Dodaj do ulubionych

Piktogramy w windach

16.03.09, 17:43
Witam sąsiadów i na wstępie pragnę nadmienić, że naklejki
informacyjne umieszczone w windach otrzymaliśmy gratis.
Dotyczy wszystkich kabin w trzech klatkach i windy dla
wózków .
Piszę o tym ,aby ktoś nie pomyslał , że wydajemy pieniądze
na zbędne drobiazgi.
Informacje uwidocznione na obrazkach dotyczą przede wszystkim
gości w nawiązaniu do dyskomfortowego przejazdu windą
Gosposi Pana doktora habilitowanego o czym zostaliśmy
poinformowani , ponieważ mniemam ,że mieszkańcom
naszego "apartamentowca" są zbędne.

Paweł
Obserwuj wątek
    • agapa2009 Re: Piktogramy w windach 16.03.09, 22:18
      Wprawdzie piktogramów w windach nie zauważyłam, ale szczerze się
      uśmiałam czytając tę informację:))) Doktor mnie niestety ostatnio
      znudził swoim długim wywodem, czego bardzo żałuję, ale posty Pawła
      zawsze trzymają fason:)))
      Piktogramów nie zauważyłam w ferworze życia codziennego, bo dzisiaj
      stoczyłam walkę (z nowymi chyba mieszkańcami) pod windą dla wózków
      oraz z ochroną, która w tej swojej zaplątanej firankami kanciapie o
      świecie w ogóle pojęcia nie ma! "Nowi" stanęli pod windą z wózkiem
      do przewożenia mebli czy innych ciężkich rzeczy np. paczek z
      glazurą? Ja wprawdzie stałam z kotem tzn. z wózkiem, w którym była
      skrzynka z chorym kotem, bo własnie wracałam od weterynarza, ale z
      miejsca się zagotowałam wyobraziwszy sobie znowu zepsutą windę z
      powodu przewożenia nią ciężkich rzeczy, bo przecież pewnie z czymś
      ciężkim zamierzali nią również wracać!!! Powiedziałam czemu się tak
      pieklę, ale pani powiedziała, że ma zbyt elegancki płaszcz, żeby
      targać ten wózek towarowy schodami. Zapytałam czy ma dziecko?
      Potem wwiozłam kota na górę, zostawiłam tam i zbiegłam do
      ochroniarzy zapytać na czym polega ich praca? Usiłowałam jeszcze
      później dodzwonić się do szefa ochrony i z kimś rozmawiałam, ale nie
      był łaskaw mi się przedstawić mimo, że teoretycznie to ja mu płacę
      za usługi. Reasumując: nic nie załatwiłam konstruktywnie, ale piszę,
      bo jeśli tak będzie dalej to za moment winda znów padnie!
      Może przydałby się i tam jakiś piktogram, cokolwiek miałoby to
      znaczyć?
      Przyganiał kocioł garnkowi, a tymczasem i mój post się
      niebezpiecznie wydłuża, zbliżając do nudnego utyskiwania...
      Jednak jeszcze sprawa przejazdu wózkiem obok "śmieciarni" do drzwi
      klatki A. Z reguły przejazd taki jest niewykonalny, ponieważ
      parkujące tam samochody (mój czasem także...) skutecznie zastawiają
      chodnik. Trzeba jechać z dzieckiem ulicą! Pytanie: skoro udało się
      poprawić wjazd do garażu to czy udałoby się zrobić coś w tej sprawie
      tj. z designerskimi schodami pod śmietnikiem? Wiem, że trzba miec
      trochę wyobraźni albo miotać się tam regularnie z wózkiem, żeby
      wyczuć w czym problem, ale może to możliwe?
      • pc111 Re: Piktogramy w windach 17.03.09, 10:34
        Witam !
        Obiecujemy / RN / ,że zajmiemy sie w/w problemami , jak
        również tym , że brama garażowa w ostatniej fazie ruchu
        zawadza o lampy oświetleniowe na suficie garażu.
        Ach to partactwo Acciony !!! / ale Mostostalu także ! /

        Paweł.
        • orzech58 Re: Piktogramy w windach 17.03.09, 11:52
          Piktogramy w windach są bardzo ładne a ich naklejenie popiaram.

          A czy jest szansa, że ktoś wreszcie te windy "obedrze" z resztek
          folii i taśmy ochronnej oraz porządnie umyje?
      • username69 Re: Piktogramy w windach 17.03.09, 20:35
        podzielam sąsiadki zdanie co do oznaczenia windy stosownym rysunkiem
        przemawiającym do wyobraźni ludzi. a odnośnie ochrony to mam pytanie
        czy nasza Rada Nieruchomości brała pod uwagę możliwość zmiany liczby
        ochroniarzy w celu zmniejszenia naszych kosztów ochrony?? to chyba
        jedyna możliwość bo stawkę mamy najniższą na Gocławiu.
        • agapa2009 Re: Piktogramy w windach 18.03.09, 20:33
          Mówisz i masz! Niesłychane? Jest szansa, że oznaczenia podziałają...
          Czyżby życie było tak piękne - pomyślałam dzisiaj zbliżając się z
          numerkiem do okienka w urzędzie dzielnicy, gdzie nie nie było żadnej
          kolejki? No więc nie! Owszem dokumenty były w porządku, ale najpierw
          trzeba było uiścić w kasie 30 zł opłaty. Kolejka do kasy: 94 osoby.
          Zapłaciłam przelewem z banku dopłacając 3 zł, ale potem okazało się,
          że dokumenty w porządku nie są...
          Dlatego pod windą stanęłam jak wryta:))) Ogromnie się cieszę.
          PS.
          Opłata najniższa to i usługa najniższa. Panowie ochraniają budynek
          (ppoż.), a nie nas i trzeba to sobie uświadomić chyba, żeby nie
          tracić nerwów? Może później będzie szansa to uregulować, kiedy całe
          osiedle będzie gotowe? Co do kosztów, to ja już się szykuję na
          miesięczną opłatę garażową, bo przecież minęły 3 regulaminowe
          miesiące i jednak będą musieli nam te miejsca parkingowe przekazać...
    • tomas_s Re: Piktogramy w windach 02.04.09, 13:50
      Ostatnio coraz intensywniej dostrzegam potrzebę umieszczenia jeszcze jednego
      rodzaju piktogramów. Mianowicie na "parterze" naszego apartamentowca instrukcji
      obsługi dwóch przycisków do wind. Ostatnio w odpowiedzi na pytanie zadane
      jakiemuś staruszkowi czy chce jechać na dół skoro wcisnął tenże przycisk...
      usłyszałem że co to za różnica, przecież i tak przyjedzie. Temat dotyczy nie
      tylko osób starszych ale i całkiem młodych i wydawało by się inteligentnych.
      Irytuje mnie już zatrzymywanie się na "parterze" podczas zjeżdżania do garażu...
      a już całkiem wkurza fakt ładowanie się do windy osób chcących jechać na górę...
      bo skoro przyjechała... to wsiądę najwyżej się przejadę. I nie jest ważne że
      potem jest przepychanie aby można było wysiąść.
      • katiusza1981 Re: Piktogramy w windach 03.04.09, 11:09
        Piktogram moim zdaniem jest niezbędny obok kosza przy domofonie klatki C.
        Wczoraj: pokrywa kosza zdjęta a w koszu wielka zielona torba śmieci!
        Widać, dla chcącego nic trudnego. Co tam jakaś pokrywka!
        Mam nadzieję, że ten "śmieciarz" zostanie niedługo przyłapany na gorącym
        uczynku! Co za brak kultury!
        • pc111 Re: Piktogramy w windach 03.04.09, 16:45
          Kamery nam w tym pomogą już niedługo !!!

          Paweł.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka