30.10.17, 12:00
tu monika, warszawa, 43 lata, 4 ciąża 17 tydz
Obserwuj wątek
    • wmiedzyczasie Re: hej hej 31.10.17, 09:10
      We wrzesniu skończyłam 40. Jestem w 6t+3d. Druga ciąża, pierwsza 19 lat temu :)
      Jak się czujecie? Macie już za sobą 1 badania prenatalne? Jak to wszystko wygląda?
      • jollyb Re: hej hej 31.10.17, 14:30
        milo Cie widziec :) na tym naszym nowym forum, nasze forum jak niemowle dopiero:)
        ja jestem juz niemal na polmetku ciazy, robilam usg genetyczne ze wszystkimi pomiarami i normalne badania krwi czyli morfologie, cukier, mocz. ja niestety mam cukrzyce ciazowa i dodatkowe wizyty mam u diabetologa. nie robilam zadnych badan ktore nam sie naleza po 40 roku zycia za darmo bo nie bylo oprocz wieku do tego wskazan a lekarz poinformowal o mozliwosci ale nie nalegal. po usg genetycznym gdyby cos wyszlo nie tak to moze by namawial? sama nie wiem.
        czuje sie lepiej niz przez ostatnie 4 miesiace w ciagu ktorych wlaciwie to naprzytulalam sie do kibla za wszystkie czasy. teraz ciut lepiej ale caly czas jest jakos tak niewygodnie, sikam non stop, w nocy zwlaszcza, ograniczenia w jedzeniu tez mnie wkurzaja ... no ale coz byle tylko synus byl zdrowy:)
        ciesze sie ze do nas dolaczylas
      • kowcia Re: hej hej 31.10.17, 14:39
        Hej. Ja robilam wszysstkie badania prenatalne.
        Chcesz to pytaj.
        A tak poza tym to dzis jwzt chyba najgorszy dzien w tych 17 tyg :(
        • wmiedzyczasie Re: hej hej 01.11.17, 13:26
          Mnie strasznie męczą mdłości. W poprzedniej ciazy nie miałam tego problemu. Do tego mam takie napady głodu. To jest chyba związane z nagłym spadkiem cukru. Robie się mocno głodna zaczyna mi się kręcić w głowie i roztrzesiine ręce jak po zbyt dużej ilości kawy. I to wszystko w ciągu 20 sekund:( staram sie jesc malo ale czesto a jak wychidze na fluzej to musze mieć przy sobie cos do szybkiego zjedzenia. Jak sobie uświadomie ze to dopiero początek to aż się boje .

Kowcia a ten nieszczęsny test pappa robiłaś? Tego samego fnia co usg genetyczne? Mój lekarz na razie dość enigmatycznie się wypowiada , wiadomo jestem na ssmym starcie.
          • kowcia Re: hej hej 01.11.17, 17:15
            Tak. Pobrali mi krew i potem usg. Wyniki po ok tyg. Wg mnie badanie z krwii nie jest miarodajne. Taka statystyka. Decydujesz sie na amnio?
      • kowcia Re: hej hej 01.11.17, 17:17
        Czesc !!!!
        Milo ze wpadlas na to forum, dopiero zaczynamy i jak sie nas tu kilka - kilkanascie zbierze to je zamkniemy i bedziemy plotkowac i plotkowac :)

Skad jestes?
        • car.in Re: hej hej 06.11.17, 11:18
          Cześć
          Fajnie ,ze powstało to forum. Ja 43 lata, 4 dziecko, 31 tydzień ciąży. Ciężko znoszę jak i każdą poprzednią. Jestem z Łodzi. Mam córkę i dwóch synków. Teraz też będzie chłopczyk:) Choć marzyłam o dziewczynce.
          • kowcia Re: hej hej 06.11.17, 12:28
            je tez mam juz 2 chlopców i dziewczynę. jak sie dowiedziałam ze jestem w czwartej ciązy to pomyslałam ze to musi byc dziewczyna, i co? jest chlopak :)
            • jollyb Re: hej hej 06.11.17, 14:50
              mam takie jakies mgliste wrazenie ze my "dojrzale "mamy wolimy na starosc ( ha ha ha ) dziewczynke . ja tez marzylam o dziewczynce. a jest chlopczyk... oczywiscie ze nie szlocham ale kurcze jakos tak wole temat rozu lalek warkoczykow i bizuterii niz pilki noznej czy koparek. no ale coz, zobaczymy jak to bedzie. mam nadzieje ze bede dobra mama i dla synka:)
                  • jollyb Re: hej hej 06.11.17, 20:31
                    tak z ciuchami to prawda, w sobote bylam w reserved ( zakupilam zero rzeczy dla niemwlaka tam chyba maja tylko dla wiekszych) potem poszlam do H&M mnostwo mnostwo rzeczy dla dziewczynek dla chlopcow tak sobie-kupilam pare bezow i szarosci i bieli ale szczerze to takie uniwersalne bardziej, w TKmax dla dziewczynek 3 wieszaki dla chlopcow ...1! dopiero w smyku sie poczulam usatysfakcjonowana bo mniej wiecej bylo po rowno dla niemowlat obojga plci:)
                    • kuagmija Re: hej hej 07.11.17, 15:25
                      Ja tak jak wy trzech chłopców i jedna panienka. W ciąży też myślałam, że będziemy mieli dziewczynkę, a tu już w 12 tyg.widać było, że chłopak. Teraz jednak nie zamienilabym go. Jestem mistrzem w składaniu lego ninjago , poznałam chyba wszystkich super bohaterów i nawet już nie zerkam na zabawki dla dziewczynek. Poza tym przynajmniej na zabawki wydam mniej dla tego najmłodszego 😉.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka