Dodaj do ulubionych

Zdziwienie

30.12.19, 09:08
Jestem zdziwiona wzrastająca popularnością Wandy i Ireny a brakiem małych np.Lucynek czy Danuś, z męskich modą na Henryka (choć tu mniej bo zagranicą Henry jest modny od lat)a nie tak duża popularnością np.Tadzia,Kazia czy brakiem małych Zygmuntów. Henryk i Irena- imiona moich dziadków okazują się teraz być najbardziej trendy🙄,nie spodziewalam się tego.
A co Was zdziwiło ostatnio w trendach?
Pozdrawiam Was na Nowy Rok ☺️megi
Obserwuj wątek
  • angelina7-83 Re: Zdziwienie 30.12.19, 16:43
   Mnie zdziwiła rosnąca popularność Mieczysława.
   Fakt, Zygmunt nie jest aż tak bardzo popularny co Zbigniew. Mały Zbyszek jest w "O mnie się nie martw", stąd może popularność.
   Co do Lucyny to nie jestem zdziwiona brakiem popularności, bowiem to także imię obecnych mam.
  • aledziwok Re: Zdziwienie 01.01.20, 07:52
   Nie wiedziałam, że Irena zyskuje na popularności. Podoba mi się to imię. Nie rozumiem fenomenu Wandy, nie przepadam za zdrobnieniami Wandeczka czy Wandzia. Lucyna i Danuta wypadają brzmieniowo dużo gorzej dla mnie niż Irena czy Wanda, może dlatego moda na nie jeszcze nie powróciła. Nie są tak urokliwe jak Irena chociażby.
   Henryk uchodzi za imię międzynarodowe, łatwe w wymowie za granica może to także jeden z aspektów którymi się kierują rodzice przy nadawaniu imienia. Kazimierz kłopotliwe dla obcokrajowcow „rz”, „sz” przy Tadeuszu. Chociaż wydaje mi się, ze Kazik robi się coraz bardziej popularny.
  • meggan79 Re: Zdziwienie 05.01.20, 12:00
   Z tego co obserwuję w Warszawie,to Józio staje się powoli mocno popularny,zaś Wandzię wkrótce będzie można nazwać następczynią Heleny.
  • eleanor_tilney Re: Zdziwienie 05.01.20, 21:57
   Tadzia odbieram jako imię popularniejsze od Henryka. Dla mnie to imię z tej samej polki co Wanda, i występujące w tych samych miejscach.
   Co do Lucynki wydaje mi się, ze to imię z pewnym plebejskim rysem. Może dlatego nie powraca?
   Mnie nieustannie dziwi nienadawalnosc Renaty i Anety. Trudno mi uwierzyć, ze absolutnie nikomu w całej Polsce się już nie podobają.
   • hanna.konstancja Re: Zdziwienie 01.02.20, 00:34
    Akurat mnie szczerze dziwi,że te imiona w ogóle kiedyś były nadawane.

    --
    "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

    "Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"
   • magia Re: Zdziwienie 01.02.20, 22:34
    Renata i Aneta to imiona obecnych 30-40 latek. Maja własnym dzieciom nadać swoje imię?
    Musisz zaczekać pokolenie to się pojawią.
    • hanna.konstancja Re: Zdziwienie 08.02.20, 10:21
     Kochanie, ale ja na to nie czekam, bo dla mnie są pozbawione uroku..Aneta- skarpeta.Poza tym to chyba mialo być spolszczenie francuskiej Anny, tak jak Anita hiszpańskiej?. Tylko Anika (szwedzka Anna?) jest dla mnie akceptowalna,ale szału nie ma.

     --
     "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

     "Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"
  • mebloscianka_dziadka_franka Re: Zdziwienie 07.01.20, 15:25
   Liczba Zygmuntów systematycznie rośnie, choć fakt, że raczej powoli. Irena bardzo mi się podoba, Wanda wcale. Lucyna to według mnie nie jest imię, które można by w jednym szeregu postawić z Wandą czy Ireną. Jej popularność przypadała na inne lata i jeszcze ludzie nie zatęsknili za nim, to samo jeśli chodzi o Danutę.
  • qatroscc Re: Zdziwienie 14.01.20, 00:28
   Mnie zadziwia negatywnie Marceli i skróty typu Kuba, pozytywnie Zosia, Hanna i Leon. Nie przepadam też za Zuzanną utrzymującą się na topie od lat. Zadziwiający jest brak Łukaszów, Marcinów i Pawłów, a taki Wojtek z lat 80tych się przebija. Katarzyn, Barbar też nie widać.
  • sulimira Re: Zdziwienie 30.01.20, 11:13
   Zdziwilam sie, ze w ubieglym (2019) roku Bogna zostala nadana 3 razy, Bolebor, az 3 (do tej pory bylo tylko dwoch w Polsce) i Nawojka 10 razy...
   • hanna.konstancja Re: Zdziwienie 09.02.20, 07:57
    Oj bardzo bym bym chciała żeby w końcu odpoczęło, bo mam milion powodów żeby ja nadać i tylko tą jednak obchodzącą mnie, wstrząsającą popularność jako argument przeciw. Alternatywy są 3, w tym dwie chyba piękne i jedna - obawiam się, że pretensjonalna. Ale po zmarłym najlepszym Przyjacielu i brzmieniowo mnie satysfakcjonuje.Jednak nic nie dotyka mojego serca tak jak Adam ( z wspomnianego miliona powodów).

    --
    "Talenty trzeba chronić, chwastom wszędzie łatwiej "

    "Wszystko co nie jest autobiografią jest plagiatem"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.