smutekkalisza
26.07.07, 01:39
Życie Kalisza z 25 lipca donosi że na Nowym Rynku w miejscu po byłej straży
pożarnej powstanie gmach biblioteki im A. Asnyka. Tym samym nie zrealizowany
zostanie na szczęście chyba dość niefortunny pomysł rozbudowy pałacyku. Trzeba
tylko wyrazić nadzieję a może przeprowadzić agitację za tym aby budynek
biblioteki był rekonstrukcją (może z pewnymi zmianami koniecznymi dla tego
typu obiektu) tego co tu stało kiedyś. A może przy tej okazji uda sie
zrekonstruować dawną kozę miejską chociaż w innym miejscu niż stała
dotychczasowa (tam jest obecnie jezdnia)Gorzej jeśli obiekt będzie przykładem
radosnej twórczości. Plac jest wbrew obecnemu stanowi bardzo piękny i rozciąga
się z niego wspaniały widok na kościół kanoników. PS. Wreszcie ktoś zrozumiał
że instytucje kultury czyli intelektualne płuca naszego miasta muszą być w
centrum a nie na obrzeżach.Chwała pomysłodawcy.