Dodaj do ulubionych

Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono?

18.04.06, 14:51
Witam i mam pytanie: kto orientuje się, gdzie kręcono sceny plenerowe
pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie"? Dziękuję za wszelkie informacje.
Obserwuj wątek
    • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 15:53
      Dzięki, pizzo_adoloran za wspaniały wątek.

Kilka zagadnień bym poruszył. Z tych, co wiem i z tych, co by chciał wiedzieć,
      a nie wiem:)

1. Ten park, w którym Piotruś i Staszek jeździli na deskach - mieści się wzdłuż
      Rozbratu, za Górnośląską. W sumie - prawie pod domem Racewiczów. Niedaleko dalej
      mieszkali Durajowie - już ktoś zresztą napisał.

2. Taki pawilon, gdzie mieścił się gabinet ginekologiczny, w którym Ewa
      dowiedziała się, że jest w ciąży - mieści się na Stegnach, adresowo jest to
      bodaj ulica Batumi, widoczne jest to miejsce z ul Bonifacego.

3. Wydaje mi się, że mieszkanie Durajów było mieszkaniem autentycznym, ale może
      mi się tylko wydaje.

4. Kawalerka "Za Żelazną Bramą" rzeczywiście była na osiedlu o tej nazwie, w
      przeciwieństwie do mieszkania Durajów, które niby miało adres Smyczkowa, ale do
      Smyczkowje było jej daleko. Nie tak wprawdzie jak Podkowie Leśnej do Klanowej
      "Sadyby", ale zawsze.

5. Gutman z powstańcami spacerowali po Solcu (gdy omal nie przejechał ich
      burak-taryfiarz).

6. Gutman wsiadał do autobusu 128 (który tam do niedawna jeździł) przy Ludnej
      (przy poczcie, jak sądzę) gdy spotkała go Mariola

7. "Grały" w serialu także Łazienki

8. Renata dorabiała klucz do mieszkania Sucheckich przy Marszałkowskiej, na
      odcnku między pl.Unii i pl.Zbawiciela.

9. Butik p.Wandeczki mieścił się w pobliżu marszałkowskiej, nad wykopem z Trasą
      Łazienkowską. O ile mnie pamięć nie myli, to była tam raz mowa o tym, że ten
      butik jest na Chmielnej. Ale pewien nie jestem czy to prawda.

Natomiast pewnych rzeczy do dzisiaj nie rozszyfrowałem.
      Mianowicie:
      1. Gdzie był ten instytut, chodzi konkretnie o to miejsce, gdzie Racewicz i
      Duraj parkowali swoje auta, pod tym budynkiem z widoczną klatką schodową? Kilka
      ładnych scen się tam rozegrało.

2. Gdzie mieściło się mieszkanie p.Marii, w którym mieszkała przez jakiś czas
      Ewa? Czasem wydaje mi się, że byo słychać tramwaje jadące za oknem. I przy
      okazji-gdzie był ten warzywniak, w którym Ewa kupowała jabłka, gdy "dopadła" ją
      Renata? Czy pod tym samym budynkiem?

3. Gdzie mieściła się willa Hellera (siedziba Farmahelu)?

4. Gdzie było miesjce, w którym Ewa powiedziała Pawłowi, że jest w ciąży? To
      było gdy pojechali na wycieczkę, nad jakimś jeziorkiem czy stawem. Przypominało
      mi to trochę Zalesie, ale nie jestem pewien.

5. Gdzie była willa rodziców Marka?

Mam nadzieję, że ktoś to wie? Bo inaczej pozostaje mi czekac do emerytury i z
      wydrukowanymi capsami z serialu latac po Warszawie :)
      • pizza_adoloran Tadaaam!!! Mam instytut!!! 19.04.06, 17:19
        To faktycznie jest na Lindleya, wewnątrz kompleksu szpitalnego. Zdjęcia pochodzą
        z dziś - od czasów serialu chyba udało się wymienić tylko drzwi...

img405.imageshack.us/img405/3027/instytut9tm.jpg

img405.imageshack.us/img405/1102/instytut12ez.jpg

img405.imageshack.us/img405/9380/instytut26xz.jpg
        Dziękuję pięknie za podanie lokalizacji - Miriam57, miałaś rację!
      • esss Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 20.04.06, 23:04
        dziedzicznacytadelafinansjery napisał:

> 3. Wydaje mi się, że mieszkanie Durajów było mieszkaniem autentycznym, ale
        może mi się tylko wydaje.

Tylko Ci się wydaje - pamietam nawet jakieś czasopismo z tych lat, gdzie na
        zdjęciach pani charakteryzatorka pracowała nad panem Leonem i nad panią Marią,
        którzy siedzieli na krzesłach w pokoju Durajów (a w serialu nigdy w tym wnętrzy
        nie wystąpili, tym bardziej w żółtych laboratoryjnych fartuchach! ;)
        . Poza tym w obrazkach z tego mieszkania, tak jak i z laboratorium było widać
        zjawisko "przenikania kamery przez ściany" - czyli na 99,999 % hala zdjęciowa
        (tu: dawne kino w Rembertowie).

> 4. Kawalerka "Za Żelazną Bramą" rzeczywiście była na osiedlu o tej nazwie (...)
        Owszem - za "żelazną".nawet ciocia "BOżESZTYMóJ" zagrała w windzie prawowitą
        sąsiadkę rozpustnych Racewiczów :)

8. Renata dorabiała klucz do mieszkania Sucheckich przy Marszałkowskiej, na
        odcnku między pl.Unii i pl.Zbawiciela.
        BINGO.

> Gdzie mieściło się mieszkanie p.Marii, w którym mieszkała przez jakiś czas
        Ewa? Czasem wydaje mi się, że byo słychać tramwaje jadące za oknem.

Nie wiem gdzie się mieściło. ale gwizd tramwajów 13N jest tak charakterystyczny.
        że nie da się go pomylić z niczym innym - rzeczywiście to było przy jakiejś
        ulicy z tramwajami!

> Mam nadzieję, że ktoś to wie? Bo inaczej pozostaje mi czekac do emerytury i z
        > wydrukowanymi capsami z serialu latac po Warszawie :)

To chyba nie jest jakaś najstraszliwsza wizja starości? ;)
        • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 21.04.06, 17:28
          > dziedzicznacytadelafinansjery napisał:
          >
          > > 3. Wydaje mi się, że mieszkanie Durajów było mieszkaniem autentycznym, al
          > e
          > może mi się tylko wydaje.
          >
          > Tylko Ci się wydaje - pamietam nawet jakieś czasopismo z tych lat, gdzie na
          > zdjęciach pani charakteryzatorka pracowała nad panem Leonem i nad panią Marią,
          > którzy siedzieli na krzesłach w pokoju Durajów (a w serialu nigdy w tym wnętrzy
          > nie wystąpili, tym bardziej w żółtych laboratoryjnych fartuchach! ;)

No być może. Ale i tak realistyczne jest to o wiele bardziej, niż te zastawki z
          Klanu. Może mnie te drzwi wejściowe do mieszkania zmyliły?

> . Poza tym w obrazkach z tego mieszkania, tak jak i z laboratorium było widać
          > zjawisko "przenikania kamery przez ściany" - czyli na 99,999 % hala zdjęciowa
          > (tu: dawne kino w Rembertowie).

A to się muszę przyjrzeć. Więc może i ta willa Hellera (nop, nie do końca jego,
          ale przyjmijmy lda uproszeczenia) gdzieś na Rembertowie była?

> > 4. Kawalerka "Za Żelazną Bramą" rzeczywiście była na osiedlu o tej nazwie
          > (...)
          > Owszem - za "żelazną".nawet ciocia "BOżESZTYMóJ" zagrała w windzie prawowitą
          > sąsiadkę rozpustnych Racewiczów :)

A konkretnie rozpustnego Racewicza. Bo Racewiczowej w rozpuście to "myszka"
          przeszkodziła :) A i to w Kazimierzu, a nie Za Żelazną Bramą :)

>
          > > Gdzie mieściło się mieszkanie p.Marii, w którym mieszkała przez jakiś cza
          > s
          > Ewa? Czasem wydaje mi się, że byo słychać tramwaje jadące za oknem.
          >
          > Nie wiem gdzie się mieściło. ale gwizd tramwajów 13N jest tak charakterystyczny
          > .
          > że nie da się go pomylić z niczym innym - rzeczywiście to było przy jakiejś
          > ulicy z tramwajami!
          >

Problem polega na tym, że ulic takich jest całkiem sporo :(

> > Mam nadzieję, że ktoś to wie? Bo inaczej pozostaje mi czekac do emerytury
          > i z
          > > wydrukowanymi capsami z serialu latac po Warszawie :)
          >
          > To chyba nie jest jakaś najstraszliwsza wizja starości? ;)

Może i nie, ale boję się, że wnuki mnie zapakują w kaftan i wywiozą. Tam kawałek
          dalej za willą Sucheckich jadąc w stronę Wilanowa jest taki obiekt ;)
    • mason_verger Re: Serial "W Labiryncie" - gdzie kręcono? 19.04.06, 22:13
      Super wątek a zdjęcia-rewelacyjne! Gdzie Wy byliście jak w zeszłym roku umierał
      wątek o Labiryncie powstały z okazji powtórki na TVP1 a potem TV Polonia? :)
      Tam też była dyskusja nt. "filming locations" ale tu widzę że jest na dużo
      ciekawiej, no i zdjęcia są :)
          • michal_82 Re: wcięło wątek o powtóce serialu... 20.04.06, 22:24
            A TVP jest w Polsce, więc proponuję forum Kraj. Takie są przyjęte tutaj zasady
            i tyle. Jak się pozwalało pisać o serialach to robił się śmietnik. Napisałaś
            tutaj i jeszcze wątek jest, bo jest odzew, ale nie zdziw się jak za jakiś czas
            znajdzie się na serialach. Przynajmniej będziesz wcześniej wiedzieć co jest
            grane.
            • pizza_adoloran odnośnie przenosin wątku 20.04.06, 22:45
              1. "napisałeś", jeśli już.

2. Ok, wszystko rozumiem, tylko jestem tunowy i np. nie wiem o tym, że na forum
              tv "nie piszemy" o serialach. Można by taką informację gdzieś umieścić a nie
              znienacka zabierać wątek, nie informując o tym autora w żaden sposób (nie był
              mój, ale się wpisałem, więc zainteresowało mnie, gdzie się podział).

3. Czy inne dziwne wątki na tej samej zasadzie nie powinny poznikać z forum tv?
              Chodzi mi np. o wpisy dotyczące grubych nóg czy pup aktorek, piosenek z reklam
              czy miliarda wątków o programie Szymona Majewskiego? Wiem że drążę, ale czyż nie
              jest zaśmiecaniem forum zakładanie kolejnego wątku o SMS przy okazji każdego
              wydania?

I, jak mówię, zgoda co do tego, żeby o serialach pisać na serialach. Ale niech
              będzie informacja przed faktem a nie szukanie i podchody po zasobach portalu
              gazeta.pl

Pozdrawiam
      • lexxxus Re: wcięło wątek o powtóce serialu... 20.04.06, 22:23
        Dzieki adoloran za temat i zdjecia - kiedys byl tutaj taaki dlugi watek podczas
        emisji "W labiryncie" gdzie sie sporo udzielalem.(wtedy jeszcze mozna bylo tu
        pisac bez logowania).
        To moj ulubiony serial - uwazam ze najlepszy jaki powstal o perypetiach tzw
        zwyklych ludzi.Nawet dzisiaj,te scenerie mebloscianek,boazerii,kombinatorstwa i
        przasnego biznesu nie odbiegalby od naszych realiow.To byl serial gdzie
        mieszkanie wygladalo tak jak wiele ludzi mieszka :)

Co do kontynujacji,nie wiem czy tu juz nie bylo pomyslu nt temat ale uwazam ze
        Polsat ktory sponsoruje sporo gniotow moglby wziac sie za scenariusz oparty na
        kontynuacji losow ludzi z "W Labiryncie".To byloby fajne:).
        Chociaz z drugiej strony ten serial ma taka magie w sobie ze moze lepiej tego
        juz nie ruszac..
    • pizza_adoloran nowe zdjęcia - wczoraj i dziś 23.04.06, 14:14
      Kombatanci idą sobie przy Solcu i Ludnej (później o mało jednego z nich nie
      potrąca taksówka), wspominając czasy wojenne. Na tym zdjęciu za plecami Wiesława
      Drzewicza (pierwszy z prawej) widać cokół figury Św. Barbary a za nią blok Duraja.

img181.imageshack.us/img181/7830/kombatanci2ft.jpg

Tu figura jest już w oddaleniu, za lewym ramieniem Drzewicza, natomiast po lewej
      stronie zdjęcia widać wiatę przystanku Solec.

img181.imageshack.us/img181/7229/kombatanci33qg.jpg
      A tak wygląda to niejsce dziś.

img92.imageshack.us/img92/3414/ludnablok2et.jpg
    • pizza_adoloran no to jedziemy dalej z obrazkami 26.04.06, 17:50
      img114.imageshack.us/img114/6233/batory5uj.jpg
      Małe zdjęcie - Marta rozmawia z koleżanką przed szkołą. Duża fotografia - owa
      szkoła (Liceum im. Batorego) dziś.

img114.imageshack.us/img114/5568/mostekph2kd.jpg
      Małe zdjęcia - dwie sceny z filmu, nakręcone na małym mostku w Łazienkach.
      Spacer Kordka i Klubowicz oraz spacer pani Marii i pana Leona (ten sam, na
      którym nakryli synową pani Marii z gachem). Obok na dużym zdjęciu - mostek dzisiaj.

img279.imageshack.us/img279/5097/solecdompark14la.jpg
      Małe zdjęcie - kolega Piotrka Racewicza idzie parkiem przy Rozbrat. To samo
      miejsce dzisiaj na dużym zdjęciu, które wprawdzie już wrzucałem, ale
      chciałem,żeby było do kompletu.
    • pizza_adoloran zdjęcia kolejne 06.05.06, 19:31
      Dziś Łazienki (znów)

1. Kawiarnia Trou Madame (nie wiem, jak nazywała się wcześniej) - Białek spotyka
      się tam z Martą w późniejszych odcinkach serialu, vide: małe zdjęcia. Na dużym
      zdjęciu to samo miejsce dzisiaj.

img194.imageshack.us/img194/667/bialekmartalazienki2pr.jpg

2. Pan Leon z panią Marią spacerują po Łazienkach i rozmawiają, stojąc obok
      zegara słonecznego przed Pałacem na Wodzie. Obok - ten sam zegar (po remoncie) i
      pałac dziś.

img194.imageshack.us/img194/5500/leonmariazegar1cc.jpg

3. Podczas tego samego spaceru pan Leon i pani Maria mijają całujących się na
      ławce przed Pałacem na Wodzie Igora i Martę. Na zdjęciu dużym to samo miejsce
      dzisiaj - jak widać, ławki zniknęły z tej strony trawnika, na której znajdowały
      się kilkanaście lat wcześniej.

img194.imageshack.us/img194/4655/martaigorlazienki3wu.jpg
        • pizza_adoloran Re: zdjęcia kolejne 07.05.06, 10:12
          Ławki stoją po drugiej stronie alejki a nad wodą jest obecnie - co widać na
          dużym zdjęciu - barierka, któej wcześniej nie było. Najwyraźniej za dużo osób
          przechodziło nad wodę w niedozwolonym miejscu. W kawiarni w upalne dni siedzi
          dużo ludzi, mimo że ceny nie są niskie. A zdjęcie robiłem przed południem,
          dlatego było tam pustawo.
    • pizza_adoloran kolejna porcja zdjęć z komentarzami 08.05.06, 20:46
      Tak przy okazji: jak ktoś sobie chce zachować te zdjęcia na dysku, radzę zrobić
      to szybko, bo na tym "ruchomym" serwerze są one tylko przez 30 dni od momentu
      umieszczenia.

Dziś - liceum Igora: LO im. Mikołaja Reja przy Królewskiej. Z lewej strony capsy
      z serialu, Igor wychodzi ze szkoły z kolegami, kamera robi szybki najazd na
      ścianę z podobizną patrona. Na dużym zdjęciu owa ściana dziś (Igor akurat nie
      przechodził, więc nie mogłem go sfotografować).

img249.imageshack.us/img249/7031/liceumreja0qc.jpg

Teraz dwa zdjęcia parkowe, ale nie z Łazienek. Pan Leon i pani Maria spacerowali
      raz na jakiś czas po parku, znajdującym się na tyłach Placu Trzech Krzyży,
      pomiędzy Rozbrat a Książęcą. Na małych zdjęciach stoją przy barierce na tarasie,
      z którego widać pomnik Sapera, oraz schodzą z owego tarasu po schodach (w filmie
      nie widać istotnej zmiany, która miała miejsce w parku - tam, gdzie stała
      kamera, filmująca idących po schodach aktorów, obecnie stoi fontanna, której
      wcześniej nie było - ale, jak wspomniałem, w serialu to miejsce nie jest pokazane).

img467.imageshack.us/img467/6316/marialeonparkpowisle0tv.jpg
      img467.imageshack.us/img467/7909/leonimariawparku8ys.jpg
      A teraz przenosimy się nieco wyżej, nad Trasę Łazienkowską przy Marszałkowskiej.
      Urocza siostra Ewuni dostała od lekarza list Ewy z prośbą o wysłanie.
      Przeczytawszy list tuż pod pocztą, Renata (Anna Chodakowska) wrzuciła go, ale
      nie do skrzynki, tylko do kosza. Poczta stoi jak stała, straciła tylko napis
      oraz skrzynkę po lewej stronie (tę, przy której stoi A. Chodakowska - widać
      nawet w ścianie puste miejsce po skrzynce).

img517.imageshack.us/img517/8852/pocztachodakowskiej8rn.jpg
      I na koniec dzisiejszego odcinka przenosimy się na Stare Miasto. Kordek i
      Klubowicz wychodzą z wystawy, poświęconej prasie podziemnej (Klubowicz gra
      eks-opozycjonistkę, umęczaną przez prokurator-matkę Kordka). Wychodzą bodajże z
      Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza a potem idą sobie po Rynku Starego
      Miasta. Nie widać tego dokładnie w filmie, więc nie załączam dodatkowego
      zdjęcia, dokumentującego istotną zmianę na samym Rynku - na środku pojawił się
      pomnik Syrenki (stał tam kiedyś przed wojną). No i niektóre kamienice na Rynku,
      co widać, były inaczej pomalowane (w latach 90 miejsce to przeszło dość spory
      remont, stąd zupełnie inne barwy na niektórych domach).

img247.imageshack.us/img247/9188/klubowiczkordekmuzeumliteratur.jpg
      • pizza_adoloran odnośnie jednego ze zdjęć z parku 08.05.06, 20:49
        Barierka, przy której stoją Maria i Leon w serialu, nie jest barierką z mojego
        zdjęcia. Ta, przy której stali, znajduje się tuż obok, ale "oparł się" o nią
        ogródek piwny i do późnej jesieni raczej nie da się jej sfotografować. Ale taras
        ten sam.
    • pizza_adoloran kolejna lokalizacja i pytanie o jeszcze inną 10.05.06, 17:46
      img50.imageshack.us/img50/9375/kondratpkin8mg.jpg
      Tu trochę strzelam, bo nie wiem dokładnie, gdzie znajduje a raczej znajdował się
      aparat telefoniczny w bezpośredniej bliskości PKiN - może na jednej ścian Dworca
      Centralnego? W każdym razie okolica PKiN wygląda, jak widać na dużym zdjęciu.

Mam problem z namierzeniem przychodni, w której znajdował się klub AA, do
      którego chodziły Joanna i Renata (i Orłoś). Bloki niby znajome, ale jakoś nie
      mogę skojarzyć. Może ktoś wie? Daję tu capsy:

img258.imageshack.us/img258/940/przychodniaaa3yp.jpg
      Może to Służew jest? Koło metra, znaczy się na Wałbrzyskiej? Tak mi się kojarzy.

• dziedzicznacytadelafinansjery Re: kolejna lokalizacja i pytanie o jeszcze inną 11.05.06, 15:29
        Kurczę bladę, to wygląda na Służew, ale jakoś te przestrzenie trochę duże...
        Podobne bloki są i na osiedlu Stawki (czy jak go tam zwą). Zresztą moze ten
        ostatni caps nie był kręcony tam, gdzie pozostałe? Kiedyś chyba próbowałem, na
        dużym ekranie, odczytać co tam przy tej "8" jest napisane, bo to by bardzo wiele
        wyjaśniło, ale niestety nie dało rady.
        No ale może ktoś rozpozna "swoje" okolice?
        • pizza_adoloran banalnie ale na temat 12.05.06, 21:29
          Dziś zdjęcie ze ścisłego centrum Warszawy. Mała fotka przedstawia idących Joannę
          i Adama Racewiczów (sylwetki po lewej stronie). Za chwilę zauważą mężczyznę,
          który wynajmował od Racewicza mieszkanie i zrobił kilka przekrętów. Wówczas w
          tym miejscu był dość słynny Hortex, dziś jest tam Sphinx (a vis a vis pierwszy
          warszawski McDonald's, otwarty w 1992, za "Labiryntu" jeszcze go nie było).

img261.imageshack.us/img261/6753/racewiczhortex5ew.jpg
          Co do bloków i okolic przychodni AA - wczoraj przejeżdżałem tamtędy, niektóre
          bloki wyglądają tak samo, ale nie zgadza mi się ogólnie rzeźba terenu. Inna
          sprawa, że sporo u nas osiedli, na których bloki wyglądają niemal jednakowo... a
          może ktoś rozpozna swoje strony?
            • pizza_adoloran gdzie to jest? 13.05.06, 06:36
              Korzystając z faktu, że musiałem dziś nieco wcześniej wstać, wkładam kolejny
              zestaw zdjęć z pytaniem: gdzie to jest? W serialu jest jedna scena, w której
              Piotrek - po aferze z kradzieżą kasety Davidowi Hamburgerowi - idzie do swojego
              kumpla, Staszka, żeby upomnieć się o zwrot pieniędzy z nagrody. Staszek gra z
              kolegami w piłkę na boisku i tak mi się zdaje, ale mogę się mylić, że są to te
              same albo bardzo podobne okolice do scen z poradnią odwykową. Bloki niemal
              identyczne. Może ktoś rozpozna duży, jasny (wówczas przynajmniej) budynek -
              wygląda na szkolny, ale nigdy nic nie wiadomo.

img88.imageshack.us/img88/9454/piotreknaboisku2mv.jpg
              • dziedzicznacytadelafinansjery Re: gdzie to jest? 13.05.06, 18:25
                Nie wiem, czy to nie jest gdzieś na pograniczu Stegien i Wilanowa. Ja bym szukał
                może gdzieś w kwadracie
                Sobieskiego-Bonifacego-Wiertnicza/Powsińska-al.Wilanowska. Albo w okolicach,
                może gdzieś na wschód bardziej, okolice Bernarddyńsiej czy Grzesiuka? Ale teraz
                to strfzelam "z biodra" ;) Za to poradnia AA, nie wiedzieć czemu, kojarzy mi się
                z... Tarchominem.
                • pizza_adoloran muzyka w Labiryncie 14.05.06, 08:32
                  Też mi się tak zdaje - skoro, jak ktoś już wyżej pisał, sklep sprzed którego
                  porwano Mateuszka jest przy Bernardyńskiej, to może i tam jest i poradnia AA, i
                  owo boisko, na którym Staszek gra w piłkę (w okolicy zamieszkania Racewiczów
                  jakoś nie kojarzę takiego obiektu).

Mam też podejrzenia, że w jednej miejscowości pod Warszawą lub na obrzeżach
                  miasta mogą być kręcone willa Hellera i badylarnia Baera, ale za mało tam widać,
                  żeby można było to zidentyfikować. Tak naprawdę to wiedzą takie rzeczy albo ci,
                  którzy mieszkają w okolicy i je rozpoznają, albo osoby, które w jakiś sposób
                  uczestniczyły w produkcji filmu, statystowały, były świadkami kręcenia itp.

A dziś zamiast zdjęć przypomnę jedną scenę z laboratorium - pani Bożenka
                  przynosi któregoś dnia do laboratorium kasetę magnetofonową (którą, jak się
                  okazało potem, skasowała Durajowi, a były tam zapisane jakieś badania) i z
                  kasety dobiegają cudowne dźwięki piosenki jednej z gwiazd tam występujących...
                  specjalnie dla fanów fragmencik poniżej. Robi się "download now"

beta.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=CDEBC4463270DAFE
              • artek610 Re: gdzie to jest? 14.05.06, 21:02
                jest to szkoła na Gocławiu, na ulicy Abrahama (dawniej SP 328, obecnie gimnazjum).
                Widok przed te kilkanaście lat trochę się zmienił, bo po lewej stronie boiska
                wybudowano basen Wodnik (który zasłania salę gimnastyczną widoczną w oddali
                (górne, prawe zdjęcie).
                Sceny przed wejściem do poradni odwykowej także nagrywali w tej okolicy, właśnie
                po drugiej stronie sali gimnastycznej (od ulicy Abrahama)
    • pizza_adoloran kontynuuję 21.05.06, 08:34
      Dziś przypomnimy sobie dwie sceny z serialu z udziałem państwa Racewiczów i ich
      najbliższego - w pewnym sensie - otoczenia.

Próbujący się porozumieć w małżeństwie Racewiczowie któregoś dnia idą sobie do
      kina i wychodzą z niego całkiem zadowoleni (oczywiście, nie pada w serialu nazwa
      filmu, na jakim byli). Kino, do którego się udali, już nie istnieje - było to
      Kino Wars na Rynku Nowego Miasta. Kilka lat temu zamknięto je z powodu
      opłakanego stanu, w jakim się znajdowało, i wystawiono na sprzedaż. Nie wiem, co
      się stanie z tym miejscem, ale tak wyglądało ono w serialu i tak wygląda dziś:

img84.imageshack.us/img84/1695/racewiczowiewars3hp.jpg
      Państwo Racewiczowie mieli też niezły ubaw z pierwszym chłopakiem Marty,
      Bajbusem, który zdecydowanie nie zyskał ich aprobaty. W jednym z odcinków
      widzimy, jak Bajbus dokonuje aktu wandalizmu na wrotkowisku przy ulicy Rozbrat
      (w zasadzie naprzeciwko kamienicy Racewiczów, na końcu parku z fontannami).
      Bajbus wykonuje tam napis "SK Front"- było to początki żenującego
      grafficiarstwa, o ile to można tak określić. Podobny napis widnieje na klatce
      schodowej Racewiczów (też dałem capsa), co Marek Kondrat komentuje, mówiąc do
      żony: "Moja droga, to jest twórczość spod znaku twojego przyszłego zięcia".

img129.imageshack.us/img129/8783/skfront7yg.jpg
      • dziedzicznacytadelafinansjery Re: kontynuuję 21.05.06, 14:59
        Podobny napis widnieje na klatce
        > schodowej Racewiczów (też dałem capsa), co Marek Kondrat komentuje, mówiąc do
        > żony: "Moja droga, to jest twórczość spod znaku twojego przyszłego zięcia".
        >

No:) I było tam jeszcze o "baranach niemytych" chyba :)
          • lalinda Sk front = ??? 22.05.06, 11:00
            O maaaaamooo! Pamiętam ten odcinek! To wtedy Bajbus przestawił się ze skórzanej
            kurtki na kolorowe bermudy :-))) Chyba wtedy zaczął namawiać Martę na wyjazd do
            Jarocina, który skończył się tragicznie. A co w ogóle znaczylo to "Sk front"?
            Pamiętam, że były takie napisy, ale byłam grzeczną dziewczynką i niewiele mnie
            obchodziły :0))))
            • dziedzicznacytadelafinansjery Re: Sk front = ??? 22.05.06, 15:52
              Kiedyś dużo chłopaków po osiedlach jeździło na deskorolkach. Jak ktoś nie
              wiedział co to Powell Peralta, ollie czy nie znał paru adresów najlepszych
              sklepów skejtowych w mieście oraz nie potrafił rozważać wyższości takich
              "traków" nad innymi - nie miał czego szukać w elicie klasowej starszych lat
              podstawówki.

Przepraszam, jeżeli poprzekręcałem nazwy, ale ja je głównie ze słuchu znałem :)
        • pizza_adoloran niekonsekwencje lokalizacyjne 23.05.06, 21:24
          Złapaliście jakieś? Ja dwie:

1. Gdy zaczyna się wątek z kawalerką za Żelazną Bramą, pada adres "Smyczkowa". O
          ile mi wiadomo, ulica Smyczkowa jest na Ursynowie a osiedle "Za Żelazną Bramą" w
          Śródmieściu.

2. Gdy Ewa szuka mieszkania, jednym z lokali jest straszna rudera, w której
          pokoje wynajmuje zachłanna pani Karasek - Ewa prosi Pawła, by ją tam zawiózł,
          mówiąc iż jest to na Bródnie, za pętlą tramwajową. Jednak szukają tam ulicy
          Szarotki a tak naprawdę znajduje się ona na Mokotowie. No i nie mam pojęcia,
          gdzie kręcono sceny z domem Karaskowej.
          • esss Re: niekonsekwencje lokalizacyjne 23.05.06, 21:42
            pizza_adoloran napisał:

> 1. Gdy zaczyna się wątek z kawalerką za Żelazną Bramą, pada adres "Smyczkowa".
            > O
            > ile mi wiadomo, ulica Smyczkowa jest na Ursynowie a osiedle "Za Żelazną Bramą"
            > w
            > Śródmieściu.

Jesteś pewien że przy aferze z Żelazną??? Pamietam na stówę, że nazwa Smyczkowa
            padła w jednym z pierwszych odcinków, kiedy Ewa nieświadomie zabrała z
            laboratorium do domu jakieś ważne czasopisma Duraja i ten wzburzony kazał je
            sobie odnieść. I powiedział właśnie adres: Smyczkowa ileśtam przez ileśtam. I
            kiedy Ewa przyniosła te pisma, to nakryła ich Krycha, a potem poleciały napisy.
            • esss Labiryntowe nakrycia 24.05.06, 14:31
              A propos mojego poprzedniego postu. Wiem, że to wątek o miejscach kręcenia, ale
              nie chce mi się zakładać nowego :)
              Pamiętacie, że bardzo czesto odcinek kończył się sceną w której ktoś gdzieś
              wchodzi i zastaje bliską sobie osobę w dwu- lub jednoznacznej sytuacji z kimś
              innym. Było to dla mnie wtedy dość irytujące, bo nawet w brazylijskich
              telenowelach stosowano ten chwyt z większym umiarem :)

Absolutną rekordzistką była Racewiczowa. Nakrywała męża kolejno z:
              -Ewą
              -matką Bajbusa
              -Danką

Koleżanka Racewiczowej z roboty - Dowborowa zastawała go z:
              -Ewą
              -Danką

Pani Maria w parku zobaczyła na ławce swoją synową międlącą się z jakimś
              niezidentyfikowanym gachem.

Wspomniana w poprzednim poście Krycha nakryła Duraja z Ewą, ale ten nie pozostał
              jej dłużny i wracając z POWYŁAMYWANYMI nogami z nart przyłapał ją z Wernerem
              przy świecach.

Renata chwyciła Igora międlącego jakąś panienkę w łazience podczas... hmmm...
              dość niekonwencjonalnej stypy po śmierci jego matki.

Później realizatorzy nawet zakpili nieco z samych siebie, bo teściowa Duraja w
              pewnym odcinku zastała na figlach w łóżku swojej córki kompletnie obcych sobie
              ludzi (Marka z jakąś dziewczyną, którym Duraj udostępnił mieszkanie na schadzkę)

Leon Gutman nakrył na chichotach dyrektora Stopczyka z panią Bożenką, ale to po
              pierwsze nie było na końcu odcinka, po drugie ani Stopczyk, ani Bożenka nie byli
              z nim w związku małżeńskim :)

Pamiętacie jeszcze jakieś nakrycia?