Dodaj do ulubionych

Kiełbasa wyborcza podana

23.02.19, 11:53
Prawdziwa petarda na konwencji PiS . Rzucił ją - jako kiełbasę wyborczą - sam Prezes PiS . Warunkiem otrzymania kiełbasy jest zagłosowanie na PiS w kolejnych wyborach.

Oto kilka obietnic przedwyborczych:

* Od lipca 500 zł też na 1 dziecko.
** Każdy do 26 życia, nie płaci podatku..
*** Obniżenie pracowniczego PIT.(co najmniej dwukrotne).
**** Już 1.IV emerytom trzynastka 11oo zł.
***** Przewrócenie 110) połączeń autobusowych.

PiS idzie na wybory jako Polska Koalicja..... dla dobra obywateli i polskiej gospodarki.
Obserwuj wątek
    • czuk1 Re: Kiełbasa wyborcza podana 23.02.19, 12:20
      Widzę tu propagandę i brnięcie w bagno , poprzez zadłużenie państwa. Zauważam mankamenty w tym programie - powrót do państwa socjalnego. Widać , ze (pominięcie tematu - rozwój gospodarczy) potwierdza się problem zasadniczy - nie daje się wywołać inwestycji innowacyjnych, wzrostu inwestycji. Kolejna słabość - pominięcie w programie zmian w polityce zagranicznej; a sytuacja w stosunkach Polski z innymi państwami jest nieodzowna.
      • snajper55 Re: Kiełbasa wyborcza podana 23.02.19, 12:43
        czuk1 napisał:

        > Widzę tu propagandę i brnięcie w bagno , poprzez zadłużenie państwa. Zauważam
        > mankamenty w tym programie - powrót do państwa socjalnego. Widać , ze (pominię
        > cie tematu - rozwój gospodarczy) potwierdza się problem zasadniczy - nie daje
        > się wywołać inwestycji innowacyjnych, wzrostu inwestycji. Kolejna słabość - pom
        > inięcie w programie zmian w polityce zagranicznej; a sytuacja w stosunkach Pols
        > ki z innymi państwami jest nieodzowna.

        Widocznie z badań wyszło, że suweren cznia rozwój gospodarczy i politykę zagraniczną. Widocznie z badań wyszło, że suwerena obchodzi jedynie jego własna kieszeń. A taki suweren w pełni zasługuje na PiS.

        S.
        • maksimum Re: Kiełbasa wyborcza podana 23.02.19, 16:01
          snajper55 napisał:

          > Widocznie z badań wyszło, że suweren cznia rozwój gospodarczy i politykę zagraniczną.

          Patologia uwaza,ze o rozwoj gospodarczy potrafi dbac tylko Rostowski,a na polityce zagranicznej znaja sie tylko Zdradek i Schnepf.

          PS. Przywrocmy wiec Patologie Obywatelska do wladzy i obsadzmy ministerstwa zdrajcamu Polski.
          • snajper55 Re: Kiełbasa wyborcza podana 23.02.19, 17:24
            maksimum napisał:

            > Patologia uwaza,ze o rozwoj gospodarczy potrafi dbac tylko Rostowski,a na polit
            > yce zagranicznej znaja sie tylko Zdradek i Schnepf.

            Naprawdę tak uważasz?

            S.
    • snajper55 Kaszanka 23.02.19, 17:23
      czuk1 napisał:

      > * Od lipca 500 zł też na 1 dziecko.

      Na pierwsze dziecko? Na pierwsze niepełnosprawne, oczywiście. Lub pierwsze z ciąży mnogiej.

      > ** Każdy do 26 życia, nie płaci podatku..

      Nie płaci podatku od przychodów z tytułu zatrudnienia w firmie państwowej.

      > *** Obniżenie pracowniczego PIT.(co najmniej dwukrotne).

      Obiecał podwyższenie kosztów uzyskania, choć inaczej to nazwał i nie wiadomo, czy faktycznie o to mu chodziło. Pytanie - o ile?

      > **** Już 1.IV emerytom trzynastka 11oo zł.

      Tylko w ty roku. To akurat wyraźnie powiedział.

      > ***** Przewrócenie 110) połączeń autobusowych.

      Przywracanie a nie przywrócenie.

      S.
      • czuk1 Re: Kaszanka 24.02.19, 09:54
        czuk 1 - pisałem w trakcie głoszenia punktów, przez prezesa pis. Stąd niedokładność.
        Dopiero później były uzupełnienia, wyjaśnienia i interpretacje. Twórca nowej partii p.prof. Gwiazdowski wyznał, że nie rozumie obietnicy (podobnie jak - chyba- nie rozumiał prezes pis) "podwyższenia kosztów uzyskania przychodu".
        W sumie po rozwinięciu i uściśleniu tych wielkich i wzniosłych zrobiła się tania kaszanka.

        snajper55 napisał:
        > Na pierwsze dziecko? Na pierwsze niepełnosprawne, oczywiście. Lub pierwsze z ciąży mnogiej.
        Co Ty ? Żartujesz ? sad

        > Nie płaci podatku od przychodów z tytułu zatrudnienia w firmie państwowej.
        Tak ? No to niezły blef. wink

        > Obiecał podwyższenie kosztów uzyskania, choć inaczej to nazwał i nie wiadomo, czy faktycznie o to mu chodziło. Pytanie - o ile?
        Mętne to jest. I nie uściślone do dziś wink


        > Tylko w tym roku. To akurat wyraźnie powiedział.
        Tak też to jedynie było jasno powiedziane. Czyli to jest

        Moja pomyłka. Napisałem - " Przewrócenie 110) połączeń autobusowych."
        Prezes mówił : Przewrócenie 1100 połączeń autobusowych

        > Przywracanie a nie przywrócenie.
        No nie ! Gdyby tak powiedział, to było by realne ale śmieszne. Obietnica do realizacji przez dziesiątki lat nie miała by sensu.
        Ja zrozumiałem, że daty końcowej "przywrócenia" nie podał ale można domyślać się, że do 2023 r (do końca kadencji) uda się przywrócić te 1100 niegdysiejszych połączeń. Słyszałem gdzieś, że połączenia utraciło ok. 2300 miejscowości. A tak dla ciekawości .... jak oni to zrobią ? Będą dopłacać przewoźnikom (z budżetu) do nierentownych połączeń ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka