Dodaj do ulubionych

Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono?

18.04.06, 14:51
Witam i mam pytanie: kto orientuje się, gdzie kręcono sceny plenerowe
pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie"? Dziękuję za wszelkie informacje.
Obserwuj wątek
    • suczka_s Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 18.04.06, 15:40
      na warszawskim powiślu
      • shatmach Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 18.04.06, 16:35
        A wiadomo gdzie jest ten cały instytut? Czy może to było studio?
        • dominika8 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 18.04.06, 16:55
          wydaje mi się, że część kręcili na Banacha
          • pizza_adoloran no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 16:59
            Chodzi mi o sam budynek (o ile jeszcze istnieje)?
            • azalia16 Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 17:09
              Zdjęcia wewnątrz instytutu kręcono w Rembertowie, na ulicy
              Wieczorkiewicza /teraz generała Chróściela "Montera"/ mieściło się kiedyś
              kino "Szarotka" a po likwidacji tegoż kina pomieszczenia posłużyły za wnętrza
              do "Labiryntu"! Mieszkałam tam niedaleko w czasach kręcenia serialu i często
              widziałam ekipę filmowców i aktorów i nawet spytałam dla ciekawości jakie sceny
              są kręcone w tych pomieszczeniach!
              • pizza_adoloran Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 17:12
                Azalio, dziękuję za informacje, a czy pamiętasz, co kręcono w eks-kinie?
                Rozumiem, że za fasadę instytutu służył budynek w innej części Warszawy - są
                sceny, gdy bohaterowie wchodzą do niego i wychodzą, ale nie umiem go zlokalizować...
                • miriam57 Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 17:23
                  Sądzę, że wejście do Instytutu kręcono na terenie szpitala na Lindleya. A sceny
                  domowe - kamienica gdzie mieszkali Racewiczowie ul. Rozbrat, mieszkanie Durajów
                  - róg Ludnej i Solca, szkoła Oli - szkoła nr 34 przy Kruczkowskiego. Poza tym
                  chyba na Sadybie.
                • azalia16 Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 17:24
                  Niestety nie wiem co było fasadą ale podejrzewam, że dla wiarygodności jakiś
                  budynek AM!
                • esss Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 17:27
                  W atelier (czyli w dawnym kinie) były zbudowane dekoracje laboratorium i
                  mieszkania Durajów. Reszta, to wnętrza autentyczne (w dzisiejszych serialach
                  byłoby to nie do pomyślenia)
                  • pizza_adoloran Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 17:30
                    Dziękuję za informacje - czy na te tereny szpitalne można dziś tak po prostu
                    wejść i obejrzeć? Interesuje mnie, jak te miejsca wyglądają dziś...

Domy Durajów i Racewiczów są łatwe do namierzenia mimo tego, że mają odnowione
                    fasady. Szkoła Oli?... Hmm, nie pamiętam, żeby się pojawiała w serialu, ale
                    pamięć nie ta. Pojawia się na pewno szkoła Marty, czyli LO im. Stefana Batorego.

A kawiarnie w Labiryncie? Jedna to Hotel Europejski a inne?

Pozdrawiam i proszę, piszcie, co tylko wiecie!
                    • miriam57 Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 21:23
                      Kawiarnia znajdowała sie na rynku Mariensztatu, nazywała się Marysieńka, dzis
                      nie istnieje, a grała tez w "Latach dudziestych, latach trzydziestych"
                      • esss Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 21:33
                        Z ciekawostek lokalowych dodam, że w "Labiryntowym" mieszkaniu Racewiczów parę
                        lat wcześniej została zamordowana niejaka Klementyna Nawrocka ("07 zgłoś się"
                        odc.12 "Ścigany przez samego siebie")
                        :)
                        • shatmach Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 18.04.06, 23:27
                          A wiadomo gdzie jedli lunch? Chodzili do jakiegoś baru przy instytucie.
                          • wist1994 Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 07.05.06, 19:36
                            W przeciwieństwie do postaci z dzisiejszych teleszmat ci z Labiryntu byli
                            normalni i nie jedli lunchu tylko obiad, albo drugie śniadanie.
                        • pizza_adoloran Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 19.04.06, 19:52
                          esss napisał:

> Z ciekawostek lokalowych dodam, że w "Labiryntowym" mieszkaniu Racewiczów parę
                          > lat wcześniej została zamordowana niejaka Klementyna Nawrocka ("07 zgłoś się"
                          > odc.12 "Ścigany przez samego siebie")
                          > :)

No to dość feralne mieszkanie... Racewiczowie też kilka przykrych chwil tam
                          przeżyli - w ogóle to gratuluję pamięci.
                          • esss Re: no właśnie, gdzie jest instytut? 20.04.06, 23:07
                            Nie ma czego gratulować - po prostu w tamtych latach nie zmieniano wystroju
                            mieszkania tak często jak teraz... ;)
      • kamikazej Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 28.11.13, 12:20
        Chyba większość w Warszawie. Widać trochę Powiśle, Mokotów
    • mjr_nemo Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 09:17
      a dom Profesorstwa, u których na początku mieszkała Ewa, jest na Sadybie i w
      jednym odcinku, jak Racewicz wysiada z samochodu widać mój blok !
      • serek.topiony Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 12:02
        Dom starego Hanisza to jest obecnie dom Lubicza i mieści się na Sadybie, na
        Truskawieckiej (blisko św. Bonifacego)
        • zla_krolowa Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 13:12
          truskawiecka 13 a
          często tam przechodzę
          a dom państwa profesorstwa to gdzie na sadybie?
          chętnie podejdę i zoczę,
          bo "w labiryncie" to kultowy serial mojego późnego dzieciństwa.
          • marmoladka1 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 13:55
            To ja Wam powiem,że kiedyś pracowalamw ówczesną narzeczoną Pawła Hanisza-Jana
            Jankowskiego,w którym się skrycie kochałam (ale w czasie pierwszej emisji
            filmu).Pracowałam z ową panią deko pózniej.
            No i miałam go okazję poznać osobiście,już go wedy nie kochałam.Ale fajny
            był.Wiele się nie postarzał,w przeciwieństwie do np.Duraja albo jego
            żony ,Kryśki.
          • pasztet-1 profil serialu na e-pulsie 01.04.09, 23:51
            chyba jakis fan stworzyl profil "labiryntu", moze od nas z forum ???
            www.epuls.pl/klub/w-labiryncie/1004645
    • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 15:53
      Dzięki, pizzo_adoloran za wspaniały wątek.

Kilka zagadnień bym poruszył. Z tych, co wiem i z tych, co by chciał wiedzieć,
      a nie wiem:)

1. Ten park, w którym Piotruś i Staszek jeździli na deskach - mieści się wzdłuż
      Rozbratu, za Górnośląską. W sumie - prawie pod domem Racewiczów. Niedaleko dalej
      mieszkali Durajowie - już ktoś zresztą napisał.

2. Taki pawilon, gdzie mieścił się gabinet ginekologiczny, w którym Ewa
      dowiedziała się, że jest w ciąży - mieści się na Stegnach, adresowo jest to
      bodaj ulica Batumi, widoczne jest to miejsce z ul Bonifacego.

3. Wydaje mi się, że mieszkanie Durajów było mieszkaniem autentycznym, ale może
      mi się tylko wydaje.

4. Kawalerka "Za Żelazną Bramą" rzeczywiście była na osiedlu o tej nazwie, w
      przeciwieństwie do mieszkania Durajów, które niby miało adres Smyczkowa, ale do
      Smyczkowje było jej daleko. Nie tak wprawdzie jak Podkowie Leśnej do Klanowej
      "Sadyby", ale zawsze.

5. Gutman z powstańcami spacerowali po Solcu (gdy omal nie przejechał ich
      burak-taryfiarz).

6. Gutman wsiadał do autobusu 128 (który tam do niedawna jeździł) przy Ludnej
      (przy poczcie, jak sądzę) gdy spotkała go Mariola

7. "Grały" w serialu także Łazienki

8. Renata dorabiała klucz do mieszkania Sucheckich przy Marszałkowskiej, na
      odcnku między pl.Unii i pl.Zbawiciela.

9. Butik p.Wandeczki mieścił się w pobliżu marszałkowskiej, nad wykopem z Trasą
      Łazienkowską. O ile mnie pamięć nie myli, to była tam raz mowa o tym, że ten
      butik jest na Chmielnej. Ale pewien nie jestem czy to prawda.

Natomiast pewnych rzeczy do dzisiaj nie rozszyfrowałem.
      Mianowicie:
      1. Gdzie był ten instytut, chodzi konkretnie o to miejsce, gdzie Racewicz i
      Duraj parkowali swoje auta, pod tym budynkiem z widoczną klatką schodową? Kilka
      ładnych scen się tam rozegrało.

2. Gdzie mieściło się mieszkanie p.Marii, w którym mieszkała przez jakiś czas
      Ewa? Czasem wydaje mi się, że byo słychać tramwaje jadące za oknem. I przy
      okazji-gdzie był ten warzywniak, w którym Ewa kupowała jabłka, gdy "dopadła" ją
      Renata? Czy pod tym samym budynkiem?

3. Gdzie mieściła się willa Hellera (siedziba Farmahelu)?

4. Gdzie było miesjce, w którym Ewa powiedziała Pawłowi, że jest w ciąży? To
      było gdy pojechali na wycieczkę, nad jakimś jeziorkiem czy stawem. Przypominało
      mi to trochę Zalesie, ale nie jestem pewien.

5. Gdzie była willa rodziców Marka?

Mam nadzieję, że ktoś to wie? Bo inaczej pozostaje mi czekac do emerytury i z
      wydrukowanymi capsami z serialu latac po Warszawie :)
      • pizza_adoloran Tadaaam!!! Mam instytut!!! 19.04.06, 17:19
        To faktycznie jest na Lindleya, wewnątrz kompleksu szpitalnego. Zdjęcia pochodzą
        z dziś - od czasów serialu chyba udało się wymienić tylko drzwi...

img405.imageshack.us/img405/3027/instytut9tm.jpg

img405.imageshack.us/img405/1102/instytut12ez.jpg

img405.imageshack.us/img405/9380/instytut26xz.jpg
        Dziękuję pięknie za podanie lokalizacji - Miriam57, miałaś rację!
        • shatmach Re: Tadaaam!!! Mam instytut!!! 19.04.06, 17:27
          No prosze nawet zdjęcia są. Fajnie. Przypomina mi się pare scen kiedy wchodzili
          bądź wychodzili z instytutu. Można się jeszcze innych zdjęć spodziewac tzn.
          innych obiektów?
          • zla_krolowa Re: Tadaaam!!! Mam instytut!!! 19.04.06, 17:32
            jako żywo, jak z telewizora.
            Ja to baaardzo chętnie jeszcze inne zdjęcia bym zobaczyła.
            A wiecie gdzie willa - Strassburgera+Kamińskiej- cholera nie pamiętam jak im
            było w serialu. On chyba Daniel, ale ona? Pustka- niestety
            • shatmach Re: Tadaaam!!! Mam instytut!!! 19.04.06, 17:34
              Kamińska to była Danuta.
              • pizza_adoloran obsada i streszczenia wszystkich odcinków 19.04.06, 17:51
                www.filmpolski.pl/fp/index.php/125274
                Co do zdjęć - mam jeszcze jakieś ale muszę poszukać, bo są zgrane na CD. Jak
                znajdę, wrzucę tu.
            • pizza_adoloran blok Durajów, ulica Ludna 19.04.06, 17:38
              Odmalowany, ale nadal ten sam.

img503.imageshack.us/img503/496/10023640lv.jpg

na niższym zdjęciu widać dość nietypową klatkę schodową, w filmie się też
              pojawia - zdziwiło mnie, że wnętrza kręcono gdzie indziej

img503.imageshack.us/img503/7391/10023632jv.jpg
            • pizza_adoloran wylla 19.04.06, 17:54
              zla_krolowa napisała:

> A wiecie gdzie willa - Strassburgera+Kamińskiej-

A to nie jest willa Haniszów? Chyba mieszkali tam po śmierci starego Hanisza i
              wyjeździe Pawła do Szwajcarii... mogę się mylić, bo niedokładnie pamiętam.
              • shatmach Re: wylla 19.04.06, 18:03
                Odmalowali. Wyglda jak nowy. Pewnie w środku nie wygląda tak pięknie. :)
                • zla_krolowa Re: wylla 19.04.06, 18:12
                  no właśnie z tą willą to ja też niezbyt pamiętam,
                  ale wydaje mi się, że to była inna,
                  ale upierać się nie będę.
                  Ach, to był serial.....
                  mogliby dać jeszcze raz.
                  • pizza_adoloran niech inni też pocykają zdjęcia, jak mogą 19.04.06, 18:20
                    A tutaj taki drobiażdżek z przeszłości (można sobie porównać, choć jakość kiepska)

img447.imageshack.us/img447/1218/capsinstytut1id.jpg
                    i

img447.imageshack.us/img447/1817/capsdurajowie0ca.jpg
                    • zla_krolowa Re: niech inni też pocykają zdjęcia, jak mogą 19.04.06, 18:23
                      o rety
                      izza_adoloran -
                      jesteś bogiem!!!
                      • shatmach Re: niech inni też pocykają zdjęcia, jak mogą 19.04.06, 18:53
                        Szkoda, że teraz to nie leci to bym porobił parę capsów i by się porównało.
                        Leciało nie tak dawno na TV Polonia, a w zeszłym roku nawet na TVP1 więc na
                        razie nie ma co liczyć. Zawsze mie interesowało to jak zmieniły się miejsca w
                        których kiedyś coś kręcili. Nie jestem z Wawy więc nie mogę sobie tak po prostu
                        pojechać i zobaczyć wszystkiego.
                        • pizza_adoloran i reszta zdjęć 19.04.06, 19:06
                          Domy Racewiczów i Durajów odnowiono, odmalowano je na jaśniejsze kolory a starą
                          kamienicę Racewiczów dodatkowo otynkowano.

Blok Duraja zamieściłem powyżej a tu zdjęcia, które udało mi się znaleźć:
                          kamienica Racewiczów; niestety, nie można wejść na podwórko (działo się tam
                          kilka scen typu spotkania Ostoja-Racewiczowie).

oto i kamienica

img440.imageshack.us/img440/4500/domracewiczow0cm.jpg
                          i wejście do domu

img102.imageshack.us/img102/9965/domracewiczow20es.jpg

Niewiele zmienił się za to park vis a vis kamienicy, gdzie przebywały często
                          dzieci Racewiczów - zdjęcia są wprawdzie z zimy, ale któregoś dnia podskoczę i
                          zrobię świeże. Fontanny nie były remontowane od czasów "Labiryntu" albo i lepiej.

img102.imageshack.us/img102/2940/parwrotkowisko8po.jpg
                          Tu z parku widać kamienicę Racewiczów w tle

img381.imageshack.us/img381/32/parkwrotkowisko21ea.jpg
                          • zla_krolowa Re: i reszta zdjęć 19.04.06, 19:32
                            słuchaj adoloran, a ta kamiennica racewiczów to gdzie?
                            Bo nie mogę odszyfrować na tabliczce...- za małe literki
                            od dzisiaj chodzę wszędzie z aparatem - może uda mi sie zrobić fotkę
                            domku w którym podobno mieszkał Hanisz - a teraz Lubicz,
                            ale nie jestem na 100% pewna czy to na prawdę ten dom.
                            Adoloran wiesz coś o tym?
                            • pizza_adoloran Re: i reszta zdjęć 19.04.06, 19:47
                              zla_krolowa napisała:

> słuchaj adoloran, a ta kamiennica racewiczów to gdzie?

na Rozbrat, naprzeciwko jest ów park ze zdjęć i wrotkowistko

> od dzisiaj chodzę wszędzie z aparatem - może uda mi sie zrobić fotkę
                              > domku w którym podobno mieszkał Hanisz - a teraz Lubicz,
                              > ale nie jestem na 100% pewna czy to na prawdę ten dom.
                              > Adoloran wiesz coś o tym?

Nie wiem, ale może ktoś coś napiszę. Liczę na ludzi, którzy może nawet nie
                              interesują się serialem, ale wiedzą coś przez przypadek, bo akurat koło ich
                              miejsca zamieszkania kręcono zdjęcia, koleżanka statystowała itd.
                              • pizza_adoloran Re: i reszta zdjęć 19.04.06, 19:48
                                pizza_adoloran napisał:

>
                                > Nie wiem, ale może ktoś coś napiszę.

bez "ę" oczywiście
                      • dziedzicznacytadelafinansjery Re: niech inni też pocykają zdjęcia, jak mogą 19.04.06, 20:50
                        Z ust mi to wyjęłaś, zla_krolowo! :)
                        • godeep Re: niech inni też pocykają zdjęcia, jak mogą 09.06.09, 12:32
                          > Z ust mi to wyjęłaś, zla_krolowo! :)

A ty chciaeś/aś dłużej potrzymać? MSPANC
                          • pizza_adoloran Re: niech inni też pocykają zdjęcia, jak mogą 09.06.09, 22:43
                            godeep napisał:

> > Z ust mi to wyjęłaś, zla_krolowo! :)
                            >
                            > A ty chciaeś/aś dłużej potrzymać? MSPANC

Masz to od urodzenia czy w wyniku jakiegoś wypadku?
            • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Tadaaam!!! Mam instytut!!! 19.04.06, 20:48
              Danka i David Meyerowie :) A ulokowali się w willi po Haniszach.
            • dracusia Re: Tadaaam!!! Mam instytut!!! 04.07.07, 09:28
              David i Danka Majer.
        • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Tadaaam!!! Mam instytut!!! 19.04.06, 20:47
          Yes yes yes!!!
          • pizza_adoloran co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 19.04.06, 21:07
            Chodzi mi głównie o odtwórców ról dziecięco-młodzieżowych, którzy nie próbowali
            kontynuować kariery medialnej. Gdzie są teraz i co robią? Jak wyglądają? Może
            ktoś posiada jakieś informacje na ten temat... mi udało się znaleźć takie cacko:

www.wsgn.pl/?area=college§ion=staff&sub=Karol_Bulenda
            Pozbajecie?
            • minka76 Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 19.04.06, 21:39
              o rany! to Igor? no proszę proszę!

jowitę miondlikowską czasem można zobaczyć ale jej serialowego brata to nie
              widziałam nigdzie a może widziałam a go nie poznałam?
              Ola Duraj- Zosia Karpińska raczej nie jest aktorką, choć jej nazwisko dużo by
              jej ułatwiło.
              • pizza_adoloran Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 19.04.06, 21:43
                minka76 napisała:

> Ola Duraj- Zosia Karpińska raczej nie jest aktorką, choć jej nazwisko dużo by
                > jej ułatwiło.

Oj, nie wiem...
                Córka drugiego twórcy "Labiryntu", Ola Niżyńska, gra w "Klanie". Boski głos.
                • mason_verger Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 19.04.06, 22:18
                  Jowita Miondlikowska czasem gdzieś mignie ale ostatnią dużą rolę to miała chyba
                  w Fitness Clubie (pocz.lat 90tych).
                  Gdzieś czytałem że Tomek Sobota (syn Racewiczów) pracował w Makro w Alejach,
                  ale nie wiem na ile to wiarygodne.
                  Wkurzająca Ola Duraj chyba coś studiowała (psychologię?), ale wiarygodność -
                  jak wyżej.
                  Faktycznie jako tako widoczna jest Ola Niżyńska ale ona w Labiryncie to
                  wystąpiła kilka sekund, w nagraniu Tik-Taka bodajże.
                  • shatmach Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 19.04.06, 22:29
                    mason_verger napisał:

> Jowita Miondlikowska czasem gdzieś mignie ale ostatnią dużą rolę to miała
                    chyba
                    >

> Wkurzająca Ola Duraj chyba coś studiowała (psychologię?), ale wiarygodność -
                    > jak wyżej.

Miondlikowska teraz zajmuje się chyba filmem albo muzyką. Kurcze gdzieś ją
                    ostatnio widziałem. Wypowiadała się gdzieś, ale cholewka wypadło mi z głowy o
                    co chodziło.

A jeśli chodzi o Karpińską to faktycznie jest studentką psychologii. Karpiński
                    w jakimś wywiadzie w zeszłym roku to mówił. Chyba w dodatku telewizyjnym Faktu,
                    ale pewności nie mam.
                    • szymanka Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 14.05.06, 00:18
                      Widziałam Jowitę Miondlikowską kiedyś w TVN Style. Jest agentem bodajże Joanny
                      Brodzik, ale za to nie ręczę bo dokładnie nie pamiętam. Natomiast agenturą
                      zajmuje się na pewno :-)
                      • agnieszka_azj Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 07.09.06, 20:54
                        Jowita Miondlikowska (teraz Budnik) gra główną rolę w najnowszym filmie
                        Krzysztofa Krauzego "Plac Zbawiciela". Od jutra w kinach.
                        www.filmweb.pl/Jowita,Budnik-Miondlikowska,filmografia,Person,id=48181
                    • dracusia Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 04.07.07, 09:39
                      Jowita Miondlikowska przecież w ,,Placu Zbawiciela "zagrała.
                      • pizza_adoloran Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 04.07.07, 10:26
                        dracusia napisała:

> Jowita Miondlikowska przecież w ,,Placu Zbawiciela "zagrała.

I zostało to odnotowane w tym wątku - może nie zauważyłaś, bo ma dość dużo wpisów.

A nie ma nikt żadnych aktualności o innych dziecięcych gwiazdach "W labiryncie"
                        (poza tym, co już tu napisano)? Ciekawe jak dziś wyglądają.
                        • agnieszka_azj Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 04.07.07, 20:18
                          pizza_adoloran napisał:

A nie ma nikt żadnych aktualności o innych dziecięcych gwiazdach "W labiryncie"
                          > (poza tym, co już tu napisano)? Ciekawe jak dziś wyglądają.

Dominik Łoś, który w serialu grał Staszka, kolegę Piotrka Racewicza, został
                          aktorem
                          www.filmpolski.pl/fp/index.php/1116023
                          Poza tym gra w Teatrze Polskim - m.in. w "Śnie nocy letniej"
                          • pizza_adoloran Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 05.07.07, 08:11
                            Widocznie uaktualnili stronę o nim niedawno, bo jak byłem na niej rok temu,
                            filmografia Łosia i galeria kończyła się na "Żegnaj, Rockefeller". Dzięki za
                            link. Ale gość się sporo zmienił. Nie wiem, czy od razu bym go poznał.

Zastanawiam się, czy ktokolwiek posiada aktualne foto mojej idolki, Oli Duraj.
                    • mariol1 Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 28.03.08, 10:18
                      Jowita grała w Placu Zbawiciela. Świetna rola.
                  • baasowy Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 25.06.09, 00:28
                    Tekst linka

Twarz podobna i branża też, więc chyba to on.
                    • pizza_adoloran Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 25.06.09, 07:04
                      Tak sądzę, że to on. Pozwolisz, że przekleję linka wyżej, na ostatnie posty.
                      Dzięki wielkie!
              • anmanika Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 20.04.06, 10:29
                Serialowy brat jakiś czas temu był widziany przeze mnie osobiście w Macro we
                Włochach, w którym to podobno jest szefem.
                Super wątek - uwielbiam takie porównania.
                Mieszkanie p. Marii było identico do tego w którym mieszkałam na ul.
                Broniewskiego na Żoliborzu, no ale może zrobili takie klony gdzie indziej.
            • esss Re: co się stało z młodymi aktorami "Labiryntu"? 20.04.06, 23:13
              "Igor" to w latach 90-tych występował w Telewizji Edukacyjnej w jakims
              programie, gdzie udzielał porad jako prawnik.
      • esss Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 20.04.06, 23:04
        dziedzicznacytadelafinansjery napisał:

> 3. Wydaje mi się, że mieszkanie Durajów było mieszkaniem autentycznym, ale
        może mi się tylko wydaje.

Tylko Ci się wydaje - pamietam nawet jakieś czasopismo z tych lat, gdzie na
        zdjęciach pani charakteryzatorka pracowała nad panem Leonem i nad panią Marią,
        którzy siedzieli na krzesłach w pokoju Durajów (a w serialu nigdy w tym wnętrzy
        nie wystąpili, tym bardziej w żółtych laboratoryjnych fartuchach! ;)
        . Poza tym w obrazkach z tego mieszkania, tak jak i z laboratorium było widać
        zjawisko "przenikania kamery przez ściany" - czyli na 99,999 % hala zdjęciowa
        (tu: dawne kino w Rembertowie).

> 4. Kawalerka "Za Żelazną Bramą" rzeczywiście była na osiedlu o tej nazwie (...)
        Owszem - za "żelazną".nawet ciocia "BOżESZTYMóJ" zagrała w windzie prawowitą
        sąsiadkę rozpustnych Racewiczów :)

8. Renata dorabiała klucz do mieszkania Sucheckich przy Marszałkowskiej, na
        odcnku między pl.Unii i pl.Zbawiciela.
        BINGO.

> Gdzie mieściło się mieszkanie p.Marii, w którym mieszkała przez jakiś czas
        Ewa? Czasem wydaje mi się, że byo słychać tramwaje jadące za oknem.

Nie wiem gdzie się mieściło. ale gwizd tramwajów 13N jest tak charakterystyczny.
        że nie da się go pomylić z niczym innym - rzeczywiście to było przy jakiejś
        ulicy z tramwajami!

> Mam nadzieję, że ktoś to wie? Bo inaczej pozostaje mi czekac do emerytury i z
        > wydrukowanymi capsami z serialu latac po Warszawie :)

To chyba nie jest jakaś najstraszliwsza wizja starości? ;)
        • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 21.04.06, 17:28
          > dziedzicznacytadelafinansjery napisał:
          >
          > > 3. Wydaje mi się, że mieszkanie Durajów było mieszkaniem autentycznym, al
          > e
          > może mi się tylko wydaje.
          >
          > Tylko Ci się wydaje - pamietam nawet jakieś czasopismo z tych lat, gdzie na
          > zdjęciach pani charakteryzatorka pracowała nad panem Leonem i nad panią Marią,
          > którzy siedzieli na krzesłach w pokoju Durajów (a w serialu nigdy w tym wnętrzy
          > nie wystąpili, tym bardziej w żółtych laboratoryjnych fartuchach! ;)

No być może. Ale i tak realistyczne jest to o wiele bardziej, niż te zastawki z
          Klanu. Może mnie te drzwi wejściowe do mieszkania zmyliły?

> . Poza tym w obrazkach z tego mieszkania, tak jak i z laboratorium było widać
          > zjawisko "przenikania kamery przez ściany" - czyli na 99,999 % hala zdjęciowa
          > (tu: dawne kino w Rembertowie).

A to się muszę przyjrzeć. Więc może i ta willa Hellera (nop, nie do końca jego,
          ale przyjmijmy lda uproszeczenia) gdzieś na Rembertowie była?

> > 4. Kawalerka "Za Żelazną Bramą" rzeczywiście była na osiedlu o tej nazwie
          > (...)
          > Owszem - za "żelazną".nawet ciocia "BOżESZTYMóJ" zagrała w windzie prawowitą
          > sąsiadkę rozpustnych Racewiczów :)

A konkretnie rozpustnego Racewicza. Bo Racewiczowej w rozpuście to "myszka"
          przeszkodziła :) A i to w Kazimierzu, a nie Za Żelazną Bramą :)

>
          > > Gdzie mieściło się mieszkanie p.Marii, w którym mieszkała przez jakiś cza
          > s
          > Ewa? Czasem wydaje mi się, że byo słychać tramwaje jadące za oknem.
          >
          > Nie wiem gdzie się mieściło. ale gwizd tramwajów 13N jest tak charakterystyczny
          > .
          > że nie da się go pomylić z niczym innym - rzeczywiście to było przy jakiejś
          > ulicy z tramwajami!
          >

Problem polega na tym, że ulic takich jest całkiem sporo :(

> > Mam nadzieję, że ktoś to wie? Bo inaczej pozostaje mi czekac do emerytury
          > i z
          > > wydrukowanymi capsami z serialu latac po Warszawie :)
          >
          > To chyba nie jest jakaś najstraszliwsza wizja starości? ;)

Może i nie, ale boję się, że wnuki mnie zapakują w kaftan i wywiozą. Tam kawałek
          dalej za willą Sucheckich jadąc w stronę Wilanowa jest taki obiekt ;)
      • madziawer Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 16.04.07, 09:40
        5. Gdzie była willa rodziców Marka?

Na Algierskiej 10 na Saskiej Kępie
        • pizza_adoloran madziawer :-) 16.04.07, 18:44
          Dziękuję bardzo! Czy możesz napisać coś więcej na ten temat?
    • mason_verger Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 22:13
      Super wątek a zdjęcia-rewelacyjne! Gdzie Wy byliście jak w zeszłym roku umierał
      wątek o Labiryncie powstały z okazji powtórki na TVP1 a potem TV Polonia? :)
      Tam też była dyskusja nt. "filming locations" ale tu widzę że jest na dużo
      ciekawiej, no i zdjęcia są :)
      • shatmach Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 22:30
        Fotki Jowity z 2005 roku www.filmpolski.pl/fp/index.php/149135
      • zla_krolowa Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 22:31
        o rety Igor!
        A wcale się nie zmienił!
        jakiś czas temu wpadłam na to, że aktor grający ojca Ewy - no tego niby
        prawdziwego, ten badylarz, również grał hrabiego w na dobre i na złe.
        Pewnie i tak już wszyscy o tym wiedzą, ale musiałam sie tym z wami podzielić.
        I pozdrawiam dziedzica...itd.
        Co do młodych aktorów to nie mam pojęcia o nikim, ale jowita to chyba pracuje w
        jakiejś agencji aktorskiej, albo wytwórni- kojarzy mi się, że gdzieś widziałam
        jej nazwisko- właśnie w takiej branży
        • shatmach Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 22:33
          Krowa no właśnie! Chyba agencja filmowa. Nie wiem czy nie Gudejko.
          • zla_krolowa Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 22:39
            jaka krowa? chyba krolowa?
            • shatmach Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 22:41
              Dobre :):):) Przepraszam. Przeczytałem Zła krowa :)
              • zla_krolowa Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 23:03
                no, już dobrze...
                nie znasz bajki o królewnie śnieżce?
                i złej KRÓLOWEJ?
                :::))))
                • shatmach Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 23:21
                  Znam.:) Po prostu szybko przeczytalem krowa. No zdarza sie.:)
                  • zla_krolowa Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 23:29
                    wiem wiem, uśmiałam sie do łez :)
                    • marmoladka1 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 20.04.06, 09:54
                      Coś wiem,ale to taka zasłyszana informacje.Jowita Miondlikowaska to pracuje
                      ponoć w agencji aktorskiej Gudejko jako sekreterka(może ma jakies inne
                      stanowisko-nie wiem).
                      • anmanika Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 20.04.06, 10:31
                        Widziałam ją jakiś czas temu jak chodziła do budynku gdzie mieści się agencja
                        na Chełmskiej.
                        • magdaliena1 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 20.04.06, 13:23
                          Wracając do głównego wątku pragnę dodać, że ze dwa-trzy razy Racewicz podczas
                          swego sławetnego romansu z Danką randkował sobie w najlepsze w kawiarni
                          "Hetmańska" w Wilanowie. Niestety kilka miesięcy temu zaczął się tam remont i
                          obawiam się, że kawiarnia ta straci zupełnie swoje urocze gierkowskie wnętrze.

A dziecko Ewy porwali spod sklepu na Bernardyńskiej (Sadyba). Bardzo to był
                          dobry spożywczak swoją drogą. Do dziś tam stoi.

• shatmach Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 20.04.06, 13:30
                            Dobry do czasu kiedy okazało się, że porywają spod niego dzieci. :)
                            • azalia16 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 20.04.06, 15:47
                              Ewa powiedziała Pawłowi, że jest w ciąży nad tzw "Czarnym Stawem", to jest
                              takie gwarowe określenie małego stawku koło Zielonki, zaraz za cmentarzem jadąc
                              od Warszawy trzeba skręcić w lewo i przejechać około 200 metrów! Kręcono tam
                              zresztą kilka filmów i seriali, nawet staw ten udawał jezioro na Mazurach!
                              • pizza_adoloran U Gudejki zatrudniono sporo sław z Labiryntu 20.04.06, 19:46
                                panie

www.gudejko.pl/html_pl/Horawianka_Barbara.html

www.gudejko.pl/html_pl/Kaminska_Dorota.html

www.gudejko.pl/html_pl/Lozinska_Slawomira.html

www.gudejko.pl/html_pl/Miondlikowska_Jowita.html

www.gudejko.pl/html_pl/Robotka_Agnieszka.html

www.gudejko.pl/html_pl/Rzeszewska_Agata.html

panowie

www.gudejko.pl/html_pl/Domagala_Cezary.html

www.gudejko.pl/html_pl/Jankowski_Jan.html

www.gudejko.pl/html_pl/Skarga_Piotr.html

www.gudejko.pl/html_pl/Szafranski_Roman.html

www.gudejko.pl/html_pl/Szylinski_Jakub.html

www.gudejko.pl/html_pl/Zaboklicki_Witold.html

Uważam, że niektórzy (plus reszta żyjącej obsady) mogliby stanowić grupę
                                głównych bohaterów kontynuacji "Labiryntu" - musiałaby tylko być równie naiwna i
                                naturalna jak pierwsza część. Gdyby mieli z "Labiryntu II" zrobić "Klan bis" itp
                                czyli dużo atelier i dwa plenery na krzyż, to dziękuję. Tym się właśnie "W
                                labiryncie" wyróżniało - jak napisał ktoś wyżej - że wykorzystywało naturalne
                                ulice i w większości naturalne wnętrza oraz miało sporo przypadkowych scen,
                                które dodawały kolorytu a niekoniecznie musiały mieć znaczący wpływ na akcję.
                                • mason_verger Re: U Gudejki zatrudniono sporo sław z Labiryntu 20.04.06, 20:18
                                  A w samym "Labiryncie" zagrał właściciel agencji czyli Jerzy Gudejko (lekarz
                                  wydłużający nogę Marcie Klubowicz). Nic dziwnego że wiekszość ludzi z Labiryntu
                                  była z jego "stajni".
                                • esss Re: U Gudejki zatrudniono sporo sław z Labiryntu 20.04.06, 23:20
                                  Jezusssmaria - jak w nieprzekładalny na słowo pisane sposób mawiał Duraj. Kto im
                                  robił te zdjęcia???!!!
                      • wieslawa-siemiankowska Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 21.04.06, 19:44
                        Błąd Czesiu. Jowita Miondlikowska teraz Budnik jest agentką aktorów u Gudejki,
                        m.in Joasi Brodzik i Marysi Niklińskiej.
                        • pizza_adoloran A co porabia Bajbus? 21.04.06, 19:55
                          Jego image był fascynujący. I ten kawałek: "ja lubię kąsać, kąsać, kąsać"...
                    • dzanet523 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 02.08.08, 01:30
                      Ja właśnie też! :)))
    • pizza_adoloran wcięło wątek o powtóce serialu... 20.04.06, 20:22
      Szkoda... 36600 wątków o Mariuszu M. Kolonko i 34599 o Cichopek jest ok a dwa o
      Labiryncie (na różne tematy) to już za dużo...
      • michal_82 Re: wcięło wątek o powtóce serialu... 20.04.06, 22:07
        Jest na forum seriale. O serialach tu nie piszemy.
        • pizza_adoloran Re: wcięło wątek o powtóce serialu... 20.04.06, 22:19
          michal_82 napisał:

> Jest na forum seriale. O serialach tu nie piszemy.

"My" to znaczy kto? To forum telewizja a seriale pokazywane są w telewizji.
          Chyba że mnie ominęła jakaś rewolucja techniczna...
          • michal_82 Re: wcięło wątek o powtóce serialu... 20.04.06, 22:24
            A TVP jest w Polsce, więc proponuję forum Kraj. Takie są przyjęte tutaj zasady
            i tyle. Jak się pozwalało pisać o serialach to robił się śmietnik. Napisałaś
            tutaj i jeszcze wątek jest, bo jest odzew, ale nie zdziw się jak za jakiś czas
            znajdzie się na serialach. Przynajmniej będziesz wcześniej wiedzieć co jest
            grane.
            • pizza_adoloran odnośnie przenosin wątku 20.04.06, 22:45
              1. "napisałeś", jeśli już.

2. Ok, wszystko rozumiem, tylko jestem tunowy i np. nie wiem o tym, że na forum
              tv "nie piszemy" o serialach. Można by taką informację gdzieś umieścić a nie
              znienacka zabierać wątek, nie informując o tym autora w żaden sposób (nie był
              mój, ale się wpisałem, więc zainteresowało mnie, gdzie się podział).

3. Czy inne dziwne wątki na tej samej zasadzie nie powinny poznikać z forum tv?
              Chodzi mi np. o wpisy dotyczące grubych nóg czy pup aktorek, piosenek z reklam
              czy miliarda wątków o programie Szymona Majewskiego? Wiem że drążę, ale czyż nie
              jest zaśmiecaniem forum zakładanie kolejnego wątku o SMS przy okazji każdego
              wydania?

I, jak mówię, zgoda co do tego, żeby o serialach pisać na serialach. Ale niech
              będzie informacja przed faktem a nie szukanie i podchody po zasobach portalu
              gazeta.pl

Pozdrawiam
      • lexxxus Re: wcięło wątek o powtóce serialu... 20.04.06, 22:23
        Dzieki adoloran za temat i zdjecia - kiedys byl tutaj taaki dlugi watek podczas
        emisji "W labiryncie" gdzie sie sporo udzielalem.(wtedy jeszcze mozna bylo tu
        pisac bez logowania).
        To moj ulubiony serial - uwazam ze najlepszy jaki powstal o perypetiach tzw
        zwyklych ludzi.Nawet dzisiaj,te scenerie mebloscianek,boazerii,kombinatorstwa i
        przasnego biznesu nie odbiegalby od naszych realiow.To byl serial gdzie
        mieszkanie wygladalo tak jak wiele ludzi mieszka :)

Co do kontynujacji,nie wiem czy tu juz nie bylo pomyslu nt temat ale uwazam ze
        Polsat ktory sponsoruje sporo gniotow moglby wziac sie za scenariusz oparty na
        kontynuacji losow ludzi z "W Labiryncie".To byloby fajne:).
        Chociaz z drugiej strony ten serial ma taka magie w sobie ze moze lepiej tego
        juz nie ruszac..
        • pizza_adoloran wywiad z gwiazdą 20.04.06, 22:47
          www.dlazdrowia.pl/index.php?dzid=55&did=377
    • pizza_adoloran nowe zdjęcia - wczoraj i dziś 23.04.06, 14:14
      Kombatanci idą sobie przy Solcu i Ludnej (później o mało jednego z nich nie
      potrąca taksówka), wspominając czasy wojenne. Na tym zdjęciu za plecami Wiesława
      Drzewicza (pierwszy z prawej) widać cokół figury Św. Barbary a za nią blok Duraja.

img181.imageshack.us/img181/7830/kombatanci2ft.jpg

Tu figura jest już w oddaleniu, za lewym ramieniem Drzewicza, natomiast po lewej
      stronie zdjęcia widać wiatę przystanku Solec.

img181.imageshack.us/img181/7229/kombatanci33qg.jpg
      A tak wygląda to niejsce dziś.

img92.imageshack.us/img92/3414/ludnablok2et.jpg
    • lalinda Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 25.04.06, 11:36
      Super wątek, to był serial! Ale ta mała Durajówna to jakiś szczególny przypadek
      był...
      • shatmach Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 25.04.06, 11:46
        Pizza dzieki wielkie za fotke. :) Szkoda, ze w serialu nie widać ogólnego planu
        jak na fotce.
      • chris1970 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 26.07.09, 19:20
        Jedyne wiecznie podskakujące dziecko. Albo stała, albo szła gdzieś
        podskakując. Dialogi niezbyt złożone. W sumie to nie jej wina, że to
        najbardziej skopana rola dziecięca. W sumie nie jej wina...tak jej
        kazano robić. Lubaszenko nie musiał skakać jak grał Kamila Kuranta.
    • boeing747 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 25.04.06, 15:19
      A jak nazywa się aktorka, która grała studentkę, potem pracującą w laboratorium?
      Zauważyłam ją w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" i mocno zdziwiłam, bo
      chyba dawno nie grała...
      • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 25.04.06, 15:30
        Najpierw pracowała - potem studiowała ;) Mariola Kaczorek jej było w serialu,
        Anna Wojton na liście płac. Po "Labiryncie" widziałem ją chyba tylko w reklamie
        proszku Vizir i w "Dniu świra". Ale rolę zagrała brawurowo. Zresztą doskonale
        ułożoną rolę.
        • lexxxus Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 25.04.06, 16:00
          Pizza - dzieki za fotki :)
          • shatmach Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 25.04.06, 16:44
            Bardzo mi się kiedyś Wojton podobała. :) Faktycznie nie widać jej za często w
            tv. Ostatnio z 2 miesiące temu grała w "M jak miłość".
          • amareta30 Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 06.10.15, 13:18
            serial z dzieciństwa. Chyba musze znowu zacząć oglądac ;)
        • anmanika Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 26.04.06, 10:40
          Grała (świetnie zresztą) główną rolę w jednym z odcinków "Pogranicze w ogniu".
          • agnieszka_azj Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 07.09.06, 21:05
            Ostatnio widziałam ją w serialu "Wiedźmy".
    • nietiuh Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 26.04.06, 09:03
      Świetne fotografie, dziękuję Ci bardzo za przypomnienie tego -mimo wszystko -
      dobrego serialu. Siermiężny, ale prawdziwy, w odróżnieniu od obecnych
      produkcji, dziejących się nie wiadomo gdzie.
    • pizza_adoloran no to jedziemy dalej z obrazkami 26.04.06, 17:50
      img114.imageshack.us/img114/6233/batory5uj.jpg
      Małe zdjęcie - Marta rozmawia z koleżanką przed szkołą. Duża fotografia - owa
      szkoła (Liceum im. Batorego) dziś.

img114.imageshack.us/img114/5568/mostekph2kd.jpg
      Małe zdjęcia - dwie sceny z filmu, nakręcone na małym mostku w Łazienkach.
      Spacer Kordka i Klubowicz oraz spacer pani Marii i pana Leona (ten sam, na
      którym nakryli synową pani Marii z gachem). Obok na dużym zdjęciu - mostek dzisiaj.

img279.imageshack.us/img279/5097/solecdompark14la.jpg
      Małe zdjęcie - kolega Piotrka Racewicza idzie parkiem przy Rozbrat. To samo
      miejsce dzisiaj na dużym zdjęciu, które wprawdzie już wrzucałem, ale
      chciałem,żeby było do kompletu.
      • shatmach Re: no to jedziemy dalej z obrazkami 27.04.06, 00:14
        Mało te miejsca się zmieniły prawdę mówiąc. Ten park to wygląda identycznie.
        Przez tyle lat te same ławki.
        • anmanika Re: no to jedziemy dalej z obrazkami 27.04.06, 10:01
          Super zdjęcia, pizza:))
          • pizza_adoloran Re: no to jedziemy dalej z obrazkami 03.05.06, 08:10
            anmanika napisała:

> Super zdjęcia, pizza:))

Dziękuję, po weekendzie może wrzucę kolejne, tylko muszę iść i je zrobić "on
            location".
    • nietiuh Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 04.05.06, 11:39
      A gdzie jest lodziarnia w której Igor kupuje lody Marcie?
    • pizza_adoloran zdjęcia kolejne 06.05.06, 19:31
      Dziś Łazienki (znów)

1. Kawiarnia Trou Madame (nie wiem, jak nazywała się wcześniej) - Białek spotyka
      się tam z Martą w późniejszych odcinkach serialu, vide: małe zdjęcia. Na dużym
      zdjęciu to samo miejsce dzisiaj.

img194.imageshack.us/img194/667/bialekmartalazienki2pr.jpg

2. Pan Leon z panią Marią spacerują po Łazienkach i rozmawiają, stojąc obok
      zegara słonecznego przed Pałacem na Wodzie. Obok - ten sam zegar (po remoncie) i
      pałac dziś.

img194.imageshack.us/img194/5500/leonmariazegar1cc.jpg

3. Podczas tego samego spaceru pan Leon i pani Maria mijają całujących się na
      ławce przed Pałacem na Wodzie Igora i Martę. Na zdjęciu dużym to samo miejsce
      dzisiaj - jak widać, ławki zniknęły z tej strony trawnika, na której znajdowały
      się kilkanaście lat wcześniej.

img194.imageshack.us/img194/4655/martaigorlazienki3wu.jpg
      • shatmach Re: zdjęcia kolejne 06.05.06, 22:44
        Kawiarnia wyludniona coś. Ciekawe, co komu ławki przeszkadzały. ;) Dzieki
        oczywiście za fotki.
        • pizza_adoloran Re: zdjęcia kolejne 07.05.06, 10:12
          Ławki stoją po drugiej stronie alejki a nad wodą jest obecnie - co widać na
          dużym zdjęciu - barierka, któej wcześniej nie było. Najwyraźniej za dużo osób
          przechodziło nad wodę w niedozwolonym miejscu. W kawiarni w upalne dni siedzi
          dużo ludzi, mimo że ceny nie są niskie. A zdjęcie robiłem przed południem,
          dlatego było tam pustawo.
          • lalinda Re: zdjęcia kolejne 08.05.06, 09:43
            Świetne zdjęcia. Szkoda że nie wszystko można zidentyfikować wszystkich miejsc.
            Wydaje mi się, że kawiarnia była więcej niż jedna. Chyba była jakaś chińska w
            niektórych odcinkach (jak Kondrat zaprasza Kamińską na obiad).
            • serek.topiony Re: zdjęcia kolejne 08.05.06, 14:34
              To był Mekong, strasznie nachalnie go reklamowali (Kondrat machał menu z
              napisem do kamery:D).
              • pizza_adoloran Mekong 08.05.06, 19:02
                Teraz się to to nazywa Absynt i oczywiście wygląda nieco inaczej.
                www.siesta.com.pl/absyntGaleria.php?foto=3
    • pizza_adoloran kolejna porcja zdjęć z komentarzami 08.05.06, 20:46
      Tak przy okazji: jak ktoś sobie chce zachować te zdjęcia na dysku, radzę zrobić
      to szybko, bo na tym "ruchomym" serwerze są one tylko przez 30 dni od momentu
      umieszczenia.

Dziś - liceum Igora: LO im. Mikołaja Reja przy Królewskiej. Z lewej strony capsy
      z serialu, Igor wychodzi ze szkoły z kolegami, kamera robi szybki najazd na
      ścianę z podobizną patrona. Na dużym zdjęciu owa ściana dziś (Igor akurat nie
      przechodził, więc nie mogłem go sfotografować).

img249.imageshack.us/img249/7031/liceumreja0qc.jpg

Teraz dwa zdjęcia parkowe, ale nie z Łazienek. Pan Leon i pani Maria spacerowali
      raz na jakiś czas po parku, znajdującym się na tyłach Placu Trzech Krzyży,
      pomiędzy Rozbrat a Książęcą. Na małych zdjęciach stoją przy barierce na tarasie,
      z którego widać pomnik Sapera, oraz schodzą z owego tarasu po schodach (w filmie
      nie widać istotnej zmiany, która miała miejsce w parku - tam, gdzie stała
      kamera, filmująca idących po schodach aktorów, obecnie stoi fontanna, której
      wcześniej nie było - ale, jak wspomniałem, w serialu to miejsce nie jest pokazane).

img467.imageshack.us/img467/6316/marialeonparkpowisle0tv.jpg
      img467.imageshack.us/img467/7909/leonimariawparku8ys.jpg
      A teraz przenosimy się nieco wyżej, nad Trasę Łazienkowską przy Marszałkowskiej.
      Urocza siostra Ewuni dostała od lekarza list Ewy z prośbą o wysłanie.
      Przeczytawszy list tuż pod pocztą, Renata (Anna Chodakowska) wrzuciła go, ale
      nie do skrzynki, tylko do kosza. Poczta stoi jak stała, straciła tylko napis
      oraz skrzynkę po lewej stronie (tę, przy której stoi A. Chodakowska - widać
      nawet w ścianie puste miejsce po skrzynce).

img517.imageshack.us/img517/8852/pocztachodakowskiej8rn.jpg
      I na koniec dzisiejszego odcinka przenosimy się na Stare Miasto. Kordek i
      Klubowicz wychodzą z wystawy, poświęconej prasie podziemnej (Klubowicz gra
      eks-opozycjonistkę, umęczaną przez prokurator-matkę Kordka). Wychodzą bodajże z
      Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza a potem idą sobie po Rynku Starego
      Miasta. Nie widać tego dokładnie w filmie, więc nie załączam dodatkowego
      zdjęcia, dokumentującego istotną zmianę na samym Rynku - na środku pojawił się
      pomnik Syrenki (stał tam kiedyś przed wojną). No i niektóre kamienice na Rynku,
      co widać, były inaczej pomalowane (w latach 90 miejsce to przeszło dość spory
      remont, stąd zupełnie inne barwy na niektórych domach).

img247.imageshack.us/img247/9188/klubowiczkordekmuzeumliteratur.jpg
      • pizza_adoloran odnośnie jednego ze zdjęć z parku 08.05.06, 20:49
        Barierka, przy której stoją Maria i Leon w serialu, nie jest barierką z mojego
        zdjęcia. Ta, przy której stali, znajduje się tuż obok, ale "oparł się" o nią
        ogródek piwny i do późnej jesieni raczej nie da się jej sfotografować. Ale taras
        ten sam.
    • pizza_adoloran kolejna lokalizacja i pytanie o jeszcze inną 10.05.06, 17:46
      img50.imageshack.us/img50/9375/kondratpkin8mg.jpg
      Tu trochę strzelam, bo nie wiem dokładnie, gdzie znajduje a raczej znajdował się
      aparat telefoniczny w bezpośredniej bliskości PKiN - może na jednej ścian Dworca
      Centralnego? W każdym razie okolica PKiN wygląda, jak widać na dużym zdjęciu.

Mam problem z namierzeniem przychodni, w której znajdował się klub AA, do
      którego chodziły Joanna i Renata (i Orłoś). Bloki niby znajome, ale jakoś nie
      mogę skojarzyć. Może ktoś wie? Daję tu capsy:

img258.imageshack.us/img258/940/przychodniaaa3yp.jpg
      Może to Służew jest? Koło metra, znaczy się na Wałbrzyskiej? Tak mi się kojarzy.

• anmanika Re: kolejna lokalizacja i pytanie o jeszcze inną 11.05.06, 08:47
        Pizza jesteś wielki, powinienieś dostać jakiś medal! Może się skrzykniemy i
        zrobimy wycieczkę śladami "Labiryntu"?
        • lalinda Re: kolejna lokalizacja i pytanie o jeszcze inną 11.05.06, 08:50
          Piękne fotografie, niestety nie umiem pomóc. Sama mam problemy z wymyśleniem
          kilku labiryntowych miejsc, np willa hochsztaplera Hellera to gdzie jest?
      • dziedzicznacytadelafinansjery Re: kolejna lokalizacja i pytanie o jeszcze inną 11.05.06, 15:29
        Kurczę bladę, to wygląda na Służew, ale jakoś te przestrzenie trochę duże...
        Podobne bloki są i na osiedlu Stawki (czy jak go tam zwą). Zresztą moze ten
        ostatni caps nie był kręcony tam, gdzie pozostałe? Kiedyś chyba próbowałem, na
        dużym ekranie, odczytać co tam przy tej "8" jest napisane, bo to by bardzo wiele
        wyjaśniło, ale niestety nie dało rady.
        No ale może ktoś rozpozna "swoje" okolice?
        • pizza_adoloran banalnie ale na temat 12.05.06, 21:29
          Dziś zdjęcie ze ścisłego centrum Warszawy. Mała fotka przedstawia idących Joannę
          i Adama Racewiczów (sylwetki po lewej stronie). Za chwilę zauważą mężczyznę,
          który wynajmował od Racewicza mieszkanie i zrobił kilka przekrętów. Wówczas w
          tym miejscu był dość słynny Hortex, dziś jest tam Sphinx (a vis a vis pierwszy
          warszawski McDonald's, otwarty w 1992, za "Labiryntu" jeszcze go nie było).

img261.imageshack.us/img261/6753/racewiczhortex5ew.jpg
          Co do bloków i okolic przychodni AA - wczoraj przejeżdżałem tamtędy, niektóre
          bloki wyglądają tak samo, ale nie zgadza mi się ogólnie rzeźba terenu. Inna
          sprawa, że sporo u nas osiedli, na których bloki wyglądają niemal jednakowo... a
          może ktoś rozpozna swoje strony?
          • lexxxus Re: banalnie ale na temat 12.05.06, 22:49
            Dzieki pizza za fotki :) chcemy wiecej :)
            • pizza_adoloran gdzie to jest? 13.05.06, 06:36
              Korzystając z faktu, że musiałem dziś nieco wcześniej wstać, wkładam kolejny
              zestaw zdjęć z pytaniem: gdzie to jest? W serialu jest jedna scena, w której
              Piotrek - po aferze z kradzieżą kasety Davidowi Hamburgerowi - idzie do swojego
              kumpla, Staszka, żeby upomnieć się o zwrot pieniędzy z nagrody. Staszek gra z
              kolegami w piłkę na boisku i tak mi się zdaje, ale mogę się mylić, że są to te
              same albo bardzo podobne okolice do scen z poradnią odwykową. Bloki niemal
              identyczne. Może ktoś rozpozna duży, jasny (wówczas przynajmniej) budynek -
              wygląda na szkolny, ale nigdy nic nie wiadomo.

img88.imageshack.us/img88/9454/piotreknaboisku2mv.jpg
              • dziedzicznacytadelafinansjery Re: gdzie to jest? 13.05.06, 18:25
                Nie wiem, czy to nie jest gdzieś na pograniczu Stegien i Wilanowa. Ja bym szukał
                może gdzieś w kwadracie
                Sobieskiego-Bonifacego-Wiertnicza/Powsińska-al.Wilanowska. Albo w okolicach,
                może gdzieś na wschód bardziej, okolice Bernarddyńsiej czy Grzesiuka? Ale teraz
                to strfzelam "z biodra" ;) Za to poradnia AA, nie wiedzieć czemu, kojarzy mi się
                z... Tarchominem.
                • pizza_adoloran muzyka w Labiryncie 14.05.06, 08:32
                  Też mi się tak zdaje - skoro, jak ktoś już wyżej pisał, sklep sprzed którego
                  porwano Mateuszka jest przy Bernardyńskiej, to może i tam jest i poradnia AA, i
                  owo boisko, na którym Staszek gra w piłkę (w okolicy zamieszkania Racewiczów
                  jakoś nie kojarzę takiego obiektu).

Mam też podejrzenia, że w jednej miejscowości pod Warszawą lub na obrzeżach
                  miasta mogą być kręcone willa Hellera i badylarnia Baera, ale za mało tam widać,
                  żeby można było to zidentyfikować. Tak naprawdę to wiedzą takie rzeczy albo ci,
                  którzy mieszkają w okolicy i je rozpoznają, albo osoby, które w jakiś sposób
                  uczestniczyły w produkcji filmu, statystowały, były świadkami kręcenia itp.

A dziś zamiast zdjęć przypomnę jedną scenę z laboratorium - pani Bożenka
                  przynosi któregoś dnia do laboratorium kasetę magnetofonową (którą, jak się
                  okazało potem, skasowała Durajowi, a były tam zapisane jakieś badania) i z
                  kasety dobiegają cudowne dźwięki piosenki jednej z gwiazd tam występujących...
                  specjalnie dla fanów fragmencik poniżej. Robi się "download now"

beta.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=CDEBC4463270DAFE
                  • nietiuh Re: muzyka w Labiryncie 16.05.06, 11:58
                    Maaamooo... Danka Lato... gdzie ona teraz jest?
                    • lalinda Re: muzyka w Labiryncie 17.05.06, 10:43
                      Ojej, straszne... chyba wtedy jeszcze nie umieli poprawiać głosu w studiu :-)))
                      Ona chyba grała w jakimś niemieckim filmie ale to było dawno, w czasach koło
                      Labiryntu a potem jakoś zniknęła.
              • artek610 Re: gdzie to jest? 14.05.06, 21:02
                jest to szkoła na Gocławiu, na ulicy Abrahama (dawniej SP 328, obecnie gimnazjum).
                Widok przed te kilkanaście lat trochę się zmienił, bo po lewej stronie boiska
                wybudowano basen Wodnik (który zasłania salę gimnastyczną widoczną w oddali
                (górne, prawe zdjęcie).
                Sceny przed wejściem do poradni odwykowej także nagrywali w tej okolicy, właśnie
                po drugiej stronie sali gimnastycznej (od ulicy Abrahama)
                • pizza_adoloran Re: gdzie to jest? 21.05.06, 08:35
                  Bardzo dziękuję za informacje o szkole. A po cholerę jeździli aż na Pragę???
    • pizza_adoloran kontynuuję 21.05.06, 08:34
      Dziś przypomnimy sobie dwie sceny z serialu z udziałem państwa Racewiczów i ich
      najbliższego - w pewnym sensie - otoczenia.

Próbujący się porozumieć w małżeństwie Racewiczowie któregoś dnia idą sobie do
      kina i wychodzą z niego całkiem zadowoleni (oczywiście, nie pada w serialu nazwa
      filmu, na jakim byli). Kino, do którego się udali, już nie istnieje - było to
      Kino Wars na Rynku Nowego Miasta. Kilka lat temu zamknięto je z powodu
      opłakanego stanu, w jakim się znajdowało, i wystawiono na sprzedaż. Nie wiem, co
      się stanie z tym miejscem, ale tak wyglądało ono w serialu i tak wygląda dziś:

img84.imageshack.us/img84/1695/racewiczowiewars3hp.jpg
      Państwo Racewiczowie mieli też niezły ubaw z pierwszym chłopakiem Marty,
      Bajbusem, który zdecydowanie nie zyskał ich aprobaty. W jednym z odcinków
      widzimy, jak Bajbus dokonuje aktu wandalizmu na wrotkowisku przy ulicy Rozbrat
      (w zasadzie naprzeciwko kamienicy Racewiczów, na końcu parku z fontannami).
      Bajbus wykonuje tam napis "SK Front"- było to początki żenującego
      grafficiarstwa, o ile to można tak określić. Podobny napis widnieje na klatce
      schodowej Racewiczów (też dałem capsa), co Marek Kondrat komentuje, mówiąc do
      żony: "Moja droga, to jest twórczość spod znaku twojego przyszłego zięcia".

img129.imageshack.us/img129/8783/skfront7yg.jpg
      • dziedzicznacytadelafinansjery Re: kontynuuję 21.05.06, 14:59
        Podobny napis widnieje na klatce
        > schodowej Racewiczów (też dałem capsa), co Marek Kondrat komentuje, mówiąc do
        > żony: "Moja droga, to jest twórczość spod znaku twojego przyszłego zięcia".
        >

No:) I było tam jeszcze o "baranach niemytych" chyba :)
        • anmanika Re: kontynuuję 22.05.06, 10:16
          Pizza ja ci chyba pizze zafunduję z własnej kieszeni w nagrodę:))
          • lalinda Sk front = ??? 22.05.06, 11:00
            O maaaaamooo! Pamiętam ten odcinek! To wtedy Bajbus przestawił się ze skórzanej
            kurtki na kolorowe bermudy :-))) Chyba wtedy zaczął namawiać Martę na wyjazd do
            Jarocina, który skończył się tragicznie. A co w ogóle znaczylo to "Sk front"?
            Pamiętam, że były takie napisy, ale byłam grzeczną dziewczynką i niewiele mnie
            obchodziły :0))))
            • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Sk front = ??? 22.05.06, 15:52
              Kiedyś dużo chłopaków po osiedlach jeździło na deskorolkach. Jak ktoś nie
              wiedział co to Powell Peralta, ollie czy nie znał paru adresów najlepszych
              sklepów skejtowych w mieście oraz nie potrafił rozważać wyższości takich
              "traków" nad innymi - nie miał czego szukać w elicie klasowej starszych lat
              podstawówki.

Przepraszam, jeżeli poprzekręcałem nazwy, ale ja je głównie ze słuchu znałem :)
              • sonny_sasoon Re: Sk front = ??? 22.06.09, 07:52
                to nie jest sk, tylko sk8! "skeight front" czyli po prostu "skate
                front"!
                tez swego czasu takie tagi wrzucalem :)
    • pizza_adoloran kto z was ma Quicktime... 22.05.06, 16:57
      ...niech zrobi "download now". Taki drobiażdżek ku pamięci.

www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=36C7DD2B633D5E4D
    • pizza_adoloran jeszcze raz, gdyby nie działało powyższe 22.05.06, 17:16
      www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=1C02DA7B7C3BC9D9
      Na wszelki wypadek załadowałem jeszcze raz pod inną nazwą.
      • lalinda