IP: 209.226.65.* 14.08.02, 16:35
czy ktos widzial ten film? czy jest juz na kasetach? ktos cos wie? bede
wdzieczna za jakiekolwiek info.
Obserwuj wątek
    • Gość: Edziak Re: amen-widzialam IP: *.in-addr.btopenworld.com 28.11.02, 10:23
      Czesc Dodo
      Widzialam film pt.Amen w rezyseri Costa-Gawrasa i bylam porazona i zachwycona
      sposobem pokazania holocaustu i fabryk smierci oraz spoleczenstwa niemieckiego.
      Caly proces widzimy oczami niemieckiego oficera od desynfekcji i deratyzacji,
      ktoremu pewnego dnia pokazano do czego sie uzywa jego techniki i cyklonu B,
      poniewaz facet byl wierzacy zaczal szukac sposobu aby to powstrzymac,
      powiadomic swiat. Szukal sojusznikow w Kosciele, Watykanie, Ambasadorze
      Amerykanskim itp... ale nic z tego jak wiemy z historii nie wyszlo, bo dopiero
      przegrana wojna zatrzymala ten proces eksterminacji. Film jest niesamowity i
      powienien co najmniej byc nominowany do Oskara, Ulrich Tukur grajacy
      niemieckiego oficera zasluguje tez na wyroznienie, podobnie jak aktor grajacy
      jednego z gestapowcow - zimnego, wyrachowanego dekadenckiego i znudzonego
      drania trzeba umiec dobrze zagrac. Film porusza trudny temat i wielu niechetnie
      popatrzy na jego zawartosc, zwlaszcza na oskarzenie Kosciola o officialna
      biernosc. Warto zobaczyc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka