theodorka 11.01.06, 19:45 Prozerpina, Proserpina - rzymska bogini kiełkującego zboża, odpowiedniczka greckiej Persefony. Była córką Ceres i jej brata Jowisza oraz żoną Plutona (Hadesa). Jej imię pochodzi od łac. proserpere - "zjawiać się". Znaczenie już znamy... a co o nim sądzicie? Mnie się podoba, jak większość imion mitologicznych, ale na nadanie na pewno nie odważyłabym się Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
theodorka Re: Pozerpina (Poserpina) 11.01.06, 19:49 Chyba jestem rozkojarzona - miało być oczywiście PRoserpina o PRozerpina Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Prozerpina 11.01.06, 21:37 - zawsze mi się podobało (po polsku tylko przez "z", nigdy przez "s"), ale jest to jedno z tych imion mitologicznych, ktore moim zdaniem na nasze warunki nadają się słabiej. Odpowiedz Link Zgłoś
cataluna Re: Prozerpina 12.01.06, 08:57 Skojarzenia zbyt mitologiczne. Nie podoba mi sie. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Prozerpina 11.06.06, 18:25 gaudencja napisała: > - zawsze mi się podobało (po polsku tylko przez "z", nigdy przez "s"), ale jest > > to jedno z tych imion mitologicznych, ktore moim zdaniem na nasze warunki > nadają się słabiej. Zmieniłam zdanie; uważam, że się nadaje, choć oczywiście skojarzenia niesie silne. Odpowiedz Link Zgłoś