pooziomkaa 26.05.07, 21:20 Hey! Wybieram sie na "piratow z karaibow-na krancu swiata" i chciala bym poznac wasza opinie na jego temat. Jak wam sie podobal ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
smiglostopy Re: Piraci z karaibów 28.05.07, 22:19 jesli podobaly ci sie poprzednie czesci ta tez ci sie spodoba. moim zdaniem dorownuje pierwszej i jest zdecydowanie lepsza niz druga. po przeczytaniu recenzji wybralem sie na ten film z lekkim niepokojem;) po drugiej czesci, spodziewalem sie chaly dla dzieci napchanej efektami specjalnymi. musze powiedziec, ze "pozytywnie sie rozczarowalem" :) (nie zeby film nie byl dla dzieci...) juz pierwsza scena zapowiadala dobra rozrywke :D, pozniej bylo czesniej lepiej niz gorzej. zdjecia (naszego rodaka) sa swietne. kostiumy maja moim zdaniem szanse na jesli nie oskara to napewno na nominacje. oczywiscie znane i nieznane bajkowe scenerie i moim zdaniem wieksza niz w drugiej czesci, dawka humoru. kapitan jack sparrow w formie sprzed lat. pierwszy raz ogladalem film w kinie w dlp. do tego dzwiek dts. efekt jest bardzo fajny. ogolnie mam bardzo mile wrazenia po seansie. Odpowiedz Link Zgłoś
madziaa20 Re: Piraci z karaibów 03.06.07, 21:35 Jeżeli wieszanie ludzi jest dla Ciebie rozrywką to super to o Tobie świadczy...A o ile sobie przypominam tak rozpoczynał się ten film... Spodziewałam się większej rozrywki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smiglostopy Re: Piraci z karaibów IP: *.dyn.optonline.net 04.06.07, 16:46 milo mi cie poznac, pozwol ze sie przedstawie. krecilem sie w poblizu, gdy chrystus mial swoje chwile zwatpienia i bolu. bylem w st. petersburgu, kiedy zabijano cara i jego ministrow. stalem na wiezyczce czolgu gdy hitlerowcy rozjezdzali placzace rosyjskie matki. przez dekady, upajalem sie widokiem mordujacych sie monarchow o bogactwa, ktore zebrali przez swoie krwawe rzady. "Hope you guessed my name" nie wiesz dziecko co to dobra zozrywka. buhehehehehe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ciekawy Re: Piraci z karaibów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 00:45 > spodziewalem sie chaly dla dzieci napchanej efektami specjalnymi A dostales ultrarealistyczny dramat psychologiczny nakrecony zgodnie z zasadami Dogmy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smiglostopy Re: Piraci z karaibów IP: *.dyn.optonline.net 06.06.07, 17:25 > > spodziewalem sie chaly dla dzieci napchanej efektami > specjalnymi > > A dostales ultrarealistyczny dramat psychologiczny nakrecony zgodnie z zasadami > Dogmy? raczej bardzo dobre kino przygodowe. bylbym bardzo zawiedziony, gdybym zobaczyl dramat psychologiczny. moim zdaniem nie byla to chala. efekty specjalne nie zdominowaly filmu. w rezultacie wyszedl fajny film. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka Re: Piraci z karaibów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.07, 22:28 cześć jeśli jeszcze nie poszłaś to nie idź, jakoś filmu i to co było w nim najlepsze - dowcip i komentarze deepa, akcja i walki, w zasadzie zajmuje może 30 minut ze 160. film jest przegadany, nudny, bohaterowie czasem stają i gadają co to oni będą robić i w jakim celu. mistrzostwo deepa, który jest tak przyjemny jak w poprzednich częściach - niestety jest go duuuuuuuużo mniej, jak i keira nie ratują filmu :( szkoda bo sama szłam z bardzo pozytywnym nastawieniem, że zobaczę kolejną część filmu, na którym się do tej pory świetnie bawiłam. zawiodłam się. można go streścić jdnym słowem - nuda :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrecekrzepki Re: Piraci z karaibów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.07, 23:53 Straszna nuda. Film jest rozwleczony i bez polotu (np. czesci pierwszej). Jest tez dosc mylacy - sa momenty, kiedy nie do konca wiadomo, co sie dzieje, kto z kim jaki pakt i kiedy zawarl, kto jest przeciwko komu, czyje to statki, itd. Jestem fanem czesci pierwszej, druga mnie troche znudzila, ale trzecia to juz przesada. Mysle, ze spokojnie mozna bylo zrobic z tego 120 minut, i film nic by nie stracil, jesli juz to zyskal na dynamice (umowmy sie - to nie ma byc dzielo Felliniego, tylko film przygodowy). Walki pirackie jak to walki - nic nowego sie nie dzieje. Ponadto mniej dowcipnych sytuacji, wiecej gadania, powolnych ujec, itd. Oczywiscie Depp ratuje to wszystko do pewnego stopnia, ale niestety - zadna to rewelacja. Cameo Keitha Richardsa bezbarwne (gra na gitarze - ha ha). Chinscy piraci tez calkiem bezbarwni (mogli to byc rownie dobrze Hiszpanie, Eskimosi, albo Hindusi). Kiedy sie dowiedzialem, ze maja tam byc Chinczycy, wyobrazalem sobie piratow np. walczacych kung-fu - nic z tego. Zwykli piraci. Fajnym pomyslem byloby obsadzenie zamiast Chow Yun-Fata (lub ktoregos z glownych Chinczykow, np. agenta Kima z PB) Jackiego Chana - tyle ze on pewnie skradlby cale show i prawdopodobnie nie zgodzil grac roli pobocznej. Oglonie rzecz biorac - zadna rewelacja. Fani serii moga zobaczyc, ale nie nastawiajcie sie na fascynujace widowisko. Ps. Facet kolo mnie zasnal w polowie filmu. Odpowiedz Link Zgłoś
confused.girl Re: Piraci z karaibów 03.06.07, 13:07 Lepszy niż 2. część, ale nie dorównuje 1. I można sie łatwo pogubić. W pewnym momencie była już naprawdę confused;) i nie wiedziałam kto z kim i dlaczego :P Ale iść warto. Mimo, że trochę się zawiodłam to i tak ten film jest lepszy od pozostałych "super" produkcji z hollywood Odpowiedz Link Zgłoś
wimx Re: Piraci z karaibów 03.06.07, 18:49 Chow Yun-Fat jest boski. To glownie dla niego poszlam na ten film do kina. No i ze wzgledu na Johnny'ego tez :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jojo Re: Piraci z karaibów IP: *.dip.t-dialin.net 03.06.07, 20:04 ten rodak to kto?Idziak Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kris Re: Piraci z karaibów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.07, 06:11 widzę, że opinie sa przeróżne! ja byłem w sobotę na Piratach i moim zdaniem, jest to najgorsza część - a część druga była najlepsza... ciekawostka - po skończeniu dość długich napisów, jest dodatkowa scena, dziejąca się 10 lat później, aczkolwiek niewiele ona wnosi (czekaliśmy w 6 osób jako ostatnie na sali w multikinie, ale w sumie nie warto było...:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aga Re: Piraci z karaibów IP: *.chello.pl 04.06.07, 08:40 No widzisz, a dla mnie kolejność części wygląda tak: 1 - 3 - przerwa:) - 2. A scenka po napisach jest wiele wnosząca, bo daje happy end. Odpowiedz Link Zgłoś
marjory_m Re: Piraci z karaibów 20.06.07, 13:32 opowiedzcie, prooooszę, tą scenę, bo wyszłam w trakcie napisów :/ Odpowiedz Link Zgłoś
kachax buuuuu ale chała 04.06.07, 21:55 Sorry, ale właśnie wróciliśmy z mężem, nawet nie doczekaliśmy końca ze znudzenia. My ziewaliśmy jak krokodyle, i nawet z dychę młodsi od nas też. Film "nie trzyma się kupy", ględzą bez sensu i ładu, jak na film przygodowy to kompletnie nie wszedł w gatunek. Fantasy nudne i oklepane - zawsze jak kręcą coś z innego świata to jest to od razu jakaś "zażygana i osmarkana plazma" - cóż za obraźliwy brak polotu i pokory wobec nieznanego wszechświata. Wynudziliśmy się i tyle. Jedyne co tam można było dostrzec to duża praca charakteryzatorów - ale chyba współczuję im tworzenia takich dzieł... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smiglostopy Re: buuuuu ale chała...ta recenzja IP: *.dyn.optonline.net 04.06.07, 22:11 > Film "nie trzyma się kupy", ględzą bez sensu i ładu, a czytalas napisy? :) > na film przygodowy to > kompletnie nie wszedł w gatunek. :D > Fantasy nudne i oklepane - zawsze jak kręcą coś > z innego świata to jest to od razu jakaś "zażygana i osmarkana plazma" z fantasy byl tam tylko elf legolas;) > cóż za > obraźliwy brak polotu i pokory wobec nieznanego wszechświata. co bylo o wszechswiecie? rozumiem, ze film nie wszystkim sie podobal, ale jesli krytykujemy to zachowajmy choc odrobine sensu. ja tez nie mam doswiadczenia w pisaniu recenzji filmowych, ale na litosc, wszechswiat? fantasy? plazma? "nie wszedl w gatunek" przygodowy? mozna by pomyslec, ze mowimy o "facetach w czerni"... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrecekrzepki Re: buuuuu ale chała...ta recenzja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 00:41 > > Film "nie trzyma się kupy", ględzą bez sensu i ładu, > > a czytalas napisy? :) Czepiasz sie. Zreszta ja nie czytalem napisow, akurat nie jest mi to potrzebne, ale czesci akcji tez nie zrozumialem - szczegolnie trudno bylo mi rozpoznawac ktora flota i ktory okret do kogo nalezy i kto znajduje sie na ktorym. > z fantasy byl tam tylko elf legolas;) Ale tylko jesli fantasy to dla Ciebie stereotypowy krasnolud z toporem, elf z lukiem i zakapturzony czarownik. Odpowiedz Link Zgłoś
smiglostopy Re: buuuuu ale chała...ta recenzja 05.06.07, 19:22 > akcji tez nie zrozumialem - szczegolnie trudno bylo mi rozpoznawac ktora > flota i ktory okret do kogo nalezy i kto znajduje sie na ktorym. bez przesady, akcja nie byla, az tak bardzo skomplikowana;) ale jesli nawet, to zapisalbym to raczej na plus. zamiast ziewac, jak to niektorzy, mozna bylo sie troche bardziej skupic... dla mnie bardziej skomplikowana byla gra w kosci w drugiej czesci. > Ale tylko jesli fantasy to dla Ciebie stereotypowy krasnolud z toporem, elf z > lukiem i zakapturzony czarownik. dla mnie rzeczywiscie tak jest. generalnie, chyba ciezko zakwalifikowac piratow do filmu z gatunku fantasy. moim zdaniem, mimo swojej, tak dosadnie tu wytknietej niedoskonalosci, bardziej "wchodzi w gatunek przygodowy";) na chyba, ze do fantasy zaliczymy tez alibabe i czterdziestu rozbojnikow, alien, ghostbusters, etc...tam tez byly potwory. Odpowiedz Link Zgłoś
freerock Re: Piraci z karaibów 04.06.07, 23:53 Mnie się podobał:) Dobra rozrywka, świetne efekty no i rewelacyjny Keith Richards. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrecekrzepki Re: Piraci z karaibów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.07, 00:32 A co takiego zrobil Keith, oprocz tego, ze dal sie ucharakteryzowac i zabrzdakal na gitarze? Bo dla mnie nic rewelacyjnego w jego cameo nie bylo... Odpowiedz Link Zgłoś
rzywopuod Re: Piraci z karaibów 06.06.07, 07:37 Powiem tak: po pierwszych dwóch częściach miałem za każdym razem straszną ochotę obejrzeć cześć następną. A po tej niestety pojawiły się u mnie małe wątpliwości czy koniecznie muszę zaliczyć Piratów z Karaibów 4. Odpowiedz Link Zgłoś
deczko Re: Piraci z karaibów 10.06.07, 08:46 rzywopuod napisał: > Powiem tak: po pierwszych dwóch częściach miałem za każdym razem straszną > ochotę obejrzeć cześć następną. A po tej niestety pojawiły się u mnie małe > wątpliwości czy koniecznie muszę zaliczyć Piratów z Karaibów 4. Tak mi sie nie chcialo isc na ten film, ale poprzednie dwie czesci, bardzo mi sie podobaly, wiec postanowilam isc. A tu taka kicha. Ten film jest nudny, przegadany i nie trzyma sie kupy! Mam jednak pytanie, czy te scene koncowa po napisach, mozna zobaczyc gdzies w necie?? Odpowiedz Link Zgłoś