Dodaj do ulubionych

Imię pasujące do Stefanii

22.06.22, 20:04
Dzień dobry,
zastanawiam się nad żeńskim imieniem, które dobrze komponuje się z imieniem Stefania.
W tym imieniu spodobało mi się wszystko! Retro klimat, ładne brzmienie, znaczenie, umiarkowana popularność, dużo zdrobnień, które ,,dorastają" (Stefcia, Stefka, Stefa, Stenia...)

Wymyśliłam:

Zofię,
Esterę,
Cecylię,
Anastazję,
Apolonię,
Rozalię,
Franciszkę,
Janinę,
Helenę,
Ritę,
Józefinę,
Eleonorę,
Ofelię,
Felicję,
Florentynę,
Jaśminę,
Mariannę,
Klarę,
Lidię
Wandę, ale nie jestem do końca przekonana czy którekolwiek z nich jest w punkt. Generalnie niektóre z nich są z moim uznaniu zbyt popularne, inne mają niewiele zdrobnień albo dziwne znaczenie. Są też takie, które same w sobie są idealne, ale nie do końca pasują do imienia Stefania.

Z jakim imieniem Stefcia będzie tworzyć dobry duet? Co myślicie o dopasowaniu z tymi, które zgromadziłam? Może na jakieś nie zwróciłam uwagi, a powinnam? smile

Obserwuj wątek
    • majkaja Re: Imię pasujące do Stefanii 22.06.22, 20:33
      Zofia - bardzo ją lubię i tworzy ładny zestaw ze Stefanią, ale jest ogromnie popularna
      Estera - jest w porządku, ale IMO nie pasuje do Stefanii
      Cecylia - niezbyt ją lubię, ale pasuje do Stefanii i nie jest zbyt popularna
      Anastazja - całkiem mi się podoba, ale IMO niezbyt pasuje do Stefanii
      Apolonia - ładna, ale ma taką samą końcówkę jak Stefania, może nie jest to jakaś rymowanka, ale mnie razie, poza tym Pola w pełnej formie jest teraz bardzo popularna
      Rozalia - bardzo ją lubię i bardzo pasuje do Stefanii
      Franciszka - tak jak
      Janinę,
      Helenę,
      Ritę,
      Józefinę,
      Eleonorę,
      Ofelię,
      Felicję,
      Florentynę,
      Jaśminę,
      Mariannę,
      Klarę,
      Lidię
      Wandę
      • majkaja Re: Imię pasujące do Stefanii 22.06.22, 20:41
        Przepraszam, wysłało się za wcześnie. Kontynuując:
        Franciszka - tak jak przy Rozalii
        Janina - tak jak przy Rozalii
        Helena - tak jak przy Rozalii, ale tu dodam, że dla mnie jest trochę zbyt popularna
        Rita - nie podoba mi się i IMO tworzy taki średni zestaw ze Stefanią
        Józefina - tak jak przy Rozalii
        Eleonora - całkiem ładna i całkiem pasuje do Stefanii
        Ofelia - tak jak przy Eleonorze
        Felicja - tak jak przy Rozalii
        Florentyna - tak jak przy Rozalii
        Jaśmina - jest w porządku, ale moim zdaniem nie pasuje do Stefanii
        Marianna - tak jak przy Rozalii
        Klara - tak jak przy Helenie
        Lidia - nie podoba mi się i jak dla mnie nie pasuje do Stefanii
        Wanda - tak jak przy Rozalii

Do tej listy dorzuciłabym Łucję (mimo popularności), Anielę, Różę, Klementynę, Konstancję i może Aurelię. Pasuje też Laura, ale jest zbyt popularna.
    • remigia1 Re: Imię pasujące do Stefanii 22.06.22, 20:46
      Moim zdaniem do Stefanii najbardziej pasują imiona retro o umiarkowanej lub małej popularności, a więc: Franciszka, Wanda, Apolonia, Teresa, Adela, Felicja, Józefina, Rozalia, Tekla, Marianna, Aniela, Cecylia, Bronisława, Teofila, Teodozja, Eugenia, Danuta, Krystyna, Filomena, Honorata, Jadwiga, Klementyna, Leokadia, Łucja, Melania, Pelagia, Petronela, Stanisława.
    • sulimira Re: Imię pasujące do Stefanii 23.06.22, 02:42
      Apolonia pasuje do Stefani, ale ta sama koncowka troche psuje ten zestaw.
      Zamiast Cecyli do Stefani dodalabym Celine.
      Pasuja: Rozalia, Janina, Helena, Jozefina, Felicja, Florentyna, Marianna, Lidia, Klara i Wanda
      Mozna dodac Tekle, Filomene, Telimene, Danuta, Krystyna, Teresa, Bronislawa, Leokadia, Idalia i Urszula
      Troche mniej, ale Marzena, Barbara, Wislawa, Tolislawa, Malgorzata, Aniela, Irena, Kazimiera, Elzbieta czy Regina
    • sulimira Re: Imię pasujące do Stefanii 23.06.22, 02:51
      Imiona do rozwazenia to Apolinaria, Bernadetta, Celestyna, Konstancja, Anatolia, Aniceta, Berenika, Eudoksja, Eulalia, Ewodia, Tomira, Hilaria, Iryda, Antonia, Mirona, Olimpia, Prakseda, Amadea, Blandyna, Druzjanna lub Ignacja
    • gaudencja Re: Imię pasujące do Stefanii 23.06.22, 03:32
      wederen1234 napisała:

> Z jakim imieniem Stefcia będzie tworzyć dobry duet? Co myślicie o dopasowaniu z
      > tymi, które zgromadziłam? Może na jakieś nie zwróciłam uwagi, a powinnam? smile

Witamy!
      Jeśli ma to być drugie imię, wsłuchiwałabym się w brzmienie całości łącznie z nazwiskiem i dopiero wybierała.
    • paula.anna Re: Imię pasujące do Stefanii 23.06.22, 07:55
      Chodzi o drugie imię, czy imię dla siostry Stefanii?
      To ma znaczenie 🙂.

W pierwszym przypadku oba imiona muszą dobrze brzmieć RAZEM, w drugim jest to imo mniej ważne.

Tak czy owak, z Twojej listy odrzuciłabym popularne imiona typu Zośka, Helena, szczególnie dla siostry Stefanii. Bo na drugie ujdą. Choć nie lubię takich zachowawczych drugich imion.

Bardzo lubię i popieram:
      Esterę
      Rozalię (choć ta bardziej mi pasuje dla oddzielnego bytu niż na drugie imię)
      Franciszkę
      Eleonorę
      Felicję
      Mariannę
      Klarę
      Wandę

U kogoś doceniłabym:
      Cecylię
      Apolonię
      Janinę
      Florentynę
      Lidię
    • dalenia Re: Imię pasujące do Stefanii 23.06.22, 11:06
      A to ma być dla siostry Stefanii, czy na drugie dla Stefanii?

W opcji pierwszej mogłabym rozważyć większość wymienionych przez Ciebie imion. Odrzuciłabym:
      Zofię, Helenę i Klarę (zbyt popularne) oraz Esterę, Anastazję, Ritę i Jaśminę (nie ten klimat). Pozostałe super, aż ciężko zdecydować wink

Na drugie dla Stefanii wybrałabym coś 2-sylabowego. Może Stefania Klara albo Stefania Lidia?
    • sulika Re: Imię pasujące do Stefanii 23.06.22, 19:23
      Jeśli chodzi o imię dla siostry Stefanii, to nie przejmowałabym się aż tak bardzo czy ,,pasuje", raczej skupilabym się na tym, czy lubisz je tak bardzo jak Stefkę.
      Wszystkie są w porządku, pasują bardziej lub mniej.
      Dorzuciłabym do rozważenia Walerię, Klementynę, Rożę, Adelę, Celinę, Honoratę, Konstancję, Kalinę, Berenikę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.