Dodaj do ulubionych

Wykopaliska reklamy TV

26.10.03, 21:47
Już ładnych parę lat jak błogi żywot telewidza zatruwają nam reklamy. A
jeszcze kilka-kilkanaście lat temu był to przecież bardzo ciekawy punkt
programu TV.

Może zapodacie tutaj jakie raklamy z okresu początków kapitalizmu w III RP
utwiły wam w pamięci? Nie chodzi może o takie PRL-owskie jeszcze "Dziś
oszczędzam w PKO jutro w SKO", czy reklamę społeczną "Zgaś zbędną żarówkę" -
ale o takie pierwsze reklamy na serio.

Dla przypomnienia:

1. Persil - młody blondyn wracał z jakiejś pieszo-samochodowej wycieczki w
brudnych dżinsach. I dotarłdo domu, a mamusia (klasyczna siwowłosa Helga) od
razu zabierała się do prania. Reklamę kończyło słynne wówczas, do dziś chyba
nie rozwikłane przez językoznawców zdanie "Persil - to wie się co się ma".

2. Kasia Niekrasz i Anna Patrycy opowiadające o swoich podpaskach. Ja
pamiętam listy pełne oburzenia, że takie rzeczy serwuje się ludziom do
kolacji.

3. Blok reklam "z lepszego świata" o niedzielnej wieczorynce (jakichś
Gumisiach czy Kaczorach Donaldach) - TransFormers, lalki Barbie i filmy
Kodaka.

4. Sekodent - starsi panowie gryzący zębami orzechy - a potem pokazana cała
galeria zębów - w różnych kształtach i kolorach.

5. "Chcesz mieć akcje - kup obligacje" - młody chłopiec ("Już niedługo
Michasiu będziesz duzym chłopcem")wyobrażał sobie jak już w 1994 roku bedzie
właściecielem fabryki komputerów.

6. "Oferta ZREMBU zawsze na czasie" - wózki widłowe. Chyba najdłużej
emitowana reklama w historii tv.

7. "Teletombola" była taka loteria, której losy ludzie mieli kupować i mieć
ze trzy szanse na wygraną. I pierwsza edycja - to było pokazywanie nagród,
jakie czekają (i sponsorów) - i były jakieś konie od Animexu, Casino Warsaw
coś ufundowało - i wiele, wiele innych

8. "Wielka promocja Pepsi-Coli". Był kiedyś taki obciachowy "raper" MCHammer.
I miał wielki przebój pt. "U Can't Touch This". I on występował w tej
reklamie - a głos był podłożony przez Polaka, który śpiewał (a raczej
melodeklamował): "wielka promocja Pepsi-Coli, wygrana ta Cie zadowoli" A
potem "Telewizory, kompakty ,radia, oraz walkmany Philipsa, zagraj!" A żeby
zagrać trzeba było wysłać jakieś kapsle, czy nakrętki.

9. Konstal (chyba) - ale tu pamiętam jak przez mgłę - niewiem czy była to
reklama ryżu, czy czego - była jakaś akcja z więźniami w pasiakach, którzy
chyba uciekli z zakładu karnego - i jakiś wielki worek ryżu. Na koniec ten
worek ryżu unosił się w powietrzu, a oni jakoś chyba starali się go dosięgnac.

10. No i oczywiście "chłopcy moczą pieluszki z przodu, a dziewczynki
pośrodku".

Tyle wygrzebałem z mroków pamięci- dorzućcie coś jeszcze.
Obserwuj wątek
    • emerson Re: Wykopaliska reklamy TV 26.10.03, 21:58
      Nie wiem czy to aż takie stare, ale tak mi się jakoś "odlegle" kojarzy ;-)
      Reklama tamponów "Ołkej-ołbej" (w sumie powinno być "ołbi"- jeśli stricto
      trzymać się wymowy ang.)
      Sil- wybielacz- zapomniałem hasła...
      I powtarzana przez długi czas: "Aniu, czas na Colgate..."
      pzdr. Emerson
      • devojce Re: Wykopaliska reklamy TV 26.10.03, 22:05
        emerson napisał:

        > Nie wiem czy to aż takie stare, ale tak mi się jakoś "odlegle" kojarzy ;-)
        > Reklama tamponów "Ołkej-ołbej"

        To było "okej - obe"

        > Sil- wybielacz- zapomniałem hasła...

        "Była plama, nie ma plamy, bowiem Sil odplamiacz mamy"

        No i oczywiście niesmiertelny Prusakolep:
        " -Aaaaaaa!!! Prusaki!!!
        -Mam, mam, kupiłam na zapas"

        Pozdrawiam
    • Gość: piecyk gazowy PRUSAKOLEP IP: *.visp.energis.pl 26.10.03, 22:31
      www.fun.from.hell.pl/2003-10-08/wspominki-prusakolep.mpeg

      Ale cholera ostatnio nie dało mi się ściągnąć! :-(
    • Gość: YANE Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.03, 22:35
      Oczywiscie reklama zestawu do odbioru tv satelitarnej firmy Arcon ul. Koszykowa
      (i niestety zapomnialam nr). A z czasow PRL-u, to pamietam jeszcze reklamy
      czegos takiego jak BOMIS zapamietalam, bo moj mlodszy brat darl sie w
      nieboglosy ze strachu jak sie to to pojawialo na ekranie ;)
    • emerson Re: Wykopaliska reklamy TV 26.10.03, 22:37
      Jeszcze mi sie przypomniało- to na pewno było stare:
      "Intermetal- hurt i detal" :-)
      I jeszcze taka rurka, którą wstawiało się do instalacji wodnej w domu żeby nie
      zarastała kamieniem- ale nazwy nie pamiętam :-/
      pzdr. Emerson
      • Gość: ossa Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.icpnet.pl 27.10.03, 00:20
        herbatka Paracelsus (czy jakos tak)
        ale pojecia nie mam co to za herbatka ? normalna czy jakis ziolowy
        wynalazek ?
        • Gość: corgan Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.chello.pl 27.10.03, 01:27
          "Herbatka ziolowa Paracellsus przeczyszcza bez przerywania snu" takie bylo
          haslo reklamowe
          • Gość: czytacz Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 27.10.03, 01:34
            i na dodatek czyści z siłą wodospadu!
            • Gość: corgan Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.chello.pl 28.10.03, 07:00
              a to akurat bylo haslo Corega Tabs - srodka do czyszczenia sztucznych szczek :)
      • Gość: corgan Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.chello.pl 27.10.03, 01:28
        To nazywalo sie sie Magnetyzer, ale nie pamietam nazwy firmy.
    • Gość: 3x Re: Wykopaliska reklamy TV IP: 62.233.183.* 27.10.03, 01:56
      Nic nie widze. Co jest? I nie zobaczysz do poki nie kupisz sobie zestawu do
      odbioru telewizji satelitarnej firmy .... Nie pamietam.
      Einstein: Das ist eine Uberraschung! Baltona
      Reklama jakas obledna zwyklych, gabczastych zmywakow do mycia naczyn. To byl
      kolorowy hit.
      Prusakolep oczywiscie.
      Powinno chyba byc: Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO. Pozdrawiam.
      • Gość: verte Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.03, 02:07
        Sosy billi w każdej chilli(tak chwiLLi-to ważne)
        • Gość: chlopek Re: Wykopaliska reklamy TV - lata 70 IP: *.acn.waw.pl 27.10.03, 02:15
          reklama sera /w ogolnosci/ jako zamiennika miesa:
          Buenas serra seniorita, buenas serra
          dzien dobry ale dobry jest i ser
    • magda_s4 :-) 27.10.03, 08:23
      Stoi pani przy stole i pokazuje dwa proszki. Wówczas wszystkie miały 600g, na
      co pani mówi: "LANZA ma więcej - 850!"
      • spatologizowana_sempiterna Re: :-) 27.10.03, 13:23
        Lanza ma system TeAEDe w niebieskich granulkach!
      • emerson Re: :-) 27.10.03, 17:22
        magda_s4 napisała:

        > Stoi pani przy stole i pokazuje dwa proszki. Wówczas wszystkie miały 600g, na
        > co pani mówi: "LANZA ma więcej - 850!"
        No właśnie- do dziś nie pojąłem sensu tej reklamy ;-) Co z tego że więcej?
        Przecież odpowiednio więcej (za te 250g) trzeba było zapłacić, nie?
        pzdr. Emerson

    • default Re: Wykopaliska reklamy TV 27.10.03, 08:56
      Nie pamiętam dokładnie, od jakich słów to się zaczynało, w każdym razie
      umorusany górnik ładuje się z jakąś paką do sklepu i mówi to zaskoczonej
      ekspedientki: To nie wyngiel, gołąbeczko, ale elektroniczno wago sklepowo".

      Była też taka reklama telefaxu - facet dostaje zdjęcie nowonarodzonego syna i
      mówi do sekretarki, ile to by musiał na nie czekać gdyby nie telefax.

      No i oczywiście "Ociec prać"
      • Gość: seba Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.udn.pl 27.10.03, 09:52
        Marynarz i Baltona
        • underthebridges Re: Wykopaliska reklamy TV 27.10.03, 10:34
          Pumeks "pulo-color 89'
          reklama z Fronczewskim "tanie, proste i logiczne książki telefoniczne"
          proszek do prania Pollena Ostrzeszów, dziecko mówiło wierszyk i tam był taki
          fragment "nie w Lublinie, nie w Rzeszowie lecz najlepiej w Ostrzeszowie..."
          oczywiście "Ojciec, prać?"
      • spatologizowana_sempiterna Re: Wykopaliska reklamy TV 27.10.03, 13:24
        Oj Francik, Francik, ty to mosz pomysły. A były to chyba wagi firmy
        InterCommerce
    • Gość: Kama Re: Wykopaliska reklamy TV IP: 149.156.213.* 27.10.03, 19:13
      Wszystko, co mi przyszlo do glowy, to juz inni napisali ;-(
      • underthebridges Re: Wykopaliska reklamy TV 28.10.03, 07:34
        A jeszcze to: W Lagarto wyprać warto
    • Gość: recznik Re: Wykopaliska reklamy TV IP: 62.181.161.* 28.10.03, 13:41
      Moja mama dostawala piany na perwersyjna reklame jakiego plynu do mycia naczyn,
      gdzie jakas Niemra slodkopierdzacym glosem polskiej "podkladki" wzdychala na
      temat owych naczyn : "Czasami sa takie brudne, ze mam ochote je wyrzucic" :))).
      I tu kazda szanujaca sie polska pani domu rzucala czym sie dalo w telewizor.
    • aguszak Re: Wykopaliska reklamy TV 28.10.03, 15:56
      "Nic nie widzę"
      "I nie zobaczysz, dopóki nie kupisz zestawu do odbioru telewizji satelitarnej
      firmy..." (tu zapomniałam nazwy firmy ;)))
      • bigstrand Re: Wykopaliska reklamy TV 28.10.03, 16:17
        komputery firmy REFLEX... tak mi sie wydaje ze to byl reflex. latala dosc dlugo
      • sonny07 Re: Wykopaliska reklamy TV 28.10.03, 16:43
        aguszak napisała:

        > "Nic nie widzę"
        > "I nie zobaczysz, dopóki nie kupisz zestawu do odbioru telewizji satelitarnej
        > firmy..." (tu zapomniałam nazwy firmy ;)))

        firmy ARCON !!! Warszwa, ul. koszykowa 30. :)) na 99% o to chodzi.
        >
        • Gość: bercikowa Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.biaman.pl 28.10.03, 20:49
          sonny07 napisał:

          > aguszak napisała:
          >
          > > "Nic nie widzę"
          > > "I nie zobaczysz, dopóki nie kupisz zestawu do odbioru telewizji satelitar
          > nej
          > > firmy..." (tu zapomniałam nazwy firmy ;)))
          >
          > firmy ARCON !!! Warszwa, ul. koszykowa 30. :)) na 99% o to chodzi.
          > >
          >
          >
          telefon 28 38 80 :-)
      • sonny07 Re: Wykopaliska reklamy TV 28.10.03, 16:43
        aguszak napisała:

        > "Nic nie widzę"
        > "I nie zobaczysz, dopóki nie kupisz zestawu do odbioru telewizji satelitarnej
        > firmy..." (tu zapomniałam nazwy firmy ;)))
        >
    • Gość: tmg Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.10.03, 19:51
      spatologizowana_sempiterna napisała:

      > 9. Konstal (chyba) - ale tu pamiętam jak przez mgłę - niewiem czy była to
      > reklama ryżu, czy czego - była jakaś akcja z więźniami w pasiakach, którzy
      > chyba uciekli z zakładu karnego - i jakiś wielki worek ryżu. Na koniec ten
      > worek ryżu unosił się w powietrzu, a oni jakoś chyba starali się go dosięgnac.
      Pamiętam to, pamiętam!
      Chodziło chyba o to,że ci więżniowie ukradli worek ryżu i wrzucili go na przewody telefoniczne. Potem razem z policjantami chcieli go dosięgnąć. Pamiętam, ze była to chyba najpopularniejsza ówcześnie reklama(choć tak wiele to ich nie było).
      • monikate Re: Wykopaliska reklamy TV 29.10.03, 14:28
        "Ociec, prać?" To była reklama! (proszku Pollena 2000)
    • Gość: bozena Re: Wykopaliska reklamy TV IP: 194.181.60.* 29.10.03, 14:40
      D. Rinn "W PERLE prać miłe panie w perle"
    • Gość: Aga Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.noname.net.icm.edu.pl 30.10.03, 11:11
      Obecna do dzisiaj Na TVP3, przed Kurierem Warszawaskim reklama "MEGAL-
      bezpieczny świat bez krat"
      "czy bała się Pani o męża? Ależ nie, mąż robi naprawdę mocne szyby"
    • Gość: Jokasty A komputery w warzywniaku? IP: 212.14.60.* 30.10.03, 19:36
      Albo krem czekoladowy z taka wiewiorka? mniam...
    • Gość: babyface Re: Wykopaliska reklamy TV IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.03, 12:47
      buty sofi dla każdego...trwałe modne i wygodne..i na zime i na lato nosi syn i
      nosi tato.... a na wizji sznureczek ludzi w relaxach.?? nikt juz tego nie
      pamięta?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka