20.02.07, 23:00
Mnie ciekawi jedna rzecz- jeżeli w ciazy bliźniaczej umrze jedno z blizniat to
co sie puzniej z nim dzieje??zostaje na 9 miesięcy??
Obserwuj wątek
    • agnrek Re: Bliznieta 20.02.07, 23:10
      Przeczytaj rozdział "śmierć drugiego bliźniaka"

      www.libramed.com.pl/WPG/NumeryArchiwalne/07/OCR%2004.html
    • lalka_go Re: Bliznieta 22.02.07, 10:08
      ja miałam taka ciążę. w 18 tyg. wykryto wady u jednej córci i niestety nie
      dawali jej szans. pocieszali mnie że drugą może udac sie uratować ponieważ
      ciąża była dwukosmówkowa, dwuowodniowa.
      w 22 tyg. chora córcia zmarła. sad
      a ja nadal chodziłam w ciąży. druga córcia żyła i co 2 tyg. miałam kontrole czy
      nic sie nie dzieje.
      Angelika-nasz Aniołek w tym czasie malała w brzuszku. nastepował proces
      maceracji.
      udało mi się donosić ciążę do 31 tyg.
      wtedy odeszły mi wody (po badaniu USG okazało sie że to wody Angeli).
      Wiktoria urodziła się w 31 tyg. z wagą 1520 gr.
      żyje i jest cudownym, radosnym dzieckiem.

      w szpitalu kiedy Wiktoria leżała na oddziale dla wczesniaków spotkałam
      dziewczynę która też miała synka z takiej ciąży. jej drugi synek zmarł w 20
      tyg. a ona urodziła w 26 tyg.

      tak więc nosiłyśmy w brzuszku dwójkę dzieci do samego końca.
      choć to oczywiście zależy od ciąży. miałyśmy to szczęście że były dwa worki
      owodniowe i dwa oddzielne łożyska

      • zytka08 Re: Bliznieta 22.02.07, 13:54
        Ojej, ciarki mi po całym ciele aż przeszły. To musiało być strasznie trudne
        przeżycie,wymagające siły i odwagi, pozdrawiam
        • zabka11 Re: Bliznieta 24.02.07, 09:28
          Wczoraj na Nathional Geographic(o 21-szej) był program o ciążach bliżniaczych,
          trojaczkach i czworaczkach. Było wytłumaczone i pokazane, że gdy obumiera jeden
          z płodów, maleje on, kurczy się, w procesie tzw:resorbcji i zanika tzn.zostaje
          wchłonięty. Jeżeli były to bliżniaki jednojajowe to czasami ślad po obumarłym
          płodzie zostaje na łożysku. Teraz w dobie USG, zwłaszcza 3D/4D, które robi sie
          już w 12tc, można zobaczyć ten smutny proces. Szukajcie powtórek tego programu.
          Pozdrowienia!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka