Dodaj do ulubionych

Nie potrzebujemy nowych tabu

23.10.06, 10:25
Skończmy z polityką podwójnych standardów. Zakaz dyskusji o holokauście i
francuska ustawa dotycząca ludobójstwa Ormian kłócą się ze sztandarową
europejską zasadą wolności słowa

Zamiast tworzyć i chronić prawem nowe tabu dotyczące historii, tożsamości
narodowych czy religii, powinniśmy zająć się demontażem tych, które wciąż
jeszcze figurują w naszych kodeksach. Kraje europejskie, gdzie takie przepisy
nadal obowiązują, powinny je znieść. Tak zakaz bluźnierstwa, jak negowania
Holocaustu. Inaczej nie unikniemy oskarżeń o podwójne standardy. Skoro się
powiedziało A, trzeba powiedzieć B.

----
Timothy Garton Ash - profesor studiów europejskich na uniwersytecie
oksfordzkim, autor książek o historii najnowszej. Ostatnio opublikował „Wolny
świat. Dlaczego kryzys Zachodu jest szansą naszych czasów”

==========

Ciekawe kiedy Ash trafi do grona profesorów, których nazwisko wzbudza strach
i obrzydzenie w zjednoczonej europie.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Nie potrzebujemy nowych tabu 23.10.06, 11:38
      6 milionów Żydów poszło przez komin w A. i jak tu nie wierzyć w
      zmartwychstanie. Podczas liczenia ofiar, proszę odłożyć algebrę w kąt. Nie
      będzie wam dzieci potrzebna. Tylko posłuchajcie co wam autorytety moralne
      przekażą i zapamiętajcie to sobie. Tak mniej więcej Żydzi wyobrażają sobie
      polską szkołę, nieprawda?
      • pozarski Re: Nie potrzebujemy nowych tabu/ Szujo, 23.10.06, 11:50
        qwardian napisał:

        > 6 milionów Żydów poszło przez komin w A. i jak tu nie wierzyć w
        > zmartwychstanie. Podczas liczenia ofiar, proszę odłożyć algebrę w kąt. Nie
        > będzie wam dzieci potrzebna. Tylko posłuchajcie co wam autorytety moralne
        > przekażą i zapamiętajcie to sobie. Tak mniej więcej Żydzi wyobrażają sobie
        > polską szkołę, nieprawda?

        twoje statystyki,jak wszystko inne,sa do luftu.6 milionow Zydow zostalo
        zamordowanych(bo ginac z glodu w getcie jest takim samym morderstwem,jak zginac
        w komorze gazowej w A.;moze nawet bardziej cynicznym) w II wojnie.
        • hasz0 Jest już kara za podważanie "właściwej" interpreta 23.10.06, 12:20
          cji prowokacji kieleckiej?

          itd. itp.
          itd. itp.
          itd. itp. kończąc na "solidarności" bez kantów w 1989?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka