theodorka 15.01.06, 18:58 A jak Wam się podoba to imię? Mi bardzo. Nie jest chyba dzisiaj zbyt popularne. Nie słyszałam o żadnej małej Grażynce. Tak ma na imię moja ponad 50-letnia już mama, więc od zawsze mi się podobało Po litewsku "grażus" oznacza "piękna", o ile się nie mylę. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
isztaria Re: Grażyna 15.01.06, 20:40 najmłodsza znana mi Grażyna ma w tej chwili 14 lat, wszystkie inne są w średnim wieku. ta "młoda" Grażyna wyróżnia sie wśród rówieśników swoim imieniem na pewno. Odpowiedz Link Zgłoś
titicaka Re: Grażyna 15.01.06, 20:46 szczerze mowiac nie podoba mi sie mimo iz tak ma na imie moja mama. Odpowiedz Link Zgłoś
titicaka Re: Grażyna 15.01.06, 20:46 szczerze mowiac nie podob mi sie mimo iz tak ma na imie moja mama. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Grażyna 15.01.06, 23:14 Zawsze kojarzyłam z osobami mniej więcej o pokolenie starszymi ode mnie, ale samo imię podoba mi się, chwilami nawet bardzo. Może dlatego, że wszystkie Grażyny, które znam, są świetnymi babkami. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Grażyna 16.06.06, 20:48 Dodam jeszcze, że miałam w klasie Grażynkę, i wyraźnie odczuwalna byla "przebrzmiałość" tego imienia. Ale ono na pewno wróci po okresie karencji, i na pewno będzie się jeszcze podobać. Odpowiedz Link Zgłoś
bodomlake Re: Grażyna 16.01.06, 23:31 Jest to chyba imię wymyślone przez Mickiewicza Całkiem mi się podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
idaaa Re: Grażyna 17.01.06, 10:54 Szczerze mówiąc tak jakoś... Nie bardzo... Sama nie wiem czemu... To chyba jakaś trauma z dzieciństwa zwiazana z państwem Nasych Sąsiadów... Odpowiedz Link Zgłoś
aniadm Re: Grażyna 17.01.06, 11:02 Mam niczym nie uzasadniony uraz do imion zawierających "ż". Z nich wszystkich Grazyna jest jeszcze dla moich uszu najlepsza. Niestety, kojarzy mi się zbyt "pokoleniowo". Poza tym ja osobiście nie mogłabym go użyć, nawet gdyby mi się podobało, bo mam ciotkę Grażynę. Nie, żebym miała coś przeciwko niej, ale jakbym już miała honorować któregoś z żyjących krewnych w ten sposób (a nie mam takiego zamiaru), to jest parę innych osób przed nią na liście. Odpowiedz Link Zgłoś
lily-25 Re: Grażyna 17.01.06, 13:23 Jeżeli będę miała córeczkę (w tej chwili 12 tc, nie znamy jeszcze płci), będzie miała na drugie imię Grażyna, po mojej świętej pamięci Mamie. Odpowiedz Link Zgłoś
szczekuszka Re: Grażyna 17.01.06, 13:36 Niestety, wszystkie znane mi dotad Grazyny, maja dosc specyficzny charakter. Poza tym fakt, jak dla mnie imie, bardzo "pokoleniowe". Odpowiedz Link Zgłoś
trrruskawa Re: Grażyna 16.06.06, 21:15 Ja słyszałam o małej Grazynce, ktora zresztą ma siostre bliżniaczke Bozenke(mają ok 0,5roku) mi sie to imie nie podoba. jest dla mnie takie "ciocowate" Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Grażyna 13.11.06, 22:42 trrruskawa napisała: > Ja słyszałam o małej Grazynce, ktora zresztą ma siostre bliżniaczke Bozenke (maj > ą > ok 0,5roku) Jak na dziś, bardzo oldskulowe, ale jestem pewna, ze jeszcze triumfalnie powróci. Odpowiedz Link Zgłoś
a_weasley Mocne, dziewczyńskie, oryginalne 16.06.06, 23:04 theodorka napisała: > A jak Wam się podoba to imię? Mi bardzo. Mnie również. Kojarzy mi się z dziewczyną energiczną, raczej silną niż wiotką, która wie, czego chce, i to robi. Zaznaczam, że nie znałem blisko żadnej Grażyny, luźno kilka. W statystykach Bartka Górnego nie figuruje, czyli od dwóch lat Wyborcza nie namierzyła we Warszawie żadnej nowo narodzonej Grażynki. Odpowiedz Link Zgłoś
femian Re: Mocne, dziewczyńskie, oryginalne 16.06.06, 23:22 Nie lubię imion z "Ż". Poza tym Grażyna to imie znajomej pani od sprzątania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cynta Re: Grażyna IP: *.dsl.rcsntx.sbcglobal.net 14.11.06, 00:47 Moze byc ale tylko w zestawie z Aldona i Witoldem Odpowiedz Link Zgłoś
nchyb Re: Grażyna 14.11.06, 06:34 o Konradzie zapomniałaś... Do przedszkola mojego syna chodzą 2 Grażynki, jedna w maluchach, druga w zerówce... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: martka_k Re: Grażyna IP: *.aster.pl 14.11.06, 09:03 Dla mnie jedno z mocnych, nieladnych imion. Jakos nie moge sie w nim doszukac wdzieku. Mam przyjaciolke o tym imieniu i na glowie staje, zeby go nie uzywac. Poza tym popieram-Grazynki s ajak Izy-bardzos pecyficzne... Odpowiedz Link Zgłoś