Dodaj do ulubionych

Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" ...

    • zhk No cóż 11.12.04, 15:04
      No cóż, moim zdaniem tak niestety jest. Kościół tkwi jeszcze jedną nogą w
      przedsoborowej rzeczywistości i minie pokolenie pewnie, kiedy to się zmieni.
    • Gość: niezdecydowany niech się stanie ciemność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:08
      zabrałbym głos, ale tu same prawicowe oszołomy, nie....
      • alpha_helix Re: niech się stanie ciemność, prosze rozjasnij 11.12.04, 15:31
        Gość portalu: niezdecydowany napisał(a):

        > zabrałbym głos, ale tu same prawicowe oszołomy, nie....
        ------------------
        Zachecam do wypowiedzi. Sam staram sie zrozumiec argumenty popierajace
        wypowiedz Srody.
    • Gość: cysorz Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.twcny.rr.com 11.12.04, 15:11
      Jak powszechnie wiadomo SLD, champion rownosci szans i tolerancji, walki z
      klerem, religijna narkomania (religia=opium dla ludu) swieci przykladem
      prawdziwego wyemancypowania i rownouprawnienia kobiet nietylko w domu, ale i w
      pracy. Wszyscy wiedza, ze tylko dzieki siermieznemu uporowi swiatlej lewicy
      kobietom ofiarowano w Polsce najlepiej platne prace i nie dziwota, ze panstwowe
      molochy bija sie o kazda dostepna pracownice (nie to co ten obrzydliwy sektor
      prywatny). A juz szczegolnie jest to widoczne w strukturach partii i wladzy,
      wsrod baronow i czlonkow struktur centralnych, gdzie jak wiadomo stosunek
      mezczyzn do kobiet jest 1:1 a czasami to nawet wiecej jest kobiet niz mezczyzn i
      to kluje w oczy katolikow, ktorzy w rewanzu nawoluja kobiety do buntu i powrotu
      do zajec "typowo" kobiecych (kinder, kuchen und kirschen). Kobiety SLD to sila
      musza wypychac chlopakow na stanowiska, a w rzadzie SLD-owskim mezczyzni sa
      traktowani jak pieszczoszki.
      • Gość: krytyk Popraw: Tow. J. wepchnela swego chlopa do mamra nt IP: HTTP1.* / *.esc11.net 11.12.04, 15:32
    • Gość: subject Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: 212.182.110.* 11.12.04, 15:12
      "Autentycznie prawdziwe" jest to, że pani Środa powiedziała to, czego nie
      powinna była powiedzieć. Reprezentowała Polskę, a takich głupot w imieniu
      wszystkich Polaków wypowiadać nie wolno. Na przyszłość - o ile pozostanie na
      stanowisku - powinna więcej używać rozumu. W każdym razie refleksja niech
      poprzedzać mówienie. Przydałoby się również trochę więcej wiedzy dotyczącej
      nauczania Kościoła katolickiego. Nie można przecież o nauczaniu Kościoła
      wnioskować z zachowania katolików. Właśnie tu tkwi błąd pani Minister.
    • Gość: krytyk Tow. ormowiec pijany ''walacy swa stara' to FALSZ IP: HTTP1.* / *.esc11.net 11.12.04, 15:18
      widzialem przez pol wieku zludzenia? Przeciez to komuchy glownie dreczyli swe
      rodziny: polglowki, karierowicze, pijaczyny, milicjanci, nieroby, zdrajcy.
      Czy z tego da sie wysnuc wniosek ze 'w kraju postkomuszym przemoc w rodzinie
      jest pochodna obecnosci palki gumowej w dloni tow. Janika (pamietamy!)'???
    • Gość: cysorz Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.twcny.rr.com 11.12.04, 15:27
      Z kompletnie dalszej perespektywy: czy chcemy czy nie chcemy, toczy sie teraz
      religijna wojna Islamu z niedobitkami Chrzescianstwa. Jak widac w TV, tamta
      strona jest bezwzgledna, zamknieta na dyskusje, falszywa, podstepna (cel uswieca
      srodki - przypomnijcie sobie Almanzora z Konrada Walenroda), o moralnosci
      Kalego, i otwarcie soborowe jest jej obce. Nasz polska "Komuna" ze wzgledu na
      brak moralnego kregoslupa ma wielkie zdolnosi przystosowawcze, miekki kark i
      melanz zyciowej filozofii dziwki i alfonsa, i dlatego jest ciagle przy wladzy.
      Ale czy ta gotowosc do "dania d.." wystarczy na zagony Islamu?

      PS. Stratedzy Islamu nie widza w Polsce prawdziwego przeciwnika. Dlaczego?
    • Gość: Janek Janik niech sie zdecyduja... IP: *.qc.sympatico.ca 11.12.04, 15:31
      Czy to co powiedziala Sroda jest prawda czy jest autentuczne. Prawda jest prawda
      i juz, a idiota moze byc autentyczny lub nie. Wychodzi na to ze Janik to
      autentyczny idiota i to jest prawda.
    • Gość: kix Niebicie kobiet zaczac od Srody - haslo, IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.04, 15:36
      konczace felieton Macieja Rybinskiego w dzisiejszej Rzeczyspospolitej. Polecam!
    • Gość: user Lizus Jajnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:38
    • Gość: Julia TO SZCZERA PRAWDA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:43
      Mnie mąż bił przez 5 lat, oczywiście chodząc przy tym co Niedziele do kościoła,
      przyjmował komunie, spowiedał się,słuchał kazań, aż w końcu zostawiłam go i
      teraz jestem szczęśliwa z ateistą, który jest dobrym człowiekiem
      • Gość: scen Re: TO SZCZERA PRAWDA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:55
        Napisz scenariusz do opery mydlanej...........
    • Gość: fakt_nieautentyczn Od kiedy prawda jest "nieautentyczna"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:55
      Pan przewodniczący zaczyna mieć problemy z logicznym rozumowaniem: od kiedy to
      prawda dzieli się na "autentyczną" lub "nieautentyczną"?
      • Gość: obserwator2 Re: Od kiedy prawda jest "nieautentyczna"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:40
        Gość portalu: fakt_nieautentyczn napisał(a):

        > Pan przewodniczący zaczyna mieć problemy z logicznym rozumowaniem:
        > od kiedy to
        > prawda dzieli się na "autentyczną" lub "nieautentyczną"?

        Twoja logika jest dość niskiego lotu. Ustosunkuj się do poniższego tekstu:
        Określenie "szczera
        prawda" jest dobrze znane i nikt go nie krytykuje, a jest formalnie nielogiczne
        z tego samego powodu.
        Wiadomo że rzeczywistość jest często bogatsza niż możliwość jej werbalnego
        opisu. Są więc stwierdzenia prawdziwe, jedne pełniej, inne słabiej opisujące
        rzeczywistość. Gdy chcemy podkreślić że jakaś wypowiedź WYJATKOWO trafnie
        pasuje do rzeczywistości dodajemy przymiotniki w
        rodzaju "szczera", "cała" , "głęboka". Janik użył "autentyczna". No i co?
        • Gość: Noito Re: Od kiedy prawda jest "nieautentyczna"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:48
          No i to że brzmi to tak samo jak "najbardziej optymalne".....logiku
          • Gość: obserwator2 Re: Od kiedy prawda jest "nieautentyczna"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:59
            Gość portalu: Noito napisał(a):

            > No i to że brzmi to tak samo jak "najbardziej optymalne".....logiku

            Czy ja popieram określenie "najbardziej optymalne"...?

            Logika Arystotelesa, dwuwartościowa (gdzie zdania są albo prawdziwe albo
            nieprawdziwe (fałszywe)) jest wielkim osiągnieciem ludzkości stosowalnym w
            sformalizowanych dyscyplinach jak geometria, czy algebra. Życie jest bogatsze.
            Potrzebę logiki wielowartościowej dostrzeżono już w początkach ubiegłego
            stulecia. Jednym z jej twórców był wybitny polski matematyk, Łukaszewicz.
            Tzw. "sztuczna inteligencja", czyli dział informatyki poświęcony zagadnieniom
            podejmowania decyzji przez programy komputerowe w warunkach niepewnych, przez
            ich złożoność, nie mógłby powstać bez znajomości podstaw logiki
            wielowartościowej.
            W tej właśnie logice, stopień prawdziwości zdania jest liczbą zawartą między 0
            a 1.
            Blisko 1 oznacza prawdę "bardzo prawdziwą". W okolicach 0 mamy fałsz. W połowie
            drogi mamy sytuację zdarzającą się średnio co drugi raz.
            • Gość: Janek Prawda "bardzo prawdziwa"==maslo maslanne IP: 69.156.10.* 12.12.04, 03:39
              Piszesz: "Blisko 1 oznacza prawde "bardzo prawdziwa". W okolicach 0 mamy falsz.
              W polowie drogi mamy sytuacje zdarzajaca sie srednio co drugi raz."

              To co napisales "prawda bardzo prawdziwa" to cos w rodzaju maslo maslanne.
              Miales na mysli chyba tak zwana "fuzzy logic". Wiec pokrodce to; fuzzy logic
              jest podzbiorem boolean logic i jest bardziej podobna do rachunku
              prawdopodobienstwa, z ta roznica ze suma tych prawdopodobienstw nie musi byc 1.
              Fuzzy logic ma zastosowanie miedzy innymi do kontroli systemow.

              W relacjach ludzkich to jednak powinno sie formulowac swoje mysli jasno i
              zgodnie z przyjetymi zasadami no chyba ze jest sie tak zwana 'polska
              lewica'=='fuzzy lewica' i broni sie p. Srody. Ci ktorzy bronia p.Srody maja
              chyba fuzzy umysl a moze sa polprzytomni i nie wiedza o czym mowia. A tak wogole
              to ta cala ta tak zwana polska lewica zostala kompletnie 'sfuzzyfikowana' a to
              co sie z tego czegos wydobywa to jest jakis belkot coraz bardzie trudny do
              zrozumienia
    • Gość: Rekin JULII SĄ TYSIĄCE, BITYCH PRZEZ KATALIKÓW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:56
      • Gość: Morphy A rozwiazaniem jest socjalizm i obozy smierci IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 16:28
        Prawda? Od dawna wiadomo, ze socjalizm szanuje czlowieka. Jak to ujal wybitny lewicowiec Stalin:

        "Jest czlowiek - jest problem; nie ma czlowieka - nie ma problemu."

        Prawda towarzyszu?
      • Gość: Mao Tse Tung Chińczycy biją swoje żony już od 6000 lat ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 20:15
        • Gość: żona Chińczyka a kompartia nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 20:18
          • Gość: SLDUpek bo to wina katolików IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 20:20
    • Gość: abepe ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:57
      zastanawiające jest, jak sukienkowi histerycznie reagują na jakąkolwiek krytykę
      na ich temat. Niby rąsie złożone do bozi, a ile tam jadu i nienawiści, aż piana
      z buzi doleciała mi na biurko, a fe...
    • Gość: Ja Janik + Środa = "trendy" -(euroacajewy) IP: *.dami.pl 11.12.04, 15:58
      Janik sili się na nowoczesność ale jego dni jako przewodniczącego sld są
      pliczone - jest nijaki. Towarzyszka Środa jako przedstawiciel państwa ma się
      wypowaiadać tak jak tego chce większość w tym państwie a nie ich obrażać
      (katoloków). Jak Polska ogłosi się republikom komunistów i pedałów (większość
      poprze ich w wyborach) to proszę sobie wtedy tak gadać a teraz wynocha.
    • Gość: Rekin Spadam, jesteśmy w spluwaczce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:01
      • Gość: am14 Re: Spadam, jesteśmy w spluwaczce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:05
        Dokładnie.
        Co za gowno na tym forum, to jakies malolaty rodzicow z LPRu.
        Discopolo intelektualne.
        • Gość: wrrr Re: Spadam, jesteśmy w spluwaczce IP: *.aster.pl 11.12.04, 16:56
          Kupuję określenie "discopolo intelektualne".
          Wyjątkowo trafne.
    • Gość: RicoB Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 11.12.04, 16:08
      Nie przyszło Wam przydakiem do głowy, że szermując nieprawdą przy okazji obraża
      się ludzkie uczucia? Bo w końcu Pani Środa oskarża kościół katolicki o winy
      których nie popełnił. Nauka kościoła to nauka oparta na miłości bliźniego, a
      Pani minister poza tym, że co pierwszego z naszych podatków bierze sutą pensję
      i opowaida głodne kawałki, to tak naprawdę nic nie zrobiła dla zwykłej
      przyzwoitości życia publicznego. Swoją bezczynność chce zamaskować poprzez
      obrzucanie błotem kościoła i wszystkiego w co do 1000 lat wierzą Polacy. Fe!
    • Gość: Morphy SOCJALISCI ZAWSZE BEDA NIENAWIDZIEC KATOLIKOW IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 16:11
      Tutaj dowiesz sie dlaczego.

      Nie ma ani jednego dowodu naukowego na to, ze bog istnieje. Sa tysiace powodow dla ktorych nalezy watpic w prawdziwosc religii i boga.

      Nie ma rowniez ani jednego dowodu naukowego na to, ze socjalizm (trzecia droga, spoleczna gospodarka rynkowa, komunizm, etc) prowadzi do bogactwa, szczescia czy pomyslnosci. Sa tysiace dowodow i przeslanek naukowych potwierdzajacych, ze socjalizm w kazdej swojej postaci prowadzi do nedzy, upodlenia, bandytyzmu i najczesciej masowego ludobojstwa.

      Jak widac chrzescijanstwo jest religia, poniewaz nie ma na nie dowodow, a ludzie jedynie WIERZA.

      Jak widac rowniez socjalizm jest religia, bo nie ma zadnych dowodow na prawdziwosc ich tez (sa natomiast niezliczone dowody na falszywosc gloszonych przez socjalistow tez), ergo socjalisci sa to ludzie WIERZACY. Wierzacy w swoje mity.

      Muzulmanie nienawidza chrzescijan, bo glosza wiare w falszywego (dla nich boga). I vice versa. Socjalisci nienawidza chrzescijan i muzulmanow, bo glosza wiare w innego boga niz sami wierza. Chrzescijanstwo (podobnie jak kazda inna religia) jest dla socjalistow zwyczajna konkurencja. A konkurentow sie zwalcza. Dlatego tez socjalisci wszelkiego rodzaju ZAWSZE beda walczyc z religia i haslo walki z religiami ZAWSZE bylo jednym z najwazniejszych postulatow wiary lewicowej.

      Czasami socjalisci zawieraja taktyczne sojusze - np. obecnie w Polsce chrzescijanstwo jest zbyt mocne, wiec promuja inne religie (np. buddyzm), po to by oslabic kosciol. Gdy uda im sie tego dokonac, zaczna tepic inne religie (np. buddyzm) dokladnie tak samo jak teraz katolicyzm. Jest to widoczne np. we Francji, gdzie rzad po latach wspierania islamu teraz zwalcza zarowno katolicyzm jak i islam.

      Warto jeszcze zaznaczyc, ze tylko czesc socjalistow walczy z religia swiadomie. Wiekszosc robi to nieswiadomie. Po prostu tak zostali przez lewicowy kler (tak, lewica tez ma swoj kler i swoich biskupow, zwanych "baronami") wytresowani. I podobnie jak stare babcie wychodzac z kosciola po niedzielnej mszy ziona nienawiscia do innych, dokladnie tak samo stare babcie wytresowane przez lewicowe telewizje i gazety ziona nienawiscia do chrzescijan.

      I ostatnia rzecz: zwroccie uwage, na podobienstwo religii lewicowej i chrzescijanstwa - bog ojciec i trojca swieta (Marks i trojca z Engelsem i Leninem), swieci (np. Che Guevara), obiekty kultu (np. rewolucja francuska), procesje (np. pochod pierwszomajowy), dni swiete wolne od pracy (np. 1 maja) czy biblie (manifest komunistyczny). Zwroccie uwage, ze kosciol lewicowosci zaimportowal naprawde wiele z tradycji chrzescijanstwa. Najciekawsza forma jest nabozenstwo niedzielne - lewica zastepuje je "marszami" - np. "marsz rownosci", "marsz tolerancji", "marsz mniejszosci", etc. Wszystko to potwierdza teze, ze socjalizm to religia, a nie poglad polityczny.
      • Gość: KORONER JAJNIK EWAKUULUJE IP: *.i.pppool.de 11.12.04, 16:20
        Albo ´ma klimakterium (nie mylic z klima w aucie)- tonac
        ciagnie za soba Q-rwe, bladz, zaraze, potwora, s-u-ke
        nastepczynie wtorka.
        • Gość: cynik Re: JAJNIK EWAKUULUJE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:56
          ale burak, typowy jełopa
      • Gość: ZROB RENTGENA LBA Re: SOCJALISCI ZAWSZE BEDA NIENAWIDZIEC KATOLIKOW IP: *.i.pppool.de 11.12.04, 16:25
        B.K ( bez komentarza)
        • Gość: Morphy Dziekuje za poparcie mojej tezy IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 16:29
          Popatrzcie - uzylem argumentow. Co odpowiedzial lewicowiec? Obelga. Zadnego argumentu. Tak jak katolicy - oni tez unikaja logicznej dyskusji na argumenty.

          Dziekuje za poparcie mojej tezy (choc pewnie jestes zbyt plytki, zeby zrozumiec dlaczego).
          • Gość: obserwator2 Re: Dziekuje za poparcie mojej tezy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:49
            Mam lewicowe poglądy, ale z Twoim postem zgadzam się niemal całkowicie.
            Prawda jest taka, że wersja socjalizmu praktykowana po 2 wojnie się nie
            sprawdziła.
            Mimo to wierzę, że ludzkość albo nie przetrwa najbliższego stulecia, albo
            wymyśli racjonalniejszą formę socjalizmu.
            Na wszelki wypadek podaję linki do artykułu największego mędrca wszechczasów
            (według światowego plebiscytu) Einsteina pt. "dlaczego socjalizm"
            home.att.net/~Resurgence/Einstein.htm
            www.monthlyreview.org/598einst.htm
        • Gość: Guavera SOCJALIZM TO JEDYNY SŁUSZNY KIERUNEK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:38
          Realigia to opium dla ludu, kiedy to tępaki zrozumiecie
          Opamietajcie się wreszcie, wyrwijcie z tego bezsensownego amoku
          • Gość: Morphy dziekuje za kolejne poparcie mojej tezy IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 17:12
            Komentarz jak wyzej.

            Do komunisty: komunizm to TEZ opium dla ludu.
        • Gość: JAN XXIII POLSKI KATOLICYZM TO NIENAWIŚĆ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:41
          antysemityzm, ksenofobia, zacofanie, zepsucie, wypasione rezydencje i bryki
          kleru
          • Gość: lilo zapomniałeś o czymś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 17:04
            Polski katolicyzm to także Rydzyk, R. Maryja, Jankowski , Petz i wiele im
            podobnych degeneratów, wiem po paru znam
            CZAS POWIEDZIEC DOŚĆ
            choć wielu by wolało by kleru się nie tykać
          • Gość: Morphy KAZDY SOCJALIZM TO NIENAWIŚĆ IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 17:26
            Kazdy socjalizm laczy sie z nienawiscia, czasem nawet nieuswiadomiona. Bo to przeciez nie kto inny jak wlasnie "spolecznie wrazliwi" tworzyli obozy zaglady.

            To "spolecznie wrazliwy" Janik uwaza, ze najlepszym sposobem pomocy biednym jest podniesienie podatkow, dzieki czemu zywnosc przez nich kupowana bedzie drozsza. Itd...
          • Gość: Mimikra Re: POLSKI KATOLICYZM TO NIENAWIŚĆ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.04, 10:37
            A za komuny w Polsce to katolik nie mógł być nawet zastępcą kierownika
            magazynu gwoździ - wzsystkie kierownicze stanowiska były objęte nomenklaturą
            partyjną.
    • Gość: Burkat ubek [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:14
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: krytyk 'baba nie bita glupieje' - mawiaja komunisci nt IP: HTTP1.* / *.esc11.net 11.12.04, 16:18
      • Gość: cadyk cadyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:32
        ty Morphy 11 mądry jesteś, socjalizm to sekta bazująca na chrześcijaństwie i
        zydostwie, dlatego tak masowo żydzi poparli stalina
    • Gość: jurek Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.piotrowice.net / *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:32
      Jak to dobrze Tow. Janik, że "prawda" była "autentyczna"
    • Gość: prawda absolutna Katolicki ciemnogród kończy się w Europie. IP: *.stock9.one.pl 11.12.04, 16:33
      To nie Europa się kończy tylko katolicyzm.Chwała Bogu!Polska oczywiście ocenia
      świat z perspektywy swojego ogródka, dlatego nie potrafi się w świecie
      odnaleźć.Ludzie mają dość sztywnych zakazów, hopokryzji 'miłości bliźniego
      swego', którą okazuje się papieżowi, a człowiekowi z poza 'układu', obojętnośc
      albo nienawiść.Katolicyzm palił na stosach, wymyślił świętą inkwizycję, niszczy
      dzieła sztuki przedstawiające inny punk widzenia świata niż Nowotestamentowy, i
      to łamią zasady demokracji obrzucając kamieniami ludzi o innym
      światopoglądzie.Wolni ludzie -HUMANIŚCI-postępują zawsze w soim imieniu, a nie
      w imieniu Boga, do którego czują pokorę i nie wykorzystują Go/ Jej jako
      narzędzia do walki o władzę nad duszami.Wojny religijne wymordowały więcej
      ludzi niż dwie wojny światowe razem wzięte.Hitlerow i Stalinowi jeszcze jako
      tako można wybaczyć rzeź - oni nie mordowali w imieniu Boga.Katolikom wybaczyć
      tej herezji nie ma jak.Chrześcijaństwo w wydaniu katolików kala imię Boga
      prymitywizmem myślenia oraz większym nastawieniem na ciało niż duszę.Nauczcie
      się kochać ludzi takimi jakimi są, może wtedy Europa powróci do katolickie
      wiary.Na razie jest ona wypaczona.
      • Gość: as Re: Katolicki ciemnogród kończy się w Europie. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 11.12.04, 17:31
        > To nie Europa się kończy tylko katolicyzm.Chwała Bogu!Polska oczywiście
        > ocenia świat z perspektywy swojego ogródka, dlatego nie potrafi się w świecie
        > odnaleźć.

        A kto nie ocenia świata z własnej perspektywy? Niemcy, Francja, USA?

        > Ludzie mają dość sztywnych zakazów,

        Czy naprawdę masz kłopot z ludźmi którzy głoszą i przestrzegają surowych norm.
        Co ci w nich przeszkadza?

        > hopokryzji 'miłości bliźniego
        > swego', którą okazuje się papieżowi, a człowiekowi z poza 'układu',
        > obojętnośc albo nienawiść.

        Jakiemu człowiekowi z poza układu? Czy aby nie przeszadzasz w swoim
        czarnowidztwie. Proponuję trochę chłodniejsze podejście, bo to co napisałeś to
        nienawiść do Kościoła

        > Katolicyzm palił na stosach, wymyślił świętą inkwizycję, niszczy
        > dzieła sztuki przedstawiające inny punk widzenia świata niż Nowotestamentowy,
        > i to łamią zasady demokracji obrzucając kamieniami ludzi o innym
        > światopoglądzie.

        Kościół też zyskał na popularności bo głosił równość ludzi i pomagał ubogim,
        dlatego ta religia tak zyskała na powszechności na Bliskim Wschodzie a potem w
        Europie. Dziś to samo dzieję się np. z islamem w Afryce

        > Wolni ludzie -HUMANIŚCI-postępują zawsze w soim imieniu, a nie
        > w imieniu Boga, do którego czują pokorę i nie wykorzystują Go

        Co rozumiesz przez 'wolni ludzie'? W pierwszej chwili myślałem, że chodzi Ci o
        wolnych od religii ale potem piszesz, że czują do Niego pokorę etc. To postawa
        katolicka.

        > j jako narzędzia do walki o władzę nad duszami.Wojny religijne wymordowały
        > ęcej ludzi niż dwie wojny światowe razem wzięte.Hitlerow i Stalinowi jeszcze
        > jako ako można wybaczyć rzeź - oni nie mordowali w imieniu Boga.Katolikom
        > bczyć tej herezji nie ma jak.

        Można wybaczyć Stalinowi i Hitlerowi bo nie robili tego w imię Boga?

        > Chrześcijaństwo w wydaniu katolików kala imię Boga
        > prymitywizmem myślenia oraz większym nastawieniem na ciało niż duszę.Nauczcie
        > się kochać ludzi takimi jakimi są, może wtedy Europa powróci do katolickie
        > wiary.Na razie jest ona wypaczona.

        Głosisz postawy chrześcijańskie a tyle w tobie agresji
    • Gość: xxx Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: 217.153.99.* 11.12.04, 16:36
      Jest to prawda równie autentyczna, jak SLD jest autentyczne jako lewica
      • Gość: Rafał Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: 81.190.80.* 11.12.04, 16:42
        Środa słyszała , że Janik bije żonę jak chodzi do kościoła i klepała dalej
    • Gość: Rekin MORPHY, WIĘCEJ CZYTAJ FILOZAFIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:40
    • Gość: zzx Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.net-serwis.pl 11.12.04, 16:46
      spuszczamy za wami wodę
    • Gość: karamba Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: 195.117.93.* 11.12.04, 16:53
      Janik nie walczy o nic innego niz kilka glosow wyborczych!
      • Gość: anty-k JANIK SZUKA POPARCIA PRYMITYWÓW IP: *.ostrowiec.dialup.inetia.pl 11.12.04, 16:59
        • Gość: taa Re: JANIK SZUKA POPARCIA PRYMITYWÓW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 17:10
          Tak ...najlepszy elektorat to peerelowska inteligencja z awansu społecznego
          ..........nie matura lecz chęć szczera.......ale dobra emerytura......
          najlepiej "mundurowa"......plus seksualni dewianci............
          wyborczych sukcesów życzę panie Janik
      • Gość: anty-k JANIK SZUKA POPARCIA PRYMITYWÓW! IP: *.ostrowiec.dialup.inetia.pl 11.12.04, 17:20
        Komuniści z PZPR -SLD okradają Polskę od 1945 roku , od sfałszowanych
        wyborów.
        Kradną , kłamią i demoralizują Polaków , wykorzystując to ,że nasze
        społeczeństwo nie jest niestety rozwinięte umysłowo zbyt dobrze.

        Komuniści z PZPR - SLD zawsze zwalczali Kościół Katolicki bo jest on
        wrogiem komunistów od samego początku.
        Bo mówi ludziom prawdę.
        A komuniści swe kariery robią i robili zawsze na zdradzie fałszu i
        kłamstwie , złodziejstwie i nikczemności.

        To ,że dziś towarzysz Janik i całe SLD staje murem za Środą jest
        oczywistym dowodem na to ,że ludzie ci oszaleli z nienawiści do
        Kościoła i ludzi wierzących.
        Środa powiedziała nie prawdę ,ale kompletną brednie.
        Jak trzeba być zacietrzewionym by uznać racje Środy.

        Ta kobieta jest ciężko chora. Przykre ,że jest profesorem. To jest
        przedstawicielka polskich elit.... Jakie to przygnębiające.

        Komuniści z SLD-PZPR tracą grunt pod nogami. Ludzie wreszcie zaczynają
        zauważać ,że SLD -PZPR to nie żadna lewica , a tylko i wyłącznie mafia ,
        która zrobiła sobie z Polski prywatny folwark do robienia
        złodziejskich interesów. Afery z udziałem kryminalistów PZPR -SLD
        pokazały ludziom ,że popełnili bład wybierając tych bandytów do
        najwyższych władz. Więcej razy ich nie wybiorą.

        Za rok SLD-PZPR już nie będzie w polityce. Dlatego komuniści zaczynają
        wojnę religijną. Bo wiedzą ,że tym mogą odwrócić uwagę ludzi od tego co
        zrobili w Polsce: złodziejstwo kłamstwo afery i totalna demoralizacja.
        Komuniści wiedzą , że część społeczeństwa da się manipulować wojną z
        Kościołem i dlatego towyrzysz Janik staje murem za Środą.

        Nic wam to nie pomoże złodzieje i bandyci aferzyści z PZPR -SLD.

        Wasz koniec jest bliski. Może jeszcze na tej retoryce anty kościelnej
        zdobędziecie pare głosów ludzi chorych na umyśle. Ale wasz koniec
        komunistyczni złodzieje i kłamcy jest pewny i nieunikniony.
        Słowa pogardy oschle przesyłam wam bandyci z SLD -PZPR!!!!!!!
    • Gość: Hefajstos Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:58
      Srodzie uderza najprawdopodobniej krew do głowy, bo jej cykle się skończyły
      czyli przeżywa klimakterium. Janik najprawdopodobniej ma też problemy ale tym
      razem z erekcją dawnej SLD do normalnego "wznosu". Takim babom jak Sroda,
      Jaruga i inne od czasu do czasu trzeba przylać bez względu na to, czy męża mają
      katolika, muzułmanina, buddystę i innych (nie pamiętam ile tych religii jest).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka