15.01.06, 18:58
A jak Wam się podoba to imię? Mi bardzo. Nie jest chyba dzisiaj zbyt
popularne. Nie słyszałam o żadnej małej Grażynce. Tak ma na imię moja ponad
50-letnia już mama, więc od zawsze mi się podobało wink

Po litewsku "grażus" oznacza "piękna", o ile się nie mylę.
Obserwuj wątek
    • isztaria Re: Grażyna 15.01.06, 20:40
      najmłodsza znana mi Grażyna ma w tej chwili 14 lat, wszystkie inne są w średnim wieku. ta "młoda" Grażyna wyróżnia sie wśród rówieśników swoim imieniem na pewno.
      • titicaka Re: Grażyna 15.01.06, 20:46
        szczerze mowiac nie podoba mi sie mimo iz tak ma na imie moja mama.
      • titicaka Re: Grażyna 15.01.06, 20:46
        szczerze mowiac nie podob mi sie mimo iz tak ma na imie moja mama.
    • kajka04 Re: Grażyna 15.01.06, 22:05
      nigdy mi sie nie podobałosad
    • gaudencja Re: Grażyna 15.01.06, 23:14
      Zawsze kojarzyłam z osobami mniej więcej o pokolenie starszymi ode mnie, ale
      samo imię podoba mi się, chwilami nawet bardzo. Może dlatego, że wszystkie
      Grażyny, które znam, są świetnymi babkami.
      • gaudencja Re: Grażyna 16.06.06, 20:48
        Dodam jeszcze, że miałam w klasie Grażynkę, i wyraźnie odczuwalna
        byla "przebrzmiałość" tego imienia. Ale ono na pewno wróci po okresie karencji,
        i na pewno będzie się jeszcze podobać.
    • cataluna Re: Grażyna 16.01.06, 09:01
      Nie lubie tego imienia.
      • bodomlake Re: Grażyna 16.01.06, 23:31
        Jest to chyba imię wymyślone przez Mickiewicza smile Całkiem mi się podoba.
    • idaaa Re: Grażyna 17.01.06, 10:54
      Szczerze mówiąc tak jakoś... Nie bardzo...

      Sama nie wiem czemu... To chyba jakaś trauma z dzieciństwa zwiazana z państwem
      Nasych Sąsiadów...
    • aniadm Re: Grażyna 17.01.06, 11:02
      Mam niczym nie uzasadniony uraz do imion zawierających "ż".
      Z nich wszystkich Grazyna jest jeszcze dla moich uszu najlepsza.

      Niestety, kojarzy mi się zbyt "pokoleniowo". Poza tym ja osobiście nie mogłabym
      go użyć, nawet gdyby mi się podobało, bo mam ciotkę Grażynę. Nie, żebym miała
      coś przeciwko niej, ale jakbym już miała honorować któregoś z żyjących krewnych
      w ten sposób (a nie mam takiego zamiaru), to jest parę innych osób przed nią na
      liście.
    • lily-25 Re: Grażyna 17.01.06, 13:23
      Jeżeli będę miała córeczkę (w tej chwili 12 tc, nie znamy jeszcze płci), będzie
      miała na drugie imię Grażyna, po mojej świętej pamięci Mamie.
    • szczekuszka Re: Grażyna 17.01.06, 13:36
      Niestety, wszystkie znane mi dotad Grazyny, maja dosc specyficzny charakter.
      Poza tym fakt, jak dla mnie imie, bardzo "pokoleniowe". wink
    • trrruskawa Re: Grażyna 16.06.06, 21:15
      Ja słyszałam o małej Grazynce, ktora zresztą ma siostre bliżniaczke Bozenke(mają
      ok 0,5roku)

      mi sie to imie nie podoba. jest dla mnie takie "ciocowate"
      • gaudencja Re: Grażyna 13.11.06, 22:42
        trrruskawa napisała:

        > Ja słyszałam o małej Grazynce, ktora zresztą ma siostre bliżniaczke Bozenke
        (maj
        > ą
        > ok 0,5roku)

        Jak na dziś, bardzo oldskulowe, ale jestem pewna, ze jeszcze triumfalnie
        powróci.
    • a_weasley Mocne, dziewczyńskie, oryginalne 16.06.06, 23:04
      theodorka napisała:

      > A jak Wam się podoba to imię? Mi bardzo.

      Mnie również. Kojarzy mi się z dziewczyną energiczną, raczej silną niż wiotką,
      która wie, czego chce, i to robi. Zaznaczam, że nie znałem blisko żadnej
      Grażyny, luźno kilka.
      W statystykach Bartka Górnego nie figuruje, czyli od dwóch lat Wyborcza nie
      namierzyła we Warszawie żadnej nowo narodzonej Grażynki.
      • femian Re: Mocne, dziewczyńskie, oryginalne 16.06.06, 23:22
        Nie lubię imion z "Ż". Poza tym Grażyna to imie znajomej pani od sprzątania.
    • Gość: cynta Re: Grażyna IP: *.dsl.rcsntx.sbcglobal.net 14.11.06, 00:47
      Moze byc ale tylko w zestawie z Aldona i Witoldem
      • nchyb Re: Grażyna 14.11.06, 06:34
        o Konradzie zapomniałaś... smile
        Do przedszkola mojego syna chodzą 2 Grażynki, jedna w maluchach, druga w
        zerówce...
    • Gość: martka_k Re: Grażyna IP: *.aster.pl 14.11.06, 09:03
      Dla mnie jedno z mocnych, nieladnych imion. Jakos nie moge sie w nim doszukac
      wdzieku. Mam przyjaciolke o tym imieniu i na glowie staje, zeby go nie uzywac.
      Poza tym popieram-Grazynki s ajak Izy-bardzos pecyficzne...
      • walczakowa3 Re: Grażyna 14.11.06, 21:41
        nie fajne bardzo staromodne...
        • olianka Re: Grażyna 14.11.06, 21:50
          Nie podoba mi się.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.