21.08.06, 18:50
pl.wikipedia.org/wiki/Alruna
Imię germańskie. Podoba się Wam, czy uważacie, że Adalruna brzmiałoby
lepiej smile? Ale znaczenie z tą tajemnicą jest bardzo... tajemnicze smile.
Obserwuj wątek
    • annajustyna Re: Alruna 21.08.06, 18:56
      Jak dla mnie brzmi zbytnio...pogansko (skojarzenie z runami)...
      • abiela Re: Alruna 21.08.06, 19:36
        Adalruna bardziej mi się podoba.
        • gaudencja Re: Alruna 22.08.06, 18:31
          Ja równiez wolę Adalrunę, ale Adalwina jest MSZ o wiele ładniejsza. Zbitka "ru"
          nie we wszystkich imionach mi się podoba, w tym akurat nie.
    • gunka2 Re: Alruna 22.08.06, 17:33
      Adalruna lepiej, zbitka "lr" MSZ za trudna do wymowienia jesli nie ma bardzo
      wyraznej granicy sylab (poloddechu) (mi przynajmniej wychodzi spontanicznie:
      a.lRUna i a.dal-RUna - to drugie znacznie latwiejsze w wymowie). - Ale to moze
      wylacznie moj problem, gdyz mamy rodzinne tradycyjene problemy z poprawna
      wymowa "r" i szybkie przejscie od "l" od "r" jest dla mnie dosc skomplikowana
      sprawa (ale zauwazylam, ze to nie rzadki problem, a juz szczegolnie u dzieci).
      Ja to i z Marlena miewam czasem klopoty. smile
    • martka_k Re: Alruna 22.08.06, 22:03

      zdecydowanie nie. za silne skojarzenia z alrauna>
    • olianka Re: Alruna 22.08.06, 22:24
      Alruna nijak do mnie nie przemawiasmile Adalruna - fajnie.
    • lirael Re: Alruna 23.08.06, 08:00
      Kojarzy mi się z hożą dziewoją w zbroi, bohaterką średniowiecznej sagi lub
      powieści fantasy.
      Serdeczności.
    • kaeira Re: Alruna 24.08.06, 18:13
      Alruna niezłe. (Adalruna o wiele mniej zgrabne). Zgadzam sie, że pasuje dla
      rycerki z fantasy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.