Dodaj do ulubionych

Policyjna Drogówka - gdzie jesteście ????

IP: *.leszno.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.01, 13:00
Codziennie jadę do pracy przed godz. 7 rano i strach blady mnie ogarnia.
Nieoświetleni rowerzyści jadą-dośc często parami!!!!! poza terenem zabudowanym
i co???. Zrozumie to jedynie ten kto takiej"przygody"zazna a mi zdarza się to
co rano. Leszczyńska drogówka raczej tym zjawiskiem jest nie
zainteresowana,wolą stać i wlepiać mandaty np. w lipcu w południe kierowcy
samochodu który nie ma świateł mijania a zapomniał je włączyć.
Jeżeli w tym momeńcie kierują się względami bezpieczeństwa w ruchu drogowym
to.....lepiej tego nie skomentować.
Kto nam tu pomoże...?????????
Obserwuj wątek
    • leszno Re: Policyjna Drogówka - gdzie jesteście ???? 11.12.01, 14:42
      Gość portalu: kierowca napisał: ... strach blady mnie ogarnia...

Mnie strach blady ogarnia jak widzę co się dzieje CODZIENNIE przy dwóch, a
      właściwie czterech PRZEJSCIACH DLA PIESZYCH w ciągu deptaku od Rynku w stronę
      dworca PKP (ul. Słowiańska) przy poczcie głównej w Lesznie.
      Pomimo znaku 40 km/h wydaje się, ze kierowcy zamiast zwalniać, dodają tam gazu,
      aby wymusić przejazd przez te przejścia.
      Tam nigdy jeszcze nie widziałem policji z radarem!

Proponuję, ponadto, aby ustawiono tam "śpiących policjantow", takich jak np. w
      Swięciechowie.

Proponuję także, abyśmy tu, na tym leszczynskim forum zgłaszali miejsca
      niebezpieczne w naszym mieście..

Bezpiecznej drogi!
      • Gość: trampek Re: Policyjna Drogówka - gdzie jesteście ???? IP: 212.160.137.* 12.12.01, 12:41
        leszno napisał(a):

> Proponuję także, abyśmy tu, na tym leszczynskim forum zgłaszali miejsca
        > niebezpieczne w naszym mieście..>

A ja postuluję aby kompetentna instytucja spowodowało wprowadzenie absolutnego
        ZAKAZU ZATRZYMYWANIA SIĘ na całej długości ulicy prowadzącej od skrzyżowania:
        ul. Grunwaldzka/ul. Niepodległości - w stronę Osiedla „Ogrody” (przedłużenie
        ulicy Grunwaldzkiej).

Powód: zbyt blisko tego skrzyżowania parkują samochody (niekiedy nawet
        ciężarowe!!!), gdyż mieści się tam firma kamieniarska oraz kilka garaży.

Stoi tam od niedawna znak informacyjny (niebieski) „STREFA ZAMIESZKANIA”, który
        także jest tam potrzebny, ale nie nadaje się on do tego, aby zdyscyplinować
        kierowców, którzy parkują tam swoje auta, blokując wyjazd ze strefy zamieszkania
        (Osiedle Ogrody) dla kierowców jadących od strony „Antonin” w kierunku ul.
        Niepodległości.

Z kolei liczni kierowcy jadący od strony ul. Niepodległości w kierunku „Antonin”
        (np. do szkoły przy ulicy Ostroroga), którzy muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom
        jadącym (zwykle zbyt szybko) ulicą Niepodległości - od strony al. Konstytucji w
        stronę ul. Dąbrowskiego i Mickiewicza, zmuszeni są często „nacisnąć na gaz”, aby
        z drogi podporządkowanej przejechać to skrzyżowanie, czyli zmieścić się w jakiejś
        luce w sznurze pojazdów pędzących zwykle od strony al. Konstytucji (także na ul.
        Niepodległości trzeba postawić znak ograniczenia prędkości).

• Gość: Ryszard Re: Policyjna Drogówka - gdzie jesteście ???? IP: 212.160.137.* 09.01.02, 14:40
        leszno napisał(a):
        > niebezpieczne w naszym mieście..

Zglaszam ulice Karasia w Lesznie kolo przedszkola.
        Tam, na granitowym bruku bylo ostatnio (i jest nadal) bardzo slisko.
        Niebezpiecznie jest zwlaszcza rano, gdy ludzie przywoza dzieci do przedszkola i
        parkuja swoje auta po obu stronach ulicy i jest tam wtedy bardzo wasko i
        niebezpiecznie.
        Byly tam juz wypadki.

• Gość: viagrina Re: Policyjna Drogówka - gdzie jesteście ???? IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.04.02, 14:34
        leszno napisał(a):
        > Mnie strach blady ogarnia jak widzę co się dzieje CODZIENNIE przy dwóch, a
        > właściwie czterech PRZEJSCIACH DLA PIESZYCH w ciągu deptaku od Rynku w stronę
        > dworca PKP (ul. Słowiańska) przy poczcie głównej w Lesznie.
        > Pomimo znaku 40 km/h wydaje się, ze kierowcy zamiast zwalniać, dodają tam gazu,
        > aby wymusić przejazd przez te przejścia.
        > Tam nigdy jeszcze nie widziałem policji z radarem!
        > Proponuję, ponadto, aby ustawiono tam "śpiących policjantow", takich jak np. w
        > Swięciechowie.
        > niebezpieczne w naszym mieście..

Jak podaje PANORAMA LESZCZYNSKA w Lesznie ruszył monitoring!

Na razie zainstalowane zostały 4 kamery. Dwie z nich umieszczono na budynkach
        przy rynku i swym zasięgiem obejmują przyległe ulice. Trzecia jest przy
        skrzyżowaniu al. Krasińskiego z ul. Słowiańską, a czwarta na ul. Dworcowej, przy
        skrzyżowaniu z ul. Kasprowicza.

... kamery potrafią przybliżyć i wychwycić nawet bardzo drobne szczegóły, co może
        być bardzo pomocne przy rejestrowaniu przestępstw.
        ...

Pewnie władze Leszna przeczytały Twoj post i zainstalowały kamerę koło poczty
        (skrzyżowanie al. Krasińskiego z ul. Słowiańską).

Brawo!

Szoda tylko, ze ludzie nie podaja tu sygnałow o innych niebezpiecznych miejscach
        na drogach w Lesznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka