Gość: Marta IP: *.2.140.115.tvksmp.pl 14.04.09, 15:24 Proszę o poradę, wybieramy imię dla córeczki i mamy trzy na oku: Liwia, Emma, Emilia, które najładniejsze, bo bardzo ciężko nam się zdecydować Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
abiela Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:32 Najbardziej podoba mi się Emilia, ale jest dość popularna. Nie wiem czy wam to przeszkadza? Odpowiedz Link Zgłoś
wimperga Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:41 Ostatnio Liwia zaczęła mi się podobać. Odpowiedz Link Zgłoś
aneladgam Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:43 najładniejsze Emilia wybrałabym jednak Emmę - rzadziej nadawana Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 20:26 aneladgam napisała: > najładniejsze Emilia > wybrałabym jednak Emmę - rzadziej nadawana Podpisuję się pod tą wypowiedzią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bati Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.09, 16:07 wszystkie 3 ładne. Liwia najladniejsze. Emilia najpopularniejsze. a Emma chyba najrzadsze. Odpowiedz Link Zgłoś
szampanna Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 15:59 Naj - Emma. Sama rzuciłam taki pomysł, ale mąż się zjeżył Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ineczka Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 16:38 Liwia. moja siostra dała tak na imię swojej córeczce. Nie uwierzysz jak pasuje do ślicznej dziewczynki...a zdrabniamy je tak: Liwka, Liwcia, Liweczka, Liwusia, liwunia i moje ulubione- LIWETKA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja12 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.plock.mm.pl 14.04.09, 16:45 zjeżył - bardzo delikatnie napisane.Ja bym miał lepszy pomysł - 3 dni na zmianę Twojego imienia Właśnie na Emmę. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 21:36 Wiesz, sam leć do USC i zmień imię na imię twojego syna. Skoro tak usilnie takie rozwiązania proponujesz innym. Odpowiedz Link Zgłoś
szampanna Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 22:36 > zjeżył - bardzo delikatnie napisane.Ja bym miał lepszy pomysł - 3 > dni na zmianę Twojego imienia Właśnie na Emmę. Wiesz, mój mąż jeży się również na takie aroganckie odzywki. Więc lepiej zostaw mnie i moje imię w spokoju... A co do zmian imion, to ja mam lepszy pomysł - ufunduj jakąś ekstra nagrodę dla kogoś, kto nada imię według Twojego wyboru. Ty zrealizujesz się wreszcie życiowo, bo na forum jakoś Ci nie idzie, a ktoś zainkasuje coś na dobry początek dla dziecka. Odpowiedz Link Zgłoś
mal_art Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 17:12 Mi najbardziej podoba się Emilia, miękka, dziewczęca, ładnie się zdrabnia, odpowiednia i dla dziewczyneczki z kokardkami, i dla dorosłej kobiety. Liwię wykluczyłabym z listy ze względu na zbytnie podobieństwo z popularną Oliwią (niech się dziewczyna nie męczy i nie przekonuje przez całe życie otoczenia że jest Liwią a nie Oliwią). Emma jak na mój gust trochę za twarda. Miłego wybierania Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja12 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.plock.mm.pl 14.04.09, 18:37 odnośnie podobieństwa Koleżanka ma rację.Mojej znajomej nadano Miłosława i tylko ma z tym kłopot w codziennym życiu,musi pilnować "ł"zamiast "r".Może z 10% tak do niej się zwraca,pozostali 2 imieniem.Nie ma sensu utrudniać aby być oryginalnym..Emma bez sensu i tylko po to "jak nikt" Odpowiedz Link Zgłoś
marlenka_p Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 17:17 Mój typ to Liwia, ewentualnie Emilia, ale jak dla mnie za bardzo popularne. Odpowiedz Link Zgłoś
granadax Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 17:22 sama na Emmę miałam apetyt, więc ja szczerze polecam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smok Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: 193.138.241.* 14.04.09, 18:19 Wszystkie z tych imion śliczne. Liwia i Emma dość oryginalne, a ludzie wolno się rozkręcają więc rówieśniczek nie będzie dużo. Emilia bardziej popularna, ale to ładne imię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ona Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 18:23 Zdecydowanie Liwia.Emma jest razem na szczeblu z Jessicą jak dla mnie oczywiście Odpowiedz Link Zgłoś
nelcia714 Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 21:21 Podobają mi się Liwia i Emilia. Na Twoim miejscu zdecydowałabym się na Liwię Odpowiedz Link Zgłoś
donmari-2 Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 21:35 Emilka zdecydowanie. Jest u mnie na 2 miejscu czołówki. Emma i Liwia (ta druga, o dziwo, niegdyś moja faworytka!) Nie podobają mi się. Liwia podobała mi się parę lat temu, kiedy o małych Liwiach nikt jeszcze nie słyszał. Odpowiedz Link Zgłoś
quasi.modo Re: Liwia, Emma czy Emilia 14.04.09, 23:39 Wybierałabym między Emmą a Emilią, z lekką przewagą Emmy. Emilia jest bardzo pięknym imieniem, ale trochę za "grzeczniutkim" jak dla mnie. Emma ma więcej pazura. Liwię odrzucam, bo brzmi mi jakoś zbyt obco. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja12 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.plock.mm.pl 15.04.09, 03:21 krótki ten pazur u Emmy,tylko 4 litery.Jak z pazurem to Kocia,Puma,Pantera.Zastanawia mnie piękno Emmy - chyba tylko dla koneserów. Odpowiedz Link Zgłoś
quasi.modo Re: Liwia, Emma czy Emilia 15.04.09, 09:10 To ciekawe, że dostrzegasz piękno Anny a Emmy nie. Oprócz tego, że Anna jest "normalna" a Emma nieco ekstrawagancka, zasadniczo się nie różnią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja12 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.plock.mm.pl 15.04.09, 09:45 któreś z nas jest analfabetą.Wychodzi na to,że Anna to to samo co Emma ili troszkę zmodyfikowana.Trudno-w mojej ocenie-totalną głupotę utożsamiać z ekstrawagancją.A jakie brzmenie w zestawie np.Emma Cybulska,Emma Kapuścińska czy Emma Sałata Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.2.140.115.tvksmp.pl 15.04.09, 17:46 Dziękuję za podpowiedzi zgadzam się z faktem iż Liwia, która mi się bardzo podoba, może być mylona z Oliwką, bardzo popularnym aktualnie imieniem szkoda.Jak tego uniknąć? Oto jest pytanie. Emilia jest dość popularna, ale nie tak jak Julia,a samo imię śliczne, szczególnie dobre do zdrobnień typu: Emka, Emi, Mila, Milka itp. Emma podoba mi się bardzo tylko boję się aby nie była odbierana właśnie jak Jesicca lub Samanta,które to imiona są dla mnie nie do zaakceptowania.I bądź tu mądry i pisz wiersze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smok Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: 193.138.241.* 15.04.09, 17:59 To jak się boisz to nadaj Julia. Liwia i Emma (teraz), to są imiona dla ludzi którzy się nie boją Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Liwia, Emma czy Emilia 15.04.09, 23:03 Gdybym sama wybierała - Emilka, mimo popularności. Kiedy doradzam komuś, doradzałabym Liwię. IMO świadomość istnienia tego imienia jest obecnie nieporównywalnie większa, niż 20 lat temu, a jego popularnośc - to widać w twardych danych - rośnie. Odpowiedz Link Zgłoś
lipsmacker Re: Liwia, Emma czy Emilia 15.04.09, 20:30 Zadne niestety. Emilia zbyt popularna na calym swiecie, Emma taka krotka i mdla, a Liwia to dla mnie imie denerwujaca alternatywa Oliwii, bo tejze ostatniej oczywiscie juz nie wypada nadawac, a Liwia za to zbiera oklaski za oryginalnosc i dobry gust... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.2.140.115.tvksmp.pl 17.04.09, 14:02 Jak urodzę to dam znać na jakie imię dla córuni się zdecydowaliśmy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mmena Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: *.89.67.170.static.crowley.pl 22.04.09, 13:21 Liwia. Tak nazwalam coreczke. Moim zdaniem to imie ma "pazur". Pewnie przez pryzmat najslynniejszej Liwii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja11 Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: 80.48.4.* 22.04.09, 13:44 o jaki "pazur"chodzi?Kobieta nie może być drapieżna,a co dopiero niemowlak.Chyba,że w nocy bedzie drapieżna-nie bedzie dawała spać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: natienka Re: Liwia, Emma czy Emilia IP: 81.219.42.* 25.04.09, 18:16 Emilka Nie wiedziałam,że to imię jest tak popularne. tak ma na imię moja dużo młodsza siostra. 6 lat temu wybierając dla niej imię wahałyśmy się pomiędzy Julią, Amelią i Emilią. Wybrałyśmy imię Emilia bo było najmniej z tych 3 imion popularne no i śliczne. W mojej miejscowości (jest dość duża) była tylko jedna Emilia (pani po sześćdziesiątce). Odpowiedz Link Zgłoś
adziunia Re: Liwia, Emma czy Emilia 28.04.09, 09:38 Wszystkie trzy są ładne ale najbardziej podoba mi się Liwia, tylko też bałabym się ciągłego mylenia z Oliwią Odpowiedz Link Zgłoś
betka_1713 Re: Ja mam Liwię 28.04.09, 10:02 Moja córeczka ma na imię Liwia 2003r. Imię spotykane dość rzadko ( z dzieci naszych znajomych tylko jedna dziewczynka ma tak na imie ), z Oliwią mylą ja czasami dzieci.Ogólnie imię bardzo się podoba ,wiele osób zwraca na nie uwagę , a co do samej imienniczki to diabeł wcielony w pozytywnym znaczeniu.Najmłodsza córka ma na imie Anika ,a najstarsza Paula i ona ma najgorzej bo mylą ją z Pauliną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: Ja mam Liwię IP: *.2.140.115.tvksmp.pl 29.05.09, 21:22 Urodziła się nasza malutka, gdy tylko ją zobaczyłam wiedziałam, że nie pasuje do niej żadne inne imię jak Emiliabyło to zaskakujące nawet dla mnie bo przed porodem prawie zrezygnowaliśmy z nadania tego imienia. Pasuje do niej jak ulał, a charakterek to ona ma, aniołkiem z pewnością nie jest Odpowiedz Link Zgłoś