Dodaj do ulubionych

problem ze sznaucerem

IP: *.adsl.inetia.pl 18.01.10, 19:29
Hejka mam problem ze sznaucerem miniaturowym.To młoda 6 miesięczna
suczka.Mam syna który przez jakiś czas za bardzo mocno go przytulał
podczas zabawy a dzisiaj chciał go pogłaskćać i pies go mocno
ugryzł.Dziecko miało za każdym razem mówione że nie wolno tak robić
ale oczywiście nie słuchał i tego efekty mam.Nadmienię że pies od
początku był dość agresywny np.w sytuacji gdy ktoś go chciał wziąść
na ręce tak było od początku poprostu ma swój charakterek,ale teraz
nie wiem co mam zrobić jak oduczyć gryzienia????niedopuszczalna jest
sytuacja że pies gryzie do krwi dziecko!!!poradżcie coś może ktoś
miał podobny problem?????
Obserwuj wątek
    • lachien Re: problem ze sznaucerem 19.01.10, 09:04
      Proponuję udać się z psem do wykwalifikowanego tresera jeśli w Ostrowcu taki
      jest. Lub inwestycja w książkę i czas by psa tresować. Najszybciej i najpewniej
      jest u tresera.
      • Gość: ostrowianka Re: problem ze sznaucerem IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 19.01.10, 11:14
        jeżeli pies jest agresywny tylko do dziecka a do innych nie,to
        dziecko musiało mu wyrządzić krzywdę i jest taka reakcja.Treser albo
        Ty sama możesz przytłumić psią reakcję ale najpewniej będzie dziecko
        nauczyć łagodnego obchodzenia się z psem.
        • kamila2604 Re: problem ze sznaucerem 19.01.10, 11:27
          Pies nie jest zabawką. To żywa istota, która czuje ból. I przed bólem się broni.
          I tego kto mu ból zadaje przestaje akceptować. Musisz teraz bardzo uważać i
          dziecku należy uświadomić jak ze zwierzęciem należy postępować. Tylko nie
          wyrzucaj psiaka - bo takie przypadki też się zdarzają.Pracuj nad psem i
          dzieciaczkiem.
          • czarny_kropeczka Re: problem ze sznaucerem 20.01.10, 19:49
            nie martw się psa nie oddam nikomu ani go nie wyrzucimy bo bardzo go
            kochamy musimy popracować nad dzieckiem i psem i nie wiem kompletnie
            od czego i jak zacząć szukam w najbliższej okolicy behawiorysty może
            ktoś coś słyszał?????????
        • Gość: zenon Re: problem ze sznaucerem IP: *.adsl.inetia.pl 19.01.10, 12:20
          niekoniecznie. Znam przypadek gdzie pies - suka, atakował tylko i wyłącznie
          żeńską część rodziny. Czym to wytłumaczyć? zazdrość? konkurencja?
    • Gość: Gość Re: problem ze sznaucerem IP: 77.255.179.* 24.01.10, 14:17
      A gdzie można kupić psa?
      • lachien Re: problem ze sznaucerem 02.02.10, 08:33
        A chcesz kupić? Niedługo będę rozmnażał swojego. Rasa: owczarek podhalański,
        rodowodowy. Uprzedzam jedynie, że ta rasa jest dość trudna do ułożenia, niekiedy
        bez tresera się nie obejdzie. Jednak za wszystkie trudy pies odwzajemni się po
        stokroć, bo są to psy typowo rodzinne (wbrew pozorom). Tutaj masz fotki piesia.
        Mój to samiec - na razie szukam odpowiedniej partnerki do tzw: kopulacji:):) Tzn
        - pies szuka:P

        img710.imageshack.us/img710/9979/dscf1063i.jpg
        img3.imageshack.us/img3/600/354ad1ed2c.jpg
        img534.imageshack.us/img534/5901/5e51d77942.jpg


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka