Gość: Zybi IP: *.netlandia.pl 23.01.05, 18:39 jestem w miare spokojny, ze oszolomstwo populistwo z prawa i lewa nie wywroci gospodarki kraju. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: atp Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.rev.stofanet.dk 23.01.05, 21:19 A ja myslalem ze ta kasa to juz w innych rekach. Znaczy to ze mozna "prywatyzowac" od poczatku. To jeszcze nie tak zle jak trzymamy kase, Boze blogoslaw. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 22:02 Będzie dalej duszenie popytu wewnętrznego, czyli bezrobocie i największa bieda w UE. I ciągłe modlitwy pseudoexpertów o cud, czyli wzrost inwestycji. A tu przykrość złoty rośnie i lokomotywa wzrostu - jakim jest export - dostaje zadyszki. Za to płace realne ciągle maleją. Tylko idiota inwestowałby w takiej sytuacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 22:10 Temu nie jest winny Balcerowicz! To populistyczni politycy uchwalają ustawy prawa podatkowego, ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych, po cichu finansują z budżetu kosztem słabszych silne grupy społeczne typu górnicy, mnożą urzędników różnej maści, uchwalają ustawy o KRUS-sie itp, itd. Więc do nich miejcie pretensję. Oczywiście politycy działają z przyzwolenia uprzywilejowanych grup. Więc tak naprawdę za sytutację w kraju są odpowiedzialni wyborcy. Nie przerzucajcie winy na Balcerowicza. Powiem tak Niech opatrzość nad nim czuwa!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: atp Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.rev.stofanet.dk 23.01.05, 22:20 Ale on przeca byl marksista a tera on je kapitalista. Wedzal to kto takego cudaka! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bat Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.05, 21:25 Oczywiście nie tylko Balcerowicz jest winny, bardziej RPP, która przez lata forsowała politykę horendalnie wysokich realnie stóp % rozpoczętą przez prezes Gronkiewicz, co było początkiem kryzysu w gospodarce. A co do Balcerowicza to warto przypomnieć, że wcześniej jako minister finansów podniósł VAT do najwyższego poziomu w Europie równocześnie obniżając próg opodatkowania, rozszerzył stosowanie tego podatku hamując rozwój drobnych firm, sukcesywnie rozszerzał i podnosił podatek akcyzowy itd. Robienie z niego liberała to jakaś pomyłka, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedocenienie przez niego zagadnień mikroekonomicznych na początku zmian ustrojowych. Odpowiedz Link Zgłoś
abprall Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase 23.01.05, 22:17 ja sie na tym nie znam, ale wiekszego rzeznika polskiego exportu ku uciesze europy nie widziałem... za moich czasow zwało sie to dywersją... balcer jest odpowiedzialny za upadlosc wielu firm..w heimatlandzie takiego faceta by wybatożyli..ale wy robta co chceta... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 22:31 Ile masz lat kolego abprall? Bo ja dokładnie pamiętam schyłek lat 80-tych i początek 90-tych. kiedy wrowadzono plan Balcerowicza. Inflacja 1000%, obciążanie kosztami spłat kredytów całego społeczeństwa z uwagi na tak wysoką inflację. Wszystkie dobra nie były kopowane a załatwiane. Potworzyły się ogromne grupy społeczne które żerowały na tym wiecznym niedoborze. Za pralkę która w sklepie kosztowała X ja musiałem płacić 1,8X, za lodówkę i telewizor podobnie. Za ziemniaki rolnicy na rynku żądali dolarów. Samochód był dla mnie dobrem niedostępnym itd itd.No i ocet i herbata ULUNG na pólkach. Potem kartki !!!!! Więc komuchy pie..ne zamknijcie mordy !!!!!!! bo wielu pamięta tamte czasy!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
abprall Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase 23.01.05, 22:34 to był udany debiut (prolog) balcera , a epilog !!??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 22:40 Epilog już jest ja osobiście nie narzekam! Wielu których znam również. A jak się komuchów z prawa i z lewa z Sejmu i Senatu wypie.. i pojawi się wiekszość liberalna (w odniesieniu do gospodarki) to większej części społeczeństwa się poprawi. Zrzędzić będą tylko nieroby i zwykłe patafiany. Odpowiedz Link Zgłoś
abprall Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase 23.01.05, 22:46 X-sie, znam wielu szlachetnych producentow, ktorych niestety balcer ubił, a byli to b.operatywni biznesmeni... im nic nie grozi zgodnie z doktryną urbana "rzad się wyzywi", ale ludzie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 23:01 Niestety mylisz się. Winni za stan obecny Polski ( sytuacja mogłaby być o wiele lepsza, tj. byłoby więcej beneficjentów zmian)są ci którzy reformy Balcerowicza rozmyli! gdyby odcięto od koryta całe pasożytnicze grupy społeczne typu górnicy, rolnicy , kolejarze, hutnicy, energetycy, fałszywi renciści, wcześniejsi emeryci, armię urzędasów różnego szczebla, a nade wszystko polityczną hołotę która dławi gospodarkę i w dalszym ciągu rozdaje karty w postaci zezwoleń, akcyz, lobbystycznych ustaw itd. Ponadto nadmierny fiskalizm państwa dusi przedsiębiorczość i gospodarkę. Zakładając firmę przeszedłem "drogę cierniową". Czy np. wiesz o tym że podatek VAT płacisz nie wtedy kiedy otrzymasz zapłatę, lecz wtedy gdy wystawisz fakturę!!!. A co jak nie dostaniesz zapłaty. Urzędu skarbowego to nie interesuje. Czy wiesz ile firm z tego powodu poległo!!!!!!. Za to wszytko nie odpowiada Balcerowicz! Odpowiedz Link Zgłoś
abprall Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase 23.01.05, 23:09 you are perfectly correct saying that..a kto odpowiada? ksiądz Jankel z Oksywia ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 23:20 No przecież napisałem kto odpowiada!!!!. Przeczytaj jeszcze raz moje posty!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GH Zdrowy mocny pieniadz jest podstawa IP: *.netlandia.pl 24.01.05, 13:13 zdrowej gospodarki na dlugie lata. Roznej masci politycy z bozej Laski chca sie dobrac do kasy aby podlizac sie wyborcom. Balcerowicz nie daje im wyciagnac pieniedzy z naszej kieszeni. Chwala mu za to. Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka_kolakowska nie mam nawet na telefon do 24.01.05, 13:15 ksiecia Pana)) Gość portalu: GH napisał(a): > zdrowej gospodarki na dlugie lata. Roznej masci politycy z bozej Laski chca si > e > dobrac do kasy aby podlizac sie wyborcom. Balcerowicz nie daje im wyciagnac > pieniedzy z naszej kieszeni. Chwala mu za to. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GH O czym Ty Agnieszko pi......sz? IP: *.netlandia.pl 24.01.05, 13:28 Jacy kapusie? Chcesz 1000% inflacji i gole polki. Bedziesz wtedy miala na telefon? Wez sie do ciezkiej roboty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Epsilon Re: Poki Balcerowicz trzyma nasza kase IP: *.chello.pl 24.01.05, 14:01 Gość portalu: X napisał(a): Winni za stan obecny Polski ( sytuacja mogłaby być o wiele > lepsza, tj. byłoby więcej beneficjentów zmian)są ci którzy reformy Balcerowicza > rozmyli! gdyby odcięto od koryta całe pasożytnicze grupy społeczne typu górnicy > , > rolnicy , kolejarze, hutnicy, energetycy, fałszywi renciści, wcześniejsi > emeryci, armię urzędasów różnego szczebla, a nade wszystko polityczną hołotę I grube miliardy utopione w nieefektyne zakłady przeznaczono na zmianę struktury naszego przemysłu, nowe inwestycje i nowe miejsca pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
wolomin_w_nocy abprall 24.01.05, 18:14 abprall napisał: > ja sie na tym nie znam, ale wiekszego rzeznika polskiego exportu ku uciesze > europy nie widziałem... > za moich czasow zwało sie to dywersją... > balcer jest odpowiedzialny za upadlosc wielu firm..w heimatlandzie takiego > faceta by wybatożyli..ale wy robta co chceta... He, he. Czy wiesz o czym piszesz? Czy tylko cytujesz Andrew Leppera? Póki co to eksport polski wzrasta kilka, kilkanaście procent. Cały wzrost PKB, kilkukrotnie wyższy niż wasz heimatlandowy, jest zasługą eksportu. Czy przystąpiliście już do batożenia waszych polityków? Tych co to przyjęli Euro? Czy tych z ECB? Euro umocniło się z 0,84 USD/EUR do 1,3 w ostatnich kilkunastu miesiącach. W przeciwieństwie do Polski to umocnienie niestety odbiło się na eksporcie niemieckim o ogólnie europejskim. Wasza gospodarka stoi w miejscu i nie tylko euro jest winne ale tragiczna polityka gospodarcza również. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Re: abprall IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.05, 19:54 No wreszcie odezwaliście, bracia w rozumie! Bo myślałem że sam jestem ! Dla komuchów mam informację która potwierdza tezę że zmniejszenie fiskalizmu państwa przynosi wymierne korzyści otóż przychody z podatku CIT wyniosły 134 % planowanych przychodów w 2004 r. A pamiętam jak komuchy wieszczyły upadek finansów państwa z tytułu obniżki tego podatku. Odpowiedz Link Zgłoś
zen16 Ale to pezetpeerowiec, a my się nimi brzydzimy 24.01.05, 13:45 i bedziemy ich lustrować, lustrować i lustrować, a później nasza wszechpolskie dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka_kolakowska Bo nie mam! 24.01.05, 16:57 zen16 napisał: > i bedziemy ich lustrować, lustrować i lustrować, a później nasza wszechpolskie > dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GH Oszolomy wszystkich krajow nie laczcie sie! IP: *.netlandia.pl 24.01.05, 20:28 Odpowiedz Link Zgłoś
dokowski Tylko jemu zawdzięczamy że czerwoni nie... 24.01.05, 21:40 ... zmienili przez ostatnie 4 lata Polski w kompletną ruinę Odpowiedz Link Zgłoś
agnieszka_kolakowska A ja nie mam na telefon 25.01.05, 08:37 dokowski napisał: > ... zmienili przez ostatnie 4 lata Polski w kompletną ruinę Odpowiedz Link Zgłoś