Gość: Ksiega wieczysta
IP: *.man.poznan.pl
20.08.02, 10:47
Parę dni temu Gazeta Wyborcza doniosła, że właściciele ziemi, w którą wkopano
jamalską gazrurę , dokonali wykopu odsłaniając tę gazrurę !!! Gazeta nie
kryła swego oburzenia na tych polskich rolników , którzy jej zdaniem wzięli
odszkodowanie za za zgodę na wkopanie jamalskiej gazrury w ich gruncie !!!!!
Dlaczego Gazeta Wyborcza ( która lubi uchodzić za dobrze poinformowaną)
kłamie swoim czytelnikom !!!!. Polscy rolnicy nigdy nie wyrażali zgody na
wkopanie gazrury jamalskiej , ponieważ "władze polskie" potraktowały tę
jamalską gazrurę jako sieć przesyłową służącą celom "użyteczności
publicznej" !! Co zatem oznacza "użyteczność publiczną" ? oznacza służy
większej społeczności !!!! Jak to się ma do rzeczywistości ? Właścicielem
jamalskiej gazrury jest prywatna spółka z kapitałem obcym( rosyjskim) w
skład , której wchodzą : Gazprom, Gaz Trading ( z udziałem Gudzowatego) i
PGNIG !. Czym ta spółka się zajmuje ??? Zajmuje się ona transportem-
przesyłem gazu ze wschodu na zachód ( kasą za przesył) dla firm handlujących
gazem a nie firm dystrybucyjnych ( czyli dostarczających gaz do
odbiorców !) !! Zatem przez "przypadek"!!!! "nasze władze" !!!! nadały
prywatnej obcej spółce status firmy "użyteczności publicznej" !!! Prawda ,że
to ciekawa "sytuacja" . Przy wkopywaniu sieci przesyłowej "użyteczności
publicznej" w prywatnym gruncie jej właściciel nie ma nic do gadania !! i
wyrażania zgody na jej zakładanie ,skoro jest zgodna z planem
zagospodarowania przestrzennego, może co najwyżej zażądać wywłaszczenia swej
nieruchomości , jeżeli uzna, że trasa gazrury czyni jego nieruchomość
niezdatną do celów na , które ją zakupił !!. Gazeta Wyborcza pisząc o
przyjetych przez prywatnych właścicieli odszkodowaniach bezczelnie ukrywa, iż
to było tylko i wyłącznie odszkodowanie za czas zajęcia przez spółkę
prywatnego gruntu celem wkopania gazrury !!!!!!!! Dlaczego zatem Gazeta
Wyborcza łże ??? !!! i nie broni prywatnej polskiej własności ??? !!!, by
potem na swych łamach obwieścić, że "Polacy to analfabeci funkcjonalni" !!