Dodaj do ulubionych

PROWORK& GAWO - Francja

24.05.04, 21:43
Hej! Złożyłam papiery o wyjazd wakacyjny w tym biurze i okazuje się, że
trzeba bardzo długo czekać - praktycznie "do ostatniego momentu" - tak
powiedziano mi w biurze. Moja koleżanka. która też jechała z tego biura rok
temu, potwierdza, że też czekała aż do końca czerwca. Mimo to niepokoję się,
bo nie chcę zostać z niczym. Czy ktoś z Was jechał juz z tego biura i może mi
tez potwierdzić, że długie oczekiwanie na rodzinę nie jest niczym
szczególnym? Albo, co mogę zrobić, aby to przyspieszyć??? Dzięki za
ewentualną pomoc i pociechę:)
Obserwuj wątek
        • zuia Re: PROWORK& GAWO - Francja 25.05.04, 21:58
          hey hey, tak, jade tylko na wakacje i tez z tego biura. na pewno bedzie dobrze,
          bo wyobraz sobie, ze 10 minut po zamieszczeniu mojego posta wczesniejszego,
          zadzwonila pani z prowork i powiedziala ze jest mna zaineresowana jakas
          rodzina! ciekawa jestem jak sie to skonczy.
          pozdrawiam,
          zuia
                • marrtawu Re: PROWORK& GAWO - Francja 02.06.04, 19:37
                  No niestety, u mnie milczą jak zaklęci!! Ale pocieszam się, że u mnie jest
                  jeszcze trochę czasu, bo ja mogę wyjechać dopiero pod koniec czerwca. Koleżanka
                  mi mówiła, że też musiała się spakować w niecały tydzień, ale to chyba przesada
                  ze strony agencji, taka opieszałość!!! Nie zależy im na kliencie, czy co? pewno
                  zadzwonią niebawem, jak im coś zaskoczy w głowie:P Pozdrawiam i pisz!
                  • zuia Re: PROWORK& GAWO - Francja 02.06.04, 20:31
                    No wiesz, technicznie to nie wina agencji, tylko tych rodzin. Ludzie sobie ida
                    w piatek do agencji i juz by chcieli w poniedzialek dziewczyne u siebie gotowa
                    do zajmowinia sie dzieckiem i sprzatania.
                    U mnie nadal nic, a 10 czerwca sie zblizawieleelkimi krokami:((
                    • marrtawu Re: PROWORK& GAWO - Francja 03.06.04, 12:12
                      A Ty byłabyś już zdecydowana na tę rodzinę? Jeśli możesz, to napisz coś o niej -
                      ile dzieciaków, w jakim wieku itd. Myślę, że odezwą się tuż przed 10 i
                      będziesz musiała w kapciach biec na dworzec:) PZDR
                      • to_ja_wisienka Re: PROWORK& GAWO - Francja 03.06.04, 12:37
                        Szczerze mowiac to watpie czy sie odezwa, bo oni wlasnie chcieli zebym
                        przyjechala szybciej niz 10, a ja nie moge niestety. Byla jedna rodzina z
                        dwojka dzieci, 1.5 i 3 lata, a druga rodzina skladala sie z samotnego ojca i 4
                        letniego chlopca. Czekam na razie dalej. A ty nie mialas jeszcz zadnych wiesci?
                          • marrtawu Re: PROWORK& GAWO - Francja 03.06.04, 23:22
                            No nie miałam, niestety i zaczynam się bać, że mieć nie będę. A jak dobrze
                            znasz język? Bo z takim polskim trzylatkiem, to ciężko się czasem porozumieć, a
                            co dopiero paryski trzylatek!!! No i poza tym nie mam prawka... ale pani w
                            agencji zapewniała, ze w zeszłym roku wyjechali wszyscy - więc może dużo od
                            tamtego czasu się nie zmieniło? Oby...
                            • zuia Re: PROWORK& GAWO - Francja 06.06.04, 17:21
                              no hey,
                              no, ja lece w czrwartek do paryza, do 4 latka. moj francuski jest raczej
                              sredni, co zreszta zaznaczylam w aplikacji, ale mam nadzieje ze sie jego
                              standard polepszy w szybkim tempie. nie przejmuj sie, ja tez prawka nie mam,
                              ale w duzym miescie jest malo potrzebne, a w mniejszych ...no to zalezy od
                              rodziny. a jak wam twoje wiesci?
    • mujer1323 Re: PROWORK& GAWO - Francja 10.06.04, 13:25
      ja co prawda jade z espy ale tez nie mam jeszcze rodziny-tj moja kolezanka
      /co prawda do hiszpani/ale tez sie martwie ze jej nie znajde/z prowork gawo
      znam kogos kto jest w niemczech od roku i nie zamierza wracac...
        • mujer1323 Re: PROWORK& GAWO - Francja 11.06.04, 15:55
          nie-ja do hiszpani/z kolezanka/-to jeszcze gorzej bo tam jest mniej
          rodzin:druga kolezanka jedzie do francji-i tez jeszcze nie ma rodziny/
          tez z espy/a w ogole to znasz to biuro-bo zauwazylam ze tu nie ma nikogo
          kto by o nim mowil.../a niby jest w iapa/tez sie boje ze w koncu nie
          pojedziemy-wyznaczylysmy termin na 1.07 bo nie wiemy co bedzie z egzaminami
          czy wszystko zdamy/najgorsze jest to ze biuro nas zapewnia ze znajdzie rodziny
          na pewno-a ciagle nic nie wiadomo-myslalam juz nawet zeby poszukac sobie
          rodziny w necie ale boje sie/nie podoba mi sie to ze moga mi znalezc rodzine
          na 3 dni przed wyjazdem-mam tez kolezanke ktora teraz jedzie do hiszpani z
          anyi i ma rodzine-juz z nia rozmawiali i wysylaja maile..-ja pewnie nie bede
          miala czasu poznac "moja" rodzine-jesli w ogole wyjade...pozdrawiam
          • marrtawu Re: PROWORK& GAWO - Francja 12.06.04, 14:13
            No więc ja boję się dokładnie tego samego. Jakby mało było stresu z wyjazdem w
            obce miejsce... nie, Twojej agencji nie znam, ale tym się nie sugeruj, bo ja
            nie miałam żadnego w tym rozeznania, tylko zgłosiłam się do tej, którą poleciła
            mi koleżanka. Nie wiem, co robić...:(
            • mujer1323 Re: PROWORK& GAWO - Francja 13.06.04, 15:33
              wiesz ale prowork przynajmniej znaja wszyscy-
              tez chcialam z niej jechac ale tam nie ma
              hiszpani-a espy nikt nie zna...wybralam ja bo
              jest zrzeszona w iapa i nic poza tym...-teraz
              sie zastanawiam czy dobrze zrobilam/prowork tez bym
              polecila-a o mojej nic nie wiem-wydawalo mi sie ze
              jak jest w iapa tj. te wszystkie- mikroserwis,anya,
              guide czy prowork- to tez bedzie dobra i znana..
              • zuia Re: PROWORK& GAWO - Francja 13.06.04, 18:30
                witam,
                pisze z pâryza; gdzie obecnie przebywam jako nietrafiona au pair i chetnie
                oddam swojego host fathera...info dle chetnycvh...przyjazd jak najszybciej, bo
                ja cgce sie jak najszybciej stad wydostac....warunki swietne, tyle ze sie nie
                dogadalismy; i nie tego sie spodziewalam...wiec, bogata spokojna czesc paryza,
                wlasciwie to takie niby masteczko pod bo to juz w drugiej strefie, ale
                blizuitko do metra, dzieciaczk przemily; trzeba go rano obudzic, nakar,ic,
                pozniej odprowadzic do szkoly; o 16 odebrac, pobawic sie; wykopac; kolacujka i
                spac; pote, czas aolny; plus niektore weekendy wolne. teraz problem; ojciec
                dzieckq zyczy sprzatac prac gotowac, zbierac po nim ubranie oraz puste
                porozrzucane pudelka po jogurtach: pieniadze ok; 3àà euro plus bilet na metro,
                mowi we czaszm dakje wiecej. jak ktos chteny to prosze pisac; moze byc bez
                agencji; zaoszczedzicie sobie na opalcie. My zadzaonimy; i dogadamy sie.
                francuski wazs ,oze byc sredni jesli angielski jest super, ale z dzieckiem, 4
                latka, i tak trzeba sie jakos dogadac. piszcie!
                pozdrwki,
                zuia
                • marrtawu Re: PROWORK& GAWO - Francja 15.06.04, 22:52
                  Zuia, pamiętaj, że agencja ma Ci znaleźć inną rodzinkę. Napisz mi proszę coś
                  więcej na temat wymagań tego hosta. Z tym, że ja i tak mogę dopiero chyba za
                  tydzień. No, ale wierzę, że coś się ułoży. Odezwij się szybciutko - najlepiej
                  na maila. Pozdrawiam
              • marrtawu Re: PROWORK& GAWO - Francja 15.06.04, 22:54
                Jesli chodzi o to, kto zna jaką agencję, to to nie ma znaczenia. Zrobiłas moim
                zdaniem dobrze, jesli jest w iapa to super. Ja wybierając agencję nie miałam
                pojęcia, że coś takiego jak iapa istnieje nawet! A w ogóle to wszelko kwestia
                reklay, a im agencja bardziej sie reklamuje, tym droższa. Więc chyba nic nie
                tracisz.
                • zuia Re: PROWORK& GAWO - Francja 16.06.04, 22:20
                  droga marrtowu, odpisalam ci na list; ale nie wiem jak tam moja skrzynka
                  funkcjonuje. generalnie moze byc w przyszlym tygodniu, jesli ci pasuje. a
                  obowiazki dokladne sa wypisane w moim poscie poszukiwana au pair do paryza,
                  pozdrawiam:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka