Dodaj do ulubionych

Liwia, Emma czy Emilia

IP: *.2.140.115.tvksmp.pl 14.04.09, 15:24
Proszę o poradę, wybieramy imię dla córeczki i mamy trzy na oku:
Liwia, Emma, Emilia, które najładniejsze, bo bardzo ciężko nam się
zdecydowaćsmile
Obserwuj wątek
    • idaliowa Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:28
      Liwia
      • abiela Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:32
        Najbardziej podoba mi się Emilia, ale jest dość popularna. Nie wiem
        czy wam to przeszkadza?
    • wimperga Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:41
      Ostatnio Liwia zaczęła mi się podobaćsmile.
    • aneladgam Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:43
      najładniejsze Emilia
      wybrałabym jednak Emmę - rzadziej nadawana
      • olianka Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 20:26
        aneladgam napisała:

        > najładniejsze Emilia
        > wybrałabym jednak Emmę - rzadziej nadawana

        Podpisuję się pod tą wypowiedzią.
      • Gość: bati Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.09, 16:07
        wszystkie 3 ładne. Liwia najladniejsze. Emilia najpopularniejsze. a
        Emma chyba najrzadsze.
    • szampanna Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:59
      Naj - Emma. Sama rzuciłam taki pomysł, ale mąż się zjeżył wink
      • Gość: ineczka Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 16:38
        Liwia. moja siostra dała tak na imię swojej córeczce. Nie uwierzysz jak pasuje
        do ślicznej dziewczynki...a zdrabniamy je tak: Liwka, Liwcia, Liweczka, Liwusia,
        liwunia i moje ulubione- LIWETKA.
      • Gość: ja12 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.plock.mm.pl 14.04.09, 16:45
        zjeżył - bardzo delikatnie napisane.Ja bym miał lepszy pomysł - 3
        dni na zmianę Twojego imienia Właśnie na Emmę.
        • gaudencja Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 21:36
          Wiesz, sam leć do USC i zmień imię na imię twojego syna. Skoro tak
          usilnie takie rozwiązania proponujesz innym.
        • szampanna Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 22:36
          > zjeżył - bardzo delikatnie napisane.Ja bym miał lepszy pomysł - 3
          > dni na zmianę Twojego imienia Właśnie na Emmę.
          Wiesz, mój mąż jeży się również na takie aroganckie odzywki. Więc
          lepiej zostaw mnie i moje imię w spokoju...
          A co do zmian imion, to ja mam lepszy pomysł - ufunduj jakąś ekstra
          nagrodę dla kogoś, kto nada imię według Twojego wyboru. Ty
          zrealizujesz się wreszcie życiowo, bo na forum jakoś Ci nie idzie, a
          ktoś zainkasuje coś na dobry początek dla dziecka.
    • mal_art Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 17:12
      Mi najbardziej podoba się Emilia, miękka, dziewczęca, ładnie się zdrabnia,
      odpowiednia i dla dziewczyneczki z kokardkami, i dla dorosłej kobiety. Liwię
      wykluczyłabym z listy ze względu na zbytnie podobieństwo z popularną Oliwią
      (niech się dziewczyna nie męczy i nie przekonuje przez całe życie otoczenia że
      jest Liwią a nie Oliwią). Emma jak na mój gust trochę za twarda.
      Miłego wybierania smile
      • Gość: ja12 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.plock.mm.pl 14.04.09, 18:37
        odnośnie podobieństwa Koleżanka ma rację.Mojej znajomej nadano
        Miłosława i tylko ma z tym kłopot w codziennym życiu,musi
        pilnować "ł"zamiast "r".Może z 10% tak do niej się zwraca,pozostali
        2 imieniem.Nie ma sensu utrudniać aby być oryginalnym..Emma bez
        sensu i tylko po to "jak nikt"
    • marlenka_p Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 17:17
      Mój typ to Liwia, ewentualnie Emilia, ale jak dla mnie za bardzo popularne.
      • granadax Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 17:22
        sama na Emmę miałam apetyt, więc ja szczerze polecamsmile
      • justii23 Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 17:22
        Liwia smile
        • Gość: smok Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: 193.138.241.* 14.04.09, 18:19
          Wszystkie z tych imion śliczne. Liwia i Emma dość oryginalne, a ludzie wolno się rozkręcają więc rówieśniczek nie będzie dużo. Emilia bardziej popularna, ale to ładne imię.
          • Gość: Ona Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 18:23
            Zdecydowanie Liwia.Emma jest razem na szczeblu z Jessicą jak dla mnie oczywiścieuncertain
      • olianka marlenka_p 14.04.09, 20:29
        Proszę, zmniejsz sygnaturkę.
    • wyczyny Emilia 14.04.09, 20:36

    • nelcia714 Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 21:21
      Podobają mi się Liwia i Emilia. Na Twoim miejscu zdecydowałabym się na Liwię smile
      • donmari-2 Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 21:35
        Emilka zdecydowanie. Jest u mnie na 2 miejscu czołówki. Emma i Liwia
        (ta druga, o dziwo, niegdyś moja faworytka!) Nie podobają mi się.
        Liwia podobała mi się parę lat temu, kiedy o małych Liwiach nikt
        jeszcze nie słyszał.
    • quasi.modo Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 23:39
      Wybierałabym między Emmą a Emilią, z lekką przewagą Emmy. Emilia jest bardzo
      pięknym imieniem, ale trochę za "grzeczniutkim" jak dla mnie. Emma ma więcej pazura.
      Liwię odrzucam, bo brzmi mi jakoś zbyt obco.
      • Gość: ja12 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.plock.mm.pl 15.04.09, 03:21
        krótki ten pazur u Emmy,tylko 4 litery.Jak z pazurem to
        Kocia,Puma,Pantera.Zastanawia mnie piękno Emmy - chyba tylko dla
        koneserów.
        • quasi.modo Re: Liwia, Emma czy Emilia 15.04.09, 09:10
          To ciekawe, że dostrzegasz piękno Anny a Emmy nie. Oprócz tego, że Anna jest
          "normalna" a Emma nieco ekstrawagancka, zasadniczo się nie różnią.
          • Gość: ja12 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.plock.mm.pl 15.04.09, 09:45
            któreś z nas jest analfabetą.Wychodzi na to,że Anna to to samo co
            Emma ili troszkę zmodyfikowana.Trudno-w mojej ocenie-totalną głupotę
            utożsamiać z ekstrawagancją.A jakie brzmenie w zestawie np.Emma
            Cybulska,Emma Kapuścińska czy Emma Sałata
            • Gość: Marta Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.2.140.115.tvksmp.pl 15.04.09, 17:46
              Dziękuję za podpowiedzismile zgadzam się z faktem iż Liwia, która mi
              się bardzo podoba, może być mylona z Oliwką, bardzo popularnym
              aktualnie imieniemsad szkoda.Jak tego uniknąć? Oto jest pytanie.
              Emilia jest dość popularna, ale nie tak jak Julia,a samo imię
              śliczne, szczególnie dobre do zdrobnień typu: Emka, Emi, Mila, Milka
              itp. Emma podoba mi się bardzo tylko boję się aby nie była odbierana
              właśnie jak Jesicca lub Samanta,które to imiona są dla mnie nie do
              zaakceptowania.I bądź tu mądry i pisz wiersze.
              • Gość: smok Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: 193.138.241.* 15.04.09, 17:59
                To jak się boisz to nadaj Julia. Liwia i Emma (teraz), to są imiona dla ludzi
                którzy się nie boją smile
              • gaudencja Re: Liwia, Emma czy Emilia 15.04.09, 23:03
                Gdybym sama wybierała - Emilka, mimo popularności. Kiedy doradzam
                komuś, doradzałabym Liwię. IMO świadomość istnienia tego imienia
                jest obecnie nieporównywalnie większa, niż 20 lat temu, a jego
                popularnośc - to widać w twardych danych - rośnie.
    • sanciasancia Re: Liwia, Emma czy Emilia 15.04.09, 19:55
      Emilia
      • lipsmacker Re: Liwia, Emma czy Emilia 15.04.09, 20:30
        Zadne niestety. Emilia zbyt popularna na calym swiecie, Emma taka
        krotka i mdla, a Liwia to dla mnie imie denerwujaca alternatywa
        Oliwii, bo tejze ostatniej oczywiscie juz nie wypada nadawac, a
        Liwia za to zbiera oklaski za oryginalnosc i dobry gust...
    • joanna-wanna Re: Liwia, Emma czy Emilia 16.04.09, 19:30
      Zdecdowanie Emilia
      • Gość: Marta Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.2.140.115.tvksmp.pl 17.04.09, 14:02
        Jak urodzę to dam znać na jakie imię dla córuni się zdecydowaliśmysmile
        • olianka Re: Liwia, Emma czy Emilia 17.04.09, 14:18
          Z góry dziękujemy!
    • Gość: mmena Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.89.67.170.static.crowley.pl 22.04.09, 13:21
      Liwia. Tak nazwalam coreczke. Moim zdaniem to imie ma "pazur".
      Pewnie przez pryzmat najslynniejszej Liwii.
      • Gość: ja11 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: 80.48.4.* 22.04.09, 13:44
        o jaki "pazur"chodzi?Kobieta nie może być drapieżna,a co dopiero
        niemowlak.Chyba,że w nocy bedzie drapieżna-nie bedzie dawała spać
        • kalincia Emilia n/t 22.04.09, 21:29
    • Gość: natienka Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: 81.219.42.* 25.04.09, 18:16
      Emilka
      Nie wiedziałam,że to imię jest tak popularne.
      tak ma na imię moja dużo młodsza siostra. 6 lat temu wybierając dla niej imię
      wahałyśmy się pomiędzy Julią, Amelią i Emilią. Wybrałyśmy imię Emilia bo było
      najmniej z tych 3 imion popularne no i śliczne. W mojej miejscowości (jest dość
      duża) była tylko jedna Emilia (pani po sześćdziesiątce).
      • adziunia Re: Liwia, Emma czy Emilia 28.04.09, 09:38
        Wszystkie trzy są ładne ale najbardziej podoba mi się Liwia, tylko
        też bałabym się ciągłego mylenia z Oliwią
        • betka_1713 Re: Ja mam Liwię 28.04.09, 10:02
          Moja córeczka ma na imię Liwia 2003r. Imię spotykane dość rzadko ( z dzieci
          naszych znajomych tylko jedna dziewczynka ma tak na imie ), z Oliwią mylą ja
          czasami dzieci.Ogólnie imię bardzo się podoba ,wiele osób zwraca na nie uwagę ,
          a co do samej imienniczki to diabeł wcielony w pozytywnym znaczeniu.Najmłodsza
          córka ma na imie Anika ,a najstarsza Paula i ona ma najgorzej bo mylą ją z Pauliną.
          • Gość: Marta Re: Ja mam Liwię IP: *.2.140.115.tvksmp.pl 29.05.09, 21:22
            Urodziła się nasza malutka, gdy tylko ją zobaczyłam wiedziałam, że
            nie pasuje do niej żadne inne imię jak Emiliasmilebyło to zaskakujące
            nawet dla mnie bo przed porodem prawie zrezygnowaliśmy z nadania
            tego imienia. Pasuje do niej jak ulał, a charakterek to ona ma,
            aniołkiem z pewnością nie jestsmile
            • magiczna.panna Emilia - b. ładne imię :) 29.05.09, 21:29
            • gaudencja Re: Ja mam Liwię 30.05.09, 01:02
              Gratuluję, MSZ bardzo dobry wybór!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.