Dodaj do ulubionych

kapucyn Ksawery Knotz specjalista od seksu

31.01.08, 14:41
Doktor teologii pastoralnej kapucyn Ksawery Knotz, autor książki
pt. „Akt małżeński. Szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem”,
podjął się (jako znawca?) misji wprowadzenia sfery seksualnej w
obręb doświadczenia religijnego.Zainteresowani znajdą tam szereg
śmiałych (jak na polski katolicyzm) interpretacji, w tym m.in. opis
celebracji stosunku małżeńskiego i teologiczną interpretację orgazmu
jako najdoskonalszego doświadczenia wspólnoty z Bogiem. Knotz
twierdzi, że w cielesnym zjednoczeniu małżonków – odbywanym zgodnie
z zasadami moralności katolickiej! – „rzeczywiście i dosłownie”
uczestniczy Chrystus. Seks uświęcony kościelnym sakramentem
interpretuje jako modlitwę składaną Bogu, a łoże małżeńskie (powinno
być „na tyle szerokie, aby umożliwiało wygodne przeżycie tej
niezwykłej chwili”!), w którym małżonkowie „jednoczą się ze sobą w
miłosnym zespoleniu i powołują do życia nowych członków Kościoła”
porównuje tenże kapucyn do... ołtarza. „Miłość pomiędzy małżonkami,
która wyraża się w akcie płciowym, powoduje, że cielesność człowieka
zostaje wyniesiona w kierunku nieba – pisze Knotz. – Ekstazę
związaną z radością współżycia seksualnego można porównać do
szczęścia życia wiecznego. Dlatego akt małżeński pozwala uzmysłowić
małżonkom, na czym polega słodycz spotkania z Bogiem”.Szczerze
gratulujemy postępu. Jeszcze tak niedawno Kościół głosił, że każdy
akt seksualny, nawet ten w małżeństwie, jest grzechem.

Obserwuj wątek
    • marouder.eu Od imienia zakonu macierzystego ks. Knotza.. 31.01.08, 15:28
      ...pochodzi popularne wsrod niezadowolonych z katolickiego wspolzycia
      malzenskiego powiedzenie "trzepac kapucyna"!
    • andrew2008 Pedaly "Faktow i Mitow" chca wyznaczac standardy 31.01.08, 16:30
      Dla lewako-atolo-pedalow "Faktow i Mitow" ideal sexu to wystawiona
      anonimowa du*pa, ktora jest je*ba*na przez innych setki razy w
      homosexualnych lazniach Nowego Yorku , Lodzi i redakcji "Faktow i
      Mitow." Tfu. Obrzydliwosc.
      Dla katolikow sex to piekne i czyste doswiadczenie malzenskiej
      milosci, ktore jest takze czesto aktem tworzenia nowego zycia
      i transcendencji Absolutu.
      • stan.borys andrew2008 ! Zostaw kapucyna w spokoju !!! 01.02.08, 19:14
        Bo ci kręgosłup wyschnie !
        • andrew2008 Tylko ateisci trzepia kapucyna 01.02.08, 19:52
          Tylko ateisci trzepia kapucyna. Biedne syfilytyczne ch*u*je?
          Katolicy sa zbyt zajeci robieniem dzieci swoim pieknym, mlodym i
          wiernym zonom.
          • macrow andrew w takim razie ma 01.02.08, 19:58
            ...piekne, mlode zony w nieograniczonej ilosci na ekranie komputera, gdy wlacza
            odpowiednie stronki. wtedy tez przypomina mu sie kapucyn big_grin
            • andrew2008 Zyj w realu, nieszczesniku 01.02.08, 20:22
              Zacznij zyc w realu kaleko. Wygladasz na jakiegos sparalizowanego
              inwalide , ktory niczego w zyciu nie zakosztowal. Ani milosci, ani
              dobrej zony anidzieci ani dostatku i przygody. Wprost nie mam
              sumienia cie sflekowac , nieszczesniku.
              • macrow powiedzial ten, ktory zyje marzeniami 01.02.08, 20:24
              • marta-3434 Re: Zyj w realu, nieszczesniku 14.05.14, 12:16
                nawiązując do rozmowy, słyszeliście o akcji "niedosępne na app store" ? na-kawe.net/nie-wszystko-mozna-sciagnac-z-app-store/
            • jaceq Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 20:43
              Andrew Kutolski twierdził onegdaj, że - cytuję - "mial szczescie rznac powyzej
              tysiaca kobiet, na wszystkich kontynentach, we wszystkich pozycjach i ku chwale
              Pana". Nie twierdzę, że nie, wyraziłem tylko przypuszczenie, że taki "wynik"
              osiągnął grając w filmach porno:

              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=71680297&a=72014953

              nie potwierdził i nie zaprzeczył.
              • ewa8a Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 20:55
                Fajny wątek odświeżyłeś. Pomyśleć, że Pan Józef już prawie 2
                miesiące bawi z nami. Poprzednim razem zwiał, jak poruszyliśmy temat
                rektora J.
                • ewa8a Nie dwa, a trzy ! /nt 01.02.08, 20:56
                • jaceq Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 21:04
                  Mam wrażenie, że w jakiś sposób z czasem uodpornił się na sprawę rektora J.
                  (poprzednio każda wzmianka działała na niego jak czerwona flaga na byka, albo
                  jak viagra na andrewa2008). Choć trudno ocenić, jaką przykrość Mu wyrządzamy,
                  przypominając postać rektora J.

                  BTW, wpisałem się kilkakrotnie na blogu Pana J-fa, ot tak, żeby nie musiał bidak
                  gadać sam ze sobą. Wywalał mnie za każdym razem, a czas reakcji wahał się od 48
                  godzin do kilku minut.
                  • ewa8a Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 21:10
                    Muszę wobec tego i ja się tam kiedyś wpisać, dawno nie zaglądałam do
                    blogu.
                    Patrząc na forumową aktywność ,,amerykańskiego’’ ojca rodziny,
                    zastanawiam się, czy przypadkiem nie zaniedbuje swojej pięknej zony
                    i gromady córeczek.......a jeszcze na dodatek ma czas, by pisać blog.
                    • jaceq Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 21:48
                      ewa8a napisała:

                      > Muszę wobec tego i ja się tam kiedyś wpisać


                      Trzeba to robić z zaskoczenia. Wyczuwa zwiększone zainteresowanie blogiem i czasem blokuje dostęp. Taki dozór z pewnością odbija się na jakości pożycia małżeńskiego, więzy rodzinne itp. zwłaszcza, że jest jeszcze działka do odrobienia na aquanecie (a wszak dwoi się tu i troi) a i jakiś artykulik do Their Daily czasem trzeba palnąć.
                      • ewa8a Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 21:58
                        O kurcze, ale strona !
                        Ha, ha, Father Director Teddy Rydzyk !!!
                        A nasz drogi Pan Józef ma chyba teraz sporo czasu, bo nauczyciele
                        dość wczesnie przechodzą na emeryturę. Pogodzenie całodobowej
                        działalności forumowej z wykładami o pantofelkach i jamochłonach
                        byłoby niemożliwe.


                        • jaceq Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 22:03
                          Prawda?

                          "How to recognize Radio Maryja Listeners

                          • Very agressive - especially when you are carrying a camera.
                          • In hordes they act like zombies.
                          • They often meet each other near the city of Częstochowa.
                          • They like to kneel for a long time.
                          • They listen to Radio Maryja.
                          • Father Director Teddy Rydzyk for them is more important than God Himself.
                          • They always carry crosses around their necks.
                          • They wear mohair berets."
                          • ewa8a Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 22:12
                            A co powiesz na polską rozhlasovą stanice, na czele której stoi
                            „Otec ředitel“ Tadeusz Rydzyk ?

                            cs.wikipedia.org/wiki/Radio_Maryja



                            • jaceq Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 22:16
                              Owszem,

                              "Velmi nejasné je hospodaření Radia Maryja, protože jako církevní osoba nemusí
                              platit daně."

                              Wyobrażam sobie, jak innych musi to dziwić.
                              • ewa8a Re: andrew w takim razie ma 01.02.08, 22:30
                                ,,Tadeusz Rydzyk (* 3. května 1945, Olkusz) je kontroverzní
                                katolický kněz z Polska (-) Vyrostl v chudé rodině v polském
                                Olkuszi''

                                cs.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Rydzyk

                                Po czesku każdy tekst brzmi jak satyra.
                      • ewa8a Re: andrew w takim razie ma 03.02.08, 11:20
                        Wracam właśnie z blogu. Jeżdżą tam po Panu Józefie jak po łysej
                        kobyle, aż momentami szkoda biedaka i muszę stwierdzić, że
                        przesadziłeś nieco z tą cenzurą - Pan Józef pozostawia także
                        bardzo niepochlebne mu opinie. Oto mały wycinek z komentarzy do
                        jednego tylko odcinka :

                        - Panie Zawadzki, osiągnąłeś dno, zostałeś zerem, przyjemnie na to
                        patrzeć. ~olka , 2008-01-13 10:19

                        - Freeman nie poniżaj się. Nie dyskutuj z kretynem ~Stanis , 2008-
                        01-13 04:13

                        - Człowieku ! (Tylko nie wiem czy J.Z. można jeszcze tak nazwać ),
                        czy Ty się dzisiaj spiłeś, czy może się naćpałeś, czy zapomniałeś
                        sobie zwalić od rana że tak Ci na głowę uderza ? A może to wszystko
                        na raz ? Gdyby Twój ojciec wiedział że spłodzi coś takiego to
                        własnoręcznie urwał by sobie przedtem jaja... ~prosty cham , 2008-
                        01-13 04:45


                        Chyba jednak coś wycina, bo pisze :

                        ,,A Ty kretynku, wreszcie stad wynieś się.

                        Ile razy mam Ci kruszyno powtarzać, że jesteś robaczkiem, którego
                        nie zawsze chce mi się wycinać?’’

                        • andrew2008 Re: andrew w takim razie ma 03.02.08, 14:46
                          No co andrew Ma czego ty nie masz biedaczko?
                          Andrew ma mozg, ktorego ty nie posiadasz.
                          • ewa8a Re: andrew w takim razie ma 03.02.08, 14:49
                            Ależ ja nieustannie ten mózg podziwiam. Do zobaczenia na blogu Panie
                            Józefie. Dokonałam tam kilku wpisów. Kulturalna ze mnie rozmówczyni,
                            chyba mnie Pan nie zabanuje ?
    • jaceq Re: kapucyn Ksawery Knotz specjalista od seksu 01.02.08, 20:46
      No, przyznać trzeba, że odważny ten ksiądz kapucyn, nawet jak na standardy
      kościoła nie tylko toruńskiego. Sekwencje o seksie grupowym z udziałem Chrystusa
      wydają mi się nawet lekko trącić herezją. Ale mimo wszystko jest dużo
      sympatyczniejsza od wszystkich moherowych dogmatów o seksie.
    • ivrp Re: kapucyn Ksawery Knotz specjalista od seksu 01.02.08, 20:57
      Radosna twórczość tego teologa jest oczywiście końcowym produktem
      sublimacji jego popędu sexualnego, z czego powinniśmy się cieszyć,
      bo inni księża żyjący w celibacie często popełniają grzeszne, a
      nieraz i karalne czyny, by swe chucie rozładować.
    • ka12332 Re: kapucyn Ksawery Knotz specjalista od seksu 02.02.08, 10:27
      te mądrości kapucyna powinny cytować wyskonakładowe gazety bezpłatne ku radości
      gawiedzi gimnazjalnej ,licealnej i dorosłej ,he
      • andrew2008 Panika Atoli 02.02.08, 10:43
        atole, przeciez nikt wam nie odbiera wam wolnosci Je*ba*nia zwierzat,
        ku*rew, pedalow, dziupli w drzewach itp. itd.
        Ale dlaczego wpadacie w taka panike?
        Poniewaz nigdy nie zaznacie prawdziwej milosci opartej na zaufaniu
        do wiernej , katolickiej zony. Milosci opartej na dawaniu nowego
        zycia i na calkowitej transcedencji z abslolutem.
        Rozmieniliscie sie na drobne w swoich atolskich swinstwach , brudzie
        i prawdziwej milosci nigdy nie zaznacie.
        To co zaznacie to syf, zdrada , zazdrosc i bezdzietna poaborcyjna
        samotnosc. Dobrze wam tak, atolskie bydlo. Ha,ha,ha,ha,ha,ha
    • ka12332 to przez te różne "kakareichy" , "palnicki" 02.02.08, 14:32
      wiadomo nie od dzisiaj że księża , zakonnicy i panny zakonne tłumnie odwiedzają
      internet w tym i forum Aguanet .jestem pewien że przez forumowe posty różnych
      "kakareichów" ,"palnicków" nasi he, he pasterze nabieraja wątpliwości do
      ideologii vatykanskiej , zaczynają nawet kwestionować boskośc Jeshuy(!!!) , już
      prawie hurtowo zrzucają sutanny i habity , tzw seminaria dup...duchowne
      zaczynają cierpieć na brak narybku dajacego się indoktrynowac przez 6 lat w
      ramach he he formacji...
      internet jest śmiertelnym zagrożeniem dla wszelkiej maści zamordystów ,
      dyktatorów i firm sprzedających dobra niedoczesne.

      • andrew2008 Re: to przez te różne "kakareichy" , "palnicki" 02.02.08, 14:40
        Podkaliber intelektualny apostolow ateizmu jest tak porazajacy
        (zwieracze), ze ze*sr*ac sie mozna ze smiechu.
        No a zwlaszcza Aquanet - po przeczytaniu durniow lewako-loberalno-
        atolo-pedalskich, przecietny katolik biegnie do kosciola zeby w
        wodzie swieconej sie wykapac.
        Oj , co to za zalosne ateistyczne bydlo. ha,ha,ha,ha,ha,ha
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka