zhk No cóż 11.12.04, 15:04 No cóż, moim zdaniem tak niestety jest. Kościół tkwi jeszcze jedną nogą w przedsoborowej rzeczywistości i minie pokolenie pewnie, kiedy to się zmieni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: niezdecydowany niech się stanie ciemność IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:08 zabrałbym głos, ale tu same prawicowe oszołomy, nie.... Odpowiedz Link Zgłoś
alpha_helix Re: niech się stanie ciemność, prosze rozjasnij 11.12.04, 15:31 Gość portalu: niezdecydowany napisał(a): > zabrałbym głos, ale tu same prawicowe oszołomy, nie.... ------------------ Zachecam do wypowiedzi. Sam staram sie zrozumiec argumenty popierajace wypowiedz Srody. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cysorz Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.twcny.rr.com 11.12.04, 15:11 Jak powszechnie wiadomo SLD, champion rownosci szans i tolerancji, walki z klerem, religijna narkomania (religia=opium dla ludu) swieci przykladem prawdziwego wyemancypowania i rownouprawnienia kobiet nietylko w domu, ale i w pracy. Wszyscy wiedza, ze tylko dzieki siermieznemu uporowi swiatlej lewicy kobietom ofiarowano w Polsce najlepiej platne prace i nie dziwota, ze panstwowe molochy bija sie o kazda dostepna pracownice (nie to co ten obrzydliwy sektor prywatny). A juz szczegolnie jest to widoczne w strukturach partii i wladzy, wsrod baronow i czlonkow struktur centralnych, gdzie jak wiadomo stosunek mezczyzn do kobiet jest 1:1 a czasami to nawet wiecej jest kobiet niz mezczyzn i to kluje w oczy katolikow, ktorzy w rewanzu nawoluja kobiety do buntu i powrotu do zajec "typowo" kobiecych (kinder, kuchen und kirschen). Kobiety SLD to sila musza wypychac chlopakow na stanowiska, a w rzadzie SLD-owskim mezczyzni sa traktowani jak pieszczoszki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krytyk Popraw: Tow. J. wepchnela swego chlopa do mamra nt IP: HTTP1.* / *.esc11.net 11.12.04, 15:32 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: subject Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: 212.182.110.* 11.12.04, 15:12 "Autentycznie prawdziwe" jest to, że pani Środa powiedziała to, czego nie powinna była powiedzieć. Reprezentowała Polskę, a takich głupot w imieniu wszystkich Polaków wypowiadać nie wolno. Na przyszłość - o ile pozostanie na stanowisku - powinna więcej używać rozumu. W każdym razie refleksja niech poprzedzać mówienie. Przydałoby się również trochę więcej wiedzy dotyczącej nauczania Kościoła katolickiego. Nie można przecież o nauczaniu Kościoła wnioskować z zachowania katolików. Właśnie tu tkwi błąd pani Minister. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krytyk Tow. ormowiec pijany ''walacy swa stara' to FALSZ IP: HTTP1.* / *.esc11.net 11.12.04, 15:18 widzialem przez pol wieku zludzenia? Przeciez to komuchy glownie dreczyli swe rodziny: polglowki, karierowicze, pijaczyny, milicjanci, nieroby, zdrajcy. Czy z tego da sie wysnuc wniosek ze 'w kraju postkomuszym przemoc w rodzinie jest pochodna obecnosci palki gumowej w dloni tow. Janika (pamietamy!)'??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cysorz Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.twcny.rr.com 11.12.04, 15:27 Z kompletnie dalszej perespektywy: czy chcemy czy nie chcemy, toczy sie teraz religijna wojna Islamu z niedobitkami Chrzescianstwa. Jak widac w TV, tamta strona jest bezwzgledna, zamknieta na dyskusje, falszywa, podstepna (cel uswieca srodki - przypomnijcie sobie Almanzora z Konrada Walenroda), o moralnosci Kalego, i otwarcie soborowe jest jej obce. Nasz polska "Komuna" ze wzgledu na brak moralnego kregoslupa ma wielkie zdolnosi przystosowawcze, miekki kark i melanz zyciowej filozofii dziwki i alfonsa, i dlatego jest ciagle przy wladzy. Ale czy ta gotowosc do "dania d.." wystarczy na zagony Islamu? PS. Stratedzy Islamu nie widza w Polsce prawdziwego przeciwnika. Dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Janik niech sie zdecyduja... IP: *.qc.sympatico.ca 11.12.04, 15:31 Czy to co powiedziala Sroda jest prawda czy jest autentuczne. Prawda jest prawda i juz, a idiota moze byc autentyczny lub nie. Wychodzi na to ze Janik to autentyczny idiota i to jest prawda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kix Niebicie kobiet zaczac od Srody - haslo, IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 11.12.04, 15:36 konczace felieton Macieja Rybinskiego w dzisiejszej Rzeczyspospolitej. Polecam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Julia TO SZCZERA PRAWDA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:43 Mnie mąż bił przez 5 lat, oczywiście chodząc przy tym co Niedziele do kościoła, przyjmował komunie, spowiedał się,słuchał kazań, aż w końcu zostawiłam go i teraz jestem szczęśliwa z ateistą, który jest dobrym człowiekiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: scen Re: TO SZCZERA PRAWDA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:55 Napisz scenariusz do opery mydlanej........... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fakt_nieautentyczn Od kiedy prawda jest "nieautentyczna"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:55 Pan przewodniczący zaczyna mieć problemy z logicznym rozumowaniem: od kiedy to prawda dzieli się na "autentyczną" lub "nieautentyczną"? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator2 Re: Od kiedy prawda jest "nieautentyczna"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:40 Gość portalu: fakt_nieautentyczn napisał(a): > Pan przewodniczący zaczyna mieć problemy z logicznym rozumowaniem: > od kiedy to > prawda dzieli się na "autentyczną" lub "nieautentyczną"? Twoja logika jest dość niskiego lotu. Ustosunkuj się do poniższego tekstu: Określenie "szczera prawda" jest dobrze znane i nikt go nie krytykuje, a jest formalnie nielogiczne z tego samego powodu. Wiadomo że rzeczywistość jest często bogatsza niż możliwość jej werbalnego opisu. Są więc stwierdzenia prawdziwe, jedne pełniej, inne słabiej opisujące rzeczywistość. Gdy chcemy podkreślić że jakaś wypowiedź WYJATKOWO trafnie pasuje do rzeczywistości dodajemy przymiotniki w rodzaju "szczera", "cała" , "głęboka". Janik użył "autentyczna". No i co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Noito Re: Od kiedy prawda jest "nieautentyczna"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:48 No i to że brzmi to tak samo jak "najbardziej optymalne".....logiku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator2 Re: Od kiedy prawda jest "nieautentyczna"? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:59 Gość portalu: Noito napisał(a): > No i to że brzmi to tak samo jak "najbardziej optymalne".....logiku Czy ja popieram określenie "najbardziej optymalne"...? Logika Arystotelesa, dwuwartościowa (gdzie zdania są albo prawdziwe albo nieprawdziwe (fałszywe)) jest wielkim osiągnieciem ludzkości stosowalnym w sformalizowanych dyscyplinach jak geometria, czy algebra. Życie jest bogatsze. Potrzebę logiki wielowartościowej dostrzeżono już w początkach ubiegłego stulecia. Jednym z jej twórców był wybitny polski matematyk, Łukaszewicz. Tzw. "sztuczna inteligencja", czyli dział informatyki poświęcony zagadnieniom podejmowania decyzji przez programy komputerowe w warunkach niepewnych, przez ich złożoność, nie mógłby powstać bez znajomości podstaw logiki wielowartościowej. W tej właśnie logice, stopień prawdziwości zdania jest liczbą zawartą między 0 a 1. Blisko 1 oznacza prawdę "bardzo prawdziwą". W okolicach 0 mamy fałsz. W połowie drogi mamy sytuację zdarzającą się średnio co drugi raz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janek Prawda "bardzo prawdziwa"==maslo maslanne IP: 69.156.10.* 12.12.04, 03:39 Piszesz: "Blisko 1 oznacza prawde "bardzo prawdziwa". W okolicach 0 mamy falsz. W polowie drogi mamy sytuacje zdarzajaca sie srednio co drugi raz." To co napisales "prawda bardzo prawdziwa" to cos w rodzaju maslo maslanne. Miales na mysli chyba tak zwana "fuzzy logic". Wiec pokrodce to; fuzzy logic jest podzbiorem boolean logic i jest bardziej podobna do rachunku prawdopodobienstwa, z ta roznica ze suma tych prawdopodobienstw nie musi byc 1. Fuzzy logic ma zastosowanie miedzy innymi do kontroli systemow. W relacjach ludzkich to jednak powinno sie formulowac swoje mysli jasno i zgodnie z przyjetymi zasadami no chyba ze jest sie tak zwana 'polska lewica'=='fuzzy lewica' i broni sie p. Srody. Ci ktorzy bronia p.Srody maja chyba fuzzy umysl a moze sa polprzytomni i nie wiedza o czym mowia. A tak wogole to ta cala ta tak zwana polska lewica zostala kompletnie 'sfuzzyfikowana' a to co sie z tego czegos wydobywa to jest jakis belkot coraz bardzie trudny do zrozumienia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rekin JULII SĄ TYSIĄCE, BITYCH PRZEZ KATALIKÓW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:56 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Morphy A rozwiazaniem jest socjalizm i obozy smierci IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 16:28 Prawda? Od dawna wiadomo, ze socjalizm szanuje czlowieka. Jak to ujal wybitny lewicowiec Stalin: "Jest czlowiek - jest problem; nie ma czlowieka - nie ma problemu." Prawda towarzyszu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mao Tse Tung Chińczycy biją swoje żony już od 6000 lat ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 20:15 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: żona Chińczyka a kompartia nic nie robi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 20:18 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abepe ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 15:57 zastanawiające jest, jak sukienkowi histerycznie reagują na jakąkolwiek krytykę na ich temat. Niby rąsie złożone do bozi, a ile tam jadu i nienawiści, aż piana z buzi doleciała mi na biurko, a fe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Janik + Środa = "trendy" -(euroacajewy) IP: *.dami.pl 11.12.04, 15:58 Janik sili się na nowoczesność ale jego dni jako przewodniczącego sld są pliczone - jest nijaki. Towarzyszka Środa jako przedstawiciel państwa ma się wypowaiadać tak jak tego chce większość w tym państwie a nie ich obrażać (katoloków). Jak Polska ogłosi się republikom komunistów i pedałów (większość poprze ich w wyborach) to proszę sobie wtedy tak gadać a teraz wynocha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rekin Spadam, jesteśmy w spluwaczce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:01 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: am14 Re: Spadam, jesteśmy w spluwaczce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:05 Dokładnie. Co za gowno na tym forum, to jakies malolaty rodzicow z LPRu. Discopolo intelektualne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrrr Re: Spadam, jesteśmy w spluwaczce IP: *.aster.pl 11.12.04, 16:56 Kupuję określenie "discopolo intelektualne". Wyjątkowo trafne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RicoB Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 11.12.04, 16:08 Nie przyszło Wam przydakiem do głowy, że szermując nieprawdą przy okazji obraża się ludzkie uczucia? Bo w końcu Pani Środa oskarża kościół katolicki o winy których nie popełnił. Nauka kościoła to nauka oparta na miłości bliźniego, a Pani minister poza tym, że co pierwszego z naszych podatków bierze sutą pensję i opowaida głodne kawałki, to tak naprawdę nic nie zrobiła dla zwykłej przyzwoitości życia publicznego. Swoją bezczynność chce zamaskować poprzez obrzucanie błotem kościoła i wszystkiego w co do 1000 lat wierzą Polacy. Fe! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Morphy SOCJALISCI ZAWSZE BEDA NIENAWIDZIEC KATOLIKOW IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 16:11 Tutaj dowiesz sie dlaczego. Nie ma ani jednego dowodu naukowego na to, ze bog istnieje. Sa tysiace powodow dla ktorych nalezy watpic w prawdziwosc religii i boga. Nie ma rowniez ani jednego dowodu naukowego na to, ze socjalizm (trzecia droga, spoleczna gospodarka rynkowa, komunizm, etc) prowadzi do bogactwa, szczescia czy pomyslnosci. Sa tysiace dowodow i przeslanek naukowych potwierdzajacych, ze socjalizm w kazdej swojej postaci prowadzi do nedzy, upodlenia, bandytyzmu i najczesciej masowego ludobojstwa. Jak widac chrzescijanstwo jest religia, poniewaz nie ma na nie dowodow, a ludzie jedynie WIERZA. Jak widac rowniez socjalizm jest religia, bo nie ma zadnych dowodow na prawdziwosc ich tez (sa natomiast niezliczone dowody na falszywosc gloszonych przez socjalistow tez), ergo socjalisci sa to ludzie WIERZACY. Wierzacy w swoje mity. Muzulmanie nienawidza chrzescijan, bo glosza wiare w falszywego (dla nich boga). I vice versa. Socjalisci nienawidza chrzescijan i muzulmanow, bo glosza wiare w innego boga niz sami wierza. Chrzescijanstwo (podobnie jak kazda inna religia) jest dla socjalistow zwyczajna konkurencja. A konkurentow sie zwalcza. Dlatego tez socjalisci wszelkiego rodzaju ZAWSZE beda walczyc z religia i haslo walki z religiami ZAWSZE bylo jednym z najwazniejszych postulatow wiary lewicowej. Czasami socjalisci zawieraja taktyczne sojusze - np. obecnie w Polsce chrzescijanstwo jest zbyt mocne, wiec promuja inne religie (np. buddyzm), po to by oslabic kosciol. Gdy uda im sie tego dokonac, zaczna tepic inne religie (np. buddyzm) dokladnie tak samo jak teraz katolicyzm. Jest to widoczne np. we Francji, gdzie rzad po latach wspierania islamu teraz zwalcza zarowno katolicyzm jak i islam. Warto jeszcze zaznaczyc, ze tylko czesc socjalistow walczy z religia swiadomie. Wiekszosc robi to nieswiadomie. Po prostu tak zostali przez lewicowy kler (tak, lewica tez ma swoj kler i swoich biskupow, zwanych "baronami") wytresowani. I podobnie jak stare babcie wychodzac z kosciola po niedzielnej mszy ziona nienawiscia do innych, dokladnie tak samo stare babcie wytresowane przez lewicowe telewizje i gazety ziona nienawiscia do chrzescijan. I ostatnia rzecz: zwroccie uwage, na podobienstwo religii lewicowej i chrzescijanstwa - bog ojciec i trojca swieta (Marks i trojca z Engelsem i Leninem), swieci (np. Che Guevara), obiekty kultu (np. rewolucja francuska), procesje (np. pochod pierwszomajowy), dni swiete wolne od pracy (np. 1 maja) czy biblie (manifest komunistyczny). Zwroccie uwage, ze kosciol lewicowosci zaimportowal naprawde wiele z tradycji chrzescijanstwa. Najciekawsza forma jest nabozenstwo niedzielne - lewica zastepuje je "marszami" - np. "marsz rownosci", "marsz tolerancji", "marsz mniejszosci", etc. Wszystko to potwierdza teze, ze socjalizm to religia, a nie poglad polityczny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KORONER JAJNIK EWAKUULUJE IP: *.i.pppool.de 11.12.04, 16:20 Albo ´ma klimakterium (nie mylic z klima w aucie)- tonac ciagnie za soba Q-rwe, bladz, zaraze, potwora, s-u-ke nastepczynie wtorka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cynik Re: JAJNIK EWAKUULUJE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:56 ale burak, typowy jełopa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZROB RENTGENA LBA Re: SOCJALISCI ZAWSZE BEDA NIENAWIDZIEC KATOLIKOW IP: *.i.pppool.de 11.12.04, 16:25 B.K ( bez komentarza) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Morphy Dziekuje za poparcie mojej tezy IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 16:29 Popatrzcie - uzylem argumentow. Co odpowiedzial lewicowiec? Obelga. Zadnego argumentu. Tak jak katolicy - oni tez unikaja logicznej dyskusji na argumenty. Dziekuje za poparcie mojej tezy (choc pewnie jestes zbyt plytki, zeby zrozumiec dlaczego). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator2 Re: Dziekuje za poparcie mojej tezy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:49 Mam lewicowe poglądy, ale z Twoim postem zgadzam się niemal całkowicie. Prawda jest taka, że wersja socjalizmu praktykowana po 2 wojnie się nie sprawdziła. Mimo to wierzę, że ludzkość albo nie przetrwa najbliższego stulecia, albo wymyśli racjonalniejszą formę socjalizmu. Na wszelki wypadek podaję linki do artykułu największego mędrca wszechczasów (według światowego plebiscytu) Einsteina pt. "dlaczego socjalizm" home.att.net/~Resurgence/Einstein.htm www.monthlyreview.org/598einst.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Guavera SOCJALIZM TO JEDYNY SŁUSZNY KIERUNEK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:38 Realigia to opium dla ludu, kiedy to tępaki zrozumiecie Opamietajcie się wreszcie, wyrwijcie z tego bezsensownego amoku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Morphy dziekuje za kolejne poparcie mojej tezy IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 17:12 Komentarz jak wyzej. Do komunisty: komunizm to TEZ opium dla ludu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JAN XXIII POLSKI KATOLICYZM TO NIENAWIŚĆ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:41 antysemityzm, ksenofobia, zacofanie, zepsucie, wypasione rezydencje i bryki kleru Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lilo zapomniałeś o czymś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 17:04 Polski katolicyzm to także Rydzyk, R. Maryja, Jankowski , Petz i wiele im podobnych degeneratów, wiem po paru znam CZAS POWIEDZIEC DOŚĆ choć wielu by wolało by kleru się nie tykać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Morphy KAZDY SOCJALIZM TO NIENAWIŚĆ IP: *.icpnet.pl 11.12.04, 17:26 Kazdy socjalizm laczy sie z nienawiscia, czasem nawet nieuswiadomiona. Bo to przeciez nie kto inny jak wlasnie "spolecznie wrazliwi" tworzyli obozy zaglady. To "spolecznie wrazliwy" Janik uwaza, ze najlepszym sposobem pomocy biednym jest podniesienie podatkow, dzieki czemu zywnosc przez nich kupowana bedzie drozsza. Itd... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mimikra Re: POLSKI KATOLICYZM TO NIENAWIŚĆ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.04, 10:37 A za komuny w Polsce to katolik nie mógł być nawet zastępcą kierownika magazynu gwoździ - wzsystkie kierownicze stanowiska były objęte nomenklaturą partyjną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Burkat ubek [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:14 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krytyk 'baba nie bita glupieje' - mawiaja komunisci nt IP: HTTP1.* / *.esc11.net 11.12.04, 16:18 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cadyk cadyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:32 ty Morphy 11 mądry jesteś, socjalizm to sekta bazująca na chrześcijaństwie i zydostwie, dlatego tak masowo żydzi poparli stalina Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurek Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.piotrowice.net / *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:32 Jak to dobrze Tow. Janik, że "prawda" była "autentyczna" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawda absolutna Katolicki ciemnogród kończy się w Europie. IP: *.stock9.one.pl 11.12.04, 16:33 To nie Europa się kończy tylko katolicyzm.Chwała Bogu!Polska oczywiście ocenia świat z perspektywy swojego ogródka, dlatego nie potrafi się w świecie odnaleźć.Ludzie mają dość sztywnych zakazów, hopokryzji 'miłości bliźniego swego', którą okazuje się papieżowi, a człowiekowi z poza 'układu', obojętnośc albo nienawiść.Katolicyzm palił na stosach, wymyślił świętą inkwizycję, niszczy dzieła sztuki przedstawiające inny punk widzenia świata niż Nowotestamentowy, i to łamią zasady demokracji obrzucając kamieniami ludzi o innym światopoglądzie.Wolni ludzie -HUMANIŚCI-postępują zawsze w soim imieniu, a nie w imieniu Boga, do którego czują pokorę i nie wykorzystują Go/ Jej jako narzędzia do walki o władzę nad duszami.Wojny religijne wymordowały więcej ludzi niż dwie wojny światowe razem wzięte.Hitlerow i Stalinowi jeszcze jako tako można wybaczyć rzeź - oni nie mordowali w imieniu Boga.Katolikom wybaczyć tej herezji nie ma jak.Chrześcijaństwo w wydaniu katolików kala imię Boga prymitywizmem myślenia oraz większym nastawieniem na ciało niż duszę.Nauczcie się kochać ludzi takimi jakimi są, może wtedy Europa powróci do katolickie wiary.Na razie jest ona wypaczona. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: Katolicki ciemnogród kończy się w Europie. IP: *.aster.pl / *.aster.pl 11.12.04, 17:31 > To nie Europa się kończy tylko katolicyzm.Chwała Bogu!Polska oczywiście > ocenia świat z perspektywy swojego ogródka, dlatego nie potrafi się w świecie > odnaleźć. A kto nie ocenia świata z własnej perspektywy? Niemcy, Francja, USA? > Ludzie mają dość sztywnych zakazów, Czy naprawdę masz kłopot z ludźmi którzy głoszą i przestrzegają surowych norm. Co ci w nich przeszkadza? > hopokryzji 'miłości bliźniego > swego', którą okazuje się papieżowi, a człowiekowi z poza 'układu', > obojętnośc albo nienawiść. Jakiemu człowiekowi z poza układu? Czy aby nie przeszadzasz w swoim czarnowidztwie. Proponuję trochę chłodniejsze podejście, bo to co napisałeś to nienawiść do Kościoła > Katolicyzm palił na stosach, wymyślił świętą inkwizycję, niszczy > dzieła sztuki przedstawiające inny punk widzenia świata niż Nowotestamentowy, > i to łamią zasady demokracji obrzucając kamieniami ludzi o innym > światopoglądzie. Kościół też zyskał na popularności bo głosił równość ludzi i pomagał ubogim, dlatego ta religia tak zyskała na powszechności na Bliskim Wschodzie a potem w Europie. Dziś to samo dzieję się np. z islamem w Afryce > Wolni ludzie -HUMANIŚCI-postępują zawsze w soim imieniu, a nie > w imieniu Boga, do którego czują pokorę i nie wykorzystują Go Co rozumiesz przez 'wolni ludzie'? W pierwszej chwili myślałem, że chodzi Ci o wolnych od religii ale potem piszesz, że czują do Niego pokorę etc. To postawa katolicka. > j jako narzędzia do walki o władzę nad duszami.Wojny religijne wymordowały > ęcej ludzi niż dwie wojny światowe razem wzięte.Hitlerow i Stalinowi jeszcze > jako ako można wybaczyć rzeź - oni nie mordowali w imieniu Boga.Katolikom > bczyć tej herezji nie ma jak. Można wybaczyć Stalinowi i Hitlerowi bo nie robili tego w imię Boga? > Chrześcijaństwo w wydaniu katolików kala imię Boga > prymitywizmem myślenia oraz większym nastawieniem na ciało niż duszę.Nauczcie > się kochać ludzi takimi jakimi są, może wtedy Europa powróci do katolickie > wiary.Na razie jest ona wypaczona. Głosisz postawy chrześcijańskie a tyle w tobie agresji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: 217.153.99.* 11.12.04, 16:36 Jest to prawda równie autentyczna, jak SLD jest autentyczne jako lewica Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rafał Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: 81.190.80.* 11.12.04, 16:42 Środa słyszała , że Janik bije żonę jak chodzi do kościoła i klepała dalej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rekin MORPHY, WIĘCEJ CZYTAJ FILOZAFIE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:40 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzx Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.net-serwis.pl 11.12.04, 16:46 spuszczamy za wami wodę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karamba Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: 195.117.93.* 11.12.04, 16:53 Janik nie walczy o nic innego niz kilka glosow wyborczych! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty-k JANIK SZUKA POPARCIA PRYMITYWÓW IP: *.ostrowiec.dialup.inetia.pl 11.12.04, 16:59 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: taa Re: JANIK SZUKA POPARCIA PRYMITYWÓW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.04, 17:10 Tak ...najlepszy elektorat to peerelowska inteligencja z awansu społecznego ..........nie matura lecz chęć szczera.......ale dobra emerytura...... najlepiej "mundurowa"......plus seksualni dewianci............ wyborczych sukcesów życzę panie Janik Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty-k JANIK SZUKA POPARCIA PRYMITYWÓW! IP: *.ostrowiec.dialup.inetia.pl 11.12.04, 17:20 Komuniści z PZPR -SLD okradają Polskę od 1945 roku , od sfałszowanych wyborów. Kradną , kłamią i demoralizują Polaków , wykorzystując to ,że nasze społeczeństwo nie jest niestety rozwinięte umysłowo zbyt dobrze. Komuniści z PZPR - SLD zawsze zwalczali Kościół Katolicki bo jest on wrogiem komunistów od samego początku. Bo mówi ludziom prawdę. A komuniści swe kariery robią i robili zawsze na zdradzie fałszu i kłamstwie , złodziejstwie i nikczemności. To ,że dziś towarzysz Janik i całe SLD staje murem za Środą jest oczywistym dowodem na to ,że ludzie ci oszaleli z nienawiści do Kościoła i ludzi wierzących. Środa powiedziała nie prawdę ,ale kompletną brednie. Jak trzeba być zacietrzewionym by uznać racje Środy. Ta kobieta jest ciężko chora. Przykre ,że jest profesorem. To jest przedstawicielka polskich elit.... Jakie to przygnębiające. Komuniści z SLD-PZPR tracą grunt pod nogami. Ludzie wreszcie zaczynają zauważać ,że SLD -PZPR to nie żadna lewica , a tylko i wyłącznie mafia , która zrobiła sobie z Polski prywatny folwark do robienia złodziejskich interesów. Afery z udziałem kryminalistów PZPR -SLD pokazały ludziom ,że popełnili bład wybierając tych bandytów do najwyższych władz. Więcej razy ich nie wybiorą. Za rok SLD-PZPR już nie będzie w polityce. Dlatego komuniści zaczynają wojnę religijną. Bo wiedzą ,że tym mogą odwrócić uwagę ludzi od tego co zrobili w Polsce: złodziejstwo kłamstwo afery i totalna demoralizacja. Komuniści wiedzą , że część społeczeństwa da się manipulować wojną z Kościołem i dlatego towyrzysz Janik staje murem za Środą. Nic wam to nie pomoże złodzieje i bandyci aferzyści z PZPR -SLD. Wasz koniec jest bliski. Może jeszcze na tej retoryce anty kościelnej zdobędziecie pare głosów ludzi chorych na umyśle. Ale wasz koniec komunistyczni złodzieje i kłamcy jest pewny i nieunikniony. Słowa pogardy oschle przesyłam wam bandyci z SLD -PZPR!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hefajstos Re: Janik: Środa powiedziała "autentyczną prawdę" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.04, 16:58 Srodzie uderza najprawdopodobniej krew do głowy, bo jej cykle się skończyły czyli przeżywa klimakterium. Janik najprawdopodobniej ma też problemy ale tym razem z erekcją dawnej SLD do normalnego "wznosu". Takim babom jak Sroda, Jaruga i inne od czasu do czasu trzeba przylać bez względu na to, czy męża mają katolika, muzułmanina, buddystę i innych (nie pamiętam ile tych religii jest). Odpowiedz Link Zgłoś