Dodaj do ulubionych

Imię dla 3 córeczki

08.03.20, 00:27
Witajcie,
Jakieś propozycje imion dla 3 córki, w domu na stanie dwie królewny: Gabrysia i Zuzia. Póki co rozważamy: Kornelię, Liwię, Hannę, Rozalię? Prosimy o jakieś podpowiedzi. Dziękuję serdecznie.
Obserwuj wątek
  • inga.a.m.r Re: Imię dla 3 córeczki 08.03.20, 00:43
   Odrzuciłabym Hannę, bo zdecydowanie za popularna. To jedno z imion, które spotykam najczęściej wśród dzieci. Mając Zuzannę nie decydowałabym się na Hannę.
   Kornelia, Rozalia i Liwia są super wink Wybierałabym z tych 3, chyba Rozalka jest mi najbliższa, ale pozostałe dwa imiona tez bardzo lubię.
   Inne propozycje: Melania, Aurelia, Ida, Róża, Adela, Celina, Antonina/Antonia, Gaja, Flora, Lilian(n)a, Blanka, Oktawia.
  • sulimira Re: Imię dla 3 córeczki 08.03.20, 01:10
   Rozalia najbardziej pasuje wedlug mnie. Od Liwi bardziej podoba mi sie Lidia i jej zdrobnienia. Hanna oklepana wiec nie rozwazalabym. Kornelia gryzie mi sie z Gabriela.
   Rozwazylabym Celine, Florentyne, Helene, Anastazje lub Antonine.
  • gaudencja Re: Imię dla 3 córeczki 08.03.20, 12:28
   Hej!
   Hannę bym odrzuciła, ponieważ jest przytłaczająco popularna, w dodatku jest formą Anny. Z Waszych propozycji polecałabym Liwię lub Kornelię. Z innych propozycji - może jeszcze Klementyna, Róża?

   --
   Oni kwitnęli dopiero w III wieku.
   (Jarosław Olesiak)
  • adalwinka Re: Imię dla 3 córeczki 08.03.20, 16:23
   Z Waszych propozycji najbardziej pasuje mi Liwia, Kornelia i Rozalia też fajne. Zamiast Hani rozważyłabym Helenkę.
   Moje sugestie: Michalina, Klara, Łucja, Blanka, Anastazja, Sara, Melania, Olga, Otylia.
  • dalenia Re: Imię dla 3 córeczki 08.03.20, 18:31
   Podobnie jak poprzednie forumowiczki odrzuciłabym Hanię - raz, że popularna, a dwa, że nie chciałabym kolejnej "-anny" po Zuzannie. Pozostałe imiona są jak najbardziej okej. Najlepiej pasowałaby mi chyba Kornelia. Mnie osobiście najbliżej z kolei do Rozalki. Liwia najmniej mi się podoba i chyba najmniej pasuje do Zuzi i Gabrysi, ale jeśli Wam się podoba, to nie widzę przeszkód.

   A która najlepiej pasuje do nazwiska?
  • kaga9 Re: Imię dla 3 córeczki 08.03.20, 18:32
   Wydaje mi się, że wolisz imiona raczej popularne, więc nie będę odjeżdżać z propozycjami wink Uważam, że z Twoich propozycji z imionami sióstr najlepiej zgra się Kornelia. Rozważyłabym również Emilię, Natalię, Alicję i Weronikę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.