Gość: dodo IP: 209.226.65.* 14.08.02, 16:35 czy ktos widzial ten film? czy jest juz na kasetach? ktos cos wie? bede wdzieczna za jakiekolwiek info. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Edziak Re: amen-widzialam IP: *.in-addr.btopenworld.com 28.11.02, 10:23 Czesc Dodo Widzialam film pt.Amen w rezyseri Costa-Gawrasa i bylam porazona i zachwycona sposobem pokazania holocaustu i fabryk smierci oraz spoleczenstwa niemieckiego. Caly proces widzimy oczami niemieckiego oficera od desynfekcji i deratyzacji, ktoremu pewnego dnia pokazano do czego sie uzywa jego techniki i cyklonu B, poniewaz facet byl wierzacy zaczal szukac sposobu aby to powstrzymac, powiadomic swiat. Szukal sojusznikow w Kosciele, Watykanie, Ambasadorze Amerykanskim itp... ale nic z tego jak wiemy z historii nie wyszlo, bo dopiero przegrana wojna zatrzymala ten proces eksterminacji. Film jest niesamowity i powienien co najmniej byc nominowany do Oskara, Ulrich Tukur grajacy niemieckiego oficera zasluguje tez na wyroznienie, podobnie jak aktor grajacy jednego z gestapowcow - zimnego, wyrachowanego dekadenckiego i znudzonego drania trzeba umiec dobrze zagrac. Film porusza trudny temat i wielu niechetnie popatrzy na jego zawartosc, zwlaszcza na oskarzenie Kosciola o officialna biernosc. Warto zobaczyc. Odpowiedz Link Zgłoś