloku. Teraz przestał być - bo za taką cenę można znaleźć piękne,
          duże mieskznaie/apartament 100-120 m2! A mieszkanie 65-70m2 w st deweloperskim
          zakupimy dziś za pól ceny segmentu BJM (szczegolnie gdy doliczymy wykonczenie,
          kt w blokach jest uwazane jako stan deweloperski a w tych segmentach ich brak!).
          Dlatego pozostanę przy swoim - w obecnej sytuacji ta oferta jest wyłącznie dla
          osób napalonych!
          Pozdrawiam serdecznie!
    • Gość: klient Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: 212.76.37.* 14.01.09, 21:37
      Witam, ja już kupiłem dom. Aktualnie ceny mieszkan/domow ida w dół i
      mam zamiar z BJM Development negocjować upusty. Pierwsza transza z
      banku poszła. Chętnie spotkałbym się gdzieś na piwie z osobami,
      które równiez zakupiły domy przy Trakcie Lubelskim. BJM sprzedał
      około 30 domów/segmentów i pewnie szuka dość intensywnie nowych
      klientów, których pewnie nie widać. Widzę szansę na to aby w
      większym gronie rozmawiać z BJM. Czasu wzrostu cen minęły i jest wg
      mnie możliwość rozmowy konstruktywnej w większym gronie w celu
      zmniejszenia finalnej ceny.
      Prosze o komentarz.
        • Gość: klient Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: 212.76.37.* 15.01.09, 16:11
          Warto zapytać w jakim położeniu byłby developer gdyby wszyscy
          (razem) klienci przyszli i naciskali. Łatwo ze sprzedażą pozostałych
          domów nie będzie a ryzyko wycofania się klienta wcześniej zdobytego
          może być gwoździem do trumny dla tak małej firmy.
          Ceny materiałów, robocizny, domów, gruntów, mieszkań spadają więc
          jest punkt odniesienia przy negocjacjach.
          Zapraszam ponownie do spotkaniu w szerszym gronie.
                  • Gość: klient Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: 212.76.37.* 18.01.09, 19:38
                    Fajnie, że KTOŚ zaczyna myśleć pozytywnie.
                    BJM Dev.. sprzedawała dokładnie takie same domy po około 650 000
                    tys. na osiedlu przy Mydlarskiej.
                    Od tamtego czasu ani materiały ani grunty nie skoczyły tak znacznie
                    do góry a widać, ze z czasem raczej będą się "pieły" do dołu. BJM
                    Dev. zakładała, że ceny domów będą rosły (taka była tendencja na
                    rynku) i wystawiła ceny ~ 800 000 PLN. Kupcy się znalezli ale
                    dzisiaj cena tego domu powinna byc na poziomie cen z Mydlarskiej.
                    Myśle, że warto rozmawiać z BJM Dev. Zakładam, że właściciela to
                    ludzie na poziomie, rozumiejący i śledzący rynek i można się z nimi
                    finalnie dogadać.
                    Wg mnie sensowniej dla BJM jest obnizyc cenę o te 5-10% niż skasować
                    80 000 i ponownie szukać klienta, którego za aktualne ceny trudno
                    bedzie znalezc. Czas bedzie leciał i w koncu BJM obnizy cenę nowemu
                    klientowi. Cena ta bedzie pewnie taka jaka by była po upuscie 5-10%,
                    który teraz rozważamy.
                    • Gość: p Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.acn.waw.pl 22.01.09, 14:18
                      5% to stanowczo za mało! Jeżeli w cenniku jest 820 000 z groszami to i tak
                      zostanie 780 000 + najmarniej 30 000 na dokończenie do stanu deweloperskiego+
                      C.O. = 810 000!!!! Przecież w obecnej sytuacji jest to SZALONA cena jak na
                      segment na Wawrze z kilkoma znaczącymi niedogodnościami!!! Moim zdaniem cena
                      realna za 3-4 miesiące będzie taka, jak domów z poprzedniej inwestycji - 690 -
                      720 tys. Inaczej nie sprzedadzą, przecież nabywca też potrafi liczyć!!! Swoją
                      drogą ciekawe czy znajdzie się w najbliższym czasie jakiś desperat, który kupi
                      za tyle ile chce dostać BJM-Development? Pozdrawiam!
                    • Gość: STARSZAK Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.09, 15:18
                      Założenia macie Panowie poprawne ze sa to ludzie na poziomie ,akurat
                      mam z nimi stycznośc również na inwestycji przy trakcie wcześcniej
                      miałem na Mydlarskiej,BJM "SPRZEDAWAŁA" domy po około 650 tyś, ale
                      gdy byście byli bardziej inteligentni to byście kupili na
                      mydlarskiej a nie czekali i biadolili ze nie macie pieniędzy na
                      inwestycję przy trakcie lubelskim ,która według mnie i moich
                      znajomych jest o niebo lepsza z wielu płaszczyzn , człowiekowi
                      inteligentnemu wiele pisać nie trzeba jesli jest troszeczkę
                      spostrzegawczy,to zobaczy różnice gołym okiem tylko niech sie
                      przejedzie na mydlarska i porówna obie inwestycję.A tak apropo to
                      możę poczekajcie az będą dawać za darmo ,tylko dajcie wcześniej
                      znać,abym nie przegapił okazji."DUZE PRZEDSZKOLAKI"
                      • Gość: alex Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.cebit.com.pl 29.01.09, 22:07
                        Ależ proszę zauważyć, że ceny poprzednich segmentów były obliczane na ówczesną
                        sytuację rynkową. A dziś przecież wiadomo, że właśnie wtedy przypadał SZCZYT
                        "gorączki" na nieruchomości - i cen! Tamta była więc już ceną "ze szczytu",
                        prawdopodobnie znacznie przeszacowana. Developer najpewniej założył, dziś
                        wiadomo błędnie, że popyt i ceny nadal będą rosły w takim tempie jak wtedy -
                        więc ustanowił cenę odpowiednio wyższą. Niestety rynek sprawił niespodziankę -
                        owczy pęd przeminął i dziś bardzo ciężko zejsć z planowanych marży!!! Nie do
                        konca rozumiem tłumaczenia różnicy lokalizacją - tamte domy są przecież bardzo
                        blisko obecnej inwestycji - za blisko, by cena tak się różniła. Owszem, może
                        jest to miejsce nieco bardziej "cywilizowane" - ale czy z tego powodu mamy
                        płacić aż ok 180 tys więcej! Przecież każdy wie, ile kosztują działki na Wawrze
                        - nawet w dobrym punkcie. Za taki "kawałek" ziemi, jaki przypada każdemu z
                        segmentów 180 tys PLN różnicy z powodu lokalizacji ???! Ludzie, za ok 400 tys
                        można kupić 870 m2 działki budowlanej (co ciekawe jest oferta na wysokosci tego
                        osiedla, po drugiej stronie Traktu - dzialki 850m2 za 380 tys zl) - i wiele
                        innych, czesto jeszcze taniej (proponuję wpisać np w nieruchomosci.onet.pl i na
                        gratce)! To grubo ponad 2 razy tyle ziemi co maja te segmenty !!!- a tu ktoś
                        mowi ze tyle kasy (rownowartosc ok 420 m2 ziemi na Wawrze po przecietnej cenie
                        wg portali, z wliczona prowizją agencji) mam zaplacic wiecej bo to lepsza
                        lokalizacja wiec i ziemia droższa! To ile kosztuje u BJM 350 m2 działki
                        przynależącej do segmentu ?! Chyba, że poprzednio dawali działkę darmo ;) ... To
                        pokazuje, jak nietrafioną obecnie cenę ma oferta (zresztą są bywają jeszcze
                        mniej atrakcyjne) - jakby rynek od roku (od chwili sprzedaży tamtych domów)
                        nadal był w dynamicznym rozwoju. A od dłuższego czasu nie jest - raczej jest w
                        dynamicznych spadkach! Jak zapewne wiedzą osoby poszukujące interesujących
                        nieruchomości i zorientowane w rynku, większość deveoperów już się z tym
                        pogodziło i dostosowuje sie do nowej, niezakładanej sytuacji. Inni jak widać
                        potrzebują więcej czasu - ich polityka, ich biznes, to wolny kraj i wolny rynek!
                        Przy tej cenie życzę developerowi powodzenia przy sprzedaży domow - będzie
                        potrzebne!
                        • Gość: starszak Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: 79.191.50.* 30.01.09, 15:18
                          Drogi Panie czytając ostatnią Gazetę wyborczą z poniedziałku
                          natknąłem się na ciekawą propozycję pracy w rubryce dam prace,
                          poszukuja na stanowisko analityka w GUS w dziale nieruchomości,moim
                          zdaniem jest to praca stworzona dla pana a przy tym ma wiele zalet-
                          stała pensja,prestiż,no i może w końcu uzbiera sie na ten wymarzony
                          dom w warze,albo chociaż zdolnośc jakaś będzie.Napewno z tego
                          wszystkiego żona bedzie zadowolona ,bo nie bedzie pan marnował życia
                          przed komputerem.

• Gość: klient Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: 212.76.37.* 30.01.09, 20:51
                            Panie STRASZAK, jak na razie to poza sarkazmami niczym się Pan nie
                            popisał. Prosze spróbowac chociaż coś mądrego napisać abyśmy mogli
                            Pana marnowanie czasu przed komputerem docenić.
                            Jak rozumiem to Pan już coś osiągnął w swoim życiu skoro Pan na co
                            dzień współpracuje z BJM Dev.. na budowie. OK, nie chcę przyjmowac
                            pana stylu prowadzenia rozmowy. Prosze więc mieć chociaż na tyle
                            odwagi aby zniknąć z tego forum i więcej się tu nie pokazywać!
                          • Gość: alex Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.cebit.com.pl 31.01.09, 11:30
                            Drogi Panie, jestem niemal przekonany, że jest pan bezpośrednio związany ze
                            sprzedażą tych domów (udziałowiec/pracownik/współwłaściciel BJM?). Szkoda tylko
                            że Pan nie powie o tym wprost. Czemu zakłada Pan, że jak ktoś nie chce kupować
                            po ostro zawyżonej cenie jest biedakiem! Moim zdaniem po prostu nie jest
                            frajerem! I dla tego ma pieniądze, że nie daje aż tyle zarobić innym cwaniakom,
                            szukających frajerów...Pozdrawiam.
      • Gość: ~ Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! IP: *.acn.waw.pl 10.03.09, 09:48
        Pytanie ile przeplacili i czy to sie nie oplaca - jezeli koszt bedzie w tym
        momencie 80 tys a za pol roku - rok kupia ta lub inna podbna nieruchomosc o 150
        tys taniej - to juz nie bedzie takie glupie. Fakt - troche ryzykowne zagranie,
        dla odważnych - ale moim zdaniem nie pozbawione sensu! Kwota płacona pół roku
        temu - grubo ponad 800 tys, była ostro przegięta. Inne nieruchomości też - i
        teraz stoją. A perspektywy na najbliżesze miesiące pewnie się nie zmienią a jak
        już to raczej się pogorszą. Więc jak ktoś odważny to jest w stanie niezle na tym
        zarobic - i to mimo poczatkowych 80 tys w plecy(no chyba że fartem się da jakiś
        większych niedociągnięć dopatrzeć konstrukcyjnych, wad albo jakiś punkt
        zaczepienia w umowie + dobry prawnik) - jak cos ostro przeszacowane to i ostro w
        dół idzie w dekoniunkturze. Jak bezrobocie skoczy do prognozowanych już dziś
        gdzieniegdzie 20%, a co za tym idzie - place znacznie spadną, to przy miernej
        akcji kredytowej wrócimy do sytuacji gospodarczej z roku 2003-2004
        (optymistycznie). A jakie wtedy były ceny nieruchomości? No comment! Jak ktoś
        nie wierzy to się przekona!
    • pkowalski.84 Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! 10.04.17, 14:10
      Oferuje pomoc podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru, posiadam uprawnienia budowlane bez ograniczeń). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: jakość wykonania tynków, wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu:
      Piotr 889 228 440
      www.facebook.com/Odbiory-mieszkań-Warszawa-254067855006519/?ref=bookmarks
      www.odbior-mieszkan.pl
      Warszawa i okolice
    • ardantes Re: BJM Development - cenne wszelkie informacje!! 11.04.17, 13:40
      Oferuję pomoc w profesjonalnym odbieraniu mieszkań w stanie deweloperskim oraz mieszkań wykończonych pod klucz.
      W ramach odbioru sprawdzam (w odniesieniu do norm) tynki, posadzki, nadproża, stolarkę okienną, szyby, drzwi wejściowe, wod-kan, blacharkę okienną, barierki balkonowe, płytki ceramiczne, wentylację, elektrykę itp. itd.

Dysponuję profesjonalnym certyfikowanym sprzętem takim jak kamera termowizyjna, precyzyjny anemometr termiczny (bezwiatraczkowy), dalmierz laserowy, wilgotnościomierz budowlany, elektroniczna kątownica (do sprawdzania pomieszczeń o nierównoległych ścianach), wzorcowany zestaw pomiarowy do pomiarów bezpieczeństwa elektrycznego, nadajnik i odbiornik do wyszukiwania kabli elektrycznych i rur pcv w ścianach, ... Oczywiście podstawowymi narzędziami są poziomnica, kątownica, szczelinomierz oraz nieduża drabina.

Wszystkie znalezione usterki zaznaczam miękkim ołówkiem (B6) na posadzce lub na ścianach. Tam, gdzie nie ma takiej możliwości (np. na szybach) przyklejam karteczki z opisem usterki. Ponadto spisuję protokół z odbioru.

W czasie kładę nacisk na jakość i dokładność sprawdzania. Pracuję tak długo, jak tego wymaga sytuacja. Niektóre z moich odbiorów trwają nawet do 4-5 godzin. Wynika to z ilości znalezionych usterek. Odbiory mieszkań z moim udziałem nie są szybkie, ale za to moi klienci są zadowoleni. Natomiast deweloperzy już niekoniecznie.

Działam na terenie Warszawy i okolicznych miast.
      Działam legalnie - wystawiam faktury VAT (np. w celu udokumentowania wydatków na cele mieszkaniowe)

mgr inż. Marek Żabicki

Zapraszam do kontaktu: 603 769 359
      email: kontakt@odbiory-warszawa.pl

www.facebook.com/odbiorywarszawa/
      www.odbiory-warszawa.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka