Dodaj do ulubionych

EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1)

22.05.07, 23:52
Bardzo proszę o informację,jeżeli ktoś był, wyjeżdżał za pośrednictwem tej
Firmy Czy jest to firma wiarygodna?Niedługo mam jechać i stąd moja
prośba,wielkie dzięki za info. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
      • mpmad Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 02.06.07, 15:33
        hihihih.......w tych biurach zazwyczaj maja balagan ,biora sobie tych ,ktorych
        chca.. LUNES TY WIESZ DO ILU JA PISALAM .glowa boli.....i tak dla przykladu na
        10 biur odpowiedzialo trzy hihihihi......teraz jak do nich pisze to stanowczo a
        jak trzeba to im zwracam uwage "po co im komputery"....to otzrymuje odpowiedz
        odrazu.....
        pozdrawiam malgos
      • xxxstasxxx Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 21.08.07, 22:44
        witam wlasnie kontaktowalem sie z firma tez wyslalem oferte i
        odpowiedz otrzymalem w ciagu dwuch dni moze twoje maile nie dochodza
        ja jade tam do pracy sa tam moi koledzy i se chwala miszkania sa ok
        ten daniel czy gruby jest wpozo konkretny wiec komu mam teraz wiezyc
        oni pracuja tam juz 6 miesiecy i przedurzaja kontrakt
    • tiger292 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 16.06.07, 09:12
      Witam jest tak mój mąż pojechał 2 tygodnie temu z tej firmy i bardzo żałuję że
      pojechał co prawda warunki mieszkaniowe są niezłe ale pozatym to wszystko jest
      do niczego po pierwsze firma zapewniała że są umowy podpisywane a mąż do tej
      pory umowy na oczy nie widział po drugie jak narazie jeszcze nic nie wpłynęło
      na konto w pierwszym tygodniu to rzucili mu 50 euro zaliczki a w tym już tylko
      10 a gdzie reszta? wychodzi na to że tam pracuje tylko na zaliczki jak się go o
      coś pytam to on nic niewie (lub się boi powiedzieć)już sama niewiem co o tym
      myśleć.Po drugie miał pracować u Holendrów a pracuje u Turków. Ja osobiście
      odradzam jechać z tej firmy.Jak będę wiedzieć coś więcej to dam wam znać w
      najbliższych dniach.Pozdrawiam
      • sapphire1980 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 06.07.07, 22:53
        Witam. chciałabym napisac kilka słow na temat firmy EG.
        Nie są to posłuchy lecz przeżyta prawda ,przez rok czasu.
        - osoby przybyłe do hollandii czesto musza czekac na polskiego opiekuna od
        kilku do kilkunastu godziń .ponieważ zwyczajnie panu danielowi się niechce byc
        na czas!!
        - nowym osobom wmawia się ze za domek jest opłata 65 euro za tydzień. opłata
        jest 45 euro za tydzień!!!!
        - podpisanie umowy w biurze jest tak szybkie że trudno cokolwiek sie dowiedziec
        lub usłyszycie ze wszystko jest wpoządku lub w tej umowie "nic"niema.
        - niedostajecie kopi umowy
        - umowa jest tylko w języku hollenderskim (w zasadzie nikt niewie do końca co
        podpisuje)
        - pan daniel moze wmawiac ludziom ze moga zjechac na urlop dopiero po 12 lub
        wiecej tygodni i tylko na jeden tydzień. TO JEST NIEPRAWDA!!!!! TAK WMAWIAJA
        LUDZIOM PONIEWAŻ DLA NICH TO JEST STRATA PIENIĘDZY JEZELI JESTESCIE DŁUZEJ NA
        URLOPIE..USTALAJCIE JAEZELI MACIE MOZLIWOŚC U SZEFA SWOJEJ SZKLARNI NA JAKI
        OKRES BEDZIECIE NIEOBECNI.
        A TERAZ TROCHE O WYPŁATACH NADGODZIN I WAKACYJNEGO.

- jezeli bedziecie jechac na urlop nie liczcie na wypłate całosci
        pieniedzy .ja zakończyłam 4 tygodnie temu prace i jak do tej pory niemam
        pieniazków za ostatni tydzień pracy oraz za nadgodziny i wakacyjne.
        - wiekszosc działań firmy eg jest niezgodna z prawem .ludzie domagajacy sie o
        swoje prawa i szukania pomocy w urzedach holenderskich sa wyrzucani z pracy i z
        firmy pod pretekstem zwolnienia przez szefa szklarni.to sa metody firmy eg.
        - paranoją jest równiez to ze kobiety pracuja np. na pomidorach lub papryce
        gdzie sa potworne upały a męzczyzni na kwiatach w klimatyzowanych
        pomieszczeniach.
        - ludzie sa takze rzucani na budowę gdzie niemają zadnych uprawnień oraz
        przeszkoleń na wysokosciach.równiez pracuja bez zadnych zabezpieczeń. i
        oczywiście to nikogo nie obchodzi że praca jest bardzo ciężka, ja rozumiem że
        przyjechaliśmy do holandii za pieniądzem ale nie za wszelką cene!
        oczywiście rozmawialiśmy o tym fakcie w biurze z Danielem, ale jego to nie
        obchodzi dla niego jesteśmy tylko sztuką bydła które ma przynosic dochód
        firmie, Daniel to gruby, średniego wzrostu polak, który jest opiekunem
        wszystkich polakow pracujących w EG i nieststy zamiast dbac o tych ludzi to ich
        wykorzystuje, ośmiesza i traktuje poniżej ludzkiej godności, trzeba go bardzo
        ładnie poprosic aby cokolwiek załatwic, a co za tym idzie? kobiety muszą miec
        bardzo mocne plecy aby utrzymac ten ciężar, nieraz zdarzało się że daniel
        jeździł po domkach pod pretekstem skorzystania z toalety lub rutynowej
        kontroli, a w aucie czekała juz jakas panna, która napewno nie była pilotem z
        orbisu...
        mam nadzieje że odpowiednie władze polskie i holenderskie zainteresują sie tą
        firmą pod pod nazwą EG-personeeldiensten kryje się druga firma Horti Job B.V.
        po pierwsze: ludzie podpisują kontrakty w jęzuku tylko niderlandzkim
        po drugie: nie otrzymują kopii kontraktu, co jest jednoznaczne ze złamaniem
        kodeksu pracy o czym pan Daniel doskonale wie
        po trzecie: jesli chce sie zakonczyc prace przed koncen kontraktu, to jest sie
        zastraszonym wysokimi karami i innymi sankcjami zwiazanymi ze zerwaniem
        kontraktu i niestety jesli sie nie ma kopii tego kontraktu to firma eg ma
        niestety przewage, bo jesli nie masz kopii kontraktu to jak udowodnisz to że
        pracujesz dla EG???
        są jeszcze cotygodniowe salarisy dzieki którym też możemy dociekac swoich
        praw...
        najbardziej boli mnie to że mamy tam swojego człowieka, polaka który mógłby nam
        pomóc, lecz niestety nie pomaga tylko szkodzi i to bardzo, wielu ludzi
        zrezygnowalo z pracy tylko z jego powodu i jego machlojek, jeśli wyrobisz
        sobie u niego plecy to masz jako taki spokój jeśli nie to masz cięzka i
        niewolniczą pracę i domek na którym napewno nie bedziesz mie spokoju...
        jednym słowem EG personeelsdiensten & Horti Job to dawny Auschwitz bez układów
        nie dasz rady!
        omijajcie te firmę z daleka i jeśli ktoś wam zaproponuje prace w tej firmie
        dajcie sobie spokój i poszukajcie czegoś innego...
        p.s. ambasada polska ma w du...ie to co się tam dzieje pomimo że to tylko 10km
        od Hagi, wydaje mi się że ludzie powinni w końcu przestac milczec i zacząc o
        tym mówc i pisac...
      • tiger292 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 11.07.07, 11:06
        Czesc ja wlasnie ucieklem z holandi mieszkalismy w hadze ale bylismy pod
        szefostfem holenderki ktora niedawno otworzyla firme malo tego pracowalismy
        tylko 8 dni u turkow przez reszte czasu czyli 4 tygodnie szukali nam pracy z
        marnymi skutkami na koniec jak zglosilem ze chce wracac do polski to
        powiedziala ze moge jechac ale pieniedzy mi nie wyplaci przez ponad miesiac nie
        miala czasu aby otworzyc nam konta kontrakty dostalismy dopiero po 3 tygodniach
        i to tylko po holendersku moze firma EG nie ma z duzego wplywu na to co sie tam
        dzialo ale jak zesmy zrobili zamieszanie to dopiero zaczeli sie nami
        interesowac dostawalismy zaliczki po 50 euro a wyplat jak nie bylo tak nie ma
        dopiero po zastraszeniu zaczeli myslec i przelali chociaz czesc pieniedzy
        niektorym tylko. Firma tej holenderki nosi nazwe "HEFFELAAR PERSONEELSDIENSTEN"
        i nie polecam dostac sie do tej firmy moze babka zrozumie jakie bledy robi jak
        wszyscy polacy jej uciekna i bedzie sama musiala na budowie naginac ja bylem
        jako zbrojarz inni tez do kopania rowow takze uwazajcie gdzie jedziecie a
        napewno nie jedzcie z firmy EG.
      • colostar Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 01.11.09, 10:42
        Ja Pani powiem jedno !!Ja pracuje tutaj od 8 miesiecy a Pani nie przepracowala
        tu ani jednego dnia wiec po co pani pisze ze odradza przyjezdzanie do tej firmy
        !! widocznie maz pania oklamuje bo w EG nie ma pracy u zadnych Turków jest tylko
        u Holendrów a maz zapewne pracuje na szklarni gdzie pracuja turcy z innych biur
        !!! Dziwne jest ze umowy nie dostal bo z tego co ja wiem to kazdy widzi umowe w
        dniu zgloszenia sie do biura w Holandii dokladnie w Kwintsheul ! A co do
        zaliczki to kazdemu daja do tego czasu az nie zaloza konta w banku !!! a
        Zalozenie trwa tak w przyblizeniu okolo 3-4 tygodni Maz moze nie chce powiedziec
        co robi z pieniedzmi bo tu jest na co je wydawac !!! Wiec niech Pani sie
        zastanowi co pisze albo niech pani popracuje w tej firmie za nim zacznie
        wypisywac kolejne glupoty !!! Pozdrawiam !!!
      • sapphire1980 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 10.10.07, 23:05
        czytałeś lub czytałaś pozostałe posty napisane przez innych
        ludzi!!?? jesteś za krótko aby powiedzieć coś na temat tej firmy
        i "pana " daniela .wszystko się okaże przy wypłacie całych
        pieniażków za pół roku.życze powodzenia w wytarganiu swoich
        wypocin . jeżeli nierozumiesz takich ludzi jak ja to mam nadzieje że
        przekonasz się na własnej skórze i tego tobie zyczę. a tak na
        marginesie to mam prawo wyrazić swoje opinie na temat firmy w której
        harowałem/am.po to jest właśnie to forum obrońco firmy
        eg.przepraszam że obrażam wazeliniaży :-}
        • minimaxiplus Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 18.05.09, 16:18
          Pracowałam w tej firmaie prawie rok.Zgadza się ze platnosci sa na
          czas,mieszkania w zaleznosci gdzie sie trafi standard od najgorszego
          do mozna powiedziec luksusowego w zaleznosci kogo to dotyczy.Jak sie
          w zgodzie zyje z Danielem mozesz miec bardzo dobrze jak mu
          podpadniesz to zafunduje ci taki stres ze odechce ci sie
          holandii,nawet jak bedziesz pracowal w innej firmie,a przeciez
          holandiia to piekny kraj otwarty na ludzi a Daniel jest
          msciwy,przewyzsza go to,ze dobrze zna jezyk i niewiadomo co powie na
          twoj temat,to czlowiek ktory ma duze mozliwosci ale zle je
          wykorzystuje,oczywiscie tak jak kazdy sobie krzywdy zrobic nie da
          ale moze zrobic ja innym i czesto niewinne osoby tez bardzo ucierpia
    • toto0709 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 13.10.07, 18:00
      witam.to bardzo ciekawe co piszecie o tej firmie.ja chciałem sie
      przenies do tej firmy z dziewczyna i chcielismy pracowac razem ale
      posrednik polski (daniel) powiedział nam ze to niemożliwe bo bedzie
      problem z wyjazdem na urlop i ze jest praca tylko w szklarniach.a
      pozatym miałem z nim przyjemnosc rozmawiac przez 10 minut a czekajac
      na rozmowe przez 15 minut bo miał cos do załatwienia i wydał mi sie
      bardzo niesympatyczny.jakto naprawde wygląda z urlopami????
    • samulak19 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 01.02.08, 18:33
      Witam. Poszukuje pracy w holandi.Chcem tam jechać autem i szukam osób chętnych
      zabrać się ze mną.Podaje numer mój to piszcie 516-666-035.
      Chcem jechać jak najszybciej. Moge zabrać 2-3 osoby bo jeszcze bagaże a mam male
      auto.Niewiem czy coś znajde tam na miejscu bo auto musze tam mieć a z różnych
      biór jedzie się transportem od nich nie morzna jechać wlasnym. Zastanawiam się
      czy jechać tak w ciemno czy coś znajde na miejscu.Mam 22 lata. Pomorzecie?
      Piszcie eski dzwońcie. żadko mam neta także jak tu napiszecie to niewiem kiedy
      odczytam najlepiej to dzwońcie
    • a1_2 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 03.08.08, 23:41
      Witam!!!pracowałam w Eg przez 2 miesiace!!Zgadzam sie z wszystkimi negatywnymi wypowiedziami na Daniela potocznie zwanego Grubym!!Jest to zarozumiały gbor ktory duzo obiecuje a nic nie robi!!prace miałam w miare dobra nie narzekam ale warunki mieszkaniowe były fatalne w mieszkaniu ktore było 3 osobowe mieszkało 7 osob!Smród brud i grzyb.pieniadze tez nic ciekawego!odradzam kazdemu kto chce wyjechac przez ta firme do pracy obiecuja cuda na kiju a jest odwrotnie!prawda jest ze kobiety robia na szklarniach przy pomidorach ,bakłazanach itp dzwigaja ciezkie skrzynki z warzywami a faceci robia przy kwiatach jest to poprostu smieszne EG nie umie dobrac pracy do człowieka i jego mozliwosci!Jest w holandii wiele uczciwszych firm oferujacych prace polakom dobre wynagrodzenia a przede wszystkim warunki mieszkaniowe
      • szczypior.niemo Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 02.09.08, 12:57
        Siemaneczko ja pracawałew w EG i bardzo cenie sobie te firme co do DANIELA to moze jest w tym jakas prawda ze obiecuje i nie dotrzymoje słowa ale też ma troche na głowie i praktycznie jest sam od takich zeczy.Pracowalem w EG ponad rok czasu miałem bardzo dobrą pracę,pracowałem przy bakłarzanach mialem bardzo dobre warunki mieszkaniowe a pracowalem jeszcze w tamtym roku. pozdrawiam
      • dianna2006 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 13.02.09, 11:23
        droga a1_2 znam ta firme i daniela pracowalam tam dosyc dlugo
        i to co piszesz to bzdura zawsze jest tak ze szklarnia decyduje czy
        chce kobiety czy mezczyzn a nie EG firma was tam tylko deleguje
        mieszkania sa rozne zalezy jacy ludzie sie trafia (nie moje to
        niedbaja)warunki sa dobre nie luksusy ale dobre
        a jezeli chodzi o rzecz najwazniejsza kasa wszedze placa tak samo
        minimum
        a tak na marginesie dwa miesiace tam pracowalas to napewno dobrze
        pracowalas tam pracuja ludzie latami bo maja stale prace
        a zreszta i tak jest zawsze ze sie swoich przelorzonych nie lubi
        na wiosne jade do EG mam tam dobra prace i zawsze kase na czas
        pozdrawiam tych co pisza te bzdury zwaszcza o danielu
    • ryszard_ryszard Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 03.10.08, 21:14
      bylem,pracowalem i z cala pewnoscia-ODRADZAM!
      to oszusci,kretacze i zlodzieje(z niejakim grubasem danielem na czele).
      przy najmniejszej okazji nie omieszkaja cie oszukac chocby na kilka euro.sam
      wiem o co najmniej kilkunastu przypadkach,kiedy nie wyplacali calej
      tygodniowki+przyslugujace dodatki-czyli w sumie ok.300euro.
      jeszcze raz ODRADZAM!
    • arni121 Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 07.05.09, 15:30
      EG praca nawet w miare mieszkanie tez gorzej z Danielem
      (Stanisławem ) Grubym.
      Jechalismy z kolega wlasnym autem za ta przyjemnows musielismy w
      biurze zaplacic po 250 zł po przyjezdzie pan Daniel (Stanislaw)
      poinformował nas przez tel ze troche sie spoznilismy i do biura
      przyszedł rano. Spalismy w aucie i na ławce przed biurem. Był zły
      jak sie dzwonilo przed 10 rano informował ze normalni ludzie spia o
      tej porze w soboty i niedziele mial wolne ! Co do oszustw ...
      sprawdzalismy wszystko na kazdym kroku upominajac sie o kazde
      euro,takze z tym nie było problemu. Nie chwalac sie jestem z kolega
      dosc dobrej postury mysle ze Daniel (Stanisław ) moze mial jakies
      obawy co do swojego zdrowia gdyby oszukał i akurat nas nie
      oszukiwał.Co nie umniejsza ze ludzie tam pracujacy ze swoimi
      problemami przychodzili do nas ;-)
      Konczac odradzamy na prawde prace w tej firmie ! Jest w Holandii
      duzo firm bez takich ludzi jak Daniel ( Stanisław )Grubas
    • dszarabajko Re: EG PERSONEELSDIENSTEN Gliwice (1) 12.03.10, 00:12
      Ja również chciałbym przestrzec wszystkich wyjeżdżających z firmą EG
      PERSONEELSDIENSTEN do pracy w Holandii.Jest to firma mieszcząca się w okolicach
      Hagi(dokładnie w miejscowości Kwintsheul).

Szukając pracy w internecie na własną rękę i chcąc unikąć wszystkich
      nieuczciwych pośredników i biur nagminnie ogłaszających się gdzie i jak tylko
      można celem zwabienia, maksymalnego wykorzystania i końcowego oszukania niczego
      nie podejrzewającego pracownika trafiłem na adres i numer telefonu Holendra
      posiadającego szklarnie ze szparagami w rejonie miasta De Lier.
      Niestety i ta droga okazała się złudna i od tego momentu zaczęły się moje kłopoty.
      W krótkiej rozmowie telefonicznej z owym pracodawcą okazało się że
      prawdopodobnie potrzebuje on pracowników do wycinania szparagów ale ostatecznej
      odpowiedzi udzieli mi nazajutrz.Ucieszyłem się że udało mi się szybko znalezć
      pracę pomijając tych wszystkich polskich naciągaczy.
      Odpowiedz nadeszła szybciej jak się tego spodziewałem.Niespełna pół godziny po
      tamtej rozmowie otrzymałem telefon w którym mężczyzna rozmawiający w języku
      Polskim nie przedstawiając się i nie podający żadnych szczegółów zaproponował
      mi pracę na w/w szklarnii i nalegał na jak najszybszy przyjazd do Holandii nie
      dając nam czasu do przemyślenia decyzji co do wyjazdu.Zdecydowaliśmy się
      następnego dnia na pochopny wyjazd.
      Po przybyciu do Holandii dostaliśmy się ze swoją dziewczyną w szpony wymienionej
      na początku firmy EG PERSONEELSDIENSTEN, a dokładnie obrzydliwie grubego i
      wstrętnego Polskiego koordynatora imieniem Daniel.
      Osobnik ten zaproponował nam podpisanie kontraktu w języku holenderskim, z
      którego nic dla nas nie wynikało ponieważ nie rozumiemy tego języka, a przy
      próbie rozmowy typ ten ciągle rozmawiał przez telefon i ignorował nasze wszelkie
      pytania o szczegóły zatrudnienia.
      W wyniku tych wszystkich wątpliwości i po krótkim namyśle postanowiliśmy
      pojechać i porozmawiać bezpośrednio z naszym holenderskim pracodawcą pomijając
      EG PERSONEELSDIENSTEN.
      W czasie rozmowy z Holendrem okazało się że wszystkie formalności związane z
      zatrudnieniem, zakwaterowaniem i rozliczeniem pracownika załatwia biuro EG
      PERSONEELSDIENSTEN.
      Z informacji które udało się nam też uzyskać wynikało że pracodawca holenderski
      wypłacał około 15 euro za każdą przepracowaną godzine tej firmie.Po wszystkich
      potrąceniach związanych z zakwaterowaniem, ubezpieczeniem i niewiadomo jeszcze z
      czym pracownicy tej firmy otrzymują około 5 euro do ręki pracując najczęściej
      tylko kilka godzin dziennie.
      Po zebraniu tych informacji zdecydowaliśmy się na jeszcze jedną wizytę w tym
      biurze i rozmowę z Polakiem(?).
      Niestety tym razem osobnik ten okazał się jeszcze bardziej odrażającą i
      odpychającą kreaturą, stwierdzając że w tym dniu już nie ma dla nas czasu.Na
      moje pytanie o mieszkanie gdzie moglibyśmy spędzic noc wskazał nam domek-ruderę
      do rozbiórki.
      Nie mając innego wyjścia spędziliśmy tam noc a nazajutrz udaliśmy się kolejny
      raz do siedziby firmy EG PERSONEELSDIENSTEN.
      W kolejnej niesensownej rozmowie z grubym Danielem oświadczył on nam że nie ma
      już dla nas pracy i musimy natychmiast wynosić się z mieszkania.Ostatecznym
      powodem takiej decyzji miała być rozmowa na własną rekę z naszym niedoszłym
      pracodawcą.
      Nie mając środków finansowych na powrót skierowaliśmy się w pierwszej kolejności
      na holenderską Policję a następnie do Ambasady Polskiej w Hadze w celu uzyskania
      pomocy w powrocie do domu.Obie te instytucje wykręcając się brakiem możliwości
      odmowiły nam jednak pomocy twierdząc że nie są organizacjami charytatywnymi.
      Szczęśliwym trafem naszej rozmowie w ambasadzie polskiej przysłuchała się
      kobieta od której otrzymaliśmy pięniądze na powrót do Polski.W przeciwnym
      wypadku zostalibyśmy zapewne na ulicy bez mieszkania, pracy i możliwości powrotu
      do domu.

Opisaną historią chciałbym przestrzec wszystkich nieświadomie zwabionych i
      zapewnionych przez grubasa Daniela o fałszywej uczciwości o dwukrotne
      przemyślenie wyjazdu za pośrednictwem tej firmy do pracy w Holandii.
      W razie jakiś dodatkowych pytań dotyczących firmy EG PERSONEELSDIENSTEN lub tego
      co opisałem wyżej proszę pisać na e-mail dszarabajko@gmail.com, a w miarę
      możliwości postaram się odpowiedzieć.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka