Dodaj do ulubionych

akceptacja

08.05.21, 21:53
Czuję się młodsza. Wyglądam (ponoć) na młodszą (no cóż.. widzę fakty wink.
Jednak, gdyby nawet tak było, że czuję, że wyglądam (przesada).. to jestem tym zmęczona!. Coraz mniej mam ochotę pokazywać/ukrywać/udawać (co tam chceta) swój wiek. Rynek pracy jest oczywiście dla młodych. Technologie są dla młodych. Randki są dla młodych. A co jest dla 50 ?
Obserwuj wątek
    • obrotowy emerytowany general 08.05.21, 22:32
      abc_meee napisała:

A co jest dla 50 ?

e,merytowany general (z wlasnym samochodem sluzbowym i zlym stanem zdrowia) - jako maz.

dojazd do punktu przeznaczenia - gwarantowany, ale przynajmniej nie rowerem,
      tylko limuzyna ze sluzbowym kierowca.

PS. o kochankach rownolatkach oczywiscie nie wspomne,
      bo dopiero dla kobiety 50+ jest miejsce na spokojny seks, bez obawy, ze "zajdzie".
        • obrotowy zgoda. 09.05.21, 01:45
          abc_meee napisała:
          > a ty rżniesz wciąż te same teksty.

inne nie beda.
          jak i inne nie bedzie zycie na tej Planecie.
        • obrotowy PS. moge tez inne - tylko k... po cco ? 11.05.21, 07:06
          abc_meee napisała:
          > a Ty rżniesz wciąż te same teksty.

PS. moge tez inne - tylko k... po cco ?

- kup sobie ogrodek i sadz egzotyczne okazy roslin - chwalac sie tym znajomym.

- zrob drugie studia - 50+ to znakomity wiek na dalszy rozwoj.

wymienic jeszcze pare innych idiotyzmow ?

• prawda_we_mgle Re: emerytowany general 11.05.21, 18:26
        obrotowy napisał:

> bo dopiero dla kobiety 50+ jest miejsce na spokojny seks, bez obawy, ze "zajdzie".

niezła bzdura przez którą sie można nieźle władować wink
        czy kobiety mają menopauzę już w wieku 50? chyba znacznie później...
        Póki miesiączkuje może normalnie zajść... i wtedy dopiero schody... tongue_out
          • kevinjohnmalcolm Re: emerytowany general 12.05.21, 01:13
            akasha02 napisał(a):
            > Z tym miesiączkowaniem to różnie. Znam kobietę, co jako czterdziestolatka już zaprzestała.

Moja ciocia miesiączkowała w wieku 66 lat (a może i dłużej, nie chciałem później o takie sprawy pytać).
            Ewenement, bo średni wiek w którym następuje menopauza to 51 lat.
            • prawda_we_mgle Re: emerytowany general 12.05.21, 17:39
              kevinjohnmalcolm napisał:

> średni wiek w którym następuje menopauza to 51 lat.

serio?? i to średni?? to jakoś tak wcześnie...
              myślę, że regularne dość intensywne życie seksualne to przesuwa... chyba gdzieś to czytałam...
              Że samotne kobiety szybciej się "zwijają"...
              Także kobitki! - kolejny powód, żeby "szukać" fajnego chopa big_grin
              • margott_2 Re: emerytowany general 12.05.21, 21:06
                prawda_we_mgle napisała:

> kevinjohnmalcolm napisał:
                >
                > > średni wiek w którym następuje menopauza to 51 lat.
                >
                > serio?? i to średni?? to jakoś tak wcześnie...
                > myślę, że regularne dość intensywne życie seksualne to przesuwa... chyba gdzieś
                > to czytałam...
                > Że samotne kobiety szybciej się "zwijają"...
                > Także kobitki! - kolejny powód, żeby "szukać" fajnego chopa big_grin

Gdzieś czytałam, że samotna kobieta nie ma z kim regulować hormonów. Chyba trza się poddać, bez chłopa ani rusz...
    • gwen75 Re: akceptacja 08.05.21, 23:08
      abc_meee napisała:

> to jestem tym męczona!. Coraz mniej mam ochotę
      > pokazywać/ukrywać/udawać (co tam chceta) swój wiek.

Ja to rozumiem i popieram. Dla istoty życia wygląd nie ma znaczenia. Niestety dla społeczeństwa ma. Ale to świadczy tylko o niedojrzałości społeczeństwa i jego powierzchowności.
    • kevinjohnmalcolm Re: akceptacja 09.05.21, 01:02
      abc_meee napisała:
      > Rynek pracy jest oczywiście dla młodych.

I to jest w Polsce chore. Ludzie 50+ są niemile widziani. Ludzie 60+ dla pracodawców nie istnieją.
      Zapraszam do UK, tutaj nikt nie patrzy na wiek, nie ma on żadnego znaczenia. Nikt także nie patrzy na wykształcenie (poza zawodami w których trzeba mieć uprawnienia), liczą się jedynie faktyczne umiejętności.

> Technologie są dla młodych.

Niekoniecznie. Są dla tych, którzy lubią uczyć się nowinek, a nie robić całe życie wszystko w ten sam sposób. To częściowo zależy od wieku, ale nie wyłącznie.
      • abc_meee Re: akceptacja 11.05.21, 18:02
        Szkoda, że brexit. Pojechałabym. Serio. Niełatwo pogodzić wymagania vs wiek/sytuację. Ot. Ale masz rację, słyszę właśnie takie komunikaty + obserwuję. Tu niestety widzę, że tkwimy w średniowieczu zawodowo/tolerancyjno/mentalnym (to nie jest odkrycie dzisiejsze wink)
      • abc_meee Re: akceptacja 11.05.21, 18:05
        A propos technologii, generalizowałam. Obserwuję młodszych, którzy mają prbl z ogarnięciem maila czy edytowania pisma. Załamka. Już jestem na etapie, że nie chce mi się wnikać dlaczego. Czy to dzieciństwo czy dysleksja (och, jaka częsta wymówka). Widzę, że nieroby lubią zasłaniać się dysfunkcją.
        • kevinjohnmalcolm Re: akceptacja 12.05.21, 01:21
          abc_meee napisała:
          > Czy to dzieciństwo czy dysleksja (och, jaka częsta wymówka).

Myślę że to zwyczajne dysmózgowie http://emots.yetihehe.com/1/puknijsie.gif
          Dzięki postępującej "reformie" edukacji będzie ono tylko zyskiwało na popularności...
    • stasi1 Re: akceptacja 09.05.21, 09:14
      Ale to kobiety twierdzą że randki nie są dla 50tek. Jest dużo facetów którzy chcieli by się z taką spotkac a ona wynajduje różne powody aby tego nie było
    • margott_2 Re: akceptacja 09.05.21, 09:53
      To co sobie od życia wyszarpiesz. Fajny wyjazd, fajny spacer, randka albo i nie. Dobrej perspektywy się nabiera jak człowiek sobie uzmysłowi, że za 20 lat wyszarpać cokolwiek od życia to dopiero będzie trudno.
      • abc_meee Re: akceptacja 11.05.21, 18:11
        Słowo "wyszarpiesz" powoduje u mnie wyczerpanie. Oczywiście rozumiem o co Ci chodzi. Zapewniam, myślę o tym dosyć dużo. A czym dalej, tym we mnie jakiś bunt i niemoc. Niepogodzenie. Niedostosowanie.
        Cholera. Może się już poddałam. A może jestem u skraju.
        Ku..
        kuryku.
    • marcepanka313 Re: akceptacja 09.05.21, 10:46
      abc_meee napisała:

> Czuję się młodsza. Wyglądam (ponoć) na młodszą (no cóż.. widzę fakty wink.

Bardzo często jest tak, że pesel nie współgra z duchem....

> Jednak, gdyby nawet tak było, że czuję, że wyglądam (przesada).. to jestem tym
      > zmęczona!. Coraz mniej mam ochotę pokazywać/ukrywać/udawać (co tam chceta) swój
      > wiek.

To kto Cię do tego zmusza?
      Póki co robisz to z jakiegoś powodu, robisz, żeby nie wypaść, dopasować się, być....

Rynek pracy jest oczywiście dla młodych.

Jest to minus, ale jednak im młodsi tym bardziej rozczeniowi.... więc nie jest to reguła.

Technologie są dla młodych.

Raczej kto nie idzie do przodu ten się uwstecznia.... więc jednak lepiej wiedzieć co w trawie,przynajmniej branżowej piszczy

Ran
      > dki są dla młodych.

Randki są dla tych, którzy mają potrzebę na nie chodzić.... bez względu na wiek

A co jest dla 50 ?

Zagrycha.... wink

• prawda_we_mgle Re: akceptacja 11.05.21, 18:34
      "Rynek pracy jest oczywiście dla młodych. Technologie są dla młodych. Randki są dla młodych. A co jest dla 50 ?" - to samo tylko na luzie... kwestia podejścia...
      Nie chce mi się zdobywać nowych umiejętności - to robię to, co jest dostępne i możliwe...

Dzisiejsza 50 to jakieś 40 kiedyś... :
      technologie - tak,
      randki - oczywiście, że tak,
      praca - na razie tak (coś się na pewno znajdzie, bez przesady)...

W swoim tempie i bez spiny - i w tym wieku może być naprawdę fajnie, bo już człowiek nie taki głupi i dupa już nie taka spięta o każdy duperel.
      • abc_meee Re: akceptacja 11.05.21, 19:07
        a propos nowych umiejętności, ja chętnie bym zdobyła, ale czasem potrzebny nauczyciel. Sama instrukcja nie wystarczy. Jeśli wiesz co chcę powie..(wiem, że nie przeskoczę pewnej granicy, bo obserwuję starszych.. itd itp, ale wiadomo to jest indywidualna sprawa).
        odnośnie drugiej części wypowiedzi, jasne, generalnie to brzmi dobrze. Ale głupi i mądrzy są w każdym wieku wink
        • prawda_we_mgle Re: akceptacja 11.05.21, 23:53
          abc_meee napisała:

> odnośnie drugiej części wypowiedzi, jasne, generalnie to brzmi dobrze. Ale głup
          > i i mądrzy są w każdym wieku wink

haha smile. Miałam na myśli raczej, że z wiekiem człowiek trochę inaczej ustawia sobie priorytety... inne rzeczy są ważne...
          Kiedyś (u wielu) żeby być "kimś", żeby "coś" mieć... Teraz żeby wyjść na słoneczko, przejść się na spacer z w miarę spokojną głową, mieć się do kogo przytulić...
          Wielkie dramy tego świata zostają już trochę z boku, człowiek się tak we wszystko nie angażuje emocjonalnie, to i mniej cierpi... smile
          Jasne, są jednostki, które nigdy nie dojrzewają, ale ja mówię o standardowym człowieku, z którym można już ok 50tki porozmawiać bez specjalnych dupościsków (czyt. który osiągnął już pewien dystans do wszystkiego) smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka