polski_francuz
12.02.16, 10:22
Na marginesie watka Luki przeczytalem kilka interesujacych opinii n/t ewolucji polsko-ukrainskich stosunkow. Jako, ze sytuacja u ukrainskich sokolow zmienia sie dynamicznie (ostatnio trzasnal drzwiami mlody minister ekonomii rodem z Litwy), ciekaw jaki jest stan dzisiejszy i jaki bylby, Waszym zdaniem, ideal tych stosunkow.
Ja sobie, z politechniczna prostota, wyobrazam, ze Polska powinna ich potraktowac jak Niemcy, 12 lat temu, nas samych, tzn z poblazliwy poparciem. I, ze koniec koncow, zapanuja miedzy nami takie stosunki jak z Litwa. Ktore bym okreslil jako ocieplajaco sie zimne ale dobrosasiedzkie.
PF