Dodaj do ulubionych

Specyfikacja

21.09.20, 11:36
Klotnie w obozie wladzy pozwalaja pomarzyc, ze sie rzadzacy pozagryzaja w p(i)siarni. Pomarzmy wiec troche i zaproponujmy jaka specyfikacja powienien miec nowy przywodca.

Zacznijmy od tego czego braknie dzisiaj: zdolnosc do kompromisu. Skad sie taka zdolnosc bierze to trudno powiedziec. Ale zaryzykuje, ze wieksza zdolnosc maja rodacy pochodzacy z Litwy niz ci z krolestwa.

Wyksztalcenie to wazna sprawa. Prawnicy wierza zbytnio w prawo, ktore sie ciagle zmienia i ktore czesto-gesto jest naduzywane (wystarczy poczytac Grishama by sie przekonac). Historycy daja perspektywe ale zyja troche w swiecie, ktorego nie ma. Stawialbym na wyksztalcenie inzynierskie, ktore trzyma sie uniwersalnych praw wszechswiata biorac pod uwage niedoskonala ludzka nature. W wyksztalceniu zwrocilbym uwage na pobyt za granica i na znajomosc obcych jezykow a w szczegolnosci angielskiego, ktory sie stal lingua universalis. Mysle, ze to nie jest zbyt trudny warunek do spelnienia w narodzie emigrantow.

Macie jeszcze jakies punkty do dodania albo do odjecia?

PF
Obserwuj wątek
  • boomerang Re: Specyfikacja 21.09.20, 12:56
   znajomosc obcych jezykow a w szczegolnosci angielskiego

   a ja bym stawiał na kogoś ze znajomością przede wszystkim poprawnego języka polskiego (bez naleciałości angielskich), a poza trym sanskrytu, łaciny, no i na samym końcu angielskiego, przy jednoczesnej nieznajomości takich języków jak niemiecki i francuski, bo te języki powinny ulec marginalizacji aż do ostatecznego zaniku.
  • andrzejg Re: Specyfikacja 21.09.20, 21:01
   Za zdolnością do kompromisu idzie uczciwość. Taki delikwent jeden z drugim powinien popracować w biznesie, gdzie dobrą pozycję z kontrahentami uzyskuje sie poprzez uczciwość. Brak zaufania prowadzi w końcowym efekcie do walki.
   • boomerang Re: Specyfikacja 22.09.20, 00:00
    Ot co, powinien mieć doświadczenie z pracy w biznesie, a nie na uczelni. Niestety, ani prezydent Duda, ani prezydent Trzaskowski tego warunku nie spełniają. W zasadzie to nikt w Polsce tego warunku nie spełnia, poza jednym, Markiem Jakubiakiem z branży browarniczej, który przepadł w wyborach na prezydenta.
   • polski_francuz Polityka = szantaz 22.09.20, 10:07
    " Za zdolnością do kompromisu idzie uczciwość. "

    Szefuncio chce ponoc wywalic Ziobro za srebrne haki. Wolnosc od nekan prawnych zoliborskiego cwaniaczka byla bowiem w rekach prawnego dyktatorka bowiem. Innymi slowy masz haka na kogos to znaczy masz silna pozycje polityczna. Nie masz haka jestes slabenki.

    Sens slowa uczciwosc jest raczej w polityce niezbyt znane i takie zachowanie jak to sportowca hiszpanskiego szokuje: przegrac? dla zasad moralnych?

    PF

  • czuk1 Re: Specyfikacja 22.09.20, 10:01
   Lista prawie wyczerpana.
   Dodałbym jeszcze.....

   Brak negatywów w życiorysie.
   Autorytet w kraju,
   Wysokie notowania poza krajem.
   Doświadczenie życiowe .
   Wiek ok. 50 lat.
   Kilka lat życia na Zachodzie.
   Małe związki z aparatem partyjnym.
   Jasne poglądy polityczne.
   • oleg3 Takich zwieriej nie bywajet n/t 22.09.20, 10:20
    czuk1 napisał:

    > Lista prawie wyczerpana.
    > Dodałbym jeszcze.....
    >
    > Brak negatywów w życiorysie.
    > Autorytet w kraju,
    > Wysokie notowania poza krajem.
    > Doświadczenie życiowe .
    > Wiek ok. 50 lat.
    > Kilka lat życia na Zachodzie.
    > Małe związki z aparatem partyjnym.
    > Jasne poglądy polityczne.

    • wikul Re: Takich zwieriej nie bywajet n/t 22.09.20, 13:27
     Oto wysoki urzędnik państwa polskiego lęka się zjedzenia przez cudzoziemców, inny przestrzega nieletnich przed zażywaniem tabletek zmieniających płeć, kolejny trzęsie się nad informacjami dotyczącymi rozmnażania człowieka, następny otwiera szeroko oczy, bo usłyszał o obyczajach erotycznych uznawanych przez naukę od dziesięcioleci za oczywiste i raczej umiarkowanie ciekawe.
     Wypada, zdaje się, głośno powiedzieć, że jesteśmy w rękach nowych ludzi, żyjących nie tylko w świecie rozdzierającego nieuctwa, braku elementarnych informacji, cierpiących na straszliwe i najdziwniejsze obsesje erotyczne, ale i spożywcze, bądź też wypowiadających najgłupsze opinie na tematy medyczne, fizyczne i metafizyczne.
     Dlaczego akurat oni są u władzy, a nie ci mający cokolwiek mądrego do powiedzenia i zrobienia?

     • oleg3 Re: Takich zwieriej nie bywajet n/t 22.09.20, 15:54
      > Dlaczego akurat oni są u władzy, a nie ci mający cokolwiek mądrego do powiedzenia i zrobienia?

      Jakieś nazwiska? Chodzi ci Wikulu o tych co naprawiają okna taśmą samoprzylepną czy o tych co uważają zabieranie mleka krową za zbrodnię?
      • oleg3 Re: Takich zwieriej nie bywajet n/t 22.09.20, 16:06
       Ortograf! Sorki.

       oleg3 napisał:

       > > Dlaczego akurat oni są u władzy, a nie ci mający cokolwiek mądrego do pow
       > iedzenia i zrobienia?

       > Jakieś nazwiska? Chodzi ci Wikulu o tych co naprawiają okna taśmą samoprzylep
       > ną czy o tych co uważają zabieranie mleka krowom za zbrodnię?
  • felusiak1 Re: Specyfikacja 23.09.20, 01:23
   Moim zdanie inzynier się nie nadaje. Jego interesują rzeczy. Potrzebny jest ktoś kto nie stroni od ludzi i ich .problemow. Zatem socjolog po amerykańskim uniwersytecie. Umie po angielsku. No i narobi takiej bryndzy, że przez dwa pokolenia trzeba bedzie odkrecać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka