Dodaj do ulubionych

Sezon rowery 2014

24.03.14, 08:18
Wyciągnęliście już rowery na światło dzienne?
Macie swoje ulubione trasy?
Obserwuj wątek
  • apodemus Re: Sezon rowery 2014 24.03.14, 16:54
   Od czasu do czasu przewietrzę grata. Ale jakoś coraz bardziej wolę piesze wędrówki. Rożnymi trasami - czasem naokoło miasta, innym razem po lasach między Lesznem a Osieczną. Nieraz próbuję wtedy wyobrazić sobie czasy świetności militarnych pozostałości, kryjących się w tamtejszych chaszczach.
   • seren1 Re: Sezon rowery 2014 24.03.14, 17:22
    apodemus, na piechotkę, to możesz sobie przejść 20 razy wokół Rynku w Lesznie. Do dalszych wypraw, rower jest bardziej przydatny. Może zainteresujesz się lasami w kierunku Nowej Wsi, za Roszarnią. Pewnie już tam ta Roszarnia nie istnieje, ale była tam kiedyś po prawej stronie drogi. Popytaj mieszkańców, to Ci podpowiedzą. A wracając do tych lasów, to na przełomie lat 50 - 60 tych, jeździłem tam rowerem z ojcem na grzyby. Wówczas mój ojciec pokazał mi w dwóch miejscach zbiorowe mogiły osób pomordowanych przez hitlerowców. Stały na nich krzyże. Nie mieszkam już w Lesznie ponad 40 lat, ale przypomniałem sobie o tym w tej chwili. Pozdrawiam.
    • apodemus Re: Sezon rowery 2014 26.03.14, 12:33
     Ależ zapewniam, że nawet na piechotę jest tu dokąd pójść :-)
     Roszarni już nie ma, a jej okolice to teraz coś w rodzaju "dzielnicy willowej". Swoją drogą, chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o tych mogiłach i innych wartych odnalezienia obiektach w okolicy - po tutejszych lasach włóczyłem się wielokrotnie, ale nie znalazłem nic takiego. Albo nieświadomie ominąłem, albo... "czas zatarł ślad..."
     Zgadzam się, że rower pozwala na zwiększenie "zasięgu". Szczególnie, że w okolicy powstają kolejne drogi i trasy rowerowe.
   • sibeliuss Re: Sezon rowery 2014 25.03.14, 13:36
    Per pedes to dla mnie za wolno, za mało zobaczę. Planuję na majowy weekend przyjechać z rowerem, więc może ruszę z Rydzyny do Góry, tylko wolałbym lasem a nie szosą.
   • 1albert2 Re: Sezon rowery 2014 19.06.14, 18:46
    niewiem czy wiesz że na Podkowie i tam gdzie jest obecnie poligon wojskowy hitlerowcy planowali budowę wyrzutni rakiet typu V2 zaś podkowa miała specjalnie taki kształt aby małe samoloty mogły kołować to miejsce skrywa jeszcze wiele tajemnic ten teren jest naprawde duży ciągnie się od Leszna-Gronowa aż do Trzebani mieścił się tam obóz koncentracyjny gdzie na początku transportowany żydów a później Aliantów i inne narody znałem kilkoro naocznych świadków którzy widzieli to na własne oczy opowiadali o wielu ofiarach tego obozu i ukrytych mogiłach. sam znam wiele miejsc małych bunkrów itp
    apodemus napisał:

    > Od czasu do czasu przewietrzę grata. Ale jakoś coraz bardziej wolę piesze wędró
    > wki. Rożnymi trasami - czasem naokoło miasta, innym razem po lasach między Lesz
    > nem a Osieczną. Nieraz próbuję wtedy wyobrazić sobie czasy świetności militarny
    > ch pozostałości, kryjących się w tamtejszych chaszczach.
    >
    • apodemus Re: Sezon rowery 2014 20.06.14, 10:36
     Czy masz na myśli planowany kompleks "Muna-Lissa"?

     Swojego czasu strzeliłem tam kilka fotek: www.werttrew.fora.pl/nasze-odkrycia-w-calej-polsce,15/muna-lissa,5847.html


     Od tego czasu sporo się zmieniło, tzn. poznikało. M.in. w okolicach widocznej na zdjęciach strzelnicy; również na terenie byłego obozu zrównano z ziemią niemal wszystkie budynki. Ma tam chyba powstać jakieś osiedle, tak "gdzieś, kiedyś" wyczytałem - nie potrafię jednak podać źródła, nie pamiętam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka