Gość: franz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.04, 12:24 typical for U.S.A.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: emka102 Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.04, 12:26 nic m,nie juz nie zdziwi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Patriota Czy ***BUSH*** w ogule istnieje ? IP: *.sup.waw.pl / *.rev.sup.waw.pl 08.11.04, 16:49 Czy to tylko jakis pejs bez brody Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ura bura TAKI TEKST NA PORTALU GAZETY? IP: *.chello.pl 08.11.04, 22:36 chyba minister prawdy rzeczywiście w szpitalu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chinczak A czy byl atak boeninga na Pentagon? Bzdury CIA IP: 218.14.127.* 09.11.04, 11:46 w ktore wirza te glupki z US Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Patriota Czy ***BUSH*** w ogule istnieje ? IP: *.sup.waw.pl / *.rev.sup.waw.pl 08.11.04, 16:49 Czy to tylko jakis pejs bez brody Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: "w ogule" patriota Re: Czy ***BUSH*** w ogule istnieje ? IP: *.dip.t-dialin.net 08.11.04, 16:54 Prawdziwie polski patriota - w kilku slowach kilka bledow kaleczacych patriotyczny jezyk. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Patriota Re: Czy ***BUSH*** w ogule istnieje ? IP: *.sup.waw.pl / *.rev.sup.waw.pl 08.11.04, 17:03 a ty palnacie gdzie zjadles polskie litery rotfl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elek Re: Czy ***BUSH*** w ogule istnieje ? IP: *.gdynia.mm.pl 08.11.04, 18:37 Jestem pewny,ze ten "Polak patrita"- to wredny mahmud. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H. Kloss Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.pgnig.pl 08.11.04, 12:27 Owszem istnieje. To ktoś taki jak gruppenfuhrer Wolf. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hegemon Re: WOLF IP: *.aster.pl / *.aster.pl 08.11.04, 12:50 A juz to mialem sam napisac. Wygodna rzecz - stworzyc manekina z rekoma we krwi, podczas gdy wszyscy wokol sa niewinni jako te owieczki przeczyste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pacyfista Mordy US-Army w Faludzy usprawiedliwia Zarkawi? IP: *.154.77.83.cust.bluewin.ch 08.11.04, 12:33 Od lutego br US-Army zabila w Faludzy ponad 1500 osob, glownie cywilow i dzieci.. Zbomdardowala szpital .. i atakuje dalej. Niby w poszukiwaniu Zarkawiego..Poniewaz wszystkie slowa administracji i armii USA trzeba czytac na opak (patrz m.in. BMR), moze to faktycznie oznaczac ze Zarkawi nie istnieje..a mit o jego "zdobywaniu" ma usprawiedliwic amerykanskie zbrodnie wojenne w Faludzy..www.panstwozla.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kuimichino Re: Mordy US-Army w Faludzy usprawiedliwia Zarkaw IP: *.j.pppool.de 08.11.04, 12:57 Niby, tzn. ze glownym celem USA w Faludzy jest zabijanie cywilow? I co z tego maja? Wywolali wojne w Iraku, zeby zabic 1500 cywilow w Faludzy? Pieprznij sie w glowe i zacznij w koncu myslec. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: post pacyfiści to kretyni, tacy jak ci francuscy z 39 r IP: *.crowley.pl 08.11.04, 13:12 Odpowiedz Link Zgłoś
sothis666 sami jesteście kretyni:) 08.11.04, 13:38 W 39 roku francuzi pamietali po prostu utrate połowy populacji w pewnym przedziale wiekowym 20 lat wczesniej. Po takim czyms tylko zyjące 70 lat pozniej szczeniaki nie rozumieja ich zachowania. A w iraku śmierć 1500 cywili nie ma dla nikogo znaczenia. Ważne jest że trwa "wojna z terroryzmem", ~200mld USD rocznie przepływa na konta kompleksu zbrojeniowego, a w perspektywie kilku lat mozna (wykazując się brakiem wyobraźni) liczyć na udział w zyskach z ropy. Poza tym własne społeczeństwo ma poczucie zagrożenia i doskonale się nim manipuluje. I jest pretekst by wjechac z wojskiem na bl. wschód. Jesli chodzi o terroryzm, to prosze mi wyjaśnić dlaczego zaatakowano własnie irak? Zarkawi nie istnieje, podobnie BMR saddama, którego reżim był świecki do bólu, bo islamiści byli dla husejna zagrożeniem i konkurencją. Amerykanie wybrali najsłabszy kraj zatoki, nie mający nic wspólnego (poza wspólnym wrogiem - usa) z al-kaidą i zamachami. A zabawne jest to że forsa na konta al- kaidy płynie z arabii saudyjskiej, tuż obok za kilka miesięcy detonuje pierwsza irańska bomba A, zaś trochę dalej koreańscy inzynierowie dostają dodatkowe porcje trawy, kończąc pracę nad rakietami które w 25 min. dolecą do Los Angeles. A każdy bandycki reżim, obserwując koniec saddama otrzymał jasny komunikat, ze jego jedyna gwarancją bezpieczeństwa jest własnie posiadanie i gotowość do użycia BMR. I kto tu wyszedł na kretyna? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chlodnym okiem Re: idiotow wszedzie jest pod dostatkiem... IP: 129.81.192.* 08.11.04, 17:30 Post jaki napisal "sothis666" to bardzo rozsadna wypowiedz (niestety, jedna z niewielu w calym morzu wypowiedzi pelnych chamstwa, ksenofobii, rasizmu i prostackiej wiary w brutalna sile i militaryzm...). P.S. Z cala pewnoscia nie jest ani w hamerykanskim, ani w izraelskim interesie szybkie wycofanie z Iraku. Nalezy tam napierw osadzic rzad (czy rezim - bo do demokracji droga wciaz baaardzo odlegla!), ktory bedzie posluszny, a przynajmniej sprzyjacy interesom US-raelskim. P.S. Niektorzy, twierdza teraz - popatrzcie jakos wciaz nie ma tej ropy naftowej z Iraku, a ropa nawet drozeje! Spokojnie, jest jeszcze cos takiego jak dlugofalowe i strategiczne interesy wielkich koncernow amerykanskich. Wazne jest nie tylko kto TERAZ kontroluje zloza ropy naftowej ale wazne jest takze (a moze nawet wazniejsze) kto bedzie je kontrolowal za piec, czy za dziesiec lat! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Mordy US-Army w Faludzy usprawiedliwia Zarkaw IP: *.gdynia.mm.pl 08.11.04, 15:18 Gość portalu: kuimichino napisał(a): > Niby, tzn. ze glownym celem USA w Faludzy jest zabijanie cywilow? I co z tego > maja? Wywolali wojne w Iraku, zeby zabic 1500 cywilow w Faludzy? > Pieprznij sie w glowe i zacznij w koncu myslec. **************************** Sam zacznij myśleć i przytaj dokładnie artykuł. Przyznanie przez USA, że w Iraku chodzi tylko o walkę narodowowyzwoleńczą, byłoby dla Busha kompromitacją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oszołomobójca [...] IP: *.biology.univ.gda.pl 08.11.04, 14:12 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: seb zygac mi sie chce IP: *.176.184.58.revip.asianet.co.th 08.11.04, 14:31 zagadzam sie hussain to byl morderca na pasku usa i europy. ale w jednym momenicie z klienta zamienil sie w szalenca... ale to nie zmienia tego ze w ciagu roku zostalo zamordowanych ok 100.000 cywilow. czyli jak by na to nie patrzec 1/3 tego co saddam w ciagu calego swojego panowania. ktos powie ze to cena demokracji... ale niech to powie prosto w twarz zwyklym ludziom w iraku ktozy stracili swoich bliskich. synow, corki i itd. nie zdziwie sie jezeli teraz przez nastepne dziesieciolecia beda sie wysadzaliw autobusach i metrze. brzydze sie taka demokracja. usa placi 200$ za zycie zeby nie miec pozwow w przyszlosci. zygac mi sie chce... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh te szacunki to bzdury. tak jak i przypisywanie IP: 62.233.214.* 08.11.04, 17:32 wszystkich ofiar amerykanom. jeśli już je można komuś bardziej przypisać - to obrońcom "starego ładu" dzięki którym ta wojna wciąż trwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leszek Re: te szacunki to bzdury. tak jak i przypisywani IP: *.dip.t-dialin.net 08.11.04, 19:48 Gość portalu: marioosh napisał(a): > wszystkich ofiar amerykanom. > jeśli już je można komuś bardziej przypisać - to obrońcom "starego ładu" dzięki > którym ta wojna wciąż trwa. Dociekliwi pytaja z uporem: kto ja zaczal i w imie czego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh a ty co? wczora z marsa doleciałeś? IP: 62.233.214.* 08.11.04, 23:56 dziennika tam nie macie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kapral [...] IP: *.nwrk.east.verizon.net 08.11.04, 14:36 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
sothis666 [...] 08.11.04, 14:56 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antypacyfista Twojej Mordy Nic Nie Usprawiedliwia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.04, 16:32 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh jasne że na niby. ...bo jak wiadomo amerykanie IP: 62.233.214.* 08.11.04, 17:26 bombardują szpitale bo lubią. oni wogóle lubią. dzieci też rytualnie mordują i w.ierdlają na sniadanie. aha, pierw robia z nich [eee... zapomniałem jak to sie nazywa - a, mace] bo przecież wszystkożydzi [icyklisci] "fanatycy sa niezłomni w swej wierze" wysikamy ci to zimą na sniegu, na twoim nagrobku, przygłupie pacyfisto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szelma Re: jasne że na niby. ...bo jak wiadomo amerykani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 10:30 Znecac sie nad wiezniami widac lubia, ale to pewnie tez wymysl antysemitow... Skoro jednak w ten sposob juz mowimy, to moze warto sie rowniez zastanowic czy Ci zli Arabowie(zwani powszechnie terrorystami) lubia rytualnie mordowac swoich rodakow.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Puchatek Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.crowley.pl 08.11.04, 13:27 No jasne, jak "Asia Times" coś napisał, to to MUUUSI być prawda. Czy to nie ten sam poczytny a elitarny tytuł, który pisał kiedyś o tym, jak bezpodstawne są oskarżenia wobec władz autonomii palestyńskiej, a umilkł dopiero, kiedy przechwycono wyładowany bronią statek płynący do Arafata? Co tam fakty, ważne, żeby pokazać, że Jankesi są BE. "Wojna jest zła - kiedy prowadzą ją Amerykanie". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Szelma Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 10:27 Informacje panny Asi dostepne sa w internecie od dosc dawna, niestety caly czas brak konkretow nt. terrorysty Zarkawiego. Odpowiedz Link Zgłoś
a.adas ok, tylko co robią tam Francuzi po stronie powst.? 08.11.04, 13:40 "że ruch oporu w Iraku to walka narodowowyzwoleńcza" to też wymyślona informacja? Francuskie media też przynależą do spisku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eon Apel z Faludży. Al Zarqawi nie istnieje. IP: *.chello.pl 08.11.04, 13:46 APEL Z FALUDŻY DO KOFIEGO ANANA I ONZ Faludża, Irak 14.10.04 Zatrzymajcie tę masakrę! Jest oczywiste, że siły USA każdego dnia dopuszczają się w Iraku aktów ludobójstwa. Kiedy to piszemy, zbrodnie te popełniane są w mieście Faludża. Amerykańskie samoloty wojskowe zrzucają swoje najpotężniejsze bomby na ludność cywilną, zabijając i raniąc setki niewinnych ludzi. Amerykańskie czołgi ostrzeliwują miasto ciężką artylerią. Jak wiadomo, miasto nie stawia zbrojnego oporu. W ciągu ostatnich kilku tygodni nie miały tu miejsca żadne akty oporu, bo właśnie trwają negocjacje pomiędzy przedstawicielami miasta a rządem Allawiego. Nowe amerykańskie bombardowania rozpoczęły się w momencie, kiedy mieszkańcy poszcząc świętują Ramadan. Teraz wielu z nich zostało uwięzionych w ruinach swoich domów i odciętych od wszelkiej pomocy z zewnątrz. W nocy 13 października jedno amerykańskie bombardowanie zniszczyło 50 budynków razem z mieszkańcami. Czy to zbrodnia ludobójstwa, czy może lekcja amerykańskiej demokracji? USA popełnia akty terroru przeciw mieszkańcom Faludży tylko z jednego powodu: aby ich zmusić do zaakceptowania okupacji. Wasza Ekscelencja jak i cały świat wie, że USA i ich sprzymierzeńcy zniszczyli nasz kraj pod pretekstem zagrożenia bronią masowego rażenia. Teraz, po tym, jak ofiarą ich własnego masowego rażenia padły tysiące cywili, przyznali, że nie znaleźli żadnej broni. Jednak nie wspomnieli nic o zbrodniach, które popełnili. Cały świat milczy, nawet zabijanie irackich cywili nie zostaje potępione. Czy USA zapłacą odszkodowania wojenne, tak jak zmusiły Irak do płacenia odszkodowań po wojnie w 1991? My wiemy, że żyjemy w świecie, w którym obowiązuje podwójna moralność. USA stworzyły sobie w Faludży nowy, mglisty cel: Abu Musab al-Zarqawi. Al-Zarqawi to nowa wymówka dla usprawiedliwienia zbrodniczych działań USA. Rok mija odkąd wymyślono ten pretekst i za każdym razem, kiedy atakują domy, meczety i restauracje, zabijając kobiety i dzieci, mówią: "operacja przeciw Zarqawiemu zakończyła się powodzeniem". Nigdy nie powiedzą, że go zabili, bo on nie istnieje. Mieszkańcy Faludży zapewniają, że takiej osoby nie ma w mieście, prawdopodobnie nie ma jej nigdzie w Iraku. Mieszkańcy Faludży wielokrotnie mówili, że jeśli ktoś zobaczy Zarqawiego, niech go zabije. Teraz wiemy, że to nic innego jak fantom, stworzony przez USA. Nasi przedstawiciele wielokrotnie potępiali porwania i morderstwa cywili. Nie mamy nic wspólnego z żadnym ugrupowaniem, działającym w nieludzki sposób. Wasza Ekscelencjo, wzywamy Pana i wszystkich światowych przywódców do wywarcia jak największego nacisku na administrację Busha, by skończył zbrodnie przeciw Faludży i wycofał wojsko z miasta. W naszym mieście było bardzo spokojnie, gdy na jakiś czas się z niego wycofali. Nie było tu żadnych niepokojów. Administracja cywilna działała bez zarzutu, pomimo ograniczonych możliwości. Nasz jedyny występek to ten, ze nie zaakceptowaliśmy okupacji. Mamy do tego prawo według Karty Narodów Zjednoczonych, według prawa międzynarodowego i wszystkich ludzkich norm. Pan, Wasza ekscelencjo, razem z innymi światowymi przywódcami, musi pilnie interweniować, by zapobiec kolejnej masakrze. Usiłowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami ONZ w Iraku by ich o to samo poprosić, ale, jak Pan zapewne wie, są zamknięci w Strefie Bezpieczeństwa w Bagdadzie, my nie mamy do nich dostępu. Domagamy się, by ONZ zajęło stanowisko wobec sytuacji w Faludży. Wszystkiego najlepszego w imieniu mieszkanców Faludży, Rady Shura (tłum: Rada Miejska), związków zawodowych, Związku Nauczycieli, Związku Prawników oraz Rady Przywódcow Klanów. Kassim Abdullsattar al-Jumaily Przewodniczący Centrum Studiow Praw Czlowieka i Demokracji Tekst angielski: www.antikriegsforum- heidelberg.de/irakkrieg2/letter_from_fallujah.html tłumaczyła: anna (viva.palestyna.pl) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZ coś podobny IP: *.top.net.pl 08.11.04, 13:47 Postać na zdjęciu dziwnie przypomina Aloszę Zarkawiewa, skromnego księgowego biura Aerofłotu w Brukseli a potem Inturistu w Paryżu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MEERKAT Podobny do szefa Aeroflotu ktory wynajal Ali AGCE! IP: *.alxndr01.va.comcast.net 08.11.04, 15:03 Czy to nie ten, ktory potem jako kierownik biura Aeroflotu w Rzymie wynajal na poleceni Andropowa Mehmeta Ali Agce do zamordowania papieza? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZ Re: Podobny do szefa Aeroflotu ktory wynajal Ali IP: *.top.net.pl 08.11.04, 16:30 No nie, znacznie młodszy. Tamten po operacji plastycznej robi u antyglobalistów wybijających szyby w McDonaldsach albo miesza keczup w firmie Heinz. Nareszcie ktoś pojął, o co mi chodzi. Niski poziom inteligencji na tym forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antytrep Re: Podobny do szefa Aeroflotu ktory wynajal Ali IP: *.dip.t-dialin.net 08.11.04, 16:46 Gość portalu: ZZ napisał(a): > Nareszcie ktoś pojął, o co mi chodzi. Niski poziom inteligencji na tym forum Ha, ha, ha! Dowcip trepa! (O trepach to sie kawaly opowiada - jak sami je opowiadaja, to sami sie smieja.) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bumbum Re: czasem keczup jest czystszy moralnie! IP: 129.81.192.* 08.11.04, 17:35 No coz, "ZZ" czasem lepiej i moralniej mieszac keczup w firmie "Heinz" nizli robic biznes z hitlerowcami jak pewien "zacny" rod z Texasu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZ Re: czasem keczup jest czystszy moralnie! IP: *.top.net.pl 08.11.04, 19:32 Układy z hitlerowcami zawierali twoi idole: Stalin i Mołotow. Zapłacili za to dzisiątkami milionów trupów twoich rodaków. Odpowiedz Link Zgłoś
k4free PRAWDA = 12 x WYGŁOSZONA na tym protalu 08.11.04, 13:48 W Basajewie Basajew, tam kolejny Basajew, wewnątrz znowu Basajew a na końcu PUTIN... Gdzie nie zajrzysz Basajew, wie to nawet Zakajew, że ten wstrętny Basajew to zaiste PUTIN... Bush ma dziś Bin Ladena Al Zarkawi też ściema Basajewa wszak nie ma... ale za to PUTIN... ...te słowa padły już 17.09.2004 SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE: szukaj.gazeta.pl/szukaj/0,52001.html?VE_szukaj_a=%22Al+Zarkawi+te%BF+%B6ciema%22&tablicaSzukaj=forum_tresc&ile=10&zywe=2&orderby=data_od+desc&x=16&y=8 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aw Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.04, 14:21 > typical for U.S.A.... Chyba raczej typical for Forum. Ta gazeta to szmatlawiec, ta ich informacja jest tyle samo warta co te teksty o UFO jakie czasem zamieszczaja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawska Czy Falludża jeszcze istnieje? IP: *.zicom.pl / *.zicom.pl 08.11.04, 14:22 . Odpowiedz Link Zgłoś
kardiolog Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? 08.11.04, 14:25 Gość portalu: franz napisał(a): > typical for U.S.A.... Istnieje. kardiolog Odpowiedz Link Zgłoś
pndzelek Kontrargumenty pieskow Busha 08.11.04, 14:49 Francja blablabla Saddam byl swinia Zbombardowac tych co maja inne zdanie Gazety sa fuj, White House jest najlepsze zrodlo informacji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MEERKAT KONTRARGUMENTY PACHOLKOW KREMLA I FSB! IP: *.alxndr01.va.comcast.net 08.11.04, 15:14 NIe, Katynia NIGDY NIE BYLO. Wielkiego Glodu na Ukrainie tez nie. Tatarow Krymskich na Krymie nigdy nie bylo! Czeczenie zamieszkuja od wiekow ROSJANIE! Rzekomi agenci FSB we wladzach RP (w tym w wywiadzie wojskowym) NIE ISTNIEJA! ALGANOW to postac fikcyjna wymyslona przez CIA by zdyskredytowac Moskwe! Nie, na Wybrzezu Kosci Sloniowej Murzyni NIE zabijaja francuskich okupantow i NIE nosza znakow z napisem "Niech kazdy zabije swojego Francuza!". Nie, przywodcy al-Fatah i Autonomii Palestynskiej NIE SZUKAJA desperacko kodow i hasel do zagranicznych kont bankowych na ktorych Arafat zdeponowal podobno MILIARD ($1,000,000,000)dolarow skradzionych przez lata z kont rozmaitych palestynskich organizacji pomocowych i wladz administracyjnych. Nie, Faludza NIE padnie przed koncem tygodnia! )) Najlepsze zrodlo informacji: Wydzial Xty FSB na Placu Dzierzynskiego w Moskwie! Odpowiedz Link Zgłoś
k4free PUTIN i BUSHIN są na jednym wózku 08.11.04, 15:34 Stachanowiec Meerkat _NIGDY_ nie miał dowodów na swoje zdrowie psychiczne US-Meerkata wypocin ludzie myślący krytycznie _NIGDY_ nie traktowali poważnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.molgen.mpg.de 08.11.04, 15:11 Nieistniejaca bron masowej zaglady, nieistniejace powiazania Husajna z Bin Ladenem... epidemia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: meerkat Czy polska SLUZBA ZDROWIA istnieje? IP: *.alxndr01.va.comcast.net 08.11.04, 15:23 Czy istnieje sprawny polski RZAD? Czy we wladzach RP jest ktos kto NIE jest Zydem? Czy gen. Jaruzelski istnieje, czy zostal wymyslony przez NSZZ Solidarnosc? Czy firmy polskie sprzedaly kiedykolwiek nielegalnie bron Saddamowi Husseinowi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Polak Patriota Czy mercat jest ZYDEM bo gada jak ZYD ??? IP: *.sup.waw.pl / *.rev.sup.waw.pl 08.11.04, 16:51 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antytrep tego nie wiadomo... IP: *.dip.t-dialin.net 08.11.04, 16:57 ...wiadomo, ze byl trepem, ale sie tak roztyl, ze juz go do zadnego transportowca nie moga zaladowac. dali mu wiec komputer i kazali na forum GW glupie dowcipy opowiadac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka Nie wiem kim jest meerkat IP: *.ifn-magdeburg.de 08.11.04, 17:17 ale ma przytlumiony caly aparat postrzegania jak wielu hamerykanow. Przytlumiony przez system ten sam ktory pozwala ludziom nie majacym pojecia o swiecie znac nazwy jakichs skomplikowanych, wymyslnych chorob, ktore sobie przypisuja, a moze nawet maja wlasnie dzieki temu systemowi!!! Niestety paru pisarzy amerykanskich juz dawno zauwazylo wady tego systemu. A one sa obrzydliwe gdy sie z nimi zetknac po raz pierwszy. Mysle ze ten system przezywa jakis kryzys i jest nie jest to ta demokracja, ktora wielu sobie wymarzylo. Nie wiem jak sie nazywa ktos kto majac taka swiadmosc, zyjac w swiecie zyjacym z tumanienia ludzi na kazdym kroku, tumanienia wiecej niz sredniej spoleczenstwa do rozmiarow koszmaru czuje sie dobrze. W dawnej Polsce takich ludzi nazywano zydami (umyslnie pisze z malej bo nie chodzilo o narodowosc a o to co ci ludzie robili, jaka mieli mentalnosc) - takich mniej sprytnych - cyganami (tez z malej). Zawsze jednak chodzilo o to samo. Terroryzm to niebezpieczne zjawisko. Ale tym otumanionym ludziom nie bedzie z nim latwo. Jak czlowiek majacy pustynie z kasynami gry i fontannami - toaletami co 100 m i miejscami piknikowymi moze miec pojecie jak zyja ludzie na Saharze? On tego nigdy nie zrozumie. Niestety po wizycie w pieknej kalafiornii przekonalam sie wlasnie ze marnotrawstwo doprowadzone do takiego stopnia, marnotrawstwo potencjalu przyrody, zdrowia ludzi musi doprowadzic do czegos zgubnego. I tak sie wlasnie dzieje. Na razie to terroryzm i pogoda nad UK (sprobujcie polatac nad wyspami). Ciekawe co bedzie dalej. Grubych amerykanow to interesuje naprawde? Nie sadze. Ale dopoki sa w sprzedazy w sklepach z zabawkami zolnierzyki z napisem ´the peacemakers´ obawiam sie ze nie za bardzo sie tym zainteresuja. Nawet obcietymi glowami. Nie w slonecznej kalafiornii, nie w La Jolli i nie w zimowych buciorach i t- shirtach.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka Czy po USA chodza tacy co nie sa ´wrong persons´? IP: *.ifn-magdeburg.de 08.11.04, 17:06 bo kogokolwiek o cokolwiek zapytac na ulicy to mowi: ´You´re asking the wrong person´. I dziwic sie ze sie na takich ktos uwzial? Na ulicach wisza plakaty tak swojsko brzmiace: One country, one language, one nation a inaczej niz po hiszpansku to juz w takiej kalafiornii dogadac sie trudno. Buty sportowe hamerykanskie - akcesoria do nich (patrz taki geox) latwiej kupic u cioci w Europie, elektronika (taki memostick w sklepie- 160 dolcow!!!!!) - mamma mia Ludzie- gdyby nie przyroda - a i mimo wszystko to - wyrazy wspolczucia. Skaszaniliscie pogode- marnujecie co sie da- rozpychacie ludziom zoladki - w najbogatszych stanach - najnizszy poziom edukacji. Ludzie u was nawet czekolady nie mozna zjesc. Na wsi w Europie - bagatelka ok. 10 ciu znanych marek i kilka poslednich. O chlebie i serze nie wspomne. Gdyby nie quesadillas i awokado z pietruszka to zjesc nie daloby sie nic. Kawa - brudna woda po ktorej boli glowa. Efekt jakiegos embarga z poludniem kontynentu. Serow zaledwie kilka rodzajow. Jogurt to jakis produkt skladajacy sie glownie z cukru. Jedyna jadalna bulka Sourdough bagette- mieszanina bagietki ale robiona na kwasie. Tyle ze ile mozna jesc to samo. Graham - za ciezkie pieniadze niejadalny. Wszystko (bynajmniej nie fastfood) ciezko przeslodzone jakimis sztucznymi slodzikami. Czekolada glowna krajowa Hershey´s (kiedys dobra) dzis nie zawiera magnezu!!! Wniosek - nie zawiera kakao ale co najwyzej maslo kakaowe. W ciagu zaledwie dwoch pokolen grabiezcza eskpansywna eksploatacja wszytkiego co sie dalo. A dzis chwala sie ze nie wybili wszystkich bizonow? I maja w zoo ´bizony´ z Rosji i Polski ktore my u nas - ´wybilismy´? Czyli co - oni je ratuja?! Samoloty na domestic glownego providera czyli UA tak rozhermetyzowane ze pletwonurek wysiada. To sa wszytko teksty z zycia. Relacja z San Diego na dzis Wyrazy wspolczucia. Podobno to jedno z ladniejszych i bardziej ´stylowych´ miast w USA. A tak- architektura (zapewne von Italy)- i przyroda, i ludzie wyjsciowo z kultur troche bogatszych w tradycje i co? ano wszedzie to samo. Wylewajace sie kupy tluszczu na wozkach inwalidzkich i ´wrong persons´ Jak nie ´wrong persons´ i normalna postura- znaczy sie wady ukladu kostnego i kustykanie. I do tego te cale pupy w dresach, kapciach, obrzydliwych buciorach sportowych ´na sprezynkach´ albo sniegowcach do t- shirta i pogody 20to paro stopniowej... W telewizji - pociete filmy tak ze z biednego Polanskiego zostaja trociny. Drogi wielopasmowe ale z betonu nie asfaltu - zadnych znakow, zadnych zasad- tyle teksty ta zdeformowana, agramatyczna angielszczyzna. Wiec wypadkow na latwej (banalnie) drodze - jest mnostwo. Pani naukowiec w shuttle busie opowiadajaca na caly autobus do nianki od dziecka historie swojego rozwodu, problemow malzenskich i wysylajaca dziecko (6 letnie) do psychoanalityka oraz powtarzajaca co dlugie slowa pisklywym kluskowym angielskim `I love you sweet hurt´. Naukowcy lazacy po ulicach z plakietkami z imieniem i nazwiskiem i napisem Neuroscience (zapewne dumni). Mowic dalej? Usmiac sie trudno. To JEST przerazajace. Ach i jeszcze te rodzinki z siedmiorgiem dzieci i rodzice w osobliwy sposob z nimi rozmawiajacy wyklucajacy sie o kazda bzdure. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jolita Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.mclink.it 08.11.04, 15:24 Skads my juz to znamy. Swego czasu polowalo sie na Bina Ladena i Mullah Omara. I co? I nic. Oni moze tez nie istnieja. Ciekawa teza dla fantapolityki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.gdynia.mm.pl 08.11.04, 15:28 Nieistniejący Zarkawi jest faktycznie idealny. Można go ścigać wszędzie i zawsze. Można też go zabić w dowolnym momencie. W tej chwili to już jest mało istotne, czy Zarkawi jest mitem, przygotowanym przez Powella na wszelki wypadek, czy jest to postać autentyczna. Jak każdy mit, dobrze podlany propagandą, nabrał życia i wymknął się spod kontroli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Puchatek Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.crowley.pl 08.11.04, 16:02 No tak - Asia Times napisał. I wszystko jest jasne. Teraz pozostaje już do wyjaśnienia tylko jedna tajemnica, przy której blednie Archiwum X - jak ten biedak Berg sam sobie obciął głowę, jednocześnie obsługując kamerę... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stain Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.04, 15:57 Zabawne. Ale czy ktoś naprawdę uważa, że Amerykanie wydają masę pieniędzy na stworzenie autorytetu dla partyzantki i idola dla fundamentalistów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pytajnik Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.isko.net.pl / *.k1.isko.net.pl 08.11.04, 16:53 CZY PEWNEGO DNIA DOWIEMY SIĘ,ŻE OPRÓCZ USA INNE PAŃSTWA NIE ISTNIEJĄ,A "TO" CO ISTNIEJE NALEŻY NAWRÓCIĆ "NA MODŁE USA"?HISTORIA ZAWRACA KOŁO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kojonkoski Re: Czy terrorysta al Zarkawi nie istnieje? IP: *.man.lodz.pl / *.man.lodz.pl 08.11.04, 16:56 Jak bedzie trzeba to zmontuja kolejnego "Shreka" (tak jak to bylo tuz przed wyborami z Bin Ladenem) i wysla do al Jazeery oredzie al Zarkawiego do amerykanow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh pomieszanie z poplataniem... IP: 62.233.214.* 08.11.04, 17:16 "ponieważ na wyspach bahama tego roku są wyjatkowo obfite opady deszczu, paryscy uliczni sprzedawcy zostali zmuszeni do obniżenia ceny skórzanych walizek" ---------------- "Gdyby nie było Zarkawiego, administracja Busha zmuszona byłaby przyznać się do niewygodnej prawdy: że ruch oporu w Iraku to walka narodowowyzwoleńcza. Mając zaś Zarkawiego, Amerykanie mogą powtarzać do znudzenia, że Irak to front walki z terroryzmem." - podsumowuje autor. a cóż to za logika?? i jakimi wnioskami skutkuje dla autora? zdradź nam pepe swój proces myślowy i drogę jaką do tego doszedłeś - tylko [plz!] daj nam kilka lat na jej zrozumienie. matematycy do pracy! wychodzi na to że mamy kolejny "problem milenijny" do rozwiazania :] milion dolków czeka... ---------- moze i go "nie ma". i co z tego wynika? na pewno nie to co ten żałosny nawiedzonoodkrywczospostrzegawczy autorzyna [który ma problem z logiką, lub raczej nadmiarem demagogii] chce nam tu wcisnąć. walka narodowowyzwoleńcza polegajaca na wyzwoleniu iraku z ludzi nie popierających starego rezimu? czyli że narodem w iraku są jedynie zwolennicy starych sił saddamowskich? bestialskie zabijanie swoich obywateli tylko dlatego że chcą mieszkać w kraju z [w miarę] mormalnymi słuzbami mundurowymi i administracją nazywamy walką "narodowowyzwoleńczą"??? owszem. zgadam sie na ten termin. pod warunkiem że mamy na myśli "wyzwolenie" narodu z niewoli wolności [której wciaż jeszcze nie ma]. albo po prostu, mówiąc wprost wyzwolenie niepokornych obywateli od życia. przygłupów nie sieją [a szkoda] - mozna by uzyć chwastoksu --------------------- ...w zasadzie to i tak mozna by go użyć... :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka Jest czy nie ma- jest fakt wygodniej jak go nie ma IP: *.ifn-magdeburg.de 08.11.04, 17:23 bo go do tej pory nie zlapano- prawda? Inna sprawa to ta o calej hameryce. Koledzy - napiszcie to przesle wam chlebek i serek. W ramach odruchu altruizmu. Szkoda mi was. Naprawde. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka I jeszcze jedno IP: *.ifn-magdeburg.de 08.11.04, 17:27 to nie ruch narodowowyzwolenczy. To po prostu roznica mentalnosci ktora bedzie zawsze takie rewolucje napedzala. A ze bedzie nietrudno zgadnac. To co sie na dzien dzisiejszy w USA dzieje to paranoja. Ja rozumiem ze mieszkancy USA to juz potencjalnie Meksykanie i Azjaci ale to nie usprawiedliwia robienie z nich zywych kalek. Pod kazdym wzgledem. Jesli tych (folks, guys, dudes) stamtad w takim stanie jak sa i z taka ´moca´ psychiczna wysyla sie do walki w takich krajach jak Irak czy Afryka to ktos kto to robi tez jest zbrodniarzem. Albo idiota. Bo nietrudno przewidziec co sie z nimi stanie przy takim szoku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka I przykro mi- myslalam inaczej IP: *.ifn-magdeburg.de 08.11.04, 17:36 majac za soba doswiadczenia z autopsji (nie wojenne bynajmniej) z Afryki polnocnej. Dzis jestem po prostu przerazona. Rozpetano wojne ktorej USA nie wygra nigdy. To tak jakby wydano wojne rewolucji rosyjskiej - tyle ze 100 razy gorzej. Ale rewolucji rosyjskiej w Rosji nikt nie powalil. Na szczescie po wielu trupach jak ospa- wypalila sie sama. Tymczasem nasza nowa komuna zamorska KOMUNA - nie socjalizm - KOMUNA indywidualistow ktorzy wszyscy sa jednakowi w efekcie dzialania systemu wydala sobie wojne innej komunie- komunie zatwardzialej plemiennej obyczajowosci, ktorej meandrow nie zna. Jaka demokracja jest USA? ano taka. w Kalafiornii za 3 przestepstwa zamyka sie do wiezienia. NIe wazne zapewne czy komus fala stracila stanik, ukradl bulke a jako trzecie przestepstwo chrzaknal glosno w miejscu publicznym. Jest 3 wiec prosze bardzo. W innym stanie skazuje sie na smierc kobiete ktora spedzila w wiezieniu ponad 40 lat? Ja sie pytam gdzie tu rozsadek? Gdzie ta cudowna harmonia demokracji? To jest zbior paradoksow, jak chocby brak zabezpieczen, normalnych ogrodzen i napisy na drzwiach - uwaga na zlodzieji, jak wykaz zawartosci cholesterolu na produkcie ktory sklada sie z zasady tylko z cukrow. Nonsens, idiotyzm, marnotrawstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
pndzelek Re: pomieszanie z poplataniem... 08.11.04, 17:30 Zdecydowanie pomieszanie z polataniem, ale u ciebie. Bo zakladasz, ze wszyscy co walcza w Iraku, to chca powrotu Saddama /twoja logika, czy raczej jej brak jest najbardziej widoczna na przykladzie szyitow/. Do glowy ci nie przyjdzie, ze moze chca swoj wlasny kraj bez wojsk okupacyjnych czy rzadu, ktory jest marionetka okupantow. Oczywiscie pamietam o tym, ze szlachetna okupacja USA i humanitarne bombardowania to doskonala sprawa, z ktorej kazdy musi sie cieszyc. Obrzydliwe AK ktore walczylo z okupantami i kolaborantami, kiedy normalni ludzie sobie chcieli zyc w spokoju w kraju z [w miarę] mormalnymi słuzbami mundurowymi i administracją. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka To NIE JEST wojna wyzwolencza IP: *.ifn-magdeburg.de 08.11.04, 17:41 bo coponiektorzy nie maja nawet pojecia ze ci ludzie zyjac w innych warunkach maja inna mentalnosc. Oni zyja tez systemem i ukladami ale zbudowanymi na czym innym. Rozumiesz czlowieku? Dla kolonizatorow fakt iz Indianie skalpowali POSMIERTNIE zwloki byl barbarzynstwem. Bo oni w tym czasie odliczali baty swoim dzieciakom za zle zachowanie w stosunku do dziewczynek, albo zabawy w tych samych miejscach co dziewczynki albo za wchodzenie na drzewa w zaleznosci na ile stop dziecko weszlo. Z AK to nie ma nic wspolnego. To nie jest zorganizowana walka obronna. Wielu z tych ludzi ma nieakceptowalna dla nas mentalnosc ale prawda jest ze jesli walczyc sie bedzie z nimi zabawowymi zolnierzykami z takiego systemu, zolnierzykami bez psychiki bo te ksztaltuja tez warunki zycia i ten system - to bedzie tylko gorzej. I dlatego to nie ma NIC wspolnego z AK. Niestety na dluzsza mete oni moga sie okazac duuuuuzo grozniejsi. I duzo mniej pozbawieni jakichkolwiek zasad. Czego i takie gamonie jak ten co tu sie wypowiada nie rozumieja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh zapewne, zapewne, panienko... IP: 62.233.214.* 08.11.04, 17:47 ...jesli to do mnie, to musze ci się z przykrościa przyznać iż wiekszy gamoń ze mnie - bo mam także duże trudnosci ze zrozumieniem twoich wypowiedzi... :] za prosto, za logicznie i za skałdnie piszesz jak na mnie - nieboraka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka Za skaldnie - moze IP: *.ifn-magdeburg.de 09.11.04, 10:32 fakt nie warto pisac. Bo kogo dzis obchodzi co ktos widzi. Wazniejsze przeciez jak powiedza i jak bedzie trzeba mowic- nieprawdaz?. Bylam ostatnio w USA i co mysle? Nie obchodzi mnie juz kto tam wygra. Jakie to ma dla nas znaczenie?! Wiem juz za to jakie pokolenie tam uroslo. Bede jezdzic jak bede tego potrzebowac do pracy. Tamtejszy styl i tamtejszy sposob rozgrywania prawdy wcale nie jest lepszy od europejskiego. Jest inny - zdecydowanie to fakt. Ale w zadnej mierze lepszy. A panienka nie jestem juz od jakichs 11tu lat. Odpowiedz Link Zgłoś
pndzelek Re: To NIE JEST wojna wyzwolencza 08.11.04, 17:52 Hmm a jak nazwiesz walke z okupantem i kolaborantami ? Pomine oczywiscie wykorzystujacych chaos rzeczywistych terrorystow i zwyklych bandytow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh słusznie. nie wszyscy. IP: 62.233.214.* 08.11.04, 17:44 część chciałaby nowego porzadku. takiego w którym kazdy gościu bedzie miał obowiązek zapuścić brodę :] ...a w sprawie tych walizek to ci moge podać tuzin argumentów :] ps. zacząłeś juz hodować te swojom brode? moze ci sie przydać w przyszłości [długa długo rośnie] i mnie tez - jeśli więcej ludzi bedzie tak myślało jak ty. Odpowiedz Link Zgłoś
pndzelek Re: słusznie. nie wszyscy. 08.11.04, 17:51 Dlatego tych co chca sobie zapuszczac brody, demokratycznie wymordujemy i wprowadzimy demokratyczny zakaz brod. I obowiazkowo dzieci w szkolach zaczniemy nauczac wierszyki o dobrym wujku Bushu i przyjazni USA-Irak na wieczne czasy. Przeciez wszyscy irakijczycy /z wyjatkiem saddamistow i brodaczy/ kochaja okupacje i kolaboracje /podobnie jak polacy kochali niemcow i AK im psula opinie/. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh idze, idze... IP: 62.233.214.* 08.11.04, 17:54 i co? liczysz że te banialuki skometuję? przesiąć sie na fantazy. masz niezły wstęp :] Odpowiedz Link Zgłoś
pndzelek Re: idze, idze... 08.11.04, 17:56 Fantasy to twoj swiat. Swiat gdzie wszyscy irakijczycy /brodacze i saddamisci to nie irakijczycy/ maja w domu wielkie portrety Busha i amerykanskie flagi. Swiat gdzie kolaboracja z okupantem jest dzialalnoscia godna szacunku. Swiat gdzie zabijanie tych z innymi pogladami nazywa sie humanitarnym bombardowaniem, wyzwalaniem, wojna z terroryzmem itd. itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh :DDD naprawdę jesteś w tym dobry... IP: 62.233.214.* 08.11.04, 18:03 ćwicz dalej. może popełnisz nowego tolkiena ps. pamietaj tylko że nalezy mi sie procent od zysków ze sprzedaży książek. jako sprawcy Twojego Natchnienia. Odpowiedz Link Zgłoś
pndzelek Re: :DDD naprawdę jesteś w tym dobry... 08.11.04, 18:05 Nie jestes w swoich pogladach oryginalny. Jestes tylko marna kopia Busha co walczy w Iraku tylko z terrorystami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh ...a stawy mam prosto z junajted stil IP: 62.233.214.* 08.11.04, 18:14 reszta to robota dżeneralmotors i motoroli... process: [end] ps. ty tylko pamietaj o tym procencie... >: Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka sa rozne swiaty IP: *.ifn-magdeburg.de 09.11.04, 12:23 ty chyba czlowieku nie rozumiesz - wiecej - nie masz pojecia ze sa roznice i sa faktyczne. Wyobralbys sie z zakwefionymi ´siostrami´ samolotem do kasyna w centrum imperium ´wroga´ po to by tracily ´honor´ przy oczywistej kontroli osobistej?! Po tym jak ktos z twojego ´obozu´ rozwscieczyl ´wroga´ dokonujac wielokrotnie makabrycznej zbrodni sciecia glowy na jego ludziach?!!!! Czy ty wogole czlowieku widzisz jakie to sa roznice mentalnosci?! A moze wierzysz w to ze ten Pan uwazal swym niewinnym serduszkiem iz ci ´wrogowie´ to tacy madrzy sa ze od razu odroznia iz on jeden to inny jest chociaz nosi to samo ubranko? Albo tacy glupi, ze widzac to same ubranko i tak nie zareaguja?! A moze wyjatkowo nie zrobia kontroli bo sie boja?!!!!! Czy tobie wogole przychodzi do glowy co taki czlowiek moze myslec? Przyszloby ci gdybys spedzil tyle czasu co ja w krajach arabskich oscylujacych miedzy fanatyzmem islamskim a pozorami akceptacji ´regul gry´ panstw zachodnich. Bo zdradze ci pewna tajemnice. Dla wielu ludzi z takich panstw to JEST GRA. Nie radze jednak sie w nia bawic. Oni te klocki znaja naprawde od wielu pokolen. Nie na darmo cierpialy pokolenia murzynow w Afryce. I nie maja wpisanego okrucienstwa w geny. Ale tam gdzie tworza panstwa maja inna kulture. I wieki mina zanim zrozumieja iz wszyscy na ziemi mamy jednakowe prawa do istnienia i sa tacy, ktorzy to rozumieja. Hipokryzja niektorych odlamow Islamu na pewno nie jest rozwiazaniem na znieczulice dzisiejszego swiata. Ale nie jest tez jej efektem. Ona tam gleboko zakorzeniona. To co napisales do dowod takiej hipokryzji. Jedynym rozwiazaniem dla Iraku bylo zawsze wspoldzialanie odpowiedzialnej czesci swiata wlasnie w kwestiach takich rezimow. Takiego dzialania nie bylo. Rozwiazanie Busha nie bylo sukcesem bo moglo byc tylko gdyby bylo tak precyzyjne i ukierunkowane jak podobne dzialania jego ojca. I takie rozwiazanie byloby najlepsze dla Iraku. Trzeba byc hipokryta totalnym by z takim zdaniem sie nie zgadzac. Nie ma humanitarnych bombowan. Ale sa humanitarne i choc cholernie trudne akcje antyterrorystyczne. Tylko trzeba do tego miec cale rzesze naprawde sprawnych ludzi. Bush na pewno mogl zrobic to inaczej. A stabilizacja w takich krajach jak ten to po prost mus. Ty nie wiesz czlowieku co sie dzieje gdy w krajach arabskich jest balagan polityczny. Kadafi za najdrobniejszy przejaw niesubordynacji wieszal. I wiedzial dla czego. Wiesz jakie to bylo skuteczne? Mial zagwarantowane wielogodzinne pochody na jego czesc w kazde urodzinki pomimo ze w kraju zyjacym z ropy pelno bylo lazacych po ulicach biedakow i kalek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka W USA mozna miec brody i kapelusze czarne IP: *.ifn-magdeburg.de 09.11.04, 11:08 i lupiez. Mozna tez jezdzic w wozku inwalidzkim z powodu nadmiernej tuszy i kupowac z tego wozka rozowy lakier do paznokci. Nie mozna za to gdzieniegdzie pokazac kawalka golego posladka bo to zbrodnia ale za to mozna pokazywac w telewizorze kupe przemocy i wlasciwie nic poza tym, oraz kupe reklam zwiazanych z...jedzeniem oraz przeroznymi srodkami farmakologicznymi np stymulujacymi wydzielanie lez (!). To wszystko jakze uroczo przypomina wiele panstw zbudowanych na prawach islamskich... Nie nie podoba mi sie to. Owszem w panstwach islamskich jest o wiele gorzej bo tam nie ma szansy zyc inaczej. To ta wciaz istotna roznica. Jest jeszcze wiele roznic innych - kolosalnych- na ktore nikt nie zwraca uwagi - ale i w gazecie i w wypowiedziach na forum, i w popularnej opinii pietnuje sie akurat te ktore w wielu wypadkach wcale nie sa najwieksze. Najwieksza jest roznica w motywach. Ludzie w krajach islamskich buduja swoja szanse przetrwania na srodkach niematerialnych. Dlatego fanatyczna wiara jest tam tak niebezpieczna. A jest tak bo olbrzymia wiekszosc z nich - zwlaszcza dzieciakow - zyje w warunkach faktycznej nedzy. Z wielu powodow - ale tak jest. Ludzie w stanach nie maja takich motywow a wiodacym motywem rosnacej wiekszosci spoleczenstwa jest przedluzenie zycia, mlodosci i doczesna konsumpcja. Z punktu pierwszego przejscie do fazy negacji zycia doczesnego i jego wartosci jest dziecinnie proste- moze byc wynikiem beznadziejnosci, swiadomosci braku szans na poprawe. W punkcie drugim - gdy czlowiek na codzien jest diametralnie daleki od stanu zagrozenia zycia i na codzien brak mu silnych motywacji a w takim stanie jest duza wiekszosc amerykanow z tego co zaobserwowalam niezmiernie latwo jest wykorzystac chwilowa ´korzysc´ dla ustroju plynaca z motywacji do ochrony zycia, a wzrastajaca wraz z pojawiajacym sie nagle, prawdziwym badz nie, zagrozeniem do celow politycznych. Zauwazyli to terrorysci ale zauwazaja tez politycy. Niestety wniosek z tego i tak jeden. Wojna jest sytuacja fatalna na pewno olbrzymia zasluge w niej maja politycy USA choc to nie one byly agresorem 11 wrzesnia. W tej chwili przerwanie tej stabilizacji- slusznej, czy nie - byloby jednak moze jeszcze bardziej fatalne w skutkach. Sytuacja jest patowa, a zagrozenie ze strony rosnacego w sile terroryzmu na pewno nie mniejsze i jak sadze przerastajace zrozumienie USA ale i niejakiego pndzelka. Fanatyczny, podjudzony wyrostek z Iraku nie ma barier zolnierza AK. Jego nie interesuje kto i kiedy zginie. Obserwowalam takowych - nie nie brody. Ale wyrostka z dwoma zakwefionymi (nie nie chusty- ale tylko oczy wystajace spod czarnych warstw tkanin!!!) kobietami ktory pakowal sie do San Fransisco. Pytam sie - jak mozna byc tak bezczelnym? A on sie usmiechal w bardzo znany mi sposob. Wiec po co? Gdyby krzyz komukolwiek kojarzyl sie z morderstwami w stylu 11 wrzesnia, wyrachowanymi, bezdusznymi, z morderstwami kobiet w ciazy, dzieci, gdyby zaslanial twarz i mozliwosc sprawdzenia czy dana osoba nie przewozi broni - to czy ktos z nas tu w Europie pozwolilby sobie na taka bezczelnosc?! Zrobiliby to zolnierze AK? Narazali by swoje kobiety na kontrole osobista - ewidentna w takim przypadku po to by wybrac sie zapewne do jakiegos kasyna?! Tylko ja sie pytam- kto te kasyna z fontannami na pustyniach buduje? No i macie odpowiedz. I dla tych z USA. jak to widzieli Indianie: Wszystko na swiecie ma jakis powod i wszystko ma swoje dane przez Duchy miejsce. Niestety Amerykanie wola sprzedawac ´oryginalne indianskie´ figurki niebieskich kojotow made in China miast wsluchac sie w to co ta nieskomplikowana przeciez kultura wnosila.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chlodnym okiem Re: pomieszanie z poplataniem - to fakt !!! IP: 129.81.192.* 08.11.04, 17:49 "mariuszu"... czyzby tylko ludzie Saddama w Iraku mieli dosyc amerykanskiego panoszenia sie, amerykanskiej okupacji oraz agenta CIA jako marionetkowego premiera??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marioosh z pewnością nie. IP: 62.233.214.* 08.11.04, 17:59 ma ich dość duża czesć irakijczyków. to chyba oczywiste. im dłużej bedzie ta wojna trwała tym więcej ludzi bedzie ich miało dość. i o to m.in. chodzi tym co robią taka kaszkę w iraku. aha. nigdzie nie napisałem że jestem fanem sposobu w jaki amerykanie działają w iraku. co nie zmienia faktu że wywraca mi się jak czytam takich nawiedzonych znawców jak gość od artykułu i jednostki chorobowe [na szczęście rzadkie] pokroju pasyfisty. pzd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANka Panie mariooshu- jeszcze inne przemyslenia IP: *.ifn-magdeburg.de 09.11.04, 11:35 to kto zasiadzie u steru w USA znow nie ma znaczenia dla tego co sie dzieje w Iraku. Wyjscie stamtad teraz to tez samobojstwo. Z wielu powodow- po pierwsze dla calej grupy fanatykow - utwierdzenie w przekonaniu ze maja racje i sa bohaterami. I metody takie jak terroryzm na dluzsza mete sa skuteczne. Po drugie - destabilizacja - zagrozenie dla tych - niestety juz niewielu zapewne ktorzy chca sie wyrwac z pietna rezimu ktorym jest wiele panstw zbudowanych na islamie. To zabawne ale w tej gazecie czytalam jeden niezly artykul. Ten wywiad na Bali. Byl swietny. Tak to wlasnie wyglada. Zabawne ale w kulturze islamskiej liczy sie sukces i cel, a nie srodki. Zabawne bo tak podobne do tego co w praktyce tez bardzo zblizyli sie Amerykanie. Z dwoch biegunow podobna zawzietosc ale kolosalnie rozna sila psychiczna. Ja raczej nie mam watpliwosci ze przecietny Amerykanin nie jest zdolny do takich zbrodni do jakich zdolny bylby calkiem przecietny Irakijczyk rosnacy w takich warunkach i ciaglej desperacji. Przedluzanie dzialan zbrojnych na wieksza skale tylko te desperacje zaostrzy. Naprawde jesli na prawdziwa stabilizacje nie zdobedzie sie caly trzezwo myslacy swiat, i bedzie wiecej takich aktow buntu jak podpalanie meczetow w zemscie zamiast dzialan ukierunkowanych i precyzyjnych to bedzie gorzej niz zle. Ale prawdziwa stabilizacja to nie ataki rakietowe. Prawdziwa stabilizacja to tez czysta energia. Wiatraki?! Pytacie dlaczego tak psuja srodowisko w Stanach? Bo tam te sieroty nigdy porzadnie nie wziely sie za ekologiczne srodki energii. Bo i po co? Latwo bylo wciaz wszystko marnowac bez przerwy. A przeciez maja plywy, maja wiatry, maja gory, i maja slonce. Nawet prostych kolektorow na dachach nie wykorzystuja. A stac ich byloby na to. Oni wola wydawac na liposuction, diet food, cud diety bo najtrudniej...mniej zrec po prostu. Stac ich na wydawanie majatku na wielkie vany i domy a nie stac na to by zyc jak ludzie? Gdyby tak zyli ludzie w Europie to nie byloby tu juz na czym zyc. Mieszkalibysmy na jednej wielkiej kupie smieci, i nie byloby nas bo mielibysmy problemy z ...plodnoscia na skutek nadmiernej tuszy... Odpowiedz Link Zgłoś
jot-23 "jedyne zdjecie" 08.11.04, 17:39 z uporem idioty powtazany jest w artykule kretynizm o "jedynym zdjeciu" www.smh.com.au/ffxImage/urlpicture_id_1076388371874_2004/02/10/abu_zarqawi,0.jpg abcnews.go.com/International/wireStory?id=174210 www.firstcoastnews.com/news/news-article.aspx?storyid=20116 tu sa 3, znalezione w 30 sekund na internecie. reszta artykulu jest podobnej jakosci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Miguell Jest i INNE - KOLOROWE FOTO Zarkawiego - oto ono.. IP: *.tvsat364.lodz.pl 08.11.04, 18:31 Więc niech tu nie pitolą , że istnieje tylko ta czarno-biała ) Oto druga fotka nieuchwytnego Abu... newsimg.bbc.co.uk/media/images/39852000/jpg/_39852251_zarqusposter_afp203.jpg Odpowiedz Link Zgłoś